2021-12-08   05:15:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mad Wave Challenge 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  MAD WAVE CHALLENGE 2018    Tulostuspivmr  27 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:07   
  Jrjestj  TaTU Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  27 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Frusti  2007    325          34.48   
  Nokian Pyry  36.09                 
Siiri Haverinen  2007    321          34.63   
  Lahden Uimaseura  35.72                 
Veera Malmelin  2007    288          35.92   
  Nokian Pyry  37.78                 
Petra Soini  2007    272          36.60   
  Nokian Pyry  37.42                 
Ebba Simberg  2007    253          37.48   
  Lahden Uimaseura  37.63                 
Olivia Porter  2007    213          39.69   
  Lahden Uimaseura  44.26                 
Iiris Myllymki  2008    200          40.57   
  Tatu Tampere  41.65                 
Janna Saloniemi  2009    190          41.22   
  Tatu Tampere  42.44                 
Elsa Joseph  2007    189          41.32   
  Tatu Tampere  43.44                 
10  Minttu Mkihannu  2008    179          42.04   
  Tatu Tampere  43.97                 
11  Oona Valtonen  2008    175          42.42   
  Tatu Tampere  43.63                 
12  Liisi Lehti  2008    169          42.84   
  Lahden Uimaseura  42.03                 
13  Lotta Jrvinen  2008    168          42.96   
  Lahden Uimaseura  46.82                 
14  Iida Pennanen  2008    165          43.23   
  Tatu Tampere  46.60                 
15  Venla Rajala  2008    158          43.83   
  Tatu Tampere  45.07                 
16  Sella Koskinen  2007    157          43.98   
  Tatu Tampere  43.95                 
17  Hippu Rauhala  2010    155          44.09   
  Nokian Pyry  45.66                 
18  Vilma Koivula  2008    131          46.62   
  Nokian Pyry  52.22                 
19  Emma Tieaho  2008    128          47.00   
  Nokian Pyry  43.48                 
20  Minea Moisio  2009    120          48.10   
  Tatu Tampere  49.37                 
21  Lotta Ahtela  2008    102          50.68   
  Tatu Tampere                   
22  Fanni Jokinen  2009    99          51.25   
  Tatu Tampere  1:02.74                 
23  Minttu Meskanen  2008    98          51.47   
  Nokian Pyry  1:00.38                 
24  Peppi Ruppa  2007    93          52.36   
  Tatu Tampere  55.18                 
25  Miisa Yltv  2008    89          53.08   
  Tatu Tampere  1:01.37                 
26  Ida Hamilton  2008    86          53.75   
  Tatu Tampere  1:08.16                 
27  Lila Reiman  2007    78          55.39   
  Tatu Tampere  1:04.65                 
28  Olivia Saukko  2009    72          56.90   
  Tatu Tampere                   
29  Katja Burnevskaya  2009    62          59.64   
  Tatu Tampere  1:01.63                 
30  Emmi Oksanen  2009    61          1:00.06   
  Tatu Tampere  1:16.65                 
Hertta Myllymki  2010              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Lotta Laine  2008              DSQ   
  Nokian Pyry  52.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Rantala  2004    498          29.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.70                 
Moona Korpikoski  2005    489          30.11   
  Nokian Pyry  31.22                 
Elina Gavrilov  2004    483          30.23   
  Joensuun Uimaseura  30.50                 
Maria Korkalainen  2005    476          30.38   
  Joensuun Uimaseura  30.78                 
Venla Lindstrm  2004    468          30.55   
  Lahden Uimaseura  30.41                 
Nea Mustonen  2004    466          30.60   
  Lahden Uimaseura  31.63                 
Kirke Kbar  2005    464          30.65   
  Tartu Swimming Club  28.94                 
Olivia Uusitorppa  2004    442          31.13   
  Swimming Team Rauma  33.45                 
Anniina Ahonen  2005    437          31.25   
  Hyvinkn Uimaseura  32.22                 
10  Sini Salmi  2004    437          31.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.73                 
11  Salla Rantala  2004    433          31.35   
  Nokian Pyry  32.11                 
12  Juulia Sakomaa  2005    430          31.42   
  Lahden Uimaseura  31.67                 
13  Lumi Luoma  2005    429          31.45   
  Uinti Hyvink  32.83                 
14  Milla Khknen  2005    428          31.47   
  Lahden Uimaseura  32.02                 
15  Siiri Reinonen  2004    419          31.71   
  Hmeenlinnan Uimaseura  32.35                 
16  Maija Hinkkala  2005    417          31.74   
  Riihimen Uimaseura  32.00                 
17  Eevi-Maria Bogdanova  2005    414          31.83   
  Lahden Uimaseura  33.09                 
18  Ella Nihtil  2004    413          31.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.14                 
19  Iida Savulahti  2004    408          31.97   
  Riihimen Uimaseura  33.60                 
20  Aino Lepola  2005    408          31.99   
  Tatu Tampere  32.80                 
21  Aino Ollikainen  2005    407          32.02   
  Keuruun Toverit  34.51                 
21  Oona Sirki  2004    407          32.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.60                 
23  Sivi Juvakka  2005    403          32.11   
  Nokian Pyry  34.09                 
24  Tiinu Tamminen  2006    401          32.17   
  Lahden Uimaseura  32.20                 
25  Hilma Husari  2004    392          32.40   
  Nokian Pyry  33.38                 
26  Fanny Savia  2005    387          32.56   
  Nokian Pyry  33.43                 
27  Saana Perkki  2005    382          32.70   
  Riihimen Uimaseura  34.39                 
28  Tinka Tamminen  2006    373          32.95   
  Lahden Uimaseura  33.32                 
29  Aada Taiponen  2004    367          33.13   
  Riihimen Uimaseura  33.59                 
30  Nelli Lehmijoki  2005    362          33.29   
  Nokian Pyry  33.81                 
31  Jenna Nousiainen  2005    360          33.33   
  Nokian Pyry  34.66                 
32  Ronja Mustalahti  2004    358          33.40   
  Nokian Pyry  34.38                 
33  Vilja Saarinen  2005    347          33.74   
  Riihimen Uimaseura  34.21                 
34  Wilma Lassila  2004    327          34.43   
  Tatu Tampere  33.52                 
35  Aino Kunelius  2005    317          34.77   
  Hmeenlinnan Uimaseura  35.42                 
36  Heidi Nurminen  2005    308          35.13   
  Hmeenlinnan Uimaseura  36.20                 
37  Helmi Romppanen  2004    303          35.33   
  Riihimen Uimaseura  36.83                 
38  Hilda Mkel  2005    283          36.14   
  Hmeenlinnan Uimaseura  36.06                 
39  Ronja Haraholma  2005    280          36.27   
  Nokian Pyry  39.30                 
40  Jenna Helminen  2005    271          36.63   
  Riihimen Uimaseura  37.64                 
41  Rilla Backman  2006    257          37.30   
  Lahden Uimaseura  37.75                 
42  Ronja Rantanen  2005    252          37.53   
  Porin Uimaseura  40.55                 
43  Anna Lampinen  2004    252          37.54   
  Porin Uimaseura  37.52                 
44  Riikka Broman  2006    249          37.71   
  Nokian Pyry  38.72                 
45  Amanda Ahmaoja  2005    247          37.78   
  Porin Uimaseura  40.19                 
46  Peppi Vrikoski  2006    243          37.99   
  Nokian Pyry  39.61                 
47  Olivia Romo  2005    243          38.01   
  Lahden Uimaseura  38.35                 
48  Piitu Perkola  2006    218          39.39   
  Tatu Tampere  40.68                 
49  Kaisa Harjula  2005    214          39.63   
  Porin Uimaseura  40.66                 
50  Sofia Mustonen  2006    199          40.62   
  Tatu Tampere  42.01                 
51  Mea Makkula  2006    165          43.20   
  Lahden Uimaseura  44.79                 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Liikonen  2001    596          28.19   
  Lahden Uimaseura  28.11                 
Minka Halava  2001    577          28.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.92                 
Oona Laakso  2002    577          28.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.58                 
Sofiia Osanova  2003    563          28.73   
  Sshor 3  28.31                 
Nea Reunanen  2001    555          28.86   
  Hmeenlinnan Uimaseura  29.13                 
Jemilia Haapakoski  2002    544          29.06   
  Lahden Uimaseura  28.47                 
Iris Hanski  2003    542          29.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.47                 
Aino Mononen  2001    540          29.13   
  Joensuun Uimaseura  29.14                 
Emmi Heine  2002    539          29.15   
  Rauman Uimaseura  29.05                 
10  Kerttu Nurmi  2003    500          29.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.83                 
11  Maija Nurmi  2003    494          30.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.27                 
12  Minttu Paalanen  2003    493          30.02   
  Lahden Uimaseura  29.62                 
13  Aada Viitamki  2003    490          30.08   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.31                 
14  Jenna Sjblom  2001    484          30.22   
  Kouvolan Uimarit  30.15                 
15  Senni Ovaskainen  2001    479          30.31   
  Lahden Uimaseura  30.57                 
16  Kaisla Kangas  2002    476          30.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.82                 
17  Nikita Ravalt  2002    474          30.42   
  Riihimen Uimaseura  30.58                 
18  Anni Koivula  2003    460          30.73   
  Nokian Pyry  31.82                 
19  Peppi-Stiina Ahti  2003    459          30.75   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.58                 
19  Saana Vhmaa  2002    459          30.75   
  Rauman Uimaseura  30.74                 
21  Jenna Rajahalme  2002    455          30.85   
  Nokian Pyry  30.86                 
22  Sini Korin  2003    448          30.99   
  Nokian Pyry  31.72                 
23  Taiga Yritys  2003    447          31.03   
  Uinti Hyvink  31.68                 
24  Oona Parviainen  2002    445          31.06   
  Joensuun Uimaseura  31.32                 
25  Iiris Yli-Jama  2003    441          31.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
26  Siiri Toiva  2002    439          31.21   
  Nokian Pyry  30.89                 
27  Anni Matikainen  2001    437          31.25   
  Nokian Pyry  30.72                 
27  Sanni Salmi  2003    437          31.25   
  Nokian Pyry  31.68                 
29  Katariina Niemi  2002    437          31.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.51                 
30  Nora Kosonen  2001    436          31.29   
  Tatu Tampere  30.92                 
31  Inari Laaksonen  2002    435          31.30   
  Swimming Team Rauma  31.55                 
32  Erin Ekroos  2002    431          31.41   
  Hmeenlinnan Uimaseura  31.44                 
32  Hilda Helo  2003    431          31.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.54                 
34  Vilja Laaksonen  2002    428          31.48   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.34                 
35  Julia Romo  2003    422          31.63   
  Lahden Uimaseura  31.28                 
36  Helmi Viitasalo  2002    420          31.67   
  Rauman Uimaseura  32.80                 
37  Minna Kinnunen  2003    405          32.05   
  Joensuun Uimaseura  31.21                 
38  Hanni Riikonen  2002    403          32.10   
  Hmeenlinnan Uimaseura  32.31                 
39  Cinja vist  2003    401          32.16   
  Hyvinkn Uimaseura  32.25                 
40  Ronja Myllykallio  2003    393          32.38   
  Nokian Pyry  32.76                 
41  Pinja Pyyknen  2002    387          32.56   
  Joensuun Uimaseura  33.35                 
42  Saranbolor Usukhsaikhan  2003    360          33.33   
  Tatu Tampere  33.25                 
43  Nanna Tynkkynen  2003    360          33.34   
  Tatu Tampere  34.01                 
44  Sanni Luostarinen  2002    342          33.93   
  Jrvenpn Uintiklubi  34.14                 
45  Laura Pitknen  2002    339          34.03   
  Jrvenpn Uintiklubi  33.51                 
46  Silja Hieto  2003    327          34.42   
  Hmeenlinnan Uimaseura  34.23                 
47  Heidi Javanainen  2003    317          34.77   
  Swimming Team Rauma  34.20                 
48  Lotta Laine  2003    294          35.67   
  Hmeenlinnan Uimaseura  35.52                 
49  Linda Grnlund  2003    260          37.14   
  Porin Uimaseura  36.53                 
50  Saga Peltolehto  2003    254          37.43   
  Nokian Pyry  37.15                 
51  Alisa Kajander  2002    254          37.45   
  Hmeenlinnan Uimaseura  37.04                 
52  Emmi Rauhanen  2003    191          41.20   
  Porin Uimaseura  41.62                 
Sanni Kilponen  2001              DSQ   
  Hmeenlinnan Uimaseura  30.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    653          27.34   
  Lahden Uimaseura  26.23                 
Hilla Kortetjrvi  1996    643          27.48   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.11                 
Amanda Suihkonen  1995    602          28.09   
  Tatu Tampere  27.54                 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    593          28.23   
  Tatu Tampere  27.66                 
Ella-Noora Haanp  1998    543          29.07   
  Rauman Uimaseura  28.32                 
Aliisa Liukkonen  1999    516          29.57   
  Hmeenlinnan Uimaseura  29.00                 
Lotta Aho  1999    513          29.63   
  Hmeenlinnan Uimaseura  29.78                 
Miia Hurskainen  1992    512          29.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.98                 
Melinda Moilanen  2000    507          29.75   
  Joensuun Uimaseura  29.62                 
10  Ella Lammi  1998    505          29.78   
  Porin Uimaseura  28.73                 
11  Maria Ripatti  1987    497          29.95   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.46                 
12  Pinja Partinen  1999    489          30.12   
  Joensuun Uimaseura  30.77                 
13  Mari Kausiala  1997    480          30.29   
  Tatu Tampere  29.16                 
14  Sanni Kalliomki  2000    475          30.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.42                 
15  Claudia vist  1997    465          30.61   
  Hyvinkn Uimaseura  28.52                 
16  Noora Poutanen  1999    433          31.35   
  Tatu Tampere  28.72                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  27 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  18:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner