2020-11-29   08:47:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Göingeplumset 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Nya Göingeplumset 2018    Utskriftsdatum  25 augusti 2018   
  Tävlingsort  Åhus    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  SS Delfin och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 augusti 2018         
 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            42.43   
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            47.88   
Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            52.09   
Astrid Persson  2009  Simsällskapet Delfin            53.05   
Edith Bosson  2009  Simsällskapet Delfin            54.17   
Amilia Hart  2008  S71            57.73   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            57.81   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            59.16   
Ella Thim  2009  Kristianstads SLS            59.94   
10  Giada Riva  2008  Kristianstads SLS            1:00.19   
11  Vilda Larsson  2008  Sjöbo Simsällskap            1:00.58   
12  Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            1:08.89   
Julia Thorsen  2008  Kristianstads SLS            DNS   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            DSQ   
Ingrid Chrintz-Gath  2008  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Björkqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            39.49   
Sofie Jönsson  2007  Sjöbo Simsällskap            39.52   
Vicky Luc  2007  Kristianstads SLS            39.81   
Sofia Svensson  2007  Kristianstads SLS            45.15   
Siri Tillberg  2007  Kristianstads SLS            46.06   
Mathilda Andersson  2007  S71            47.39   
Maja Palmqvist  2007  S71            48.39   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            49.18   
Wilda Thorgren  2007  S71            52.00   
10  Emelie Skoog  2007  Simsällskapet Delfin            54.94   
11  Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007  Sjöbo Simsällskap            1:00.15   
12  Andrea Johansdotter  2007  Simklubben Lödde            1:00.42   
Rebecca Wendel  2007  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lykke Lagerholm-Nord  2006  Sjöbo Simsällskap            39.71   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            40.65   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS            40.68   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS            44.87   
Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            50.47   
Ida Lund  2006  Kristianstads SLS            51.57   
Moa Lindqvist  2006  Simsällskapet Delfin            55.12   
Elin Adler  2006  Kristianstads SLS            55.26   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            30.71   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            31.65   
Astrid Nilsson  2004  Osby Simsällskap            32.13   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            32.31   
Olivia Klint Ipsa  2005  Bromöllaortens Simsällskap            34.19   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS            34.47   
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap            34.88   
Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            35.34   
Lovisa Rohlin  2004  Kappsimningsklubben Karpen            35.55   
10  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            36.48   
11  Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap            36.91   
12  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            36.96   
13  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  Sjöbo Simsällskap            37.18   
14  Mathilde Berild Andersen  2004  Sjöbo Simsällskap            37.84   
15  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            37.92   
16  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS            39.02   
17  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            39.15   
18  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            39.64   
19  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS            39.99   
20  Emilia Kryger  2004  Sjöbo Simsällskap            40.85   
21  Jonna Möller  2005  Osby Simsällskap            41.05   
22  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS            42.94   
23  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  Sjöbo Simsällskap            43.49   
24  Nima Arends  2004  Sösdala Simsällskap            44.22   
25  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            45.68   
26  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb            51.19   
27  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            51.42   
Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            DNS   
Mimmi Palm  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.71   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            31.36   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            31.47   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            31.66   
Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            31.73   
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap            31.83   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            32.13   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap            32.24   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            32.72   
10  Alexandra Petersen  2003  Simsällskapet Delfin            33.52   
11  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            33.54   
12  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            33.70   
13  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            33.72   
14  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            33.91   
15  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            34.05   
16  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            34.21   
17  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde            34.43   
18  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            35.00   
19  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            35.25   
20  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            35.31   
21  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            35.37   
22  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            35.51   
23  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            35.77   
24  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            36.03   
25  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            36.32   
26  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            36.36   
27  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            36.83   
28  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.60   
29  Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.72   
30  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            37.77   
31  Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            39.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 augusti 2018 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  12:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner