2019-09-17   05:09:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  20:04   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 
SE: Laura Lajunen (1992) 4:10.60 2014-11-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eveliina Pihkamäki  1998    720  1:03.21  2:09.64  3:16.43    4:21.65   
  Riihimäen Uimaseura  4:25.36                 
                     
Emma Koiranen  2001    658  1:04.89  2:12.53  3:21.12    4:29.54   
  Helsingfors Simsällskap  4:24.61                 
                     
Ida Slöör  2001    612  1:07.09  2:17.84  3:27.63    4:36.21   
  Cetus Espoo  4:25.79                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    610  1:07.17  2:17.44  3:27.64    4:36.41   
  Cetus Espoo  4:34.62                 
                     
Anni Savolainen  2002    610  1:06.95  2:17.81  3:27.71    4:36.46   
  Cetus Espoo  4:32.85                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    607  1:08.15  2:17.47  3:26.72    4:36.87   
  Helsingfors Simsällskap  4:42.74                 
                     
Mikaela Kulmala  2001    588  1:06.32  2:17.33  3:29.28    4:39.91   
  Riihimäen Uimaseura  4:36.67                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004    583  1:09.49  2:21.78  3:32.93    4:40.71   
  Cetus Espoo  4:37.82                 
                     
Peppi Siirtola  2002    581  1:06.77  2:17.25  3:28.45    4:40.90   
  Cetus Espoo  4:34.37                 
                     
10  Henrika Parviainen  1997    578  1:07.90  2:19.30  3:31.48    4:41.47   
  Helsingfors Simsällskap  4:46.92                 
                     
11  Louna Kasvio  2006    577  1:08.17  2:20.04  3:31.72    4:41.68   
  Helsingfors Simsällskap  4:45.21                 
                     
12  Saga Kovanen  2004    575  1:08.12  2:20.18  3:31.91    4:42.02   
  Cetus Espoo  4:39.57                 
                     
13  Cia Wacklin  2001    560  1:07.55  2:19.04  3:31.54    4:44.36   
  Cetus Espoo  4:48.26                 
                     
14  Nelli Ohvo  2001    544  1:06.90  2:19.92  3:34.17    4:47.26   
  Cetus Espoo  4:38.73                 
                     
15  Siri Auvinen  2002    541  1:07.90  2:21.20  3:35.59    4:47.76   
  Cetus Espoo  4:47.43                 
                     
16  Wilma Långström  2004    540  1:08.19  2:21.58  3:35.34    4:47.99   
  Helsingfors Simsällskap  4:47.42                 
                     
17  Salma Mäntynen  2005    537  1:08.06  2:21.95  3:36.62    4:48.41   
  Uimaseura Aquila  4:47.08                 
                     
18  Essi Salokorpi  2003    524  1:09.03  2:22.94  3:37.25    4:50.83   
  Cetus Espoo  4:42.97                 
                     
19  Anna Mattila  2004    523  1:10.05  2:23.78  3:37.54    4:50.92   
  Helsingfors Simsällskap  4:56.77                 
                     
20  Emilia Sjölund  2002    521  1:08.30  2:22.08  3:37.14    4:51.30   
  Simmis Wanda  4:47.50                 
                     
21  Helmiina Toivonen  2004    521  1:09.24  2:23.68  3:37.70    4:51.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Jonna Vasara  2002    519  1:08.17  2:21.81  3:36.93    4:51.82   
  Cetus Espoo  4:43.79                 
                     
23  Mirka Mettinen  2002    516  1:10.07  2:23.39  3:38.22    4:52.37   
  Cetus Espoo  4:51.39                 
                     
24  Lumi Rossi  2005    510  1:09.96  2:24.04  3:38.84    4:53.39   
  Cetus Espoo  4:55.32                 
                     
25  Ciara Wacklin  2004    506  1:09.45  2:23.60  3:38.41    4:54.18   
  Cetus Espoo  4:52.13                 
                     
26  Janina Granberg  2006    499  1:10.72  2:25.47  3:40.20    4:55.48   
  Cetus Espoo  5:19.41                 
                     
27  Emilia Flyckt  2001    499  1:09.30  2:24.18  3:39.48    4:55.55   
  Cetus Espoo  4:48.71                 
                     
28  Milla-Lotta Tapanainen  2003    489  1:10.53  2:25.33  3:41.98    4:57.53   
  Cetus Espoo  4:46.86                 
                     
29  Hanna Martola  2005    472  1:13.33  2:29.70  3:46.53    5:01.16   
  Cetus Espoo  4:59.91                 
                     
29  Verna Rostedt  2002    472  1:11.35  2:27.36  3:43.66    5:01.16   
  Cetus Espoo  4:49.56                 
                     
31  Julia Peltola  2003    463  1:09.74  2:27.09  3:45.60    5:02.93   
  Cetus Espoo  4:48.20                 
                     
32  Erin Ekroos  2002    454  1:12.14  2:30.07  3:48.13    5:05.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  5:19.20                 
                     
33  Aava Mattila  2003    450  1:13.36  2:31.19  3:49.44    5:05.94   
  Simmis Wanda  5:01.77                 
                     
34  Nanna Sinerkari  2004    449  1:12.36  2:29.07  3:47.05    5:06.17   
  Helsingfors Simsällskap  5:04.46                 
                     
35  Siiri Hargreaves  2003    438  1:10.37  2:29.04  3:49.22    5:08.65   
  Cetus Espoo  4:57.81                 
                     
36  Iina Rissanen  2005    429  1:13.71  2:33.22  3:53.70    5:10.92   
  Vanders  5:27.65                 
                     
37  Pinja Nieminen  2004    409  1:13.56  2:32.54  3:54.21    5:15.87   
  Cetus Espoo  5:13.81                 
                     
38  Julia Kekkonen  2000    403  1:15.60  2:36.49  3:58.34    5:17.43   
  HTU Stadi  5:08.31                 
                     
39  Laura Hautamäki  2002    396  1:13.40  2:34.99  3:57.23    5:19.19   
  Simmis Wanda  5:21.74                 
                     
40  Diana Seiger  2003    393  1:13.78  2:35.33  3:58.67    5:19.92   
  Cetus Espoo  5:22.82                 
                     
41  Karla Lehtosalo  2005    363  1:17.38  2:42.00  4:05.89    5:28.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Jasmine Errehani  2004    354  1:17.73  2:43.38  4:09.10    5:31.50   
  Simmis Wanda  5:33.16                 
                     
43  Sanni Valtanen  2004    353  1:16.68  2:40.88  4:05.52    5:31.64   
  Simmis Wanda  5:33.48                 
                     
44  Päivi Steffen  1971    344  1:16.56  2:43.03  4:09.69    5:34.38   
  Simmis Wanda                   
                     
45  Emma Lönnberg  2005    338  1:17.72  2:44.23  4:09.54    5:36.51   
  Cetus Espoo  5:54.95                 
                     
46  Iina Ekholm  2007    334  1:17.81  2:45.63  4:13.19    5:37.68   
  Helsingfors Simsällskap  5:34.81                 
                     
47  Iiris Soilevaara  2006    331  1:19.57  2:47.07  4:13.56    5:38.69   
  Cetus Espoo  5:45.65                 
                     
48  Milja Aarnivuo  2005    330  1:20.75  2:48.90  4:16.39    5:39.21   
  Simmis Wanda  6:02.97                 
                     
49  Peppi Särkelä  2004    295  1:24.87  2:56.33  4:26.97    5:52.07   
  Simmis Wanda  5:54.81                 
                     
50  Ariel Julienne Jämsen  2006    293  1:22.64  2:53.25  4:23.77    5:52.85   
  Helsingfors Simsällskap  6:05.13                 
                     
51  Ida Paaskoski  2007    271  1:24.75  2:57.70  4:31.33    6:02.35   
  Cetus Espoo  6:18.09                 
                     
52  Minea Partanen  2005    252  1:23.23  2:58.32  4:35.18    6:11.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
53  Milka Marjakaarto  2007    248  1:25.51  3:00.63  4:35.70    6:12.88   
  Cetus Espoo  7:13.12                 
                     
54  Aava Merikanto  2004    247  1:24.95  3:00.48  4:37.46    6:13.48   
  Simmis Wanda  6:17.06                 
                     
55  Vieno Virtanen  2006    237  1:27.69  3:03.69  4:42.05    6:18.54   
  Helsingfors Simsällskap  6:27.80                 
                     
56  Heli Havantola  2003    234  1:26.45  3:03.93  4:44.98    6:20.50   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
57  Naomi Hillers  2007    223  1:30.66  3:09.15  4:48.97    6:26.47   
  Helsingfors Simsällskap  6:36.76                 
                     
58  Jenni Raittinen  2001    212  1:30.48  3:09.76  4:54.06    6:33.25   
  Nurmijärven Uinti  6:52.42                 
                     
59  Raisa Friberg  1976    201  1:33.67  3:16.99  5:00.32    6:39.89   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner