2019-11-21   16:26:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    29.02  1:03.48  1:42.51    2:13.01   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    29.84  1:06.02  1:44.83    2:13.65   
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    29.31  1:05.40  1:43.87    2:14.14   
Andreas Bui  2000  H2Odense    29.89  1:04.34  1:44.84    2:15.34   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    29.88  1:05.94  1:46.82    2:18.36   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    29.53  1:06.18  1:48.03    2:19.94   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    29.63  1:05.86  1:48.23    2:20.29   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    30.47  1:09.47  1:53.23    2:24.73   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    31.38  1:12.91  1:51.67    2:25.22   
10  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    32.75  1:07.96  1:54.27    2:27.35   
11  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg Svømmeklub    32.40  1:12.00  1:56.03    2:29.77   
12  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    35.63  1:24.26  2:15.78    2:55.64   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  ESB v/125m 
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            DSQ  Afs.ryg på mave/100m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    28.15  1:01.69  1:40.65    2:11.21   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    29.39  1:06.14  1:48.58    2:19.40   
Wilfred Hove Lasthein  2002  Aarhus Swim    30.68  1:05.38  1:47.47    2:19.83   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling    30.27  1:07.79  1:48.78    2:21.95   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.11  1:07.80  1:54.93    2:27.23   
Gustav Fløche Fuglsang  2002  Silkeborg Svømmeklub    32.78  1:15.52  1:54.05    2:28.32   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    32.87  1:11.37  1:54.14    2:30.66   
Asger Hatting  2003  Silkeborg Svømmeklub    32.80  1:15.62  1:59.21    2:32.87   
Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    37.04  1:17.14  1:59.52    2:33.25   
10  Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    35.81  1:14.83  1:58.18    2:33.93   
11  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    32.83  1:10.91  1:59.83    2:34.46   
12  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    34.03  1:15.19  2:02.39    2:37.84   
13  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    35.32  1:16.12  2:02.93    2:38.86   
14  Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    36.02  1:18.62  2:02.96    2:40.83   
15  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub    37.83  1:20.65  2:09.14    2:46.33   
16  Johan Roderick  2003  Thisted Svømmeklub    39.17  1:25.62  2:18.72    2:56.90   
17  Mikkel O. Mortensen  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900    42.06  1:29.19  2:27.07    3:13.08   
Laurits Andreassen  2002  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Udsvøm.på mave/50m 
Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub    37.59  1:16.77  2:03.48    2:41.03   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    39.19  1:22.44  2:10.45    2:49.13   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    41.10  1:22.04  2:12.82    2:51.44   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    39.74  1:26.13  2:18.26    2:56.72   
Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svømmeklub    44.03  1:34.23  2:32.47    3:14.17   
David Kilsgaard Andersen  2005  Aarhus Swim            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub    50.10  1:37.53  2:30.39    3:08.58   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    45.78  1:34.38  2:28.85    3:10.76   
Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub    47.71  1:33.52  2:32.33    3:15.77   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    48.18  1:37.69  2:35.89    3:19.30   
William Haaning  2007  Thisted Svømmeklub    44.37  1:37.31  2:35.27    3:20.46   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    48.39  1:38.05  2:41.56    3:26.78   
Hjalte Facius Bisballe  2008  Herning Svømmeklub    1:05.34  2:06.84  3:20.83    4:15.09   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  Crawl e.vend/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark