2020-05-25   01:23:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu Skinsgames 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 24/2 Klockan 14.00 (Insim kl 13.00-13.50)

Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Falu SkinsGames 2018    Utskriftsdatum  24 februari 2018   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  14:31   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 februari 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap            25.78   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            26.41   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            26.57   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            27.32   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            27.50   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            27.74   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            27.79   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            27.82   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap            27.86   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            27.91   
11  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            28.05   
12  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            28.35   
13  Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            28.42   
14  Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap            28.51   
15  Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            28.73   
16  Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            28.80   
16  Nicklas Evaldsson  2001  Falu Simsällskap            28.80   
18  Joel Larsson  2001  Sala Simsällskap            29.05   
19  Lukas Hill  1999  Ludvika Simsällskap            29.10   
20  Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            29.16   
21  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            29.39   
22  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            29.50   
23  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            29.56   
24  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            29.69   
25  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            29.73   
26  Anton Waller-Kaustinen  2000  Upsala Simsällskap            30.02   
27  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            30.04   
28  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            30.22   
29  Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            30.29   
30  Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap            30.36   
31  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            30.67   
32  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            30.69   
33  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            30.80   
34  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            30.86   
35  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            31.04   
36  Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            31.14   
37  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            31.40   
38  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            31.77   
39  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            31.93   
40  Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            32.08   
41  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            32.14   
42  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            32.30   
43  Lucas Kokki  2003  Västerås Simsällskap            32.41   
44  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            32.64   
45  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.77   
46  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            32.97   
47  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            33.10   
48  Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            33.43   
49  Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.47   
50  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            33.49   
51  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            34.44   
52  Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            34.46   
53  Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            34.55   
54  Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            34.71   
55  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            35.07   
56  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap            35.13   
57  Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap            36.13   
58  Felix Do  2004  Upsala Simsällskap            36.52   
59  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            40.50   
60  Axel Svenda  2004  Upsala Simsällskap            40.85   
61  Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            41.17   
62  Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            41.87   
63  Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap            42.21   
64  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            42.86   
65  Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            43.21   
66  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            47.59   
67  Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            47.65   
68  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            48.03   
69  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.88   
70  Johannes Fischer  2007  Upsala Simsällskap            49.91   
71  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.31   
72  William Struwe  2006  Sala Simsällskap            51.59   
73  Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap            54.27   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 februari 2018 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  14:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner