2020-05-25   00:42:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falu Skinsgames 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 24/2 Klockan 14.00 (Insim kl 13.00-13.50)

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu SkinsGames 2018    Utskriftsdatum  24 februari 2018   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 februari 2018         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tage Helin  2007    181  45.65  1:35.85  2:29.00    3:13.71   
  Upsala Simsällskap  3:04.38                 
                     
Isac Mörtstrand  2007    164  44.00  1:37.65  2:34.88    3:20.27   
  Västerås Simsällskap  3:32.98                 
                     
Elliot Ekman  2007    100  55.50  1:55.37  3:03.15    3:55.64   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Swanson  2006    307  37.29  1:19.01  2:06.08    2:42.48   
  Gävle Simsällskap  2:40.40                 
                     
Oliver Wijker  2006    169  46.86  1:36.13  2:34.80    3:18.08   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Lukas Nilsson  2006    149  47.36  1:39.27  2:42.67    3:26.50   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Noel Larsson  2006    128  56.54  1:52.48  2:53.99    3:37.19   
  Sala Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olle Pettersson  2004    366  33.44  1:14.01  1:58.55    2:33.17   
  Katrineholms Simsällskap  2:37.98                 
                     
Daniel Ruijs  2004    345  34.80  1:19.54  2:02.43    2:36.17   
  Borlänge Simsällskap  2:37.68                 
                     
Lukas Höglund  2004    338  35.38  1:15.14  2:01.36    2:37.35   
  Upsala Simsällskap  2:39.78                 
                     
Danny Simaleza  2005    335  33.85  1:14.58  2:02.31    2:37.84   
  Upsala Simsällskap  2:36.06                 
                     
Olle Nilsson  2004    329  34.69  1:16.30  2:01.85    2:38.66   
  Sala Simsällskap  2:40.17                 
                     
Erik Mulikov  2005    319  33.44  1:15.77  2:06.24    2:40.29   
  Säffle Simsällskap  2:37.11                 
                     
Arvid Lind  2005    307  36.66  1:19.74  2:06.12    2:42.34   
  Bollnäs Simsällskap  2:42.78                 
                     
Viktor Svärd  2005    306  36.52  1:19.98  2:07.96    2:42.60   
  Simklubben Ägir  2:40.13                 
                     
Gustav Buvik Spännare  2004    278  37.02  1:23.52  2:10.52    2:47.95   
  Bollnäs Simsällskap  2:51.61                 
                     
10  Max Antonsson  2004    272  35.97  1:19.06  2:10.32    2:49.12   
  Sala Simsällskap  2:47.47                 
                     
11  William Rismyhr  2004    269  37.31  1:21.54  2:08.83    2:49.67   
  Upsala Simsällskap  2:40.97                 
                     
12  Ravi Parekh  2005    236  42.57  1:27.46  2:14.42    2:57.36   
  Upsala Simsällskap  3:02.21                 
                     
13  Felix Do  2004    228  39.74  1:24.29  2:17.37    2:59.24   
  Upsala Simsällskap  2:59.20                 
                     
14  Rasmus Loklint  2005    227  41.38  1:25.75  2:20.34    2:59.61   
  Upsala Simsällskap  3:03.28                 
                     
15  Axel Furuhall  2004    211  37.64  1:24.29  2:23.53    3:04.13   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Harald Bergqvist  2005              DSQ   
  Falu Simsällskap  3:06.74                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    518  30.10  1:04.92  1:45.50    2:16.47   
  Sala Simsällskap  2:16.89                 
                     
Mikael Söderberg  2003    484  29.97  1:07.50  1:47.72    2:19.55   
  Upsala Simsällskap  2:14.40                 
                     
Kevin Grahn  2003    455  30.24  1:06.10  1:50.28    2:22.46   
  Katrineholms Simsällskap  2:21.49                 
                     
Martin Schön  2003    448  31.34  1:10.26  1:49.57    2:23.18   
  Bollnäs Simsällskap  2:22.05                 
                     
Linus Björk  2002    404  32.69  1:10.13  1:54.53    2:28.27   
  Västerås Simsällskap  2:26.23                 
                     
Carl Hansson  2003    371  30.42  1:09.52  1:56.62    2:32.45   
  Gävle Simsällskap  2:28.21                 
                     
Alexander Karlsson  2002    368  32.39  1:12.04  2:00.10    2:32.91   
  Upsala Simsällskap  2:32.44                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    359  32.53  1:14.33  2:00.02    2:34.16   
  Gävle Simsällskap  2:34.46                 
                     
Gustaf Walldén  2003    357  35.66  1:17.20  2:00.08    2:34.42   
  Västerås Simsällskap  2:32.53                 
                     
10  Kevin Shiva  2002    324  32.47  1:11.81  2:02.58    2:39.57   
  Upsala Simsällskap  2:38.14                 
                     
11  Oskar Andersson  2003    318  37.54  1:16.06  2:03.63    2:40.50   
  Upsala Simsällskap  2:40.11                 
                     
12  Gustav Ulfvebrand  2003    306  37.16  1:19.16  2:05.67    2:42.54   
  Västerås Simsällskap  2:43.80                 
                     
13  Charlie Landeman  2003    290  35.62  1:20.46  2:09.07    2:45.58   
  Filipstads Simklubb  2:54.71                 
                     
14  Elias Holst  2002    286  36.52  1:20.25  2:07.89    2:46.26   
  Upsala Simsällskap  2:41.00                 
                     
15  Anton Sölveskog  2003    244  36.49  1:22.71  2:15.36    2:55.30   
  Hudiksvalls Simsällskap  3:06.99                 
                     
16  Lucas Kokki  2003    218  34.63  1:20.52  2:15.40    3:01.95   
  Västerås Simsällskap  3:03.66                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linus Kanth  1991    634  27.92  59.25  1:35.03    2:07.55   
  Västerås Simsällskap  1:57.53                 
                     
Carl Göransson  2000    571  28.62  1:03.46  1:41.80    2:12.13   
  Upsala Simsällskap  2:11.72                 
                     
Jakob Källquist  2001    521  28.39  1:04.23  1:43.89    2:16.23   
  Gävle Simsällskap  2:11.01                 
                     
David Hambraeus  1999    486  29.68  1:06.76  1:48.08    2:19.41   
  Falu Simsällskap  2:17.99                 
                     
Jonathan Holmberg  2000    442  30.19  1:07.91  1:51.22    2:23.85   
  Västerås Simsällskap  2:21.47                 
                     
Philip Rosvall  2001    436  29.67  1:07.68  1:50.36    2:24.52   
  Upsala Simsällskap  2:24.41                 
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000    368  32.98  1:14.42  1:58.58    2:32.86   
  Upsala Simsällskap  2:29.18                 
                     
Roman Milkin  1999    368  32.06  1:13.16  1:56.93    2:32.91   
  Upsala Simsällskap  2:32.90                 
                     
Jonatan Fischer  2001    310  33.96  1:15.82  2:04.67    2:41.83   
  Upsala Simsällskap  2:37.54                 
                     
10  Johan Ljunggren  2001    305  33.19  1:14.36  2:06.91    2:42.78   
  Upsala Simsällskap  2:33.41                 
                     
11  Emil Söderholm  1999    248  34.94  1:19.33  2:11.07    2:54.41   
  Ludvika Simsällskap  2:38.72                 
                     
12  Alexander Hörnquist  2001    177  43.95  1:34.84  2:28.96    3:15.11   
  Filipstads Simklubb  3:14.08                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 februari 2018 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner