2019-09-21   00:31:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:51   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    430  29.91  1:09.24  1:50.75    2:25.17   
  Hyvinkään Uimaseura  2:22.62                 
                     
Samuli Masalin  2004    334  33.51  1:14.40  2:00.99    2:37.86   
  Cetus Espoo  2:44.07                 
                     
Lucas Lönnblad  2004    313  32.77  1:14.85  2:01.75    2:41.40   
  Cetus Espoo  2:50.05                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    285  35.48  1:18.74  2:09.40    2:46.53   
  Cetus Espoo  2:56.04                 
                     
Veikka Leväsalo  2005    263  40.37  1:24.22  2:11.16    2:51.02   
  Helsingfors Simsällskap  3:08.16                 
                     
Riku Huuhka  2005    260  39.01  1:24.73  2:13.57    2:51.73   
  Lahden Uimaseura  2:56.44                 
                     
Nicolas Nyström  2008    247  40.16  1:23.44  2:14.58    2:54.57   
  Helsingfors Simsällskap  2:58.78                 
                     
Elias Molodtsov  2005    244  39.43  1:23.68  2:16.12    2:55.38   
  Lahden Uimaseura  3:15.56                 
                     
Ilari Palva  2006    232  38.38  1:23.93  2:17.89    2:58.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:59.61                 
                     
10  Leevi Pixa  2007    229  38.61  1:24.72  2:18.48    2:59.16   
  Helsingfors Simsällskap  2:51.55                 
                     
11  Riku Koskenvaara  2005    219  38.47  1:25.14  2:19.28    3:01.61   
  Helsingfors Simsällskap  3:05.73                 
                     
12  Miko Virtanen  2005    214  43.94  1:31.13  2:22.34    3:03.19   
  Lahden Uimaseura  3:08.72                 
                     
13  Sampo Nord  2005    199  39.22  1:26.41  2:24.73    3:07.76   
  Vanders  3:09.18                 
                     
14  Christian Nummi  2006    172  44.60  1:32.73  2:30.47    3:16.86   
  Helsingfors Simsällskap  3:07.70                 
                     
15  Vilho Teno  2006    151  47.49  1:38.87  2:38.43    3:25.76   
  Lahden Uimaseura  3:26.19                 
                     
16  Joonas Pulkkinen  2007    150  48.11  1:41.62  2:38.86    3:26.20   
  Lahden Uimaseura  3:11.41                 
                     
17  Raman Bajalan  2007    131  50.37  1:44.68  2:48.58    3:35.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Tuli Hakkarainen  2008    104  57.64  1:58.49  3:03.72    3:52.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Junninen  1995    605  28.05  1:02.42  1:38.31    2:09.59   
  Vanders                   
                     
Oscar Skjäl  2002    570  28.92  1:02.73  1:41.98    2:12.16   
  Cetus Espoo  2:13.48                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    538  29.31  1:06.38  1:43.51    2:14.78   
  Cetus Espoo  2:13.88                 
                     
Luukas Vainio  2003    533  28.74  1:04.06  1:42.92    2:15.15   
  Cetus Espoo  2:15.03                 
                     
Isak Gramén  2001    532  28.78  1:02.02  1:41.16    2:15.22   
  Cetus Espoo  2:13.86                 
                     
Niklas Hatakka  2003    524  29.47  1:03.29  1:43.69    2:15.93   
  Cetus Espoo  2:14.28                 
                     
Eerikki Laitala  2001    513  29.08  1:06.42  1:44.16    2:16.86   
  Cetus Espoo  2:14.58                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    491  28.80  1:06.25  1:46.35    2:18.88   
  Cetus Espoo  2:12.99                 
                     
Eemil Kylmä  2001    489  28.70  1:04.92  1:47.64    2:19.13   
  Cetus Espoo  2:21.11                 
                     
10  Daniel Rinne  2002    483  29.13  1:05.18  1:45.75    2:19.72   
  Cetus Espoo  2:19.07                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    469  29.96  1:06.82  1:48.42    2:21.07   
  Lahden Uimaseura  2:23.58                 
                     
12  Leo Mikkonen  2002    468  29.56  1:06.49  1:48.99    2:21.11   
  Cetus Espoo  2:16.26                 
                     
13  Rasmus Virta  1998    448  30.55  1:10.75  1:52.13    2:23.24   
  Cetus Espoo  2:21.08                 
                     
14  Joona Ruuskanen  2000    438  29.03  1:04.90  1:47.91    2:24.27   
  Cetus Espoo  2:28.25                 
                     
15  Teemu Annala  2001    430  30.86  1:08.19  1:51.60    2:25.18   
  Cetus Espoo  2:23.93                 
                     
16  Eetu Isosuo  2000    424  30.50  1:08.77  1:51.15    2:25.82   
  Cetus Espoo  2:18.83                 
                     
17  Juho Marjala  2003    407  31.83  1:09.77  1:53.84    2:27.91   
  Simmis Wanda  2:30.14                 
                     
18  Perttu Järvinen  2003    398  31.67  1:12.82  1:57.17    2:29.01   
  Riihimäen Uimaseura  2:42.11                 
                     
19  Matias Rasinmäki  2003    386  31.07  1:11.56  1:55.33    2:30.56   
  Cetus Espoo  2:26.69                 
                     
20  Jerry Roine  2002    370  32.82  1:14.90  1:57.05    2:32.63   
  Järvenpään Uintiklubi  2:37.03                 
                     
21  Samuel Syrjänen  2002    300  36.38  1:21.29  2:06.03    2:43.74   
  Simmis Wanda  2:38.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner