2021-12-05   12:28:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Moelven Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  10:39   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer ppen, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap            28.81   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap            29.14   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening            29.42   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening            29.89   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap            29.96   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simfrening            30.07   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap            30.34   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap            30.49   
Moa Hammarbck  2003  Karlskoga Simfrening            30.54   
10  Amanda Johansson  2005  Deje Simsllskap            31.02   
11  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap            31.04   
12  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening            31.23   
13  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap            31.25   
14  Ebba Locken  2006  Sffle Simsllskap            31.31   
15  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            31.35   
16  Mia Larsson  2006  Karlskoga Simfrening            31.40   
17  Isabelle Asp  2001  Deje Simsllskap            31.43   
18  Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap            31.46   
19  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsllskap            31.55   
20  Anna Kumm  2004  Grums Simsllskap            32.03   
21  Elin Waara  1997  Karlskoga Simfrening            32.34   
22  Amanda Blom  2004  Grums Simsllskap            32.59   
22  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsllskap            32.59   
24  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simfrening            32.64   
25  Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening            32.99   
26  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simfrening            33.59   
27  Elin Segerstrm  2007  Karlstads Simsllskap            33.74   
28  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            34.44   
29  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsllskap            34.68   
30  Ella Bcker  2007  Grums Simsllskap            34.92   
31  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            35.15   
32  Hanna Widing  2006  Sffle Simsllskap            35.33   
33  Ellen Aronsson  2007  Grums Simsllskap            35.36   
34  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening            35.60   
35  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap            35.85   
36  Thea Eriksson  2006  mls Simsllskap            36.07   
37  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsllskap            36.40   
38  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simfrening            36.68   
39  Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsllskap            36.86   
40  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap            37.39   
41  Vilma Thorpman  2006  mls Simsllskap            37.53   
42  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsllskap            38.48   
43  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsllskap            38.93   
44  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            39.21   
45  Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsllskap            39.40   
46  Julia Haglund  2006  Karlskoga Simfrening            40.47   
47  Cornelia Srqvist  2007  mls Simsllskap            40.58   
48  Lova Jansson  2008  Karlskoga Simfrening            40.64   
49  Johanna Storm  2006  Sffle Simsllskap            41.15   
50  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsllskap            41.70   
51  Hilda Karlsson  2007  mls Simsllskap            41.93   
52  Allis Vernersson  2007  Arvika Simsllskap            44.88   
53  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            45.81   
54  Solaf Alameer Hasan  2008  Deje Simsllskap            46.09   
55  Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsllskap            46.17   
56  Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb            46.38   
57  Miriam Franciskovic  2008  Deje Simsllskap            46.79   
58  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsllskap            46.81   
59  Felicia Spjut  2006  Arvika Simsllskap            47.24   
60  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsllskap            48.85   
61  Lavinia Thrner  2008  Sffle Simsllskap            50.92   
62  Ylva Bohlin  2008  Deje Simsllskap            51.22   
63  Nellie Leander  2010  Sffle Simsllskap            54.03   
64  Frida Weghammar  2010  Sffle Simsllskap            54.41   
65  Elly Andersson  2011  Grums Simsllskap            59.77   
66  Jennifer Storm  2009  Sffle Simsllskap            1:00.64   
67  Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsllskap            1:05.77   
68  Ellie Lindh  2011  Filipstads Simklubb            1:36.77   
Ebba Rstrm  2003  Lysekils Simsllskap            DSQ   
Julia Bjrn  2006  Deje Simsllskap            DSQ   
Nadja Ricken  2006  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Rene Ricken  2007  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  10:51   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15o, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsllskap    39.82        1:24.04   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsllskap    45.72        1:34.32   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simfrening    43.87        1:34.57   
Melvin Weghammar  2008  Sffle Simsllskap    45.76        1:37.17   
Erik Johansson  2008  Deje Simsllskap    44.93        1:38.12   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsllskap            DNS   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15o, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    32.43        1:08.90   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simfrening    35.39        1:13.70   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simfrening            1:16.94   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsllskap    1:21.44        1:21.44   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsllskap    38.77        1:22.71   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    40.59        1:24.18   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    41.12        1:26.29   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsllskap    41.76        1:26.42   
Love Kjellberg Lundmark  2007  Karlstads Simsllskap    40.27        1:27.51   
10  Joel Andersson  2007  Grums Simsllskap    43.52        1:30.19   
11  Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsllskap    44.23        1:31.11   
12  Fabian Holmstrm Pettersson  2006  Karlstads Simsllskap    41.02        1:31.14   
13  Aleksi Salomao Miettinen  2006  Karlstads Simsllskap    40.82        1:31.69   
14  Alfred Selrot  2007  Karlstads Simsllskap    45.42        1:35.02   
15  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsllskap    46.52        1:38.65   
16  Luukas Salomao Miettinen  2007  Karlstads Simsllskap    44.17        1:41.44   
17  Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsllskap    48.32        1:45.24   
Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    29.53        1:02.25   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    30.36        1:03.44   
Jesper Andersson  2004  Sffle Simsllskap    31.03        1:05.30   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    32.27        1:06.02   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    31.85        1:06.58   
Albin Svensson  2004  mls Simsllskap    32.91        1:08.59   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    32.58        1:08.95   
William Lindblom  2004  Arvika Simsllskap    33.43        1:09.43   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    34.93        1:13.07   
10  Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    35.58        1:16.49   
11  Robin Lundahl  2004  mls Simsllskap    39.74        1:25.25   
12  Noel Eklund  2005  Karlstads Simsllskap    42.59        1:34.10   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim H 10oy - 15o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ivo Kuijpers  1999  Sffle Simsllskap    26.71        56.06   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    27.50        57.49   
Ludvig Nyrn  1997  Sffle Simsllskap    28.29        58.29   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    27.86        58.69   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    28.96        1:01.50   
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    30.73        1:03.89   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    32.05        1:05.46   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb    31.47        1:05.60   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    32.19        1:06.39   
10  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsllskap    32.15        1:06.91   
11  Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    34.38        1:11.36   
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  11:13   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 3, 400m Frisim Damer ppen, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    1:46.92  3:02.64  4:17.20    4:52.56   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    1:09.69  2:25.13  3:40.75    4:53.86   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    1:11.94  2:28.42  3:45.54    5:02.27   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    1:12.57  2:31.62  3:51.64    5:10.67   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    1:13.02  2:33.42  3:54.90    5:15.82   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    1:19.21  2:41.27  4:04.22    5:24.58   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    1:17.24  2:41.63  4:06.45    5:29.98   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsllskap    1:14.81  2:40.43  4:07.42    5:35.01   
Sara Sjlander  2006  Karlstads Simsllskap    1:17.80  2:45.98  4:14.83    5:42.79   
10  Amanda Blom  2004  Grums Simsllskap    1:22.64  2:55.17  4:27.82    5:55.10   
11  Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    1:24.51  2:57.05  4:27.29    5:55.93   
12  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    1:25.83  2:58.60  4:32.68    6:01.54   
13  Hanna Widing  2006  Sffle Simsllskap    1:27.92  3:06.73  4:45.46    6:14.56   
14  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    1:31.49  3:11.03  4:48.12    6:25.26   
15  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsllskap    1:34.01  3:19.03  5:05.06    6:47.25   
16  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsllskap    1:33.73  3:22.04  5:13.89    7:02.71   
17  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    1:44.82  3:42.74  5:46.21    7:41.47   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simfrening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  11:24   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim H 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Sffle Simsllskap            45.13   
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsllskap            47.67   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsllskap            50.54   
Vile Ericsson  2009  mls Simsllskap            51.21   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simfrening            53.78   
Erik Johansson  2008  Deje Simsllskap            56.08   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsllskap            1:00.70   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsllskap            DNS   
Melvin Weghammar  2008  Sffle Simsllskap            DSQ   
Vilgot Lnnberg  2009  Grums Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  11:34   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o , Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    39.27        1:21.29   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    46.06        1:34.12   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    45.99        1:34.76   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsllskap    1:39.27        1:39.27   
Fabian Holmstrm Pettersson  2006  Karlstads Simsllskap    1:42.72        1:42.72   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsllskap    50.71        1:44.50   
Love Kjellberg Lundmark  2007  Karlstads Simsllskap    1:46.93        1:46.93   
Alfred Selrot  2007  Karlstads Simsllskap    52.89        1:47.43   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsllskap    49.96        1:47.84   
10  Aleksi Salomao Miettinen  2006  Karlstads Simsllskap    49.69        1:48.80   
11  Luukas Salomao Miettinen  2007  Karlstads Simsllskap    1:49.33        1:49.33   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            DSQ   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Sffle Simsllskap    37.37        1:15.17   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    37.26        1:15.36   
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    37.69        1:18.91   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    39.86        1:20.92   
Albin Svensson  2004  mls Simsllskap    40.19        1:21.49   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    41.15        1:23.89   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    41.99        1:24.81   
William Lindblom  2004  Arvika Simsllskap    42.03        1:26.27   
Robin Lundahl  2004  mls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim H 11 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    35.87        1:13.86   
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  11:38   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 6, 50m Brstsim D 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsllskap            48.64   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsllskap            53.56   
My Fristam Elvin  2008  Grums Simsllskap            54.91   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsllskap            55.53   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsllskap            56.40   
Solaf Alameer Hasan  2008  Deje Simsllskap            58.14   
Ylva Bohlin  2008  Deje Simsllskap            58.61   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsllskap            58.65   
Lova Jansson  2008  Karlskoga Simfrening            58.91   
10  Sirin Alameer Hasan  2008  Deje Simsllskap            58.98   
11  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            1:03.56   
12  Maja Englund  2010  Grums Simsllskap            1:08.83   
13  Frida Weghammar  2010  Sffle Simsllskap            1:10.15   
14  Nellie Leander  2010  Sffle Simsllskap            1:10.77   
15  Jennifer Storm  2009  Sffle Simsllskap            1:15.31   
16  Elly Andersson  2011  Grums Simsllskap            1:19.19   
17  Lavinia Thrner  2008  Sffle Simsllskap            1:19.24   
18  Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsllskap            1:25.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  11:58   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 7, 100m Brstsim D 11 o , Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Sffle Simsllskap    42.45        1:31.13   
Elin Segerstrm  2007  Karlstads Simsllskap    43.61        1:33.32   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsllskap    44.41        1:33.61   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsllskap    45.35        1:38.68   
Ella Bcker  2007  Grums Simsllskap    46.19        1:39.26   
Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsllskap    47.84        1:41.94   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsllskap    49.92        1:48.33   
Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsllskap    50.66        1:48.54   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simfrening    51.81        1:48.91   
10  Julia Bjrn  2006  Deje Simsllskap    50.30        1:49.09   
11  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsllskap    52.69        1:49.18   
12  Vilma Thorpman  2006  mls Simsllskap    51.84        1:49.64   
13  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsllskap    52.26        1:49.99   
14  Embla Hellstrm  2007  Simklubben Solsta    51.48        1:50.52   
15  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsllskap    51.54        1:51.36   
16  Cornelia Srqvist  2007  mls Simsllskap    54.16        1:53.80   
17  Rene Ricken  2007  Karlstads Simsllskap    52.84        1:53.82   
18  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    53.81        1:55.59   
19  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simfrening    55.09        1:58.42   
20  Julia Haglund  2006  Karlskoga Simfrening    54.72        1:58.69   
21  Alva Krona  2006  Karlskoga Simfrening    57.96        2:02.04   
22  Caroline Engelbrektsson Grund  2007  Simklubben Solsta    58.15        2:02.20   
23  Hilda Karlsson  2007  mls Simsllskap    58.72        2:05.52   
24  Felicia Spjut  2006  Arvika Simsllskap    1:02.62        2:12.14   
Johanna Storm  2006  Sffle Simsllskap            DSQ   
Lisa Svensson  2007  Simklubben Solsta            DSQ   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simfrening            DSQ   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simfrening            DSQ   
Thea Eriksson  2006  mls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim D 11 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    38.37        1:20.69   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsllskap    39.05        1:22.41   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    39.66        1:24.31   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    41.46        1:26.20   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    40.89        1:26.42   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    40.20        1:27.18   
Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    43.32        1:31.78   
Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    43.78        1:32.69   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    44.62        1:33.18   
10  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    43.80        1:33.40   
11  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsllskap    46.21        1:34.86   
12  Anna Kumm  2004  Grums Simsllskap    44.68        1:34.98   
13  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    45.81        1:38.48   
14  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    46.31        1:39.31   
15  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    48.76        1:43.22   
                     
 
Gren 7, 100m Brstsim D 11 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elin Waara  1997  Karlskoga Simfrening    38.74        1:21.13   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    39.21        1:23.82   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simfrening    41.37        1:29.17   
Ebba Rstrm  2003  Lysekils Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  12:18   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 8, 25m Fjrilsim H 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Sffle Simsllskap            21.40   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsllskap            21.60   
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsllskap            21.76   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simfrening            23.16   
Melvin Weghammar  2008  Sffle Simsllskap            24.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:18 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  12:23   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 9, 50m Fjrilsim H 11-12, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap            37.23   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simfrening            39.78   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            44.65   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap            48.22   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsllskap            50.00   
Joel Andersson  2007  Grums Simsllskap            51.97   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsllskap            55.50   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsllskap            58.73   
Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simfrening            DSQ   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            DSQ   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simfrening            DSQ   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  12:35   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 10, 100m Fjrilsim H 13 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    32.80        1:14.07   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    35.30        1:18.94   
Jesper Andersson  2004  Sffle Simsllskap    37.24        1:19.79   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    36.97        1:20.98   
Albin Svensson  2004  mls Simsllskap    39.03        1:25.34   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    38.84        1:27.29   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    44.45        1:33.64   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    42.92        1:35.98   
                     
 
Gren 10, 100m Fjrilsim H 13 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ivo Kuijpers  1999  Sffle Simsllskap    28.01        1:01.33   
Ludvig Nyrn  1997  Sffle Simsllskap    29.23        1:02.86   
Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    29.77        1:05.78   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    30.65        1:07.35   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    31.44        1:08.25   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    32.03        1:09.25   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb    34.27        1:15.99   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    37.62        1:22.26   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    38.22        1:24.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  12:34   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 11, 100m Medley D 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsllskap    44.16        1:35.88   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsllskap    42.40        1:39.92   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsllskap    50.23        1:48.61   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    51.05        1:49.99   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsllskap    52.63        1:54.12   
Maja Englund  2010  Grums Simsllskap    57.55        2:03.31   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:34 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  12:56   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 12, 200m Medley D 11 o , Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Sffle Simsllskap    37.51  1:21.26  2:12.84    2:52.37   
Elin Segerstrm  2007  Karlstads Simsllskap    42.23  1:31.21  2:26.00    3:09.56   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsllskap    43.62  1:34.13  2:30.18    3:13.67   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsllskap    47.60  1:39.25  2:35.75    3:20.40   
Hanna Widing  2006  Sffle Simsllskap    44.44  1:37.19  2:38.69    3:20.41   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simfrening    46.88  1:36.92  2:37.77    3:21.22   
Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsllskap    53.15  1:47.70  2:48.23    3:39.75   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    1:07.08  2:12.55  3:41.54    4:31.55   
Ella Bcker  2007  Grums Simsllskap            DSQ   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley D 11 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    35.99  1:21.10  2:07.45    2:44.62   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsllskap    35.32  1:19.47  2:07.07    2:45.43   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    37.60  1:20.18  2:10.50    2:47.43   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    36.97  1:19.03  2:09.69    2:48.28   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    35.93  1:21.65  2:11.20    2:48.92   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    38.07  1:23.07  2:12.76    2:53.32   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    38.06  1:23.99  2:17.12    2:53.44   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    36.15  1:25.56  2:16.29    2:53.53   
Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    38.95  1:24.45  2:18.04    2:57.86   
10  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    39.45  1:26.40  2:18.86    2:57.91   
11  Anna Kumm  2004  Grums Simsllskap    39.02  1:26.70  2:19.37    2:58.28   
12  Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    39.14  1:26.80  2:18.43    2:59.02   
13  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    39.78  1:28.81  2:23.48    3:04.68   
14  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    42.13  1:33.43  2:30.51    3:17.19   
15  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap    44.64  1:37.19  2:35.48    3:20.27   
16  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsllskap    50.07  1:42.68  2:46.76    3:35.76   
Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsllskap            DSQ   
Mari Sletvold-Walby  2005  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley D 11 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Rstrm  2003  Lysekils Simsllskap    43.07  1:34.52  2:31.43    3:21.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  13:08   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 13, 4*25m frisimbensp. 11 o y, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix1 [2007]  2007  Karlstads Simsllskap            1:37.49   
  Johan Pellfolk  2007                 
  Lex Albringer  2007      29.78        29.78   
  Alexander Albringer  2007                 
  Elin Segerstrm  2007      1:37.49        1:37.49   
                     
Filipstad Mix [2007]  2007  Filipstads Simklubb            1:54.54   
  Isabelle Bohlemark  2008                 
  Hilda Carlstedt  2008      48.41        48.41   
  Agnes Larsson  2007                 
  Alicia Bohlemark  2007      1:54.54        1:54.54   
                     
Sffle SS Mix [2007]  2007  Sffle Simsllskap            1:55.44   
  Linus Locken  2008                 
  Nellie Leander  2010      56.39        56.39   
  Frida Weghammar  2010                 
  Melvin Weghammar  2008      1:55.44        1:55.44   
                     
Karlstad Mix2 [2007]  2007  Karlstads Simsllskap            1:56.02   
  Moa Granzell  2008                 
  Oskar Mathisen  2009      33.51        33.51   
  Vincent Johander  2008                 
  Signe Lindberg  2008      1:56.02        1:56.02   
                     
Deje SS Mix 1  2007  Deje Simsllskap            1:57.64   
  Lucas Bjrn  2008                 
  Ylva Bohlin  2008      38.86        38.86   
  Sirin Alameer Hasan  2008                 
  Solaf Alameer Hasan  2008      1:57.64        1:57.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  13:08 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  15:20   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar ppen, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ivo Kuijpers  1999  Sffle Simsllskap            26.18   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap            26.35   
Ludvig Nyrn  1997  Sffle Simsllskap            27.04   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening            27.15   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening            28.38   
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap            28.88   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap            29.36   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening            30.02   
Jesper Andersson  2004  Sffle Simsllskap            30.17   
10  Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap            30.41   
11  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsllskap            30.57   
12  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap            30.68   
13  Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening            31.53   
14  Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap            31.63   
15  Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap            32.01   
16  William Lindblom  2004  Arvika Simsllskap            32.41   
17  Elias Jansson  2006  Karlskoga Simfrening            33.09   
18  Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simfrening            33.80   
19  Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            34.50   
20  Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap            35.00   
21  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            37.64   
22  Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsllskap            38.17   
23  Vincent Johander  2008  Karlstads Simsllskap            38.28   
24  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsllskap            38.92   
25  Alfred Selrot  2007  Karlstads Simsllskap            39.88   
26  Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap            40.01   
27  Joel Andersson  2007  Grums Simsllskap            40.15   
28  Linus Locken  2008  Sffle Simsllskap            40.24   
29  Vile Ericsson  2009  mls Simsllskap            41.18   
30  Love Kjellberg Lundmark  2007  Karlstads Simsllskap            41.70   
31  Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsllskap            42.26   
32  Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simfrening            42.36   
33  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsllskap            42.60   
34  Melvin Weghammar  2008  Sffle Simsllskap            43.27   
35  Erik Johansson  2008  Deje Simsllskap            43.82   
36  Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simfrening            43.96   
37  Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsllskap            45.98   
38  Elliot Magnusson  2009  mls Simsllskap            48.02   
39  Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsllskap            50.03   
40  Emil Thorpman  2009  mls Simsllskap            51.41   
41  Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsllskap            55.94   
42  Vilgot Lnnberg  2009  Grums Simsllskap            57.00   
43  Lucas Bjrn  2008  Deje Simsllskap            1:04.17   
Aleksi Salomao Miettinen  2006  Karlstads Simsllskap            DNS   
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  15:37   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 o, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsllskap    40.92        1:28.32   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsllskap    42.47        1:29.18   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsllskap    48.10        1:44.07   
Maja Englund  2010  Grums Simsllskap    50.33        1:44.99   
Sirin Alameer Hasan  2008  Deje Simsllskap    48.51        1:45.64   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb    51.24        1:46.85   
Solaf Alameer Hasan  2008  Deje Simsllskap    52.17        1:51.26   
Ylva Bohlin  2008  Deje Simsllskap    55.46        1:59.63   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 o, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simfrening    34.24        1:09.59   
Ebba Locken  2006  Sffle Simsllskap    34.48        1:11.04   
Sara Sjlander  2006  Karlstads Simsllskap    33.69        1:11.11   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simfrening    35.62        1:15.07   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsllskap    35.54        1:15.99   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simfrening    37.45        1:18.03   
Elin Segerstrm  2007  Karlstads Simsllskap    37.04        1:18.20   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    37.89        1:19.77   
Hanna Widing  2006  Sffle Simsllskap    39.67        1:21.55   
10  Wilma Umeland  2006  Grums Simsllskap    39.61        1:21.93   
11  Thea Eriksson  2006  mls Simsllskap    38.62        1:22.03   
12  Ella Bcker  2007  Grums Simsllskap    40.62        1:22.96   
13  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simfrening    40.03        1:24.14   
14  Ellen Aronsson  2007  Grums Simsllskap    41.48        1:25.61   
15  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsllskap    40.74        1:26.45   
16  Julia Bjrn  2006  Deje Simsllskap    40.53        1:27.10   
17  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsllskap    41.54        1:27.89   
18  Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsllskap    40.46        1:28.54   
19  Vilma Thorpman  2006  mls Simsllskap    40.71        1:29.27   
20  Cornelia Srqvist  2007  mls Simsllskap    43.15        1:29.77   
21  Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsllskap    43.28        1:33.11   
22  Hilda Karlsson  2007  mls Simsllskap    45.63        1:33.47   
23  Embla Hellstrm  2007  Simklubben Solsta    45.85        1:37.17   
24  Alva Krona  2006  Karlskoga Simfrening    47.79        1:38.24   
25  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsllskap    46.02        1:38.52   
26  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    47.87        1:41.52   
27  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    48.68        1:41.96   
28  Felicia Spjut  2006  Arvika Simsllskap    49.48        1:47.08   
29  Johanna Storm  2006  Sffle Simsllskap    51.86        1:51.47   
30  Lisa Svensson  2007  Simklubben Solsta    53.13        1:54.20   
31  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsllskap    53.06        1:57.57   
32  Caroline Engelbrektsson Grund  2007  Simklubben Solsta    1:07.46        2:23.26   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 o, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    31.94        1:06.56   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    31.43        1:06.87   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    32.44        1:07.94   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    33.29        1:08.12   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    33.50        1:08.86   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    33.41        1:09.08   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    34.12        1:09.49   
Anna Kumm  2004  Grums Simsllskap    34.93        1:10.53   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    34.42        1:11.29   
10  Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    34.79        1:12.79   
11  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    35.23        1:13.27   
12  Julia Blennrot  2004  Sffle Simsllskap    35.89        1:14.40   
13  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    37.43        1:16.31   
14  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsllskap    37.32        1:17.82   
15  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap    37.91        1:20.84   
16  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    39.71        1:22.02   
17  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    38.27        1:22.55   
18  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsllskap    40.45        1:26.16   
19  Mari Walbye-Sletvold  2005  Karlskoga Simfrening    46.01        1:37.54   
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim D 10oy -15 o, Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    30.96        1:03.97   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simfrening    31.97        1:05.75   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    31.61        1:07.25   
Moa Hammarbck  2003  Karlskoga Simfrening    32.92        1:10.91   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simfrening    34.44        1:12.48   
Ebba Rstrm  2003  Lysekils Simsllskap    38.04        1:18.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  15:51   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 16, 400m Frisim Herrar ppen, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Wanna  1996  Karlstads Simsllskap    59.50  2:01.68  3:03.68    4:05.03   
Ivo Kuijpers  1999  Sffle Simsllskap    1:00.45  2:04.52  3:10.81    4:17.84   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    1:04.25  2:15.88  3:30.07    4:41.40   
Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    1:04.90  2:18.93  3:33.28    4:48.68   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    1:08.85  2:23.63  3:39.82    4:55.01   
Jesper Andersson  2004  Sffle Simsllskap    1:10.48  2:27.67  3:45.05    4:58.78   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    1:13.23  2:34.29  3:57.19    5:18.83   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    1:19.98  2:44.51  4:07.57    5:28.69   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    1:15.27  2:50.53  4:34.06    6:15.84   
10  Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    1:31.99  3:10.66  4:51.22    6:27.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  15:59   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim D 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsllskap            42.76   
Moa Englund  2008  Grums Simsllskap            43.51   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsllskap            48.97   
Sirin Alameer Hasan  2008  Deje Simsllskap            52.24   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            53.77   
Maja Englund  2010  Grums Simsllskap            55.24   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsllskap            55.33   
My Fristam Elvin  2008  Grums Simsllskap            56.78   
Yosra Al Shaikh  2008  Grums Simsllskap            57.94   
10  Lavinia Thrner  2008  Sffle Simsllskap            59.92   
11  Nellie Leander  2010  Sffle Simsllskap            1:02.31   
12  Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsllskap            1:08.58   
13  Frida Weghammar  2010  Sffle Simsllskap            1:08.79   
14  Jennifer Storm  2009  Sffle Simsllskap            1:10.42   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  16:13   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 o , Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Sffle Simsllskap    39.69        1:21.42   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simfrening    41.07        1:22.62   
Elin Segerstrm  2007  Karlstads Simsllskap    43.65        1:29.28   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simfrening    43.27        1:29.67   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simfrening    45.44        1:32.94   
Hanna Widing  2006  Sffle Simsllskap    45.51        1:33.24   
Vilma Thorpman  2006  mls Simsllskap    47.87        1:37.43   
Cornelia Srqvist  2007  mls Simsllskap    48.54        1:39.74   
Thea Eriksson  2006  mls Simsllskap    49.31        1:41.20   
10  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsllskap    51.01        1:47.01   
11  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simfrening    53.42        1:48.50   
12  Boglarka Biro  2006  Karlstads Simsllskap    54.41        1:51.54   
13  Johanna Storm  2006  Sffle Simsllskap    1:00.97        2:00.24   
14  Felicia Spjut  2006  Arvika Simsllskap    1:04.99        2:11.81   
Hilda Karlsson  2007  mls Simsllskap            DSQ   
Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    38.17        1:17.00   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    37.47        1:17.22   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    37.60        1:18.18   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsllskap    38.52        1:20.02   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    39.93        1:22.39   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    40.21        1:22.74   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    40.79        1:23.04   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    41.47        1:23.63   
Julia Blennrot  2004  Sffle Simsllskap    40.69        1:24.67   
10  Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    41.75        1:25.32   
11  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    44.74        1:32.33   
12  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    47.94        1:34.27   
13  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    47.71        1:35.91   
14  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap    48.31        1:39.04   
15  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsllskap    49.73        1:40.77   
Mari Walbye-Sletvold  2005  Karlskoga Simfrening            DSQ   
Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim D 11 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Moa Hammarbck  2003  Karlskoga Simfrening    38.43        1:17.12   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    37.50        1:18.03   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simfrening    37.89        1:18.59   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    39.57        1:21.75   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    41.18        1:22.68   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsllskap    39.95        1:24.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  16:24   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 19, 50m Brstsim H 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsllskap            52.40   
Linus Locken  2008  Sffle Simsllskap            52.89   
Vile Ericsson  2009  mls Simsllskap            55.51   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simfrening            57.87   
Erik Johansson  2008  Deje Simsllskap            58.50   
Emil Thorpman  2009  mls Simsllskap            1:04.91   
Elliot Magnusson  2009  mls Simsllskap            1:07.38   
Vilgot Lnnberg  2009  Grums Simsllskap            1:07.67   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsllskap            1:07.71   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsllskap            DNS   
Lucas Bjrn  2008  Deje Simsllskap            DNS   
Hugo Stenmark  2009  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Melvin Weghammar  2008  Sffle Simsllskap            DSQ   
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:24 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  16:40   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 20, 100m Brstsim H 11 o , Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    43.32        1:30.50   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simfrening    44.87        1:32.99   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simfrening    46.12        1:36.11   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    48.09        1:38.97   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    47.56        1:38.98   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    51.46        1:47.27   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsllskap    51.19        1:48.44   
Joel Andersson  2007  Grums Simsllskap    55.63        1:55.78   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsllskap    53.68        1:56.42   
10  Alfred Selrot  2007  Karlstads Simsllskap    56.92        2:01.24   
11  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsllskap    59.51        2:01.76   
Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simfrening            DSQ   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsllskap            DSQ   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsllskap            DSQ   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Brstsim H 11 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    37.88        1:19.64   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    39.04        1:22.77   
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    41.41        1:27.55   
Robin Lundahl  2004  mls Simsllskap    44.70        1:34.57   
William Lindblom  2004  Arvika Simsllskap    47.42        1:37.86   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    46.26        1:38.33   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    47.71        1:40.78   
Noel Eklund  2005  Karlstads Simsllskap    59.10        2:12.03   
Albin Svensson  2004  mls Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Brstsim H 11 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsllskap    40.09        1:24.47   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    39.92        1:24.48   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb    40.10        1:26.06   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    42.26        1:29.35   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    43.24        1:29.75   
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  16:55   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 21, 25m Fjrilsim D 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Moa Englund  2008  Grums Simsllskap            19.01   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsllskap            19.56   
Lova Jansson  2008  Karlskoga Simfrening            21.06   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            22.66   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsllskap            22.69   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsllskap            23.08   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsllskap            23.73   
Maja Englund  2010  Grums Simsllskap            29.71   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsllskap            37.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:55 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  17:03   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 22, 50m Fjrilsim D 11-12, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simfrening            35.29   
Ebba Locken  2006  Sffle Simsllskap            36.42   
Sara Sjlander  2006  Karlstads Simsllskap            37.71   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simfrening            37.76   
Elin Segerstrm  2007  Karlstads Simsllskap            38.91   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsllskap            42.35   
Hanna Widing  2006  Sffle Simsllskap            43.26   
Ella Bcker  2007  Grums Simsllskap            44.53   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            44.62   
10  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simfrening            45.21   
11  Julia Bjrn  2006  Deje Simsllskap            45.97   
12  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simfrening            46.38   
13  Wilma Umeland  2006  Grums Simsllskap            47.43   
14  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsllskap            48.54   
15  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsllskap            49.22   
16  Julia Haglund  2006  Karlskoga Simfrening            49.52   
17  Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsllskap            51.09   
18  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsllskap            51.21   
19  Vilma Thorpman  2006  mls Simsllskap            51.86   
20  Embla Hellstrm  2007  Simklubben Solsta            53.21   
21  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            57.14   
22  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:06.70   
Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:03 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 23, 100m Fjrilsim D 13 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    35.02        1:17.09   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsllskap    36.65        1:20.44   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    37.70        1:22.61   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    38.50        1:23.12   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    38.41        1:23.33   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    38.64        1:24.42   
Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    39.26        1:24.80   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    38.49        1:27.35   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    38.63        1:27.77   
10  Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsllskap    41.14        1:31.40   
11  Amanda Blom  2004  Grums Simsllskap    41.85        1:32.91   
12  Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    43.93        1:35.50   
13  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    42.87        1:39.58   
                     
 
Gren 23, 100m Fjrilsim D 13 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    35.84        1:15.99   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    35.65        1:19.39   
Ebba Rstrm  2003  Lysekils Simsllskap    42.92        1:33.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  17:11   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 24, 100m Medley H 10 o y, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsllskap    50.70        1:42.13   
Linus Locken  2008  Sffle Simsllskap    49.34        1:43.17   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simfrening    51.12        1:44.71   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsllskap    51.85        1:45.51   
Melvin Weghammar  2008  Sffle Simsllskap    54.34        1:56.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  17:22   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 25, 200m Medley H 11 o , Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    39.29  1:25.04  2:15.00    2:53.20   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simfrening    40.76  1:32.53  2:24.62    3:03.93   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsllskap    50.35  1:43.76  2:43.49    3:30.99   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsllskap    56.39  1:58.29  3:04.69    4:01.58   
                     
 
Gren 25, 200m Medley H 11 o , Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    35.38  1:17.58  2:01.80    2:37.43   
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    33.45  1:16.30  2:05.47    2:40.40   
Jesper Andersson  2004  Sffle Simsllskap    38.49  1:21.23  2:14.11    2:49.57   
Albin Svensson  2004  mls Simsllskap    38.50  1:20.93  2:15.09    2:53.06   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    36.61  1:20.66  2:15.77    2:54.47   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    44.99  1:29.37  2:27.11    3:07.02   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    47.51  1:41.93  2:37.72    3:22.86   
                     
 
Gren 25, 200m Medley H 11 o , Finaler 15 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ivo Kuijpers  1999  Sffle Simsllskap    30.01  1:06.72  1:50.82    2:22.40   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    31.94  1:11.73  1:57.21    2:32.51   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    38.35  1:20.89  2:09.81    2:45.87   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Moelven Cup 2018    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tvlingsort  Sffle    Utskriftstid  17:50   
  Arrangr  Sffle SS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 26, 4*50m frisimbensp. 12 o , Finaler 12 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sffle Mix 3  2004  Sffle Simsllskap            2:42.28   
  Daniel Lithner  2001      23.43        23.43   
  Ivo Kuijpers  1999      16.29        39.72   
  Jesper Andersson  2004      37.82        1:17.54   
  Amanda Orban  2005      1:24.74        2:42.28   
                     
Grums SS  2004  Grums Simsllskap            2:54.38   
  Edvin Axelsson  2004      34.95        34.95   
  Amanda Blom  2004      9.37        44.32   
  Ella Sjbom  2005      46.31        1:30.63   
  Pauline Grubb  2003      1:23.75        2:54.38   
                     
Sffle Mix<2  2004  Sffle Simsllskap            2:56.58   
  Ebba Locken  2006      43.85        43.85   
  Adam Feki  2005      34.76        1:18.61   
  Erik Mulikov  2005      5.45        1:24.06   
  Tilde Halldan  2005      1:32.52        2:56.58   
                     
Karlstad Mix1 [2006]  2006  Karlstads Simsllskap            2:57.47   
  Marcus Blund  2004      42.52        42.52   
  Filip Hedin  2003      44.88        1:27.40   
  Erica Segerstrm  2004      41.87        2:09.27   
  Agnes Wilde  2005      48.20        2:57.47   
                     
Karlstad Mix2 [2006]  2006  Karlstads Simsllskap            3:09.21   
  Erik Pellfolk  2005      30.10        30.10   
  Minea Dautbegovic  2004      19.46        49.56   
  Sara Sjlander  2006      46.73        1:36.29   
  Elin Segerstrm  2007      1:32.92        3:09.21   
                     
Filipstad Mix  Filipstads Simklubb            3:18.99   
  Nova Johansson  2004      51.52        51.52   
  Charlie Landeman  2003      46.55        1:38.07   
  Noel Spelling  2006      26.79        2:04.86   
  Sally Wetterskog  2005      1:14.13        3:18.99   
                     
Karlsko SF Mix [2006]  2006  Karlskoga Simfrening            3:19.01   
  Isabelle Johansson  2005      26.11        26.11   
  Alice Bergstrm  2004      5.66        31.77   
  Smilla Lthgren  2004      11.51        43.28   
  Mia Larsson  2006      2:35.73        3:19.01   
                     
Sffle SS Mix  2004  Sffle Simsllskap            3:23.82   
  Sofie Leander  2005      53.22        53.22   
  Johanna Storm  2006      59.16        1:52.38   
  Hanna Widing  2006      27.91        2:20.29   
  Linna Bruce-Holm  2005      1:03.53        3:23.82   
                     
Karlsko SF Mix Lag 2  2002  Karlskoga Simfrening            3:40.19   
  Ida Pettersson  2006      37.67        37.67   
  Ester Josbo  2006      13.92        51.59   
  Linne Therus  2005      54.95        1:46.54   
  Nathalie Johansson  2006      1:53.65        3:40.19   
                     
10  Karlstad Mix3  1999  Karlstads Simsllskap            3:43.35   
  Alice Johnson  2005      1:44.23        1:44.23   
  Sofie Engvall  2005      33.98        2:18.21   
  Ellen Lindner  2005      17.72        2:35.93   
  Erik Bjurenhed  2006      1:07.42        3:43.35   
                     
11  Karlstad Mix4  1999  Karlstads Simsllskap            3:48.09   
  Lex Albringer  2007      51.29        51.29   
  Zhino Mohammadi  2006      34.84        1:26.13   
  Alva Granzell  2006      20.90        1:47.03   
  Alexander Albringer  2007      2:01.06        3:48.09   
                     
12  Deje SS Mix  2004  Deje Simsllskap            4:09.63   
  Amanda Johansson  2005      27.51        27.51   
  Emilia Tallberg  2006      15.00        42.51   
  Erik Johansson  2008      42.28        1:24.79   
  Julia Bjrn  2006      2:44.84        4:09.63   
                     
Karlsko SF Mix Lag 3  2002  Karlskoga Simfrening            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Lysekils  2004  Lysekils Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner