2019-11-13   16:05:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Team Race Meet TYR & Sports International

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Team Race Meet TYR 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  00:27   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 december 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Semifinaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Samuelsson  2006    353          36.30   
  Kungsbacka Simsällskap  35.74                 
Elise Dahlberg  2006    346          36.53   
  Falkenbergs Simklubb  37.37                 
Agnes Sjöström  2006    339          36.80   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.94                 
Alice Gulin  2006    328          37.21   
  Kristianstads SLS  37.50                 
Emma Knauer  2006    327          37.25   
  S77 Stenungsund  37.58                 
Saga Sillerström  2006    309          37.93   
  Simklubben S 02  37.72                 
Vicky Luc  2007    304          38.15   
  Kristianstads SLS  37.37                 
Maja Gustafsson  2007    290          38.74   
  Falkenbergs Simklubb  38.44                 
Febe Westerdahl  2006    289          38.82   
  Kungsbacka Simsällskap  41.97                 
10  Alice Olsson  2006    279          39.28   
  S77 Stenungsund  40.80                 
10  Sigrid Carlsson  2006    279          39.28   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  42.21                 
12  Ella Johannesson  2006    276          39.38   
  Kungsbacka Simsällskap  39.41                 
13  Ebba Carlström  2006    263          40.05   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  37.55                 
14  Elsa Gustavsson  2006    249          40.79   
  S77 Stenungsund  41.62                 
15  Isa Simonsson  2006    246          40.95   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Isabella Wahlund  2006              DSQ   
  Kristianstads SLS  38.99                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Semifinaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Madison Lind  2004    477          32.84   
  Simklubben S 02  32.39                 
Lia Bromander  2004    464          33.15   
  Simklubben S 02  33.18                 
Tuva Gustavsson  2004    429          34.02   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.08                 
Nelly Gripfors  2005    408          34.61   
  Simklubben S 02  34.78                 
Frida Rångeby  2005    403          34.74   
  S77 Stenungsund  35.72                 
Elina Wang  2004    401          34.80   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.67                 
Liv Axelsson  2005    395          34.97   
  Kristianstads SLS  34.36                 
Ellen Bergman  2005    391          35.09   
  S77 Stenungsund  36.09                 
Alice Karlsson  2004    375          35.59   
  Kungsbacka Simsällskap  36.21                 
10  Anya Chen  2004    355          36.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  37.25                 
11  Matilda Lundberg  2005    351          36.36   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  35.32                 
12  Ida Sahlberg  2004    339          36.81   
  Kungsbacka Simsällskap  37.49                 
13  Miray Beybutov  2005    332          37.05   
  Simklubben S 02  36.85                 
14  Emma Widerfors  2005    319          37.54   
  Kristianstads SLS  36.98                 
15  Hanna Andersson  2005    318          37.57   
  Kristianstads SLS  35.99                 
16  Astrid Virén  2004    312          37.84   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.75                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Semifinaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Sjöstedt  2003    538          31.55   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  32.68                 
Olivia Jarl Halvarsson  2003    482          32.72   
  Kristianstads SLS  32.54                 
Sara Nyqvist  2003    431          33.96   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.27                 
Frida Jarl Halvarsson  2003    414          34.42   
  Kristianstads SLS  34.40                 
Izabella Thompson  2003    403          34.73   
  Trollhättans Simsällskap  33.04                 
Olivia Sandberg  2003    401          34.79   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.15                 
Moa Simonsson  2003    363          35.96   
  Kungsbacka Simsällskap  35.77                 
Anna Graffner  2002    357          36.16   
  Kungsbacka Simsällskap  37.58                 
Izabella Svensson  2003    344          36.62   
  Kungsbacka Simsällskap  37.28                 
10  Louise Andersson  2003    341          36.73   
  Kungsbacka Simsällskap  35.09                 
11  Tilda Hellström  2002    331          37.08   
  Trollhättans Simsällskap  35.83                 
12  Tina Hopmark  2002    323          37.38   
  Kungsbacka Simsällskap  36.45                 
13  Alva Ström  2003    322          37.42   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  37.67                 
14  Sofia Hake  2003    316          37.65   
  Simklubben Poseidon  37.90                 
15  Hannah Flodin  2003    307          38.04   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.23                 
Ebba Davidsson  2003              DNS   
  Falkenbergs Simklubb  37.01                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Semifinaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Malin Andersson  1999    547          31.38   
  Kungsbacka Simsällskap  30.92                 
Jonna Jauhiainen  2000    512          32.07   
  Kungsbacka Simsällskap  31.60                 
Klara Hasslin  2001    505          32.23   
  Trollhättans Simsällskap  31.30                 
Daniela Broner Fredriksson  2000    406          34.66   
  Kungsbacka Simsällskap  33.99                 
Isabelle Asserståhl  2000    389          35.14   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.18                 
Isabella Källén  2001    356          36.19   
  Kungsbacka Simsällskap  37.21                 
Linnea Reuterberg  2001    353          36.29   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  35.95                 
Julia Voss  2001    302          38.26   
  Kungsbacka Simsällskap  37.49                 
Ylva Franck  2000              DSQ   
  Kungsbacka Simsällskap  40.78                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  00:27 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner