2018-11-17   06:07:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hansen Flødeis A6 Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2018    Udskriftsdato  06 juni 2018   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Wiuff  2000  A6            28.24   
Lærke Toft Ruby  1999  A6            28.45   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.00   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            31.38   
Cecilie N. Petersen  1998  Kalundborg SK            40.34   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            28.24   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            29.50   
Katja Korbo Petersson  2001  A6            30.18   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK            30.25   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.71   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            30.81   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            30.91   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.42   
Christine Henriksen  2003  A6            31.44   
10  Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub            32.11   
11  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.81   
12  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.85   
13  Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            33.11   
14  Mette Toftte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            33.32   
15  Matilda Colley  2003  A6            34.94   
16  Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub            39.76   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            29.78   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.94   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            32.84   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            33.59   
Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning            35.68   
Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svømning            40.65   
Amalie Kurps  2004  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning            31.74   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning            32.22   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.93   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning            37.01   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub            38.91   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            39.03   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            41.09   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            31.59   
SIF Bramm  2006  A6            33.59   
Mille Frydendahl  2006  A6            34.01   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning            34.83   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            35.43   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.12   
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            38.04   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.77   
Ronja Skriver Fabricius  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.90   
10  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.69   
11  Lærke Stenholt Røpke  2006  A6            46.35   
12  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.43   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.03   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.89   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.80   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.53   
Lucca Frydendahl  2008  A6            39.70   
Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.99   
Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.08   
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            43.82   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.27   
10  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.98   
11  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.08   
12  Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.42   
13  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.32   
14  Camille Hedvig Miolane  2007  A6            47.82   
15  Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            47.88   
16  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6            48.84   
17  Anna Powers  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.71   
18  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.71   
19  Dagmar Rønnow  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.22   
20  Cecilie Hedelbo Lindhardt  2007  A6            55.07   
21  Kornelia Eg  2008  A6            1:00.51   
Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 juni 2018 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  18:18 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark