2019-10-18   20:26:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:37   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1978 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mette Ø Danielsen  1975  DGI Østjylland    41.08  1:27.44  2:15.54    3:02.66   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Mogensen  1988  DGI Nordjylland    39.12  1:22.31  2:06.15    2:50.69   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Viborg Larsen  2001  DGI Nordjylland    32.03  1:06.99  1:43.20    2:19.62   
Trine G. Sørensen  1997  DGI Sydøstjylland    33.35  1:09.75  1:47.59    2:24.49   
Natasja N. Løland  2000  DGI Østjylland    34.54  1:12.19  1:51.53    2:29.41   
Maya Nautrup Pedersen  1999  DGI Østjylland    34.47  1:13.12  1:53.73    2:33.11   
Amanda Grønbæk Jensen  2001  DGI Storkøbenhavn    37.66  1:20.60  2:03.58    2:43.75   
Laura Bryndum Raj Anderse  1999  DGI Østjylland    38.82  1:22.26  2:09.25    2:55.11   
Ida Petersen  1999  Dgi Sønderjylland    40.00  1:25.24  2:13.21    2:59.71   
Anna Andreasen  2001  DGI Nordjylland    40.89  1:27.19  2:15.23    3:02.64   
Amalie Laursen  2001  DGI Sydøstjylland    41.78  1:31.45  2:23.17    3:13.66   
10  Ea Thomsen  2001  DGI Fyn    45.89  1:39.48  2:32.88    3:20.89   
Nicole Jensen  1996  DGI Storstrømmen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Nymann Sørensen  2002  DGI Sydøstjylland    32.32  1:07.09  1:42.62    2:17.52   
Julia Harpøth  2002  DGI Sydøstjylland    32.38  1:08.22  1:46.11    2:24.30   
Marie Graff Esbensen  2003  DGI Midtjylland    33.55  1:11.20  1:49.75    2:27.10   
Emma Gade  2002  DGI Sydvest    33.65  1:12.30  1:50.35    2:28.08   
Anna Maja Lund  2002  DGI Østjylland    34.51  1:13.04  1:52.64    2:30.77   
Line Heise  2003  DGI Østjylland    35.51  1:14.48  1:54.39    2:31.83   
Karen Moos Jensen  2003  DGI Midtjylland    35.68  1:14.87  1:54.15    2:32.43   
Caroline Varming Kokholm  2002  DGI Østjylland    33.30  1:10.99  1:53.12    2:33.75   
Katrine Sofie Wienberg  2002  DGI Sydøstjylland    34.29  1:13.61  1:54.06    2:33.87   
10  Anna Christine Pedersen  2003  DGI Nordjylland    36.68  1:16.31  1:56.21    2:34.16   
11  Maja Brandi Bukballe  2002  DGI Østjylland    36.27  1:16.90  1:57.85    2:34.64   
12  Laura Lundbek Nüchel  2002  DGI Storkøbenhavn    34.97  1:13.90  1:55.60    2:37.17   
13  Mathilde Baltersen  2003  DGI Sydøstjylland    35.36  1:15.26  1:57.15    2:37.89   
14  Nete Kirial  2003  DGI Østjylland    35.51  1:17.15  1:59.29    2:40.30   
15  Cecilia Bækager Meldgaard  2002  DGI Østjylland    38.18  1:20.42  2:03.18    2:41.72   
16  Benedikte Bøllingtoft  2003  DGI Østjylland    37.08  1:18.63  2:01.78    2:42.77   
17  Cecilie Sørensen  2003  DGI Sydøstjylland    38.07  1:20.64  2:03.55    2:44.35   
18  Line Virkelyst Johansen  2003  DGI Fyn    38.30  1:21.03  2:03.62    2:45.25   
19  Louise Høeg  2003  DGI Nordjylland    38.42  1:20.86  2:04.80    2:47.16   
20  Caroline Krogh  2002  DGI Midtjylland    37.29  1:19.61  2:04.91    2:50.60   
21  Cecilie Meier  2003  DGI Sydøstjylland    37.74  1:21.10  2:06.66    2:52.27   
22  Signe Kaas  2003  DGI Fyn    41.50  1:27.38  2:13.54    2:53.46   
23  Kamille Termansen  2002  DGI Fyn    39.85  1:24.96  2:13.32    3:00.44   
24  Isabella Johansen  2002  DGI Fyn    41.84  1:29.59  2:19.52    3:05.60   
25  Emma Christensen  2002  DGI Fyn    41.64  1:29.33  2:19.72    3:06.14   
26  Karoline Skaarup Nielsen  2003  DGI Fyn    38.20  1:23.46  2:14.52    3:06.43   
27  Freja Funder  2002  DGI Fyn    43.18  1:36.04  2:30.29    3:37.93   
Emma Lundorff Johannsen  2003  Dgi Sønderjylland            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Petrine R.e. Sørensen  2005  DGI Storstrømmen    32.89  1:10.09  1:49.03    2:27.13   
Lærke Møller  2005  DGI Storstrømmen    34.00  1:12.18  1:51.53    2:31.13   
Nicoline Hansen  2004  DGI Storstrømmen    34.44  1:12.27  1:53.03    2:32.83   
Mathilde Møller  2004  DGI Østjylland    33.70  1:12.36  1:52.77    2:33.36   
Anna Lind Petersen  2004  DGI Storstrømmen    34.45  1:13.82  1:54.11    2:33.52   
Femke Iris Keulen  2005  DGI Sydvest    37.22  1:18.97  2:01.74    2:39.65   
Liva Ginnerup  2004  DGI Østjylland    35.65  1:16.03  1:59.00    2:40.44   
Thea Brøndum  2004  DGI Østjylland    36.61  1:18.19  2:01.12    2:42.56   
Line Duborg  2004  Dgi Sønderjylland    35.73  1:16.09  1:59.47    2:42.69   
10  Laura Østerby Clausen  2004  DGI Fyn    36.11  1:17.77  2:01.81    2:44.07   
11  Katrine Krogh  2005  DGI Midtjylland    37.41  1:19.43  2:02.73    2:45.66   
12  Sofie Nielsen  2004  DGI Sydvest    38.39  1:22.11  2:06.24    2:46.29   
13  Ane K. Zachariassen  2005  DGI Sydøstjylland    38.18  1:21.78  2:06.44    2:48.81   
14  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  DGI Storstrømmen    38.18  1:22.30  2:08.43    2:49.83   
15  Laura Ostersen  2004  DGI Fyn    38.41  1:23.15  2:10.07    2:51.81   
16  Ida Tilsted  2004  DGI Østjylland    39.21  1:23.27  2:09.23    2:52.17   
17  Xenia Juhl Leiszner  2005  DGI Sydøstjylland    37.74  1:22.13  2:08.27    2:53.05   
18  Emilia Davids  2004  DGI Fyn    40.02  1:26.26  2:14.44    2:55.93   
19  Anne Kølby Christensen  2005  DGI Fyn    41.48  1:27.09  2:13.77    2:57.31   
20  Emma Oleander  2004  DGI Sydøstjylland    38.83  1:24.37  2:11.87    2:57.69   
21  Alberte Mundt  2004  DGI Østjylland    39.81  1:24.92  2:12.28    2:58.48   
22  Laura Sofie Renneberg  2005  DGI Nordjylland    40.71  1:26.54  2:14.23    2:58.81   
23  Bianca Truelsen Duevig  2005  DGI Sydøstjylland    41.05  1:27.68  2:12.80    2:59.78   
24  Emilie Væring Nielsen  2005  DGI Midtjylland    41.35  1:27.29  2:15.25    2:59.96   
25  Sophie Loft Kølbæk  2004  DGI Østjylland    42.35  1:28.93  2:17.41    3:03.16   
26  Frida Ropass Jørgensen  2004  DGI Fyn    39.48        3:03.73   
27  Jane Andersen  2004  DGI Østjylland    43.67  1:32.07  2:21.41    3:06.24   
28  Agnes Lyndrup  2004  DGI Nordjylland    41.46  1:31.60  2:22.51    3:08.73   
29  Katja Schaumburg  2004  DGI Fyn    41.22  1:30.66  2:23.49    3:14.02   
30  Neela S. Pedersen  2004  DGI Sydøstjylland    44.65  1:38.21  2:32.28    3:17.78   
31  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  DGI Nordjylland    42.41  1:33.27  2:26.47    3:18.03   
32  Karen Brødsgaard  2005  DGI Sydøstjylland    46.13  1:40.06  2:37.34    3:34.75   
33  Sarah Johansen  2005  DGI Fyn    47.89  1:43.95  2:43.05    3:37.10   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Rønnow  2006  DGI Nordjylland    34.12  1:13.73  1:54.30    2:32.29   
Laura Snebang V. Jensen  2006  DGI Midtjylland    35.72  1:17.43  2:00.63    2:39.07   
Laura Håkonsson  2006  DGI Midtjylland    37.12  1:18.86  2:03.01    2:45.52   
Katrine Stoltenhoff  2006  DGI Sydøstjylland    37.36  1:19.01  2:02.99    2:45.54   
Karoline Hellesøe  2006  Dgi Sønderjylland    36.96  1:19.61  2:03.92    2:46.95   
Ida Loft Andersen  2007  DGI Østjylland    38.24  1:24.69  2:14.16    3:00.00   
Matilde Work Jespersen  2006  DGI Østjylland    42.50  1:29.45  2:19.11    3:05.46   
Cecilie Engsted Larsen  2006  DGI Storstrømmen    41.28  1:27.61  2:17.03    3:05.55   
Simone Trekær Klausen  2007  DGI Sydøstjylland    42.42  1:30.70  2:20.44    3:10.44   
10  Olivia Tilsted  2006  DGI Østjylland    43.77  1:33.41  2:25.13    3:13.95   
11  Dicte Nørvang Bisgaard  2006  DGI Østjylland    45.82  1:37.31  2:24.01    3:18.93   
12  Nikoline P. Michaelsen  2007  DGI Nordjylland    43.54  1:36.40  2:31.68    3:19.61   
13  Freja Kvist  2006  DGI Østjylland    46.41  1:38.89  2:33.38    3:22.42   
14  Lise Ingeborg Christianse  2007  DGI Nordjylland    48.03  1:43.09  2:40.70    3:32.15   
15  Mathilde Mørup  2007  DGI Østjylland    45.12  1:40.15  2:38.15    3:32.42   
16  Astrid O. Thomassen  2007  DGI Nordjylland    45.44  1:41.55  2:43.00    3:40.10   
17  Sara Holst Gregersen  2006  DGI Sydøstjylland    45.62  1:42.04  2:46.71    3:50.25   
18  Ida Siegumfeldt  2007  DGI Østjylland    49.53  1:50.01  2:51.59    3:51.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  09:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark