2021-12-02   10:20:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXV Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXV Oskarin Uinnit    Tulostuspivmr  17 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyvskyl    Tulostusaika  17:19   
  Jrjestj  Swimming Jyvskyl         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  17 helmikuu 2018         
 
 
Laji 14, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Salo  2007    305  42.15        1:26.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:27.48                 
                     
Ebba Simberg  2007    280  43.57        1:28.83   
  Lahden Uimaseura  1:30.99                 
                     
Inka Hmlinen  2007    254  44.65        1:31.67   
  Joensuun Uimaseura  1:36.89                 
                     
Vilma Vatanen  2007    254  43.93        1:31.73   
  Joensuun Uimaseura  1:40.74                 
                     
Esra Ergner  2007    251  44.17        1:32.12   
  Joensuun Uimaseura  1:29.20                 
                     
Aino Ruotsalainen  2007    237  45.10        1:33.86   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.46                 
                     
Aada-Julia Laakso  2007    215  47.71        1:36.88   
  Kampuksen Plaani  1:37.93                 
                     
Hertta Nieminen  2007    207  47.68        1:38.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.92                 
                     
Sini Saari  2007    196  48.59        1:39.91   
  Vieskan Uimarit  1:39.05                 
                     
10  Krette Mullamaa  2007    176  50.62        1:43.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.18                 
                     
11  Neri Ltti  2007    176  51.87        1:43.59   
  Joensuun Uimaseura  1:52.80                 
                     
12  Maija Koski  2007    163  51.55        1:46.26   
  Lahden Uimaseura  1:51.01                 
                     
13  Miina-Anniina Hrknen  2008    158  52.87        1:47.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Saaga Lehmus  2007    131  56.79        1:54.19   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.36                 
                     
15  Julia Luomakortes  2008    131  54.44        1:54.42   
  Seinjoen Uimarit-58  2:01.43                 
                     
Aada Antila  2007              DSQ   
  Lapuan Virki                   
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 14, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    565  33.93        1:10.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.61                 
                     
Aino Lepola  2005    414  36.61        1:17.98   
  Tatu Tampere  1:18.39                 
                     
Inger Isaksen  2005    354  39.93        1:22.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.13                 
                     
Hilla Penttil  2005    341  41.32        1:23.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:23.24                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    339  40.28        1:23.32   
  Kempeleen Pyrint  1:23.97                 
                     
Tinka Tamminen  2006    336  41.73        1:23.54   
  Lahden Uimaseura  1:21.26                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    319  41.54        1:24.98   
  Uinti Hyvink  1:39.70                 
                     
Milla Marttila  2005    314  41.69        1:25.49   
  Kempeleen Pyrint  1:25.70                 
                     
Milla Khknen  2005    291  42.03        1:27.65   
  Lahden Uimaseura  1:22.38                 
                     
10  Vilma Utriainen  2005    291  43.04        1:27.67   
  Kempeleen Pyrint  1:27.78                 
                     
11  Aamu Kannosto  2005    265  44.13        1:30.45   
  Seinjoen Uimarit-58  1:30.65                 
                     
12  Vilma Vepslinen  2006    256  45.06        1:31.49   
  Kuopion Uimaseura  1:29.85                 
                     
13  Aada Lehtoniemi  2005    247  45.14        1:32.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.86                 
                     
14  Sofia Lepist  2006    246  45.23        1:32.73   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.13                 
                     
15  Jaana Nevala  2005    243  45.48        1:33.12   
  Vieskan Uimarit  1:35.61                 
                     
16  Anniina Kurvinen  2006    242  44.92        1:33.17   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.82                 
                     
17  Maria Kajosmki  2006    235  45.62        1:34.05   
  Swimming Jyvskyl  1:34.97                 
                     
18  Pihla kkinen  2005    234  45.83        1:34.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:37.29                 
                     
19  Merete Ltti  2006    234  46.45        1:34.22   
  Joensuun Uimaseura  1:35.41                 
                     
20  Hilda Lf  2006    232  45.50        1:34.46   
  Keuruun Toverit  1:35.14                 
                     
21  Nelli Jumppanen  2006    208  48.59        1:38.05   
  Joensuun Uimaseura  1:33.09                 
                     
22  Minttu Mikkonen  2006    206  47.05        1:38.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:44.56                 
                     
23  Piv-Kaisla Seppnen  2006    206  48.68        1:38.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.90                 
                     
23  Sanni Toppinen  2005    206  47.89        1:38.39   
  Kuopion Uimaseura  1:42.61                 
                     
25  Viivi Pesonen  2006    204  48.56        1:38.70   
  Joensuun Uimaseura  1:34.73                 
                     
26  Silva Salonniemi  2006    203  48.62        1:38.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.17                 
                     
27  Nelli Hytti  2005    203  47.67        1:38.86   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.37                 
                     
28  Aino-Elina Kitinoja  2006    186  49.25        1:41.71   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.98                 
                     
29  Lilja Tarvainen  2005    175  49.93        1:43.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.31                 
                     
30  Ada Puranen  2006    172  51.92        1:44.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.88                 
                     
31  Jenna Korpilahti  2005    170  50.75        1:44.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:38.00                 
                     
32  Viivi Hallikainen  2006    160  53.28        1:46.88   
  Kuopion Uimaseura  1:56.20                 
                     
33  Tilda Saarela  2006    144  53.37        1:50.84   
  Vieskan Uimarit  1:50.36                 
                     
34  Vilma Paajanen  2006    136  55.16        1:52.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:52.98                 
                     
Eeva Finnil  2006              DSQ   
  Seinjoen Uimarit-58  1:38.40                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
Evelina Myllykoski  2006              DSQ   
  Seinjoen Uimarit-58  1:57.10                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Hanna Eveliina Hietanen  2005              DSQ   
  Lapuan Virki                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:31.59                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
Sofia Mustonen  2006              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 14, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Selma Soininen  1999    609  32.58        1:08.56   
  Kampuksen Plaani  1:05.65                 
                     
Kaisa Himanen  2003    569  34.43        1:10.13   
  Mikkelin Uimaseura  1:11.99                 
                     
Petra Kivi  2003    526  34.94        1:11.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:13.06                 
                     
Helmi Jouhten  2004    515  35.68        1:12.49   
  Kempeleen Pyrint  1:06.88                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    514  34.70        1:12.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.54                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    500  35.68        1:13.19   
  Seinjoen Uimarit-58  1:10.41                 
                     
Saana Yritys  2003    495  35.93        1:13.45   
  Uinti Hyvink  1:09.43                 
                     
Ella Hulkki  2004    493  35.52        1:13.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.86                 
                     
Martta Ruuska  2003    465  36.38        1:14.99   
  Swimming Jyvskyl  1:13.83                 
                     
10  Miia Orvokki Hurskainen  1992    453  35.88        1:15.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.18                 
                     
11  Mirka Mettinen  2002    452  36.95        1:15.72   
  Cetus Espoo  1:13.28                 
                     
12  Meeri Yli-yh  2004    441  36.04        1:16.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.96                 
                     
13  Laura Katriina Walden  1993    416  36.68        1:17.84   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
14  Senni Jouhten  2002    415  37.55        1:17.89   
  Kempeleen Pyrint  1:13.82                 
                     
15  Ruusa Eiserbeck  2001    411  36.82        1:18.14   
  Joensuun Uimaseura  1:13.38                 
                     
16  Viivi Kylkisalo  2004    410  38.84        1:18.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.07                 
                     
17  Melinda Moilanen  2000    408  37.77        1:18.30   
  Joensuun Uimaseura  1:19.51                 
                     
18  Vivian Herjrvi  2001    403  38.36        1:18.66   
  Kampuksen Plaani  1:17.44                 
                     
19  Taiga Yritys  2003    395  38.62        1:19.19   
  Uinti Hyvink  1:18.30                 
                     
20  Julia Piisil  2004    384  39.51        1:19.90   
  Kempeleen Pyrint  1:21.15                 
                     
21  Elina Gavrilov  2004    359  39.30        1:21.75   
  Joensuun Uimaseura  1:22.07                 
                     
22  Peppi Hls  2003    357  40.57        1:21.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:21.96                 
                     
23  Viivi Nurmela  2004    353  39.80        1:22.19   
  Seinjoen Uimarit-58  1:24.31                 
                     
24  Anni-Maria Laakso  2003    351  39.80        1:22.35   
  Kampuksen Plaani  1:16.73                 
                     
25  Emmi Lyytinen  2004    343  39.16        1:23.00   
  Kuopion Uimaseura  1:20.71                 
                     
26  Minna Kinnunen  2003    332  40.44        1:23.90   
  Joensuun Uimaseura  1:18.47                 
                     
27  Aino Jerohin  2003    330  40.71        1:24.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:26.77                 
                     
28  Annukka Jouppila  2003    329  41.31        1:24.14   
  Seinjoen Uimarit-58  1:22.06                 
                     
29  Siiri Tiilikka  2004    326  41.92        1:24.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.41                 
                     
30  Senni Partanen  2004    324  41.44        1:24.57   
  Mikkelin Uimaseura  1:22.65                 
                     
31  Aada Tourunen  2004    319  40.80        1:24.99   
  Swimming Jyvskyl  1:22.63                 
                     
32  Sanna Rajamki  2002    319  41.35        1:25.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.29                 
                     
33  Ninni Eriksson  2003    300  42.00        1:26.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.11                 
                     
34  Suvi Riipinen  2003    300  41.52        1:26.80   
  Swimming Jyvskyl  1:29.94                 
                     
35  Pinja Pyyknen  2002    299  42.53        1:26.83   
  Joensuun Uimaseura  1:23.45                 
                     
36  Veera Vuokko Sofia Laakkonen  2003    293  41.20        1:27.41   
  Kampuksen Plaani  1:24.31                 
                     
37  Senni Eklund  2003    290  43.11        1:27.73   
  Alavuden Urheilijat  1:20.32                 
                     
38  Meeri Kerkknen  2004    279  43.61        1:28.93   
  Joensuun Uimaseura  1:29.84                 
                     
39  Juuli Kinnunen  2004    277  43.22        1:29.09   
  Swimming Jyvskyl  1:34.06                 
                     
40  Veera Kinnunen  2004    268  42.58        1:30.06   
  Swimming Jyvskyl  1:27.17                 
                     
41  Emma Mangeloja  2003    266  43.81        1:30.32   
  Swimming Jyvskyl  1:23.26                 
                     
42  Anna Klutas  2002    263  43.29        1:30.61   
  Seinjoen Uimarit-58  1:33.98                 
                     
43  Sofia Runnakko  2002    252  44.34        1:31.96   
  Alavuden Urheilijat  1:27.61                 
                     
44  Ida Rantala  2002    251  43.79        1:32.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:27.56                 
                     
45  Salla Lehtimki  2002    248  45.86        1:32.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.86                 
                     
46  Sara Sorri  2003    219  46.28        1:36.36   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
47  Katariina Tarkkonen  2002    209  48.23        1:37.82   
  Joensuun Uimaseura  1:40.35                 
                     
48  Sara Ruotsalainen  2003    193  48.68        1:40.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:39.36                 
                     
49  Anna-Maria Malila  2003    182  48.50        1:42.53   
  Seinjoen Uimarit-58  1:48.23                 
                     
50  Oona Nieminen  2004    161  50.71        1:46.69   
  Alavuden Urheilijat  1:48.44                 
                     
51  Roosa Rinta-Aho  2004    156  52.19        1:47.81   
  Alavuden Urheilijat  1:47.13                 
                     
52  Anu Lajunen  1966    148  51.64        1:49.72   
  Swimming Jyvskyl  1:41.79                 
                     
53  Fanny Granvik  2004    147  52.61        1:50.05   
  Seinjoen Uimarit-58  1:48.07                 
                     
54  Nea-Noora Hannele Vli-Tainio  2004    139  53.30        1:52.19   
  Kuopion Uimaseura  1:51.27                 
                     
55  Aliisa Rintakoski  2004    114  57.82        1:59.81   
  Seinjoen Uimarit-58  1:54.44                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyvskyl  Tulostusaika  17:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner