2021-11-28   06:52:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Lb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stvne by  Brnshj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 april 2018         
 
 
Lb 1, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjdin  1986    794  27.13        55.98   
  VAT Copenhagen-MK31  55.93                 
                     
Alexander Gliese  1997    761  28.05        56.78   
  Sigma Swim Birkerd  56.57                 
                     
Nicklas stman Pedersen  2002    713  27.52        58.03   
  Herlev Svmning  57.09                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    706  28.95        58.21   
  Lyngby Svmmeklub  56.80                 
                     
Gustav Jrgensen  2000    688  28.66        58.72   
  Slagelse Svmmeklub  58.44                 
                     
Lukas Gustafson  1999    688  27.99        58.72   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  57.24                 
                     
Kasper Schultz  1995    677  28.80        59.03   
  Agfs Svmmeafdeling  57.27                 
                     
Lucas Bruun Strbek  2001    662  28.92        59.47   
  Gentofte Svmme Klub  59.36                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    650  29.09        59.84   
  Herlev Svmning  1:00.29                 
                     
10  Frederik Riedel Lentz  2001    646  28.90        59.95   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:00.02                 
                     
11  Malthe Lindeblad  2001    641  28.90        1:00.12   
  DeltaSwim  1:01.20                 
                     
12  Oliver Degn  1996    639  28.90        1:00.17   
  Odder Svmmeklub  58.18                 
                     
13  Jakob Strunge Nissen  2002    638  29.46        1:00.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.31                 
                     
14  Rasmus Nrfjand  2000    633  29.42        1:00.36  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svmme Club  57.67                 
                     
15  Frederik O. Mller  1999    625  29.05        1:00.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  58.22                 
                     
16  Alfred August Grubert  2001    622  29.66        1:00.72   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:00.79                 
                     
17  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    620  29.66        1:00.78   
  Holstebro Svmme Club  1:01.22                 
                     
18  Mads Kloster  2002    618  29.52        1:00.85   
  Thisted Svmmeklub  59.31                 
                     
19  Mads Ejdrup Hansen  1999    614  29.37        1:00.98   
  Lyngby Svmmeklub  1:00.57                 
                     
20  Alexander Mundt  1994    611  29.96        1:01.09   
  Herlev Svmning  58.46                 
                     
21  Jon Riedel Pedersen  1998    611  29.96        1:01.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:01.04                 
                     
22  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    599  29.41        1:01.48   
  Vest-Brndby  58.99                 
                     
23  Viktor Holm  1996    596  29.99        1:01.59   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.87                 
                     
24  Jakob Schmidt  1999    586  29.57        1:01.93   
  Holbk Svmme Klub  1:00.14                 
                     
25  Lars Lyhne  1999    575  30.11        1:02.35   
  Aalborg Svmmeklub  1:01.10                 
                     
26  Christian L H Frederiksen  2001    570  30.21        1:02.50   
  Agfs Svmmeafdeling  1:00.84                 
                     
27  Nicolaj Lth Andersen  2001    557  30.51        1:03.00   
  Horsens Svmmeklub  1:01.30                 
                     
28  Filip Bkgaard  2000    555  29.82        1:03.08   
  Herlufsholm Svmmeklub  59.53                 
                     
29  Marius Nrgaard  2001    554  30.31        1:03.12   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.45                 
                     
30  Gustaf Hansson  2001    551  30.51        1:03.21   
  Helsingborgs Simsllskap  59.89                 
                     
31  Jacob Funch Jrgensen  1999    544  30.77        1:03.50   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:01.45                 
                     
32  Anton Borg Hjort  2000    543  29.98        1:03.52   
  Lyseng IF  59.59                 
                     
33  Thomas Schiby  2001    532  31.30        1:03.95   
  Aalborg Svmmeklub  1:05.22                 
                     
34  Anders Engtorp Olesen  1999    522  31.32        1:04.37   
  Roskilde Svmning  1:04.75                 
                     
35  Heine Reime Lge  1999    489  31.82        1:05.80   
  Bryne SK  1:02.58                 
                     
36  Gustav Stahl  2002    486  31.34        1:05.93   
  H2Odense  1:04.77                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999              DNS   
  Hovedstadens Svmmeklub  59.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner