2020-11-29   07:59:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Göingeplumset 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Nya Göingeplumset 2018    Utskriftsdatum  03 september 2018   
  Tävlingsort  Åhus    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  SS Delfin och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 augusti 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            39.96   
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            40.02   
Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde            43.52   
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            44.07   
Abbe Wästerberg  2008  Ringsjö Simklubb            47.42   
Simon Björk  2009  Simklubben Lödde            47.76   
Noah Zhang  2008  Ringsjö Simklubb            48.51   
Jakob Bondesson  2009  Kristianstads SLS            49.20   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            53.32   
10  Oscar Andersson  2008  S71            55.10   
11  Lucas Larsson Jarl  2008  Kristianstads SLS            1:01.96   
Liam Lindstedt  2008  Kristianstads SLS            DNS   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb            34.55   
Erik Björk  2007  Kappsimningsklubben Karpen            35.56   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            36.13   
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            36.16   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            40.42   
Melvin Persson  2007  Simsällskapet Delfin            42.83   
Maximus Löfberg  2007  Kappsimningsklubben Karpen            42.98   
Thage Bergström  2007  Kristianstads SLS            43.20   
Elias Jönsson  2007  S71            43.50   
10  Isak Andersson  2007  Osby Simsällskap            45.11   
11  Albin Hedvall  2007  Simsällskapet Delfin            48.34   
12  Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            49.74   
Nicholas Olsson Gonsalves  2007  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            30.80   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            31.21   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS            32.23   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            32.25   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            32.59   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            32.73   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen            32.84   
Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS            35.01   
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            35.96   
10  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS            36.03   
11  Sebastian Nilsson  2006  Sjöbo Simsällskap            37.03   
12  Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap            37.18   
13  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            37.62   
14  Oscar Nord  2006  Osby Simsällskap            37.87   
15  Benjamin Olsson  2006  Simsällskapet Delfin            37.92   
16  Ludvig Rohlin  2006  Kappsimningsklubben Karpen            38.00   
17  Isac Willeborg  2006  Kristianstads SLS            41.34   
18  Ozzy Melin  2006  Kristianstads SLS            41.59   
19  Martin Johansson  2006  Kristianstads SLS            47.07   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde            28.18   
Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin            31.25   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde            31.45   
Hugo Härjesten  2004  Ringsjö Simklubb            32.21   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS            33.11   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap            33.15   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS            33.45   
Viktor Spoelstra  2004  Sjöbo Simsällskap            33.71   
Alex Jemeljanov  2005  Sjöbo Simsällskap            34.24   
10  Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS            36.10   
11  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen            36.32   
12  Axel Krantz  2005  Sjöbo Simsällskap            36.72   
Adham Toredsson  2005  Kristianstads SLS            DNS   
Oscar Tram  2004  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            24.97   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde            25.41   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            25.95   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde            26.23   
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin            26.52   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            26.68   
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin            26.80   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde            27.05   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde            27.25   
10  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            27.50   
11  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            27.63   
12  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            27.95   
13  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            28.19   
14  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen            28.24   
15  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            28.54   
16  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde            28.81   
17  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            28.90   
18  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            29.31   
19  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            29.63   
19  Liam Lesmac  2003  Kappsimningsklubben Karpen            29.63   
21  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            30.09   
21  Mattias Wilson  2003  Sösdala Simsällskap            30.09   
23  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            30.15   
24  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Lödde            30.28   
25  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            30.69   
26  Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap            31.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 september 2018 
Licensierad till: Simsällskapet Delfin  Utskriftstid  18:16 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner