2019-10-21   23:13:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Søndag

Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Herning Open 2018    Udskriftsdato  15 april 2018   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:06   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub    30.02        1:01.86   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    30.96        1:03.34   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub    30.46        1:03.69   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    31.02        1:04.30   
Frederik Venø Elling  2003  Silkeborg Svømmeklub    31.55        1:05.03   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    31.54        1:06.03   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    31.83        1:06.28   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub    31.98        1:06.30   
Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    32.85        1:06.38   
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    32.82        1:06.38   
11  Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.65        1:07.02   
12  Jonas Kjær  2003  Esbjerg Svømmeklub    32.72        1:07.80   
13  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    33.63        1:08.63   
14  Jakob Vingborg  1998  Viborg Svømme Klub    32.80        1:08.85   
15  Tobias Boström  2002  Esbjerg Svømmeklub    32.71        1:08.90   
16  Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub    33.82        1:09.14   
17  Mads Frydenholm  2001  Esbjerg Svømmeklub    33.51        1:10.19   
18  Jonas Krammer Knudsen  2003  Esbjerg Svømmeklub    34.47        1:10.92   
19  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    35.00        1:12.45   
20  Martin Broch  2001  DeltaSwim    34.14        1:13.27   
21  Emil Frydenholm  2002  Esbjerg Svømmeklub    35.77        1:13.30   
22  Sune Lyngesen  2003  Esbjerg Svømmeklub    36.05        1:14.37   
23  Andreas Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub    36.08        1:15.16   
24  Nicholas Bundgaard  2002  Odder Svømmeklub    36.88        1:15.70   
25  Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub    36.53        1:16.45   
26  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    37.81        1:18.92   
27  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub    38.18        1:19.79   
28  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    40.13        1:23.39   
29  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    39.07        1:23.98   
30  Markus Jessen  2003  Esbjerg Svømmeklub    40.99        1:24.38   
31  Oskar Wiwe Brøste  2004  Herning Svømmeklub    43.35        1:28.44   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 april 2018 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark