2020-11-29   07:57:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Göingeplumset 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag förmiddag

Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Göingeplumset 2018    Utskriftsdatum  25 augusti 2018   
  Tävlingsort  Åhus    Utskriftstid  14:22   
  Arrangör  SS Delfin och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 augusti 2018         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag Fjäril  1999  Simklubben Lödde            1:56.53   
  Nils Wergeland  2002      30.67        30.67   
  Roy Hangård  1999      34.11        1:04.78   
  Ian Hangård  2002      27.05        1:31.83   
  Lukas Miderbäck  2003      24.70        1:56.53   
                     
Kappsimningsklubben Karpen H Lag 2  2003  Kappsimningsklubben Karpen            2:00.55   
  William Bevréus  2003      29.73        29.73   
  Niels Kwant  2003      34.13        1:03.86   
  Simon Persson  2003      28.54        1:32.40   
  Liam Lesmac  2003      28.15        2:00.55   
                     
Simsällskapet Delfin  2000  Simsällskapet Delfin            2:03.04   
  Tim Berthelsson  2000      29.92        29.92   
  Birkan Ates  2002      33.30        1:03.22   
  Jakob Petersen  2001      27.61        1:30.83   
  Hugo Johnsson  2005      32.21        2:03.04   
                     
Power Puff Pinglorna  2000  Kristianstads SLS            2:08.95   
  Tomislav Corluka  2003      32.71        32.71   
  Haris Jazavac  2002      39.19        1:11.90   
  Joel Johnsson  2000      30.24        1:42.14   
  Jacob El Mokri  2001      26.81        2:08.95   
                     
Sjöbo Simsällskap Lag 1  Sjöbo Simsällskap            2:08.96   
  Alfred Rosberg  2003      34.83        34.83   
  Hampus Olsson  2003      34.69        1:09.52   
  Isak Larsson  2000      25.83        1:35.35   
  Viktor Spoelstra  2004      33.61        2:08.96   
                     
Hello Kitty  2001  Kristianstads SLS            2:13.93   
  Harry Petersson  2002      34.17        34.17   
  Jacob Olsson  2006      38.60        1:12.77   
  Herman Modig  2003      33.11        1:45.88   
  Oliver Pavkovic  2001      28.05        2:13.93   
                     
Teletubbies  2004  Kristianstads SLS            2:23.61   
  Jacob Glans  2006      36.76        36.76   
  William Feldt  2005      41.26        1:18.02   
  Melvin Carlsson  2005      37.80        1:55.82   
  Ola Kristoffersson  1988      27.79        2:23.61   
                     
Lag Ryggsim  Simklubben Lödde            2:25.10   
  Aron Paulsson  2006      35.56        35.56   
  Axel Wergeland  2006      39.43        1:14.99   
  Elliot Larsson  2000      29.47        1:44.46   
  Leo Eriksson  2008      40.64        2:25.10   
                     
Osby Simsällskap  1991  Osby Simsällskap            2:29.69   
  Erik Moberg  2006      44.66        44.66   
  Vincent Johnson  2006      40.16        1:24.82   
  Andreas Nordh  1991      31.88        1:56.70   
  Oscar Wahl  2005      32.99        2:29.69   
                     
10  Lag Bröstsim  Simklubben Lödde            2:36.99   
  Albin Lundkvist  2006      44.95        44.95   
  Sebastian Björk  2007      48.41        1:33.36   
  Hampus Erdös  2003      31.11        2:04.47   
  Ted Nilsson  2006      32.52        2:36.99   
                     
11  Bumbibjörnarna  2004  Kristianstads SLS            2:44.68   
  Thage Bergström  2007      43.57        43.57   
  Malte Ljunggren  2006      44.17        1:27.74   
  Gabriel Ekelund  2006      37.63        2:05.37   
  Noah Brylski  2008      39.31        2:44.68   
                     
12  Kappsimningsklubben Karpen H Lag 1  2002  Kappsimningsklubben Karpen            2:47.40   
  Anton Persson  2006      37.78        37.78   
  Erik Björk  2007      48.03        1:25.81   
  Axel Jellbom  2004      40.05        2:05.86   
  Maximus Löfberg  2007      41.54        2:47.40   
                     
13  Lag Crawl  Simklubben Lödde            2:47.65   
  Oliver Björk  2007      44.39        44.39   
  Elias Lindeberg  2008      51.66        1:36.05   
  Anton Witzell  2004      30.79        2:06.84   
  Tim Edelberg  2007      40.81        2:47.65   
                     
14  Simsällskapet Delfin Lag 2  2005  Simsällskapet Delfin            2:59.42   
  Benjamin Olsson  2006      46.33        46.33   
  Albin Hedvall  2007      56.75        1:43.08   
  Karl Oredsson  2006      33.92        2:17.00   
  Melvin Persson  2007      42.42        2:59.42   
                     
Avengers  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 augusti 2018 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  14:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner