2019-11-12   22:59:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Snæfridur Sol  2000  Agfs Svømmeafdeling    28.73  59.68  1:31.66    2:04.18   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    30.79  1:03.62  1:37.65    2:10.44   
Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    31.32  1:05.78  1:40.05    2:14.01   
Freja Nicholas  2000  H2Odense    30.92  1:05.89  1:40.45    2:15.84   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim    31.31  1:05.86  1:41.28    2:16.72   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    32.78  1:07.96  1:43.34    2:18.78   
Malea Benediktson  2001  H2Odense    32.64  1:08.24  1:45.03    2:21.83   
Nanna Bøgild Lundahl  2001  Silkeborg Svømmeklub    34.02  1:11.23  1:48.60    2:25.55   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub    33.62  1:12.14  1:50.83    2:26.80   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    30.96  1:04.02  1:36.35    2:08.62   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling    30.75  1:03.89  1:36.75    2:09.78   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    31.16  1:04.67  1:38.52    2:11.54   
Emilie Wolf Sørensen  2003  Aarhus Swim    31.76  1:05.08  1:39.21    2:12.12   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    32.54  1:07.74  1:43.22    2:18.47   
Therese Mardal  2002  Thisted Svømmeklub    32.05  1:07.29  1:43.40    2:18.57   
Clara Tolderlund  2002  Silkeborg Svømmeklub    31.95  1:07.75  1:44.00    2:18.70   
Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling    32.84  1:08.37  1:43.87    2:18.93   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    32.72  1:07.66  1:43.48    2:19.08   
10  Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub    31.99  1:07.33  1:43.87    2:19.69   
11  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.76  1:08.50  1:44.56    2:20.30   
12  Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub    32.68  1:07.41  1:44.33    2:21.04   
13  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    32.91  1:09.22  1:45.87    2:22.48   
14  Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub    32.84  1:08.91  1:45.65    2:22.93   
15  Carli Mark  2002  Durup IF    33.02  1:10.07  1:48.16    2:22.96   
16  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    32.88  1:08.88  1:46.13    2:23.07   
17  Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub    33.66  1:11.68  1:50.12    2:26.66   
18  Alma Burgaard  2003  H2Odense    33.88  1:11.19  1:49.24    2:26.74   
19  Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club    34.92  1:14.20  1:52.32    2:26.89   
20  Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling    32.82  1:10.83  1:49.79    2:27.02   
21  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    33.52  1:10.81  1:49.13    2:27.08   
22  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    34.14  1:11.95  1:49.93    2:27.46   
23  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    33.77  1:12.33  1:51.71    2:29.00   
24  Liv Schmeltz Søgaard  2003  Aarhus Swim    34.69  1:13.37  1:53.06    2:30.76   
25  Gro Sørensen  2002  Aarhus Swim    35.36  1:13.28  1:52.14    2:31.08   
26  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub    35.48  1:14.50  1:53.80    2:31.22   
27  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    35.14  1:13.81  1:54.49    2:34.65   
28  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    35.81  1:15.17  1:55.72    2:34.99   
29  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    36.36  1:18.14  2:02.28    2:46.53   
30  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder Svømmeklub    37.69  1:20.56  2:05.22    2:48.99   
31  Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral    38.11  1:21.96  2:07.25    2:50.60   
32  Theresa Bertel-Ørum  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    38.28  1:22.54  2:08.48    2:51.38   
33  Maiken Søndergård  2003  Durup IF    38.63  1:21.91  2:07.71    2:52.92   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    31.68  1:07.78  1:44.78    2:19.85   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub    33.43  1:10.93  1:48.83    2:25.93   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub    34.45  1:11.39  1:49.58    2:27.11   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    34.65  1:12.42  1:51.34    2:27.59   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub    34.78  1:13.88  1:52.74    2:30.36   
Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub    35.45  1:14.55  1:55.15    2:35.61   
Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    36.39  1:16.05  1:56.66    2:35.94   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub    36.61  1:17.31  1:59.08    2:38.10   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    36.54  1:17.54  1:59.52    2:38.21   
10  Line Knudsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    36.56  1:18.17  2:00.12    2:40.29   
11  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    36.50  1:17.51  1:59.30    2:40.55   
12  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub    36.88  1:19.19  2:01.36    2:43.55   
13  Veronika Krogh  2004  Frem Odense    36.20  1:17.69  2:01.01    2:44.16   
14  Nathalie Nygaard Poulsen  2005  Aarhus Swim    37.18  1:19.90  2:03.75    2:46.11   
15  Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    37.40  1:19.93  2:03.85    2:46.38   
16  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    36.87  1:20.06  2:04.62    2:47.86   
17  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    37.88  1:19.89  2:03.59    2:47.96   
18  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub    39.71  1:23.49  2:08.99    2:51.32   
19  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub    38.68  1:22.95  2:09.99    2:55.52   
20  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    39.26  1:23.93  2:10.60    2:56.09   
21  Lea Wallén  2005  Aarhus Idrætsforening Af 1900    40.73  1:26.56  2:12.68    2:57.30   
22  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    41.51  1:27.38  2:15.48    2:59.11   
23  Andrea Sønderby  2004  Holstebro Svømme Club    39.39  1:27.59  2:15.92    3:02.12   
24  Cecilie Egemose Gregersen  2005  Horsens Svømmeklub    39.17  1:25.69  2:14.04    3:02.32   
25  Mathilde Thomsen  2004  Aarhus Idrætsforening Af 1900    39.45  1:25.61  2:13.85    3:02.93   
26  Emilia Glisic  2005  Silkeborg Svømmeklub    40.77  1:27.42  2:17.81    3:05.04   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon    38.47  1:21.01  2:03.58    2:45.01   
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    39.04  1:22.59  2:05.44    2:47.78   
Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub    39.07  1:22.96  2:07.31    2:48.93   
Mia Borup Mølgaard  2006  Silkeborg Svømmeklub    39.00  1:23.41  2:07.79    2:50.32   
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub    39.36  1:23.84  2:08.53    2:51.58   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg Svømmeklub    39.37  1:24.03  2:09.83    2:55.00   
Caroline Marx  2006  Odder Svømmeklub    40.53  1:25.57  2:11.65    2:56.47   
Sigrid Poza-Frøkjær  2006  Lyseng IF    39.20  1:24.31  2:12.03    2:58.55   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg Svømmeklub    42.34  1:30.34  2:17.37    3:01.27   
10  Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon    40.35  1:26.30  2:14.20    3:02.09   
11  Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    38.66  1:26.00  2:16.47    3:04.23   
12  Julie Bjørn  2006  Silkeborg Svømmeklub    43.83  1:34.50  2:25.43    3:09.83   
13  Isabella Mathiassen  2007  Horsens Svømmeklub    41.05  1:30.11  2:21.66    3:10.32   
14  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub    45.60  1:35.63  2:25.52    3:14.27   
15  Ida Søndergaard Geiger  2006  Herning Svømmeklub    43.90  1:37.17  2:32.22    3:23.78   
16  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    44.54  1:38.37  2:32.78    3:25.52   
17  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svømmeklub    47.31  1:40.30  2:34.83    3:25.74   
18  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub    46.32  1:40.49  2:34.77    3:26.47   
19  Nicoline Aa Høeg  2008  Aalborg Svømmeklub    45.62  1:38.93  2:34.35    3:27.74   
20  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    47.07  1:42.30  2:39.20    3:28.98   
21  Stine Hornshøj Salomonsen  2006  Herning Svømmeklub    46.92  1:41.05  2:37.15    3:30.92   
22  Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub    45.47  1:41.55  2:38.83    3:34.03   
23  Loa Dam Heinsvig  2006  Odder Svømmeklub    48.27  1:45.96  2:42.02    3:35.65   
24  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral    47.86  1:42.77  2:40.05    3:36.57   
25  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    49.08  1:44.72  2:41.85    3:36.81   
26  Caitlin Holbæk Lundager  2007  Aalborg Svømmeklub    47.01  1:42.87  2:40.88    3:37.37   
27  Marie V. Petersen  2006  Odder Svømmeklub    53.68  1:54.31  2:55.56    3:54.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    27.42  56.59  1:25.83    1:54.85   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub    25.87  55.42  1:26.03    1:54.89   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    27.25  56.44  1:26.48    1:56.55   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense    27.57  57.76  1:27.92    1:57.35   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    28.14  58.76  1:29.63    1:59.26   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    28.43  58.92  1:29.59    1:59.43   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    28.05  58.85  1:29.47    1:59.49   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    28.37  59.36  1:29.57    2:00.24   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    28.38  58.91  1:30.59    2:01.81   
10  Magnus Mikkelsen  2001  Aarhus Swim    28.66  1:00.22  1:32.16    2:03.72   
11  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    29.11  1:00.75  1:32.20    2:03.89   
12  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    28.75  1:01.00  1:33.75    2:07.31   
13  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    29.37  1:01.79  1:36.17    2:11.58   
14  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    30.49  1:04.46  1:39.08    2:11.96   
15  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg Svømmeklub    31.35  1:06.05  1:41.03    2:14.51   
16  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    31.40  1:05.70  1:41.16    2:16.33   
17  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    32.39  1:11.28  1:53.76    2:34.86   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    26.54  55.59  1:25.16    1:55.51   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    28.64  58.80  1:29.43    1:59.19   
Wilfred Hove Lasthein  2002  Aarhus Swim    28.35  59.44  1:30.58    2:02.26   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub    28.38  59.36  1:31.62    2:03.22   
Gustav Stahl  2002  H2Odense    27.13  57.76  1:30.62    2:04.53   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    29.36  1:01.59  1:34.48    2:07.20   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    29.21  1:01.51  1:34.45    2:07.48   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    28.55  1:00.55  1:33.75    2:07.81   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    29.99  1:03.27  1:37.70    2:11.79   
10  Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    30.04  1:04.47  1:39.79    2:12.48   
11  Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub    29.28  1:02.76  1:37.95    2:12.83   
12  Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    30.31  1:03.92  1:39.60    2:13.52   
13  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    30.07  1:03.40  1:38.61    2:14.43   
14  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    30.79  1:06.14  1:41.38    2:15.89   
15  Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    32.10  1:06.43  1:41.59    2:16.93   
16  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    30.98  1:05.88  1:41.72    2:17.37   
17  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    31.85  1:06.84  1:43.55    2:18.98   
18  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    32.85  1:08.29  1:44.22    2:19.28   
19  Frederik Zachariassen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    32.62  1:08.81  1:45.10    2:19.97   
20  Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    31.58  1:07.71  1:44.52    2:20.17   
21  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    33.43  1:08.94  1:44.81    2:20.90   
22  Sebastian Veile  2003  Durup IF    32.51  1:08.38  1:45.09    2:21.13   
23  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    32.37  1:08.63  1:46.66    2:23.69   
24  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    33.03  1:10.06  1:47.14    2:24.51   
25  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    34.36  1:14.05  1:53.26    2:31.67   
26  Johan Roderick  2003  Thisted Svømmeklub    34.76  1:15.54  1:57.57    2:34.05   
27  Mikkel Brinck  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900    34.55  1:14.75  1:55.99    2:36.82   
28  Laurits Andreassen  2002  Aarhus Idrætsforening Af 1900    35.66  1:18.21  2:02.35    2:43.54   
29  Mikkel O. Mortensen  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900    38.10  1:22.37  2:07.59    2:51.13   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    32.49  1:07.99  1:45.86    2:22.67   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub    33.04  1:09.53  1:46.62    2:22.72   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    33.61  1:11.32  1:51.05    2:30.48   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    34.54  1:13.68  1:55.35    2:33.19   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    34.01  1:13.60  1:56.38    2:36.89   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub    37.90  1:19.67  2:03.07    2:43.74   
Mads Simonsen  2005  Herning Svømmeklub    38.39  1:21.77  2:05.55    2:46.90   
Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg Svømmeklub    39.90  1:23.54  2:08.05    2:49.03   
Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svømmeklub    39.15  1:23.43  2:08.57    2:51.79   
10  Asger Schnieber Klausen  2005  Herning Svømmeklub    39.63  1:24.92  2:10.32    2:53.42   
11  Simon Kruse Holm  2004  Odder Svømmeklub    38.32  1:23.30  2:09.95    2:54.16   
12  Andreas V. Petersen  2005  Odder Svømmeklub    42.85  1:30.98  2:19.57    3:04.58   
13  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    43.03  1:33.06  2:24.31    3:15.40   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub    36.13  1:16.44  1:56.27    2:34.96   
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub    37.91  1:20.14  2:01.73    2:40.45   
Rasmus Olsen  2006  Thisted Svømmeklub    36.54  1:18.75  2:05.37    2:52.77   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub    37.55  1:22.44  2:11.49    2:59.17   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub    38.78  1:23.67  2:13.40    3:03.17   
Zilas Vilsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    42.29  1:31.32  2:21.47    3:06.07   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub    40.96  1:28.29  2:19.40    3:06.94   
Casper Eriksen  2007  Thisted Svømmeklub    42.30  1:32.01  2:22.94    3:10.39   
Andreas Bindslev  2008  Aalborg Svømmeklub    44.34  1:37.24  2:32.72    3:24.99   
10  Casper Holm Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    45.02  1:40.18  2:34.22    3:25.69   
11  Simon Skovgård  2006  Horsens Svømmeklub    43.46  1:38.56  2:38.93    3:35.37   
12  Carl-Emil Sørensen  2007  Aalborg Svømmeklub    45.74  1:43.86  2:40.20    3:36.92   
13  Niclas Christensen  2006  Svømmeklubben Koral    58.33  2:07.09  3:17.52    4:19.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    38.96        1:20.32   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    38.49        1:20.43   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub    38.23        1:21.23   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling    38.66        1:23.18   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    39.47        1:24.32   
Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub    44.93        1:33.48   
Louise Bast Aaby  1998  Aarhus Swim    1:19.75        2:48.69   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Egerup  2003  Silkeborg Svømmeklub    35.80        1:14.32   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    36.94        1:16.37   
Caroline Lysgaard  2003  Aarhus Swim    36.74        1:16.55   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    37.68        1:16.77   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub    38.57        1:21.46   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    41.51        1:24.51   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub    40.07        1:24.78   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    40.21        1:25.21   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    41.80        1:26.65   
10  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    42.96        1:28.36   
11  Jasmin Jespersen  2002  Silkeborg Svømmeklub    43.44        1:29.04   
12  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    42.07        1:30.14   
13  Emilie Mortensen  2003  Svømmeklubben Koral    42.74        1:31.22   
14  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    42.34        1:31.75   
15  Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub    44.25        1:32.22   
16  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub    41.32        1:32.53   
17  Anne Mette Nørmmark Jakob  2002  Svømmeklubben Koral    46.64        1:42.12   
18  Ida Sabroe  2002  Odder Svømmeklub    49.95        1:47.11   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  2 flyspark v/50m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    37.25        1:18.52   
Tana Korsgaard Nicholson  2004  Silkeborg Svømmeklub    42.49        1:26.05   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    41.09        1:26.32   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub    44.01        1:30.35   
Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub    43.12        1:31.73   
Amalie Karlsen  2004  Durup IF    44.95        1:32.38   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    44.15        1:32.38   
Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg Svømmeklub    44.19        1:32.73   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    42.26        1:32.93   
10  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    42.55        1:34.03   
11  Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro Svømme Club    44.97        1:34.31   
12  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    45.50        1:34.89   
13  Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral    45.03        1:35.03   
14  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    45.43        1:35.42   
15  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    45.73        1:35.77   
16  Emma Blix Kristensen  2005  Aarhus Swim    46.37        1:36.97   
17  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    46.71        1:39.83   
18  Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    48.20        1:41.50   
19  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub    49.28        1:42.03   
20  Leonora Holst Jensen  2004  Odder Svømmeklub    51.94        1:47.21   
21  Mette Tang  2005  Durup IF    52.92        1:47.77   
22  Julia Vestergaard  2004  Odder Svømmeklub    52.37        1:48.00   
23  Marie Emilie Karlsen  2005  Struer Svømmeklub    52.78        1:53.99   
Emilia Glisic  2005  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  2 flyspark v/75m 
Sofie Hjarbæk  2004  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Crawl armtag 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Lysgaard Sørensen  2006  Lyseng IF    47.09        1:36.16   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral    47.63        1:37.86   
Sarah Froberg Pedersen  2006  Silkeborg Svømmeklub    48.46        1:38.04   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club    49.01        1:38.70   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    48.72        1:43.79   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg Svømmeklub    51.13        1:45.99   
Caroline Marx  2006  Odder Svømmeklub    51.24        1:47.77   
Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    49.29        1:48.30   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    54.07        1:49.48   
10  Frederikke Sørensen  2006  Thisted Svømmeklub    53.49        1:51.31   
11  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    52.23        1:52.48   
12  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    54.55        1:53.41   
13  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    54.66        1:54.79   
14  Karoline K. Jakobsen  2007  Lyseng IF    58.50        1:56.09   
15  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    58.28        2:00.38   
16  Liva Marie Jensen  2007  Lyseng IF    57.22        2:04.51   
17  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    1:02.01        2:07.81   
18  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub    1:02.41        2:12.07   
19  Carlijn Loeven  2008  Herning Svømmeklub    1:04.08        2:18.90   
20  Louise Jeppesen  2008  Herning Svømmeklub    1:04.65        2:19.88   
21  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    1:06.55        2:20.85   
Caitlin Holbæk Lundager  2007  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Asynkrone ben/start 
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  2 flyspark v/25m 
Johanne S. Geiger  2008  Herning Svømmeklub            DSQ  Crawl armtag v/start 
Marie V. Petersen  2006  Odder Svømmeklub            DSQ  1 hånd vend/50m 
Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer Svømmeklub            DSQ  Asynkrone ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    695  29.38        1:02.76   
  Agfs Svømmeafdeling  58.69                 
                     
Viktor Bull Kramer  2000    582  32.39        1:06.60   
  Horsens Svømmeklub  1:06.50                 
                     
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    520  32.66        1:09.13   
  Horsens Svømmeklub  1:06.23                 
                     
Casper Krohn  2001    455  34.38        1:12.26   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.16                 
                     
Christian Hovmark  2001    427  34.45        1:13.84   
  Thisted Svømmeklub  1:11.01                 
                     
Martin Lønstrup  1993    248  40.88        1:28.41   
  Struer Svømmeklub  1:26.44                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001              DSQ  ESB v/75m 
  Aarhus Swim  1:06.14                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Fløche Fuglsang  2002    571  32.23        1:07.03   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.75                 
                     
Simon Perzynski  2002    538  32.34        1:08.37   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:09.02                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    525  32.59        1:08.90   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.28                 
                     
Oliver Hallenborg  2002    510  32.78        1:09.60   
  H2Odense  1:07.26                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    466  35.07        1:11.69   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.62                 
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    438  35.30        1:13.21   
  Horsens Svømmeklub  1:11.66                 
                     
Asger Hatting  2003    364  38.28        1:17.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:24.32                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    328  39.09        1:20.63   
  Agfs Svømmeafdeling  1:23.14                 
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    322  38.31        1:21.10   
  Aarhus Swim  1:21.49                 
                     
10  Artúr Jegesi  2002    308  39.22        1:22.27   
  Agfs Svømmeafdeling  1:27.13                 
                     
11  Jakob Riisgaard  2003    291  40.89        1:23.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:22.78                 
                     
12  Rasmus Irmschler  2002    264  40.32        1:26.67   
  Ikast Svømmeklub  1:23.02                 
                     
13  Rasmus Remme Svendsen  2003    245  43.03        1:28.79   
  Holstebro Svømme Club  1:31.10                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian B Lehmann  2004    287  40.16        1:24.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.18                 
                     
Noah Brendholdt  2004    277  40.22        1:25.25   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:26.24                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    234  42.98        1:30.17   
  Aarhus Swim  1:32.44                 
                     
Mads Sander Andersen  2004    226  41.93        1:31.19   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Frej Liltorp  2004    214  41.80        1:32.97   
  Skanderborg Svømmeklub  1:37.65                 
                     
Nikolaj Preuthun Andersen  2005    202  43.83        1:34.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Asger Schnieber Klausen  2005    182  47.17        1:38.11   
  Herning Svømmeklub  1:40.15                 
                     
Mathias Veile  2005    175  48.16        1:39.28   
  Durup IF  1:38.37                 
                     
Mads Simonsen  2005    165  47.30        1:41.36   
  Herning Svømmeklub  1:40.00                 
                     
10  Simon Kruse Holm  2004    164  47.57        1:41.56   
  Odder Svømmeklub  1:43.08                 
                     
11  Magnus Andersen  2005    162  48.65        1:42.01   
  Svømmeklubben Koral  1:47.28                 
                     
12  Sebastian D. Rasmussen  2005    152  51.28        1:44.07   
  Herning Svømmeklub  2:02.47                 
                     
13  Søren Egedal  2005    127  53.50        1:50.59   
  Struer Svømmeklub  1:57.17                 
                     
14  Magnus Lenoire Nielsen  2005    124  50.92        1:51.35   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:02.52                 
                     
15  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005    116  54.04        1:53.80   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Anton Møller Olesen  2005    77  1:01.34        2:10.63   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    193  45.24        1:36.09   
  Thisted Svømmeklub  1:43.83                 
                     
Kasper Petersen  2006    191  47.36        1:36.50   
  Skanderborg Svømmeklub  1:37.81                 
                     
Carl Roulund Holm  2006    174  48.80        1:39.51   
  Silkeborg Svømmeklub  1:46.04                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    171  47.04        1:40.14   
  Struer Svømmeklub  1:43.89                 
                     
Lasse Hjorth Jørgensen  2006    163  50.29        1:41.71   
  Herning Svømmeklub  1:44.15                 
                     
Viktor Dalsgaard Pedersen  2007    137  52.55        1:47.84   
  Durup IF  1:52.20                 
                     
Lau de Zee  2006    136  52.14        1:48.10   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.14                 
                     
Mathias Løth Andersen  2007    117  54.56        1:53.62   
  Horsens Svømmeklub  1:48.53                 
                     
Anes Hajrovic  2008              DSQ  ej samtidig berøring 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Hjalte Facius Bisballe  2008              DSQ  2 flyspark v 25m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena V. Elling  2000  Silkeborg Svømmeklub            29.13   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            29.65   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            29.72   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim            30.46   
Freya Ellehus  2000  H2Odense            31.20   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            31.60   
Anika Andersen  2001  Durup IF            34.70   
Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            35.00   
Malea Benediktson  2001  H2Odense            35.73   
10  Louise Bast Aaby  1998  Aarhus Swim            1:06.74   
Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            29.70   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            29.89   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            29.91   
My Phuong Bui  2003  H2Odense            30.00   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            30.81   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            30.86   
Emilie Egerup  2003  Silkeborg Svømmeklub            32.16   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            32.23   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            32.86   
10  Alma Burgaard  2003  H2Odense            33.05   
11  Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub            33.07   
12  Therese Mardal  2002  Thisted Svømmeklub            33.08   
13  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense            33.25   
14  Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub            33.42   
15  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub            33.55   
16  Liv Schmeltz Søgaard  2003  Aarhus Swim            33.76   
17  Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club            33.88   
18  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            34.08   
19  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub            34.30   
20  Josephine S. Johansen  2003  Svømmeklubben Sønderborg            34.50   
21  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub            34.62   
22  Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub            34.97   
23  Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub            35.51   
24  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            35.53   
25  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            35.67   
26  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub            35.92   
27  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            36.21   
28  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            36.38   
29  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            36.78   
30  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            38.60   
31  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            38.94   
32  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            39.66   
33  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub            39.82   
34  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub            41.80   
35  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder Svømmeklub            43.85   
36  Ida Sabroe  2002  Odder Svømmeklub            46.97   
37  Anne Mette Nørmmark Jakob  2002  Svømmeklubben Koral            52.02   
Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tybstart 
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            31.66   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub            32.10   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            32.25   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub            32.55   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub            35.17   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            35.34   
Amalie Nyvang Jensen  2005  Thisted Svømmeklub            36.60   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub            36.93   
Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club            36.96   
10  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            37.20   
11  Laura G. Nedergaard  2005  Odder Svømmeklub            37.50   
12  Cecilie Egemose Gregersen  2005  Horsens Svømmeklub            37.82   
13  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            37.86   
14  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub            38.46   
15  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub            39.11   
16  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim            39.26   
17  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub            39.45   
18  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub            39.70   
19  Nanna Langvad  2005  Lyseng IF            39.88   
20  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club            39.93   
21  Veronika Krogh  2004  Frem Odense            40.48   
22  Tana Korsgaard Nicholson  2004  Silkeborg Svømmeklub            40.58   
23  Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub            41.71   
24  Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub            42.17   
25  Nathalie Nygaard Poulsen  2005  Aarhus Swim            42.53   
26  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            42.95   
27  Lea Wallén  2005  Aarhus Idrætsforening Af 1900            43.59   
28  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            43.65   
29  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub            43.80   
30  Simone Kappel  2005  Struer Svømmeklub            45.61   
31  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub            45.79   
32  Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            48.71   
33  Selena Nillos Overgaard  2005  Struer Svømmeklub            59.05   
34  Marie Emilie Karlsen  2005  Struer Svømmeklub            1:05.32   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            38.82   
Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub            39.81   
Nikoline Sejr  2006  Lyseng IF            39.95   
Marie Bertram  2006  Lyseng IF            40.57   
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club            44.51   
Katrine Bager  2006  Thisted Svømmeklub            45.16   
Paula Lindberg  2007  Silkeborg Svømmeklub            45.97   
Caroline Marx  2006  Odder Svømmeklub            47.13   
Nadia Bager  2008  Thisted Svømmeklub            49.42   
10  Clara Cavo Jørgensen  2007  Lyseng IF            49.49   
11  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral            49.79   
12  Loa Dam Heinsvig  2006  Odder Svømmeklub            50.58   
13  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub            50.93   
14  Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg Svømmeklub            51.88   
15  Karoline Sander Andersen  2009  Thisted Svømmeklub            52.51   
16  Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub            53.10   
17  Sarah Søgaard Pedersen  2008  Thisted Svømmeklub            53.69   
18  Julie Bjørn  2006  Silkeborg Svømmeklub            54.67   
19  Sarah Lyse Søe  2007  Odder Svømmeklub            1:05.62   
20  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer Svømmeklub            1:15.69   
Sofia Gad  2007  Lyseng IF            DSQ  Bryst armtag/40m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            24.73   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub            26.22   
Magnus Fallesen  1998  Agfs Svømmeafdeling            26.23   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            26.37   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            26.66   
Andreas Bui  2000  H2Odense            26.87   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            27.00   
Kaare Fisker Larsen  1998  H2Odense            27.70   
Magnus Mikkelsen  2001  Aarhus Swim            27.86   
10  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            27.99   
11  Andreas Hougaard  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.01   
11  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling            28.01   
13  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            28.74   
13  Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            28.74   
15  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub            28.75   
16  Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.14   
17  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg Svømmeklub            30.53   
18  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            30.68   
19  Oliver Veile  2001  Durup IF            31.37   
20  Philip Hørup  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            32.09   
21  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            33.42   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            26.89   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            27.59   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            27.63   
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            28.12   
Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub            28.38   
Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            28.62   
Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense            28.91   
Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub            30.09   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            30.09   
10  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            30.15   
11  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            31.09   
12  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            31.27   
13  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            31.88   
14  Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub            32.62   
15  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub            33.09   
16  Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            33.88   
17  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub            34.73   
18  Sebastian Veile  2003  Durup IF            38.80   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub            33.02   
Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            34.10   
Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub            34.23   
Simon Kutsko Jensen  2004  Aalborg Svømmeklub            34.36   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub            35.19   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            35.42   
Mads Sander Andersen  2004  Thisted Svømmeklub            36.01   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            36.09   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            36.80   
10  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            38.62   
11  Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            38.92   
12  Nikolaj Preuthun Andersen  2005  Silkeborg Svømmeklub            39.81   
13  Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club            40.17   
14  Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            40.31   
15  Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral            41.95   
16  Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg Svømmeklub            42.44   
17  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub            42.90   
18  Frederik Harbo  2005  Thisted Svømmeklub            43.89   
19  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub            44.54   
20  Simon Kruse Holm  2004  Odder Svømmeklub            45.12   
21  Asger Schnieber Klausen  2005  Herning Svømmeklub            45.62   
22  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            51.03   
23  William Jensen  2005  Thisted Svømmeklub            52.04   
Andreas V. Petersen  2005  Odder Svømmeklub            DSQ  Asynkron arm/45m 
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Hansen  2006  Thisted Svømmeklub            38.23   
Carl Roulund Holm  2006  Silkeborg Svømmeklub            39.90   
William Haaning  2007  Thisted Svømmeklub            41.77   
Rasmus Olsen  2006  Thisted Svømmeklub            42.05   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub            43.06   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub            43.25   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub            43.52   
Johannes Jervidalo  2006  Aarhus Idrætsforening Af 1900            45.34   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub            45.58   
10  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub            46.13   
11  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  Durup IF            48.75   
12  Casper Eriksen  2007  Thisted Svømmeklub            49.75   
13  Simon Skovgård  2006  Horsens Svømmeklub            57.66   
14  Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            1:10.51   
Arthur Kæseler Nielsen  2007  Thisted Svømmeklub            DSQ  Asynkron arm/40m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Snæfridur Sol  2000  Agfs Svømmeafdeling    31.91        1:04.94   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub    32.58        1:07.30   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    33.19        1:08.01   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim    33.35        1:08.60   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    33.66        1:08.96   
Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub    33.94        1:10.09   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub    35.22        1:10.56   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    35.32        1:11.45   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    36.18        1:14.13   
10  Nanna Bøgild Lundahl  2001  Silkeborg Svømmeklub    36.59        1:14.75   
11  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    36.62        1:15.35   
12  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    36.50        1:15.73   
13  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    38.72        1:20.10   
14  Mette Louise Jensen  2001  Svømmeklubben Koral    39.67        1:21.24   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    31.28        1:04.51   
My Phuong Bui  2003  H2Odense    32.91        1:07.83   
Emilie Wolf Sørensen  2003  Aarhus Swim    34.75        1:09.89   
Carli Mark  2002  Durup IF    33.42        1:11.67   
Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    35.12        1:11.75   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    35.48        1:12.09   
Clara Tolderlund  2002  Silkeborg Svømmeklub    36.13        1:12.56   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    35.24        1:12.72   
Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub    36.21        1:14.04   
10  Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    37.22        1:16.27   
11  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    37.80        1:17.09   
12  Jenny Cao  2003  Frem Odense    37.80        1:17.94   
13  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    37.90        1:18.47   
14  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    39.68        1:20.23   
15  Astrid Crone Jespersen  2002  Aarhus Swim    38.41        1:20.64   
16  Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub    39.41        1:20.82   
17  Jasmin Jespersen  2002  Silkeborg Svømmeklub    39.94        1:21.71   
18  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    40.07        1:22.56   
19  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub    40.78        1:23.85   
20  Maiken Søndergård  2003  Durup IF    43.31        1:28.50   
21  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    43.42        1:29.39   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    38.59        1:18.41   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    38.13        1:18.43   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub    39.74        1:20.49   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    40.93        1:21.08   
Amalie Nyvang Jensen  2005  Thisted Svømmeklub    40.44        1:21.89   
Laura G. Nedergaard  2005  Odder Svømmeklub    40.69        1:23.52   
Mathilde Thomsen  2004  Aarhus Idrætsforening Af 1900    39.74        1:24.90   
Nathalie Nygaard Poulsen  2005  Aarhus Swim    40.94        1:25.21   
Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    41.30        1:25.80   
10  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    41.97        1:27.48   
11  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub    44.79        1:31.99   
12  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    45.34        1:32.88   
13  Leonora Holst Jensen  2004  Odder Svømmeklub    49.15        1:43.72   
14  Julia Vestergaard  2004  Odder Svømmeklub    59.29        1:57.91   
Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  EFB v/25m 
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave/23m 
Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense            DSQ  EFB v/50m 
Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub            DSQ  EFB v 25m 
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            DSQ  EFB v/25m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    41.37        1:25.80   
Maria Lysgaard Sørensen  2006  Lyseng IF    46.02        1:33.78   
Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub    46.77        1:35.17   
Marie Bertram  2006  Lyseng IF    46.17        1:35.84   
Clara Cavo Jørgensen  2007  Lyseng IF    47.16        1:37.51   
Sigrid Poza-Frøkjær  2006  Lyseng IF    49.63        1:41.45   
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    50.42        1:42.84   
Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub    50.08        1:44.87   
Sarah Søgaard Pedersen  2008  Thisted Svømmeklub    51.56        1:45.31   
10  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    51.11        1:46.31   
11  Mia Plougman  2007  Aalborg Svømmeklub    50.73        1:46.66   
12  Liva Marie Jensen  2007  Lyseng IF    50.27        1:49.31   
13  Karoline K. Jakobsen  2007  Lyseng IF    57.74        1:57.13   
14  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    1:04.39        2:13.37   
15  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer Svømmeklub    1:18.42        2:38.58   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            DSQ  Svøm på mave/23m 
Isabella Mathiassen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
Loa Dam Heinsvig  2006  Odder Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:00 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Fallesen  1998  Agfs Svømmeafdeling    28.84        59.37   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    29.52        59.60   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    30.52        1:01.70   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    30.94        1:03.91   
Magnus Mikkelsen  2001  Aarhus Swim    31.53        1:04.81   
Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    32.32        1:06.90   
Oliver Veile  2001  Durup IF    34.67        1:10.92   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub    29.51        1:00.50   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    29.31        1:01.14   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling    31.50        1:05.41   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    32.02        1:06.10   
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    34.02        1:08.86   
Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub    33.95        1:09.35   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    35.28        1:11.18   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    34.84        1:11.74   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    34.97        1:11.92   
10  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    35.39        1:13.08   
11  Frederik Zachariassen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    36.47        1:14.82   
12  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    37.17        1:16.09   
13  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    38.14        1:18.57   
14  Mikkel Brinck  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900    39.00        1:20.75   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    37.56        1:14.52   
Simon Kutsko Jensen  2004  Aalborg Svømmeklub    36.18        1:14.58   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    37.35        1:17.08   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub    38.33        1:17.32   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club    38.02        1:17.94   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    38.97        1:21.05   
Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub    40.77        1:22.66   
Mathias Veile  2005  Durup IF    42.40        1:26.26   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub    43.34        1:27.80   
10  Simon Kruse Holm  2004  Odder Svømmeklub    45.82        1:30.73   
11  Andreas V. Petersen  2005  Odder Svømmeklub    47.45        1:34.56   
12  Asger Schnieber Klausen  2005  Herning Svømmeklub    47.88        1:37.01   
13  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    51.42        1:46.57   
Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            DSQ  EFB v/25m 
Magnus Lenoire Nielsen  2005  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Svøm mave før 75m 
Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave/17m 
Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006  Aalborg Svømmeklub    39.10        1:19.63   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    43.74        1:29.02   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    46.56        1:33.23   
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub    47.20        1:33.56   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    46.76        1:39.11   
Zilas Vilsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    48.43        1:39.16   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub    52.80        1:50.32   
Carl-Emil Sørensen  2007  Aalborg Svømmeklub            DSQ  EFB v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Snæfridur Sol  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.75  1:07.03  1:51.51    2:22.99   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg Svømmeklub    30.49  1:09.72  1:54.77    2:29.12   
Freya Ellehus  2000  H2Odense    32.17  1:11.55  1:55.34    2:30.90   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    31.36  1:10.25  1:56.88    2:31.11   
Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    35.05  1:15.53  2:02.79    2:37.67   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    35.29  1:15.37  2:01.65    2:38.29   
Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    39.57  1:19.44  2:10.56    2:49.80   
Freja Nicholas  2000  H2Odense            DSQ  Afs.ryg på mave/100m 
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Afs.ryg på mave/100m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    32.22  1:07.59  1:49.51    2:23.35   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.71  1:08.87  1:51.99    2:25.24   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    32.34  1:07.39  1:53.36    2:27.70   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    32.24  1:10.84  1:55.51    2:29.16   
Emilie Egerup  2003  Silkeborg Svømmeklub    35.60  1:16.74  1:59.11    2:33.91   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub    34.30  1:12.92  1:58.38    2:34.05   
Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    34.49  1:12.74  1:59.55    2:34.37   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense    33.24  1:13.19  2:02.29    2:37.66   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    35.48  1:17.24  2:03.45    2:39.39   
10  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    36.28  1:18.70  2:06.52    2:43.85   
11  Caroline Lysgaard  2003  Aarhus Swim    37.09  1:21.08  2:05.61    2:44.16   
12  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    34.69  1:18.27  2:06.91    2:44.78   
13  Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub    36.32  1:20.92  2:11.60    2:48.53   
14  Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub    35.71  1:21.96  2:11.45    2:48.72   
15  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    41.33  1:25.06  2:09.59    2:49.36   
16  Gro Sørensen  2002  Aarhus Swim    38.68  1:23.84  2:11.55    2:51.16   
17  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg    37.52  1:21.98  2:14.21    2:52.56   
18  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    38.25  1:22.01  2:13.21    2:53.13   
19  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    39.08  1:23.92  2:17.07    2:58.19   
20  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    41.44  1:30.93  2:19.59    3:00.45   
21  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    38.78  1:27.04  2:24.92    3:05.66   
22  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    47.35  1:34.93  2:32.28    3:15.48   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    35.65  1:19.44  2:06.13    2:41.84   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub    34.85  1:20.36  2:10.02    2:47.80   
Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    40.73  1:28.15  2:18.91    2:59.92   
Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    39.18  1:28.04  2:20.51    3:01.23   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub    40.45  1:27.20  2:21.09    3:01.91   
Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub    41.25  1:27.72  2:23.53    3:03.41   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    41.43  1:28.29  2:20.59    3:04.70   
Line Knudsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    41.63  1:28.05  2:23.85    3:05.80   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    41.71  1:32.74  2:26.95    3:10.78   
10  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club    41.47  1:32.93  2:29.59    3:17.61   
11  Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg Svømmeklub    46.73  1:39.21  2:35.94    3:19.88   
Andrea Sønderby  2004  Holstebro Svømme Club            DSQ  EFB v/75m 
Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club            DSQ  EFB v/75m 
Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club            DSQ  Ej berøring v/100m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sarah Froberg Pedersen  2006  Silkeborg Svømmeklub    43.16  1:30.18  2:23.67    3:02.78   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    45.67  1:34.54  2:24.99    3:03.78   
Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub    42.64  1:32.21  2:25.46    3:08.05   
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub    51.65  1:42.87  2:38.45    3:19.82   
Mia Borup Mølgaard  2006  Silkeborg Svømmeklub    51.94  1:37.95  2:38.66    3:20.18   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    46.48  1:39.63  2:34.81    3:21.36   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg Svømmeklub    46.61  1:36.31  2:35.51    3:22.18   
Paula Lindberg  2007  Silkeborg Svømmeklub    49.93  1:43.36  2:44.41    3:31.73   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    54.94  1:46.61  2:49.34    3:32.92   
10  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    51.81  1:46.30  2:47.86    3:36.45   
11  Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg Svømmeklub    55.26  1:51.33  2:51.95    3:38.41   
12  Stine Hornshøj Salomonsen  2006  Herning Svømmeklub    48.99  1:48.24  2:52.57    3:41.76   
13  Ida Søndergaard Geiger  2006  Herning Svømmeklub    54.63  1:48.35  2:49.29    3:42.11   
14  Julie Bjørn  2006  Silkeborg Svømmeklub    1:03.32  1:59.31  3:00.09    3:47.20   
15  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub    56.83  2:02.79  3:16.72    4:09.26   
16  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub    54.69  1:53.67  3:16.38    4:12.50   
17  Louise Jeppesen  2008  Herning Svømmeklub    1:04.49  2:04.82  3:21.79    4:24.33   
Carlijn Loeven  2008  Herning Svømmeklub            DSQ  ESB v/75m 
Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:13 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    29.02  1:03.48  1:42.51    2:13.01   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    29.84  1:06.02  1:44.83    2:13.65   
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    29.31  1:05.40  1:43.87    2:14.14   
Andreas Bui  2000  H2Odense    29.89  1:04.34  1:44.84    2:15.34   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    29.88  1:05.94  1:46.82    2:18.36   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    29.53  1:06.18  1:48.03    2:19.94   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    29.63  1:05.86  1:48.23    2:20.29   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    30.47  1:09.47  1:53.23    2:24.73   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    31.38  1:12.91  1:51.67    2:25.22   
10  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    32.75  1:07.96  1:54.27    2:27.35   
11  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg Svømmeklub    32.40  1:12.00  1:56.03    2:29.77   
12  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    35.63  1:24.26  2:15.78    2:55.64   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  ESB v/125m 
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            DSQ  Afs.ryg på mave/100m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    28.15  1:01.69  1:40.65    2:11.21   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    29.39  1:06.14  1:48.58    2:19.40   
Wilfred Hove Lasthein  2002  Aarhus Swim    30.68  1:05.38  1:47.47    2:19.83   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling    30.27  1:07.79  1:48.78    2:21.95   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.11  1:07.80  1:54.93    2:27.23   
Gustav Fløche Fuglsang  2002  Silkeborg Svømmeklub    32.78  1:15.52  1:54.05    2:28.32   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    32.87  1:11.37  1:54.14    2:30.66   
Asger Hatting  2003  Silkeborg Svømmeklub    32.80  1:15.62  1:59.21    2:32.87   
Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    37.04  1:17.14  1:59.52    2:33.25   
10  Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    35.81  1:14.83  1:58.18    2:33.93   
11  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    32.83  1:10.91  1:59.83    2:34.46   
12  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    34.03  1:15.19  2:02.39    2:37.84   
13  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    35.32  1:16.12  2:02.93    2:38.86   
14  Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    36.02  1:18.62  2:02.96    2:40.83   
15  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub    37.83  1:20.65  2:09.14    2:46.33   
16  Johan Roderick  2003  Thisted Svømmeklub    39.17  1:25.62  2:18.72    2:56.90   
17  Mikkel O. Mortensen  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900    42.06  1:29.19  2:27.07    3:13.08   
Laurits Andreassen  2002  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Udsvøm.på mave/50m 
Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub    37.59  1:16.77  2:03.48    2:41.03   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    39.19  1:22.44  2:10.45    2:49.13   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    41.10  1:22.04  2:12.82    2:51.44   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    39.74  1:26.13  2:18.26    2:56.72   
Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svømmeklub    44.03  1:34.23  2:32.47    3:14.17   
David Kilsgaard Andersen  2005  Aarhus Swim            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub    50.10  1:37.53  2:30.39    3:08.58   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    45.78  1:34.38  2:28.85    3:10.76   
Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub    47.71  1:33.52  2:32.33    3:15.77   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    48.18  1:37.69  2:35.89    3:19.30   
William Haaning  2007  Thisted Svømmeklub    44.37  1:37.31  2:35.27    3:20.46   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    48.39  1:38.05  2:41.56    3:26.78   
Hjalte Facius Bisballe  2008  Herning Svømmeklub    1:05.34  2:06.84  3:20.83    4:15.09   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  EFB v/75m 
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  Crawl e.vend/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:39 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  28 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  09:44   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Nicholas  2000  H2Odense            34.10   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            36.37   
Malea Benediktson  2001  H2Odense            36.90   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            37.07   
Nanna Bøgild Lundahl  2001  Silkeborg Svømmeklub            37.35   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            38.06   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            38.72   
Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub            42.46   
Louise Bast Aaby  1998  Aarhus Swim            1:18.32   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            DSQ  2 flyspark v/25m 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            35.69   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub            35.71   
Caroline Lysgaard  2003  Aarhus Swim            35.99   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            36.15   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            36.75   
Jenny Cao  2003  Frem Odense            37.97   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            38.53   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            38.72   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            38.73   
10  Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub            38.80   
11  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            39.27   
12  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            39.95   
13  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            40.07   
14  Liv Schmeltz Søgaard  2003  Aarhus Swim            40.11   
15  Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub            40.31   
16  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub            40.32   
16  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub            40.32   
18  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            40.65   
19  Clara Tolderlund  2002  Silkeborg Svømmeklub            40.74   
20  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            41.11   
21  Astrid Crone Jespersen  2002  Aarhus Swim            41.33   
22  Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling            41.54   
23  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense            41.78   
24  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            41.93   
25  Emilie Mortensen  2003  Svømmeklubben Koral            42.62   
26  Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub            42.86   
27  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub            43.30   
28  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            44.11   
29  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            44.95   
30  Anne Mette Nørmmark Jakob  2002  Svømmeklubben Koral            46.14   
31  Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral            47.87   
32  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub            48.60   
33  Theresa Bertel-Ørum  2003  Skive Svømmeklub Poseidon            51.08   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            35.28   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense            37.84   
Tana Korsgaard Nicholson  2004  Silkeborg Svømmeklub            38.23   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            39.23   
Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg Svømmeklub            41.46   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub            41.64   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            42.67   
Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro Svømme Club            43.21   
Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            43.63   
10  Amalie Karlsen  2004  Durup IF            43.82   
11  Amalie Nyvang Jensen  2005  Thisted Svømmeklub            43.95   
12  Nathalie Nygaard Poulsen  2005  Aarhus Swim            45.29   
13  Emma Blix Kristensen  2005  Aarhus Swim            45.33   
14  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            45.38   
15  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub            46.50   
16  Nanna Langvad  2005  Lyseng IF            46.57   
17  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub            47.80   
18  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub            48.53   
19  Julia Vestergaard  2004  Odder Svømmeklub            50.58   
20  Emilia Glisic  2005  Silkeborg Svømmeklub            50.85   
21  Lea Wallén  2005  Aarhus Idrætsforening Af 1900            51.43   
22  Kathrine Linnet Jørgensen  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            52.33   
23  Selena Nillos Overgaard  2005  Struer Svømmeklub            54.09   
24  Julie Lichscheidt  2004  Struer Svømmeklub            54.97   
25  Simone Kappel  2005  Struer Svømmeklub            55.86   
26  Sofie Hjarbæk  2004  Aarhus Idrætsforening Af 1900            55.88   
27  Caroline Sloth  2005  Struer Svømmeklub            57.76   
Mette Tang  2005  Durup IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            44.52   
Maria Lysgaard Sørensen  2006  Lyseng IF            44.58   
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            48.18   
Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub            49.23   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            49.66   
Nikoline Sejr  2006  Lyseng IF            50.15   
Mia Plougman  2007  Aalborg Svømmeklub            50.38   
Marie Bertram  2006  Lyseng IF            50.39   
Ida Søndergaard Geiger  2006  Herning Svømmeklub            51.25   
10  Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            51.27   
11  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            51.91   
12  Frederikke Sørensen  2006  Thisted Svømmeklub            52.09   
13  Katrine Bager  2006  Thisted Svømmeklub            52.29   
14  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            53.12   
15  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub            53.24   
16  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub            53.47   
17  Karoline K. Jakobsen  2007  Lyseng IF            53.88   
18  Julie Bjørn  2006  Silkeborg Svømmeklub            54.36   
19  Stine Hornshøj Salomonsen  2006  Herning Svømmeklub            55.02   
20  Nicoline Aa Høeg  2008  Aalborg Svømmeklub            56.40   
21  Mille Fjeldgård Sørensen  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            56.99   
22  Johanne Ishøi  2008  Struer Svømmeklub            57.21   
23  Loa Dam Heinsvig  2006  Odder Svømmeklub            58.53   
24  Sofia Gad  2007  Lyseng IF            58.67   
25  Emilie Christensen  2007  Struer Svømmeklub            58.95   
26  Marie V. Petersen  2006  Odder Svømmeklub            59.85   
27  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning Svømmeklub            1:00.97   
28  Sarah Lyse Søe  2007  Odder Svømmeklub            1:02.94   
29  Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub            1:07.11   
30  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svømmeklub            1:07.63   
31  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub            1:08.38   
32  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub            1:11.13   
Caroline K. Sørensen  2008  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 armt.u.vand/start 
Karoline Sander Andersen  2009  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 armt.u.vand/start 
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub            DSQ  2 armtag u.vand 
Nadia Bager  2008  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 armtag ved start 
Sarah Søgaard Pedersen  2008  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 armt.u.vand/start 
Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer Svømmeklub            DSQ  Asynkrone ben v/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:44 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            27.96   
Andreas Hougaard  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.74   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            31.20   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub            31.72   
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            32.36   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            34.01   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            39.90   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            31.36   
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            32.21   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            33.95   
Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            33.95   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            36.45   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            37.10   
Asger Hatting  2003  Silkeborg Svømmeklub            37.35   
Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub            38.13   
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim            38.38   
10  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            38.39   
11  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            38.53   
12  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            40.54   
13  Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub            42.11   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            38.62   
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub            39.14   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub            39.49   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            39.76   
Simon Kutsko Jensen  2004  Aalborg Svømmeklub            41.39   
David Kilsgaard Andersen  2005  Aarhus Swim            41.54   
Mads Sander Andersen  2004  Thisted Svømmeklub            42.29   
Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg Svømmeklub            43.72   
Nikolaj Preuthun Andersen  2005  Silkeborg Svømmeklub            43.81   
10  Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub            43.85   
11  Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.73   
12  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub            45.08   
13  Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            45.90   
14  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            48.22   
15  Frederik Harbo  2005  Thisted Svømmeklub            48.48   
16  Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            48.56   
17  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub            51.02   
18  Søren Egedal  2005  Struer Svømmeklub            52.47   
19  Anton Møller Olesen  2005  Struer Svømmeklub            1:02.77   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  2 armt.u.vand/start 
Magnus Lenoire Nielsen  2005  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  ESB v/25m 
Mathias Veile  2005  Durup IF            DSQ  ESB v/25m 
William Jensen  2005  Thisted Svømmeklub            DSQ  3 flyspark e/25m 
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Hansen  2006  Thisted Svømmeklub            43.69   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub            44.58   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub            45.30   
Carl Roulund Holm  2006  Silkeborg Svømmeklub            46.38   
Felix Piontkowitz  2007  Struer Svømmeklub            51.82   
Johannes Jervidalo  2006  Aarhus Idrætsforening Af 1900            53.64   
Andreas Bindslev  2008  Aalborg Svømmeklub            54.71   
Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            1:05.69   
Casper Holm Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:06.64   
10  Niclas Christensen  2006  Svømmeklubben Koral            1:06.66   
Arthur Kæseler Nielsen  2007  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 armt.u.vand/start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:33 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Snæfridur Sol  2000  Agfs Svømmeafdeling    28.17        57.66   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg Svømmeklub    28.69        59.98   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    29.75        1:00.42   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub    29.99        1:01.64   
Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    30.35        1:03.01   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    30.53        1:03.05   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim    30.37        1:03.08   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    31.13        1:04.99   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub    32.31        1:06.47   
10  Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    31.82        1:06.55   
11  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    32.64        1:07.56   
12  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    32.61        1:08.46   
13  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    32.98        1:09.51   
14  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    33.95        1:10.53   
15  Mette Louise Jensen  2001  Svømmeklubben Koral    34.93        1:11.72   
16  Anika Andersen  2001  Durup IF    34.53        1:12.47   
17  Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub    35.34        1:13.07   
18  Louise Bast Aaby  1998  Aarhus Swim    48.68        1:39.49   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
My Phuong Bui  2003  H2Odense    29.53        1:00.05   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling    29.67        1:00.85   
Emilie Wolf Sørensen  2003  Aarhus Swim    31.04        1:03.07   
Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub    30.46        1:03.15   
Therese Mardal  2002  Thisted Svømmeklub    30.88        1:03.67   
Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub    30.73        1:04.11   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svømmeklub    30.98        1:04.13   
Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.32        1:04.25   
Carli Mark  2002  Durup IF    30.37        1:04.86   
10  Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.73        1:05.18   
11  Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    31.42        1:05.35   
12  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    31.72        1:05.59   
13  Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    31.81        1:05.68   
14  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    32.12        1:05.78   
15  Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club    32.58        1:06.78   
16  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    32.06        1:07.12   
17  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    32.87        1:07.47   
18  Josephine S. Johansen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    32.39        1:08.01   
19  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    32.58        1:08.42   
20  Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub    32.70        1:08.52   
21  Liv Schmeltz Søgaard  2003  Aarhus Swim    33.92        1:09.21   
22  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    33.22        1:09.25   
23  Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub    34.04        1:09.33   
24  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub    34.70        1:10.90   
25  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    33.36        1:10.92   
26  Jasmin Jespersen  2002  Silkeborg Svømmeklub    34.56        1:10.94   
27  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    34.21        1:11.22   
28  Gro Sørensen  2002  Aarhus Swim    34.64        1:11.30   
29  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    34.89        1:12.40   
30  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    35.21        1:12.59   
31  Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub    34.27        1:12.88   
32  Astrid Crone Jespersen  2002  Aarhus Swim    34.70        1:13.01   
32  Emilie Mortensen  2003  Svømmeklubben Koral    34.49        1:13.01   
34  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    35.68        1:13.38   
35  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    36.12        1:13.59   
36  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    34.99        1:14.43   
37  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    36.88        1:17.49   
38  Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral    37.90        1:18.27   
39  Katrine Skyt Nielsen  2003  Odder Svømmeklub    38.23        1:19.16   
40  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub    37.88        1:19.91   
41  Maiken Søndergård  2003  Durup IF    38.91        1:20.57   
42  Theresa Bertel-Ørum  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    38.32        1:20.64   
43  Ida Sabroe  2002  Odder Svømmeklub    39.43        1:24.99   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    30.71        1:04.31   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    31.83        1:05.10   
Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense    31.85        1:06.45   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub    33.06        1:08.43   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    33.74        1:08.67   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub    33.47        1:09.32   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub    34.34        1:10.36   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    35.11        1:12.12   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    35.39        1:12.19   
10  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    34.74        1:12.20   
11  Emmalina Long  2004  Aarhus Swim    36.07        1:12.89   
12  Line Knudsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    36.25        1:13.13   
13  Veronika Krogh  2004  Frem Odense    34.91        1:13.22   
14  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    35.87        1:13.63   
15  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    35.95        1:14.00   
16  Laura G. Nedergaard  2005  Odder Svømmeklub    35.70        1:14.27   
17  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    36.24        1:14.75   
18  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    35.02        1:15.08   
19  Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub    36.26        1:15.47   
20  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub    36.51        1:15.56   
21  Tana Korsgaard Nicholson  2004  Silkeborg Svømmeklub    38.14        1:16.39   
22  Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub    37.07        1:16.54   
23  Amalie Karlsen  2004  Durup IF    37.25        1:16.89   
24  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    36.77        1:16.98   
25  Nanna Langvad  2005  Lyseng IF    37.44        1:18.44   
25  Nathalie Nygaard Poulsen  2005  Aarhus Swim    38.30        1:18.44   
27  Emma Blix Kristensen  2005  Aarhus Swim    38.03        1:18.77   
28  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    37.36        1:19.16   
29  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub    38.08        1:20.55   
30  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub    38.64        1:20.95   
31  Mathilde Thomsen  2004  Aarhus Idrætsforening Af 1900    38.22        1:21.40   
32  Cecilie Egemose Gregersen  2005  Horsens Svømmeklub    39.00        1:21.60   
33  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    37.90        1:21.78   
34  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    39.18        1:22.16   
35  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub    40.15        1:22.32   
36  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub    40.20        1:23.21   
37  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club    40.40        1:23.62   
38  Leonora Holst Jensen  2004  Odder Svømmeklub    41.52        1:27.83   
39  Kathrine Linnet Jørgensen  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    42.49        1:28.91   
40  Mette Tang  2005  Durup IF    45.51        1:32.57   
41  Simone Kappel  2005  Struer Svømmeklub    43.94        1:36.03   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon    37.34        1:16.09   
Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    36.80        1:16.79   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club    37.41        1:16.86   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    38.22        1:18.33   
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    38.56        1:20.42   
Mia Borup Mølgaard  2006  Silkeborg Svømmeklub    39.97        1:20.93   
Isabella Mathiassen  2007  Horsens Svømmeklub    38.92        1:22.83   
Sigrid Poza-Frøkjær  2006  Lyseng IF    39.72        1:23.23   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    42.91        1:26.64   
10  Clara Cavo Jørgensen  2007  Lyseng IF    42.30        1:26.97   
11  Nikoline Sejr  2006  Lyseng IF    42.52        1:27.02   
12  Frederikke Sørensen  2006  Thisted Svømmeklub    41.46        1:28.15   
13  Katrine Bager  2006  Thisted Svømmeklub    41.20        1:28.17   
14  Paula Lindberg  2007  Silkeborg Svømmeklub    42.42        1:29.65   
15  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    43.78        1:31.82   
16  Liva Marie Jensen  2007  Lyseng IF    43.17        1:32.54   
17  Mia Plougman  2007  Aalborg Svømmeklub    44.07        1:33.35   
18  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    43.34        1:35.41   
19  Caroline K. Sørensen  2008  Thisted Svømmeklub    44.91        1:35.62   
20  Nicoline Aa Høeg  2008  Aalborg Svømmeklub    48.22        1:37.59   
21  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    44.62        1:37.78   
22  Nadia Bager  2008  Thisted Svømmeklub    46.54        1:38.71   
23  Sarah Søgaard Pedersen  2008  Thisted Svømmeklub    45.42        1:38.78   
24  Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    47.81        1:38.96   
25  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    50.01        1:39.06   
26  Carlijn Loeven  2008  Herning Svømmeklub    47.85        1:39.21   
27  Sofia Gad  2007  Lyseng IF    46.41        1:39.54   
28  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg Svømmeklub    47.15        1:39.82   
29  Emilie Christensen  2007  Struer Svømmeklub    46.04        1:40.02   
30  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    46.08        1:40.03   
31  Louise Jeppesen  2008  Herning Svømmeklub    47.72        1:42.12   
32  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub    47.24        1:42.66   
33  Karoline Sander Andersen  2009  Thisted Svømmeklub    48.74        1:45.51   
34  Caitlin Holbæk Lundager  2007  Aalborg Svømmeklub    48.31        1:47.19   
35  Marie V. Petersen  2006  Odder Svømmeklub    52.41        1:50.03   
36  Mille Fjeldgård Sørensen  2007  Skive Svømmeklub Poseidon    52.54        1:50.96   
37  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svømmeklub    53.15        1:53.09   
38  Sarah Lyse Søe  2007  Odder Svømmeklub    52.87        1:53.99   
39  Johanne S. Geiger  2008  Herning Svømmeklub    57.26        2:03.11   
40  Johanne Ishøi  2008  Struer Svømmeklub    59.08        2:09.01   
41  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer Svømmeklub    1:01.00        2:15.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:28 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  27 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  16:53   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Fallesen  1998  Agfs Svømmeafdeling    25.78        52.65   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense    26.28        53.64   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub    26.76        53.86   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    25.96        54.34   
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    26.97        55.22   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    27.15        55.26   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    26.92        55.27   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    27.30        55.97   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    27.20        56.16   
10  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    26.86        56.17   
11  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    27.66        57.36   
12  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    27.12        57.52   
13  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    28.07        58.47   
14  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    28.36        58.72   
15  Oliver Veile  2001  Durup IF    28.74        59.77   
16  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    28.62        1:00.40   
17  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    29.90        1:02.10   
18  Philip Hørup  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    29.96        1:03.05   
19  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    32.22        1:10.07   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Stahl  2002  H2Odense    26.91        55.36   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub    27.24        55.49   
Wilfred Hove Lasthein  2002  Aarhus Swim    27.55        57.14   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim    28.11        57.35   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    27.75        57.50   
Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub    27.88        57.91   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    27.98        58.18   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    28.62        59.09   
Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense    28.43        59.26   
10  Gustav Fløche Fuglsang  2002  Silkeborg Svømmeklub    28.70        59.32   
11  Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    29.11        1:00.46   
12  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    29.61        1:01.27   
13  Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    29.87        1:01.97   
14  Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub    29.75        1:02.10   
15  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    29.56        1:02.55   
16  Asger Hatting  2003  Silkeborg Svømmeklub    30.90        1:02.82   
17  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub    29.67        1:03.56   
18  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    30.36        1:04.21   
19  Frederik Zachariassen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    30.53        1:04.94   
20  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    31.15        1:05.40   
21  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    31.42        1:05.81   
22  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    31.38        1:06.92   
23  Sebastian Veile  2003  Durup IF    32.33        1:07.46   
24  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    33.14        1:09.18   
25  Johan Roderick  2003  Thisted Svømmeklub    34.25        1:11.42   
26  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub    35.16        1:13.33   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    31.57        1:03.68   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub    32.00        1:05.24   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    31.63        1:05.79   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    32.41        1:06.29   
Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    32.76        1:07.06   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    33.31        1:09.43   
Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub    34.12        1:10.08   
Nikolaj Pilgaard  2004  Holstebro Svømme Club    34.63        1:10.72   
Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    34.94        1:11.67   
10  Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    34.64        1:12.08   
11  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    34.75        1:14.55   
12  Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club    36.32        1:15.91   
13  Frederik Harbo  2005  Thisted Svømmeklub    37.35        1:17.28   
14  Mathias Veile  2005  Durup IF    37.99        1:17.30   
15  Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub    37.22        1:18.72   
16  Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral    37.52        1:19.58   
17  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    37.79        1:20.42   
18  Sebastian D. Rasmussen  2005  Herning Svømmeklub    38.86        1:20.52   
19  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub    39.36        1:21.00   
20  Asger Schnieber Klausen  2005  Herning Svømmeklub    40.42        1:23.11   
21  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    43.03        1:31.60   
22  Søren Egedal  2005  Struer Svømmeklub    48.09        1:40.70   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub    34.17        1:10.17   
Jeppe Moeslund Lausen  2006  Aalborg Svømmeklub    33.81        1:11.36   
Rasmus Olsen  2006  Thisted Svømmeklub    34.78        1:14.41   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    35.85        1:15.66   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    35.87        1:15.99   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    37.00        1:17.94   
Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub    39.70        1:21.51   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    39.20        1:22.45   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub    38.44        1:22.49   
10  William Haaning  2007  Thisted Svømmeklub    39.54        1:23.17   
11  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  Durup IF    38.94        1:23.22   
12  Casper Eriksen  2007  Thisted Svømmeklub    40.96        1:26.90   
13  Zilas Vilsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    41.42        1:26.96   
14  Simon Skovgård  2006  Horsens Svømmeklub    42.92        1:30.71   
15  Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub    43.19        1:30.91   
16  Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub    42.10        1:30.92   
17  Andreas Bindslev  2008  Aalborg Svømmeklub    44.30        1:33.51   
18  Casper Holm Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    44.58        1:34.10   
19  Arthur Kæseler Nielsen  2007  Thisted Svømmeklub    49.37        1:42.42   
20  Carl-Emil Sørensen  2007  Aalborg Svømmeklub    47.44        1:44.88   
21  Hjalte Facius Bisballe  2008  Herning Svømmeklub    50.48        1:47.48   
22  Niclas Christensen  2006  Svømmeklubben Koral    56.79        1:59.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:53 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  28 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Horsens Piger 1  Horsens Svømmeklub            2:02.65   
  Cecilie Grøndal  2002      29.99        29.99   
  Karoline Lagoni  2003      35.73        1:05.72   
  Amalie Bach Nielsen  1999      28.31        1:34.03   
  Josefine Due Christensen  2001      28.62        2:02.65   
                     
Thisted Piger 1  Thisted Svømmeklub            2:04.29   
  Karoline Sørensen  2002      30.68        30.68   
  Elisabeth Sølvkjær  2002      34.99        1:05.67   
  Thea Søe Bach  2002      30.21        1:35.88   
  Selma Pruzljanin  2003      28.41        2:04.29   
                     
Agf Damer 1  Agfs Svømmeafdeling            2:05.45   
  Marlene Reitan  2003      32.12        32.12   
  Snæfridur Sol  2000      37.34        1:09.46   
  Signe Villumsen  2001      28.38        1:37.84   
  Mia Borgensgaard  2003      27.61        2:05.45   
                     
Silkeborg Piger 1 Ssk  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:06.27   
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      33.69        33.69   
  Emilie Egerup  2003      33.86        1:07.55   
  Helena V. Elling  2000      29.01        1:36.56   
  Clara Tolderlund  2002      29.71        2:06.27   
                     
H2Odense Damer  H2Odense            2:06.99   
  My Phuong Bui  2003      32.78        32.78   
  Freja Nicholas  2000      33.53        1:06.31   
  Freya Ellehus  2000      31.15        1:37.46   
  Cecilie Baraviec  2000      29.53        2:06.99   
                     
Aas Piger 1  Aarhus Swim            2:09.02   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      33.92        33.92   
  Caroline Lysgaard  2003      35.52        1:09.44   
  Nikoline Østerberg  2000      30.38        1:39.82   
  Victoria K. Jespersen  2001      29.20        2:09.02   
                     
Agf Damer 2  Agfs Svømmeafdeling            2:09.77   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      32.62        32.62   
  Smilla Bruun Christensen  2001      37.12        1:09.74   
  Maria Mehlsen  2003      31.32        1:41.06   
  Nicoline Kristiansen  2002      28.71        2:09.77   
                     
Horsens Piger 2  Horsens Svømmeklub            2:11.33   
  Jennifer Thorius Bek  2000      32.21        32.21   
  Frederikke Brændgaard  2001      38.38        1:10.59   
  Caroline Liboriussen  2002      32.54        1:43.13   
  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      28.20        2:11.33   
                     
Isk Stfrke Piger  Ikast Svømmeklub            2:14.78   
  Mette Flaskager  1999      31.52        31.52   
  Agnete Riis  2003      39.99        1:11.51   
  Marie Graff Esbensen  2003      34.30        1:45.81   
  Emilie Knudsen  2002      28.97        2:14.78   
                     
10  Frem Piger 1  Frem Odense            2:15.49   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      35.05        35.05   
  Johanne A Andersson  2003      36.50        1:11.55   
  Emilie Podiss Petersen  2004      32.63        1:44.18   
  Mai Jørgensen  2003      31.31        2:15.49   
                     
11  Thisted Piger 2  Thisted Svømmeklub            2:15.86   
  Louise Sørensen  2000      32.33        32.33   
  Julie Kappel Petersen  2002      39.82        1:12.15   
  Camilla Kjær  2003      34.05        1:46.20   
  Therese Mardal  2002      29.66        2:15.86   
                     
12  Skive 1  Skive Svømmeklub Poseidon            2:16.21   
  Maja G. Pedersen  2002      36.14        36.14   
  Dicte Skov Forsberg  2004      34.98        1:11.12   
  Alberte Skov Forsberg  2003      33.87        1:44.99   
  Nicoline Bang Mosegaard  2005      31.22        2:16.21   
                     
13  Struer Damer 1  Struer Svømmeklub            2:18.00   
  Nanna Svensgaard  2004      35.83        35.83   
  Karoline Thagård Jakobsen  2004      40.97        1:16.80   
  Maja Stie Svensgaard  2002      32.25        1:49.05   
  Anne Terp  2004      28.95        2:18.00   
                     
14  Silkeborg Piger 2 Ssk  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:18.16   
  Clarissa Marie Lauritzen  2003      34.74        34.74   
  Selma Lindberg  2003      38.80        1:13.54   
  Pernille Nedergaard  2004      33.02        1:46.56   
  Maja Friis  2005      31.60        2:18.16   
                     
15  Aas Piger 2  Aarhus Swim            2:26.44   
  Emmalina Long  2004      38.71        38.71   
  Gro Sørensen  2002      40.51        1:19.22   
  Astrid Crone Jespersen  2002      35.30        1:54.52   
  Liv Schmeltz Søgaard  2003      31.92        2:26.44   
                     
16  Frem Damer  Frem Odense            2:28.64   
  Nikoline Kaae  2005      40.13        40.13   
  Jenny Cao  2003      39.40        1:19.53   
  Mathilde Stilund  2005      36.73        1:56.26   
  Veronika Krogh  2004      32.38        2:28.64   
                     
17  Silkeborg Piger 3 Ssk  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:29.27   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      40.36        40.36   
  Tana Korsgaard Nicholson  2004      38.91        1:19.27   
  Silke Maria Pjengaard  2005      36.30        1:55.57   
  Line Knudsen  2005      33.70        2:29.27   
                     
18  Stm Damer  Herning Svømmeklub            2:31.24   
  Laura Gam  2001      35.79        35.79   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      38.43        1:14.22   
  Frederikke Kruse  2002      37.14        1:51.36   
  Ida Søndergaard Geiger  2006      39.88        2:31.24   
                     
19  Isk Power Piger  Ikast Svømmeklub            2:33.86   
  Karen Moos Jensen  2003      39.48        39.48   
  Julie B. Andersen  2002      43.28        1:22.76   
  Louise Amanda Nielsen  2003      36.23        1:58.99   
  Caroline Krogh  2002      34.87        2:33.86   
                     
20  Koral Piger 2  2001  Svømmeklubben Koral            2:37.15   
  Kirstine Buch  2005      40.76        40.76   
  Emilie Mortensen  2003                 
  Mette Louise Jensen  2001                 
  Freya Holm  2003      2:37.15        2:37.15   
                     
21  Sksv Piger 1  Skanderborg Svømmeklub            2:38.05   
  Sofie S. Aaby Nielsen  2003      36.56        36.56   
  Emma Jeppesen Krøyer  2001                 
  Stine Bendixen Nissen  2004                 
  Ida K. Laursen  2007      2:38.05        2:38.05   
                     
22  Herning Piger .  Herning Svømmeklub            2:38.94   
  Line Lindhardt Nielsen  2004      42.38        42.38   
  Louise Lauridsen  2005                 
  Laura Pedersen  2004                 
  Mette Buur Holt  2003      2:38.94        2:38.94   
                     
23  Aas /lyseng Piger 1  Aarhus Swim            2:52.42   
  Marie Bertram  2006      43.30        43.30   
  Maria Lysgaard Sørensen  2006      46.22        1:29.52   
  Nikoline Sejr  2006      44.85        2:14.37   
  Sigrid Poza-Frøkjær  2006      38.05        2:52.42   
                     
24  Odder Piger  Odder Svømmeklub            2:53.22   
  Loa Dam Heinsvig  2006      42.21        42.21   
  Julia Vestergaard  2004                 
  Ida Sabroe  2002                 
  Laura G. Nedergaard  2005      2:53.22        2:53.22   
                     
25  Belle Ragazze  1996  Struer Svømmeklub            2:59.12   
  Sofia Lysgaard Hammer  2003      39.55        39.55   
  Else Bach  2004                 
  Simone Kappel  2005                 
  Emilie Christensen  2007      2:59.12        2:59.12   
                     
26  Silkeborg Piger 4 Ssk  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:59.14   
  Mia Borup Mølgaard  2006      41.94        41.94   
  Mille E. S. Jensen  2005                 
  Trine Lundø Michaelsen  2006                 
  Elea Amalie Poulsen  2006      2:59.14        2:59.14   
                     
27  Koral Piger 1  2001  Svømmeklubben Koral            3:02.54   
  Freya Thorsgaard  2006      45.61        45.61   
  Rosa Marie Schousboe  2005      43.51        1:29.12   
  Sara Holst Gregersen  2006      48.74        2:17.86   
  Anne Mette Nørmmark Jakob  2002      44.68        3:02.54   
                     
28  Aalborg Damer 1  Aalborg Svømmeklub            3:03.12   
  Alma Bach Larsen  2006      42.96        42.96   
  Livia Weidick Frische  2007      47.70        1:30.66   
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      56.28        2:26.94   
  Emilie Pedersen  2007      36.18        3:03.12   
                     
29  Skive 2  Skive Svømmeklub Poseidon            3:09.28   
  Kathrine Linnet Jørgensen  2005      48.34        48.34   
  Jasmin Haaning  2007      49.70        1:38.04   
  Theresa Bertel-Ørum  2003      39.55        2:17.59   
  Mille Fjeldgård Sørensen  2007      51.69        3:09.28   
                     
30  Aalborg Damer 2  Aalborg Svømmeklub            3:12.52   
  Nikoline Hedelund Madsen  2007      45.75        45.75   
  Mia Plougman  2007                 
  Nicoline Aa Høeg  2008                 
  Emma Andersen  2007      3:12.52        3:12.52   
                     
31  Thisted Piger 4  Thisted Svømmeklub            3:15.19   
  Sarah Søgaard Pedersen  2008      48.89        48.89   
  Nadia Bager  2008                 
  Katrine Bager  2006                 
  Caroline K. Sørensen  2008      3:15.19        3:15.19   
                     
32  Barbie Girls  2001  Struer Svømmeklub            3:19.33   
  Julie Lichscheidt  2004      50.96        50.96   
  Marie Emilie Karlsen  2005      51.70        1:42.66   
  Caroline Sloth  2005      52.15        2:34.81   
  Selena Nillos Overgaard  2005      44.52        3:19.33   
                     
33  Odder Piger 2  Odder Svømmeklub            3:22.19   
  Marie V. Petersen  2006      53.90        53.90   
  Caroline Marx  2006                 
  Loa Dam Heinsvig  2006                 
  Sarah Lyse Søe  2007      3:22.19        3:22.19   
                     
34  Mini-T S Tøser 2  Herning Svømmeklub            3:34.88   
  Louise Jeppesen  2008      50.70        50.70   
  Sofie Hedegaard Buhl  2006      1:00.82        1:51.52   
  Stine Hornshøj Salomonsen  2006      47.94        2:39.46   
  Johanne S. Geiger  2008      55.42        3:34.88   
                     
Hsc Piger  Holstebro Svømme Club            DSQ  EFB v/25m 
                     
Mini-T S Tøser 1  Herning Svømmeklub            DSQ  Bryst.m/strakt vrist 
  Liv Hjorth Jørgensen  2007      43.49        43.49   
                     
Thisted Piger 3  Thisted Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 3. skifte 
  Amalie Nyvang Jensen  2005      38.21        38.21   
  Ida Jul Christensen  2004      1:20.62        1:58.83   
  Ida Kristensen  2004      36.41        2:35.24   
                     
Aas /lyseng Piger 2  Aarhus Swim            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 januar 2018 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:47 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  28 januar 2018   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 januar 2018         
 
 
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Herrer 1  Agfs Svømmeafdeling            1:45.67   
  Christian L H Frederiksen  2001      28.79        28.79   
  Tobias B. Bjerg  1998      27.07        55.86   
  David Hjort  2000      25.91        1:21.77   
  Magnus Fallesen  1998      23.90        1:45.67   
                     
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            1:50.32   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      28.96        28.96   
  Viktor Bull Kramer  2000      30.86        59.82   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      25.68        1:25.50   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      24.82        1:50.32   
                     
Agf Herrer 2  Agfs Svømmeafdeling            1:51.53   
  Valdemar Kjærgaard  2001      29.24        29.24   
  Andreas Hougaard  2000      29.00        58.24   
  Artúr Jegesi  2002      28.16        1:26.40   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      25.13        1:51.53   
                     
H2Odense Herrer  H2Odense            1:54.12   
  Gustav Stahl  2002      30.75        30.75   
  Oliver Hallenborg  2002      32.24        1:02.99   
  Malthe Burgaard  2000      27.17        1:30.16   
  Andreas Bui  2000      23.96     <