2019-11-13   16:05:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Team Race Meet TYR & Sports International

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 7 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 7 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Team Race Meet TYR 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  00:28   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Semifinaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Gulin  2006    490          29.07   
  Kristianstads SLS  30.46                 
Elise Dahlberg  2006    382          31.60   
  Falkenbergs Simklubb  32.07                 
Maja Edberg  2006    380          31.65   
  S77 Stenungsund  31.54                 
Febe Westerdahl  2006    361          32.20   
  Kungsbacka Simsällskap  32.37                 
Lovisa Stokke Eriksson  2006    361          32.20   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  32.59                 
Vicky Luc  2007    351          32.48   
  Kristianstads SLS  32.01                 
Isabella Wahlund  2006    347          32.63   
  Kristianstads SLS  33.41                 
Emma Knauer  2006    346          32.64   
  S77 Stenungsund  33.34                 
Tova Axelsson  2007    341          32.80   
  Simklubben S 02  32.50                 
10  Maja Gustafsson  2007    337          32.95   
  Falkenbergs Simklubb  33.49                 
11  Elsa Gustavsson  2006    333          33.08   
  S77 Stenungsund  34.65                 
12  Olivia Staafgård  2007    319          33.53   
  Kungsbacka Simsällskap  32.35                 
13  Sigrid Carlsson  2006    318          33.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.82                 
14  Agnes Sjöström  2006    315          33.70   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  35.20                 
15  Ebba Carlström  2006    299          34.26   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.37                 
Novalie Gulin  2006              DNS   
  Kristianstads SLS  34.03                 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Semifinaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Madison Lind  2004    511          28.68   
  Simklubben S 02  28.56                 
Frida Rångeby  2005    490          29.08   
  S77 Stenungsund  31.09                 
Alice Karlsson  2004    473          29.41   
  Kungsbacka Simsällskap  29.61                 
Olivia Klint Ipsa  2005    467          29.55   
  Kristianstads SLS  29.36                 
Ellen Vråmo  2004    439          30.16   
  Simklubben S 02  31.21                 
Lia Bromander  2004    430          30.36   
  Simklubben S 02  30.93                 
Anya Chen  2004    423          30.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  30.75                 
Elna Magnusson  2004    421          30.58   
  Simklubben S 02  31.15                 
Liv Axelsson  2005    416          30.71   
  Kristianstads SLS  30.60                 
10  Miray Beybutov  2005    415          30.74   
  Simklubben S 02  31.24                 
11  Linnea Andersson  2004    412          30.80   
  Falkenbergs Simklubb  31.27                 
12  Ellen Bergman  2005    409          30.88   
  S77 Stenungsund  32.02                 
13  Lia Wallström  2004    395          31.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.71                 
14  Astrid Virén  2004    386          31.48   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  30.46                 
15  Alva Sonberger  2005    363          32.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.15                 
16  Tuva Gustavsson  2004    360          32.21   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.82                 
17  Matilda Lundberg  2005    345          32.67   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.41                 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Semifinaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Janzén  2002    523          28.46   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  28.08                 
Alva Back  2002    509          28.71   
  S77 Stenungsund  27.38                 
Wilma Christensen  2003    462          29.65   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.46                 
Anna Graffner  2002    427          30.43   
  Kungsbacka Simsällskap  30.38                 
Tina Hopmark  2002    427          30.43   
  Kungsbacka Simsällskap  30.22                 
Olivia Sandberg  2003    424          30.51   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.82                 
Melissa Nyberg  2003    415          30.74   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.11                 
Wilma Bergman  2002    410          30.85   
  S77 Stenungsund  30.74                 
Louise Andersson  2003    410          30.86   
  Kungsbacka Simsällskap  31.03                 
10  Tilda Hellström  2002    406          30.95   
  Trollhättans Simsällskap  29.63                 
11  Izabella Thompson  2003    393          31.28   
  Trollhättans Simsällskap  29.64                 
12  Sofia Hake  2003    374          31.82   
  Simklubben Poseidon  30.93                 
13  Alva Ström  2003    370          31.94   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.26                 
14  Izabella Svensson  2003    367          32.00   
  Kungsbacka Simsällskap  31.98                 
15  Moa Simonsson  2003    360          32.22   
  Kungsbacka Simsällskap  31.65                 
16  Wilma Ericsson  2002    342          32.76   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  30.78                 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Semifinaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Hasslin  2001    530          28.33   
  Trollhättans Simsällskap  27.40                 
Annie Lätt  2001    480          29.27   
  Trollhättans Simsällskap  28.87                 
Jonna Jauhiainen  2000    462          29.65   
  Kungsbacka Simsällskap  30.21                 
Isabella Källén  2001    458          29.74   
  Kungsbacka Simsällskap  29.20                 
Malin Andersson  1999    453          29.85   
  Kungsbacka Simsällskap  28.78                 
Daniela Broner Fredriksson  2000    422          30.57   
  Kungsbacka Simsällskap  30.58                 
Amanda Modig  1999    414          30.75   
  Kristianstads SLS  28.99                 
Julia Voss  2001    369          31.95   
  Kungsbacka Simsällskap  31.47                 
Linnea Reuterberg  2001    349          32.56   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.35                 
10  Ylva Franck  2000    319          33.53   
  Kungsbacka Simsällskap  33.19                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  00:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner