2021-12-08   10:13:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  13 marts 2018   
  Stvne by  Korsr    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangr  SVM Korsr         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  10 marts 2018         
 
 
Lb 7, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    47.07  1:39.90  2:32.66    3:25.66   
Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF    54.68  1:54.85  2:56.54    3:54.82   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svmme Klub    55.31  1:57.85  3:00.77    4:03.83   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Nstved IF    1:00.91  2:09.32  3:18.41    4:26.58   
                     
 
Lb 7, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Freja Juul  2006  Nstved IF    41.10  1:29.15  2:18.13    3:05.73   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub    43.61  1:32.82  2:21.74    3:10.09   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svmmeklub    43.81  1:33.24  2:24.88    3:16.05   
Liv Salhauge  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    46.23  1:37.05  2:27.51    3:16.81   
Mathilde Ludvigsen  2006  Nstved IF    44.89  1:37.15  2:31.69    3:25.70   
Astamaja Rought  2006  SVM Korsr    48.12  1:40.51  2:34.19    3:25.97   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub    45.51  1:37.66  2:31.19    3:26.16   
Isabella Koch Juhl  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.71  1:38.95  2:33.98    3:27.78   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svmmeklub    48.60  1:41.98  2:37.55    3:34.64   
10  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svmmeklub    48.10  1:43.54  2:42.27    3:40.45   
11  Silke Krakau Tnnesen  2006  Slagelse Svmmeklub    50.16  1:48.02  2:44.37    3:42.94   
12  Victoria Dinesen  2005  Nstved IF    48.92  1:44.36  2:45.41    3:45.12   
13  Cecilie Mller  2005  Ringsted Svmme Klub    52.34  1:52.49  2:53.71    3:52.62   
14  Emma Jrgensen  2005  Slagelse Svmmeklub    52.27  1:51.89  2:55.03    4:01.26   
15  Merle Holmgaard  2005  Nstved IF    54.60  1:56.48  2:59.52    4:03.91   
16  Sille Christensen  2006  Nstved IF    1:01.52  2:10.36  3:19.31    4:27.03   
Benedichte Hallengreen  2005  SVM Korsr            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 7, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF    37.11  1:18.44  2:01.15    2:43.86   
Liva Stjernholm  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    39.29  1:23.45  2:11.42    3:01.19   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub    43.01  1:30.79  2:19.03    3:05.50   
Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF    45.20  1:36.50  2:29.45    3:21.90   
Petrine Nielson  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    48.67  1:43.75  2:38.04    3:32.06   
Josephine Nrmark Larsen  2004  SVM Korsr    48.17  1:41.69  2:38.35    3:32.97   
Emma Skjold Srensen  2004  Ringsted Svmme Klub    52.33  1:49.90  2:48.12    3:46.97   
                     
 
Lb 7, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
La Zo Bingler  2000  Vordingborg Svmme Klub    40.35  1:27.45  2:16.88    3:04.52   
Astrid Nrret Schmidt  2002  Ringsted Svmme Klub    42.62  1:31.35  2:20.44    3:10.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 marts 2018 
Licens til SVM Korsr  Udskriftstidspunkt  20:06 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner