2020-02-25   11:12:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/2 Insim 08.00 Start 09.00

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2018
Arrangör:
Plats: Turebergs Simhall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.77 324 2:24.55
50m: 32.44
100m: 1:08.96
(36.52)
150m: 1:47.52
(38.56)
200m: 2:24.55
(37.03)
2 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.60 312 2:26.46 +1.91
50m: 34.86
100m: 1:13.11
(38.25)
150m: 1:50.24
(37.13)
200m: 2:26.46
(36.22)
3 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.85 312 2:26.51 +1.96
50m: 34.88
100m: 1:13.10
(38.22)
150m: 1:50.46
(37.36)
200m: 2:26.51
(36.05)
4 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.82 308 2:27.07 +2.52
50m: 34.08
100m: 1:11.55
(37.47)
150m: 1:50.54
(38.99)
200m: 2:27.07
(36.53)
5 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.71 296 2:29.09 +4.54
50m: 33.43
100m: 1:11.33
(37.90)
150m: 1:50.79
(39.46)
200m: 2:29.09
(38.30)
6 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.52 275 2:32.72 +8.17
50m: 34.28
100m: 1:14.05
(39.77)
150m: 1:54.32
(40.27)
200m: 2:32.72
(38.40)
7 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.69 272 2:33.23 +8.68
50m: 34.15
100m: 1:12.84
(38.69)
150m: 1:53.49
(40.65)
200m: 2:33.23
(39.74)
8 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.76 269 2:33.92 +9.37
50m: 35.49
100m: 1:16.15
(40.66)
150m: 1:57.31
(41.16)
200m: 2:33.92
(36.61)
9 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.53 251 2:37.40 +12.85
50m: 34.55
100m: 1:15.18
(40.63)
150m: 1:57.01
(41.83)
200m: 2:37.40
(40.39)
10 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.51 246 2:38.45 +13.90
50m: 35.59
100m: 1:16.84
(41.25)
150m: 1:57.98
(41.14)
200m: 2:38.45
(40.47)
11 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.68 235 2:40.94 +16.39
50m: 36.23
100m: 1:18.45
(42.22)
150m: 2:01.86
(43.41)
200m: 2:40.94
(39.08)
12 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.67 227 2:42.84 +18.29
50m: 36.97
100m: 1:19.18
(42.21)
150m: 2:02.28
(43.10)
200m: 2:42.84
(40.56)
13 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb +0.69 224 2:43.51 +18.96
50m: 37.08
100m: 1:19.03
(41.95)
150m: 2:02.11
(43.08)
200m: 2:43.51
(41.40)
14 Benjamin Bahajroy 2005 Spårvägen Simförening +0.69 187 2:53.70 +29.15
50m: 37.95
100m: 1:21.80
(43.85)
150m: 2:09.01
(47.21)
200m: 2:53.70
(44.69)
15 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 171 2:58.92 +34.37
50m: 35.93
100m: 1:21.94
(46.01)
150m: 2:11.58
(49.64)
200m: 2:58.92
(47.34)
16 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 156 3:04.25 +39.70
50m: 41.72
100m: 1:28.16
(46.44)
150m: 2:16.91
(48.75)
200m: 3:04.25
(47.34)
- Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening DSQ
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.67 508 2:04.49
50m: 28.75
100m: 1:00.78
(32.03)
150m: 1:32.92
(32.14)
200m: 2:04.49
(31.57)
2 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.64 495 2:05.56 +1.07
50m: 28.54
100m: 1:00.69
(32.15)
150m: 1:33.42
(32.73)
200m: 2:05.56
(32.14)
3 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.68 436 2:10.97 +6.48
50m: 30.38
100m: 1:03.27
(32.89)
150m: 1:37.48
(34.21)
200m: 2:10.97
(33.49)
4 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.72 396 2:15.25 +10.76
50m: 31.32
100m: 1:05.87
(34.55)
150m: 1:41.08
(35.21)
200m: 2:15.25
(34.17)
5 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.67 393 2:15.65 +11.16
50m: 31.56
100m: 1:06.24
(34.68)
150m: 1:41.31
(35.07)
200m: 2:15.65
(34.34)
6 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.70 367 2:18.76 +14.27
50m: 31.85
100m: 1:06.65
(34.80)
150m: 1:42.95
(36.30)
200m: 2:18.76
(35.81)
7 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.72 363 2:19.26 +14.77
50m: 32.00
100m: 1:07.83
(35.83)
150m: 1:44.23
(36.40)
200m: 2:19.26
(35.03)
8 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap +0.81 356 2:20.20 +15.71
50m: 31.48
100m: 1:06.85
(35.37)
150m: 1:43.54
(36.69)
200m: 2:20.20
(36.66)
9 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.76 353 2:20.53 +16.04
50m: 30.52
100m: 1:06.25
(35.73)
150m: 1:43.36
(37.11)
200m: 2:20.53
(37.17)
10 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.71 341 2:22.15 +17.66
50m: 32.03
100m: 1:08.40
(36.37)
150m: 1:45.95
(37.55)
200m: 2:22.15
(36.20)
11 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 337 2:22.77 +18.28
50m: 31.83
100m: 1:07.96
(36.13)
150m: 1:45.25
(37.29)
200m: 2:22.77
(37.52)
12 Aron Alexanderson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 316 2:25.75 +21.26
50m: 33.07
100m: 1:10.13
(37.06)
150m: 1:47.74
(37.61)
200m: 2:25.75
(38.01)
13 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.79 299 2:28.48 +23.99
50m: 33.10
100m: 1:10.96
(37.86)
150m: 1:50.39
(39.43)
200m: 2:28.48
(38.09)
14 Ivar Lövefors 2003 Väsby Simsällskap +0.78 256 2:36.45 +31.96
50m: 35.81
100m: 1:16.31
(40.50)
150m: 1:57.68
(41.37)
200m: 2:36.45
(38.77)
15 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 248 2:38.08 +33.59
50m: 35.16
100m: 1:15.47
(40.31)
150m: 1:58.10
(42.63)
200m: 2:38.08
(39.98)
16 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 141 3:10.54 +1:06.05
50m: 37.79
100m: 1:25.81
(48.02)
150m: 2:18.79
(52.98)
200m: 3:10.54
(51.75)
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 561 2:00.47
50m: 27.29
100m: 57.71
(30.42)
150m: 1:29.49
(31.78)
200m: 2:00.47
(30.98)
2 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.67 550 2:01.23 +0.76
50m: 28.00
100m: 58.58
(30.58)
150m: 1:30.16
(31.58)
200m: 2:01.23
(31.07)
3 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.68 540 2:02.00 +1.53
50m: 28.57
100m: 59.57
(31.00)
150m: 1:30.88
(31.31)
200m: 2:02.00
(31.12)
4 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.66 515 2:03.92 +3.45
50m: 28.61
100m: 59.88
(31.27)
150m: 1:31.72
(31.84)
200m: 2:03.92
(32.20)
5 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 514 2:04.05 +3.58
50m: 27.83
100m: 58.52
(30.69)
150m: 1:30.95
(32.43)
200m: 2:04.05
(33.10)
6 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.66 497 2:05.38 +4.91
50m: 28.36
100m: 1:00.55
(32.19)
150m: 1:33.78
(33.23)
200m: 2:05.38
(31.60)
7 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap +0.58 493 2:05.71 +5.24
50m: 29.22
100m: 1:01.21
(31.99)
150m: 1:33.98
(32.77)
200m: 2:05.71
(31.73)
8 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.62 457 2:08.94 +8.47
50m: 28.41
100m: 1:00.48
(32.07)
150m: 1:34.02
(33.54)
200m: 2:08.94
(34.92)
9 Arvid Hallenborg 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.80 449 2:09.68 +9.21
50m: 29.12
100m: 1:01.93
(32.81)
150m: 1:36.12
(34.19)
200m: 2:09.68
(33.56)
10 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.72 448 2:09.78 +9.31
50m: 29.13
100m: 1:01.71
(32.58)
150m: 1:35.86
(34.15)
200m: 2:09.78
(33.92)
11 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 447 2:09.91 +9.44
50m: 28.97
100m: 1:01.27
(32.30)
150m: 1:36.48
(35.21)
200m: 2:09.91
(33.43)
12 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.66 435 2:11.11 +10.64
50m: 30.54
100m: 1:04.40
(33.86)
150m: 1:38.14
(33.74)
200m: 2:11.11
(32.97)
13 Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap +0.63 416 2:13.02 +12.55
50m: 30.62
100m: 1:04.06
(33.44)
150m: 1:38.95
(34.89)
200m: 2:13.02
(34.07)
14 Rasmus Neuman 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.75 400 2:14.85 +14.38
50m: 30.84
100m: 1:05.17
(34.33)
150m: 1:40.90
(35.73)
200m: 2:14.85
(33.95)
15 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening +0.71 386 2:16.36 +15.89
50m: 30.83
100m: 1:06.66
(35.83)
150m: 1:41.72
(35.06)
200m: 2:16.36
(34.64)
16 Oskar Arvidsson 2002 Danderyds Simförening +0.66 359 2:19.78 +19.31
50m: 32.21
100m: 1:07.81
(35.60)
150m: 1:44.58
(36.77)
200m: 2:19.78
(35.20)
17 Tiger Khan 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.61 317 2:25.62 +25.15
50m: 32.36
100m: 1:08.81
(36.45)
150m: 1:47.52
(38.71)
200m: 2:25.62
(38.10)
18 Adrian Tittelbach 2001 Väsby Simsällskap +0.74 297 2:28.82 +28.35
50m: 33.45
100m: 1:11.85
(38.40)
150m: 1:51.01
(39.16)
200m: 2:28.82
(37.81)
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb +0.73 627 1:56.08
50m: 27.39
100m: 56.60
(29.21)
150m: 1:26.15
(29.55)
200m: 1:56.08
(29.93)
2 Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap +0.65 613 1:56.95 +0.87
50m: 27.73
100m: 57.53
(29.80)
150m: 1:27.49
(29.96)
200m: 1:56.95
(29.46)
3 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap +0.70 610 1:57.14 +1.06
50m: 27.67
100m: 57.10
(29.43)
150m: 1:26.93
(29.83)
200m: 1:57.14
(30.21)
4 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.58 564 2:00.21 +4.13
50m: 27.37
100m: 58.28
(30.91)
150m: 1:30.31
(32.03)
200m: 2:00.21
(29.90)
5 Joel Hambraeus 1998 Danderyds Simförening +0.79 538 2:02.15 +6.07
50m: 28.59
100m: 59.57
(30.98)
150m: 1:31.25
(31.68)
200m: 2:02.15
(30.90)
6 Gustav Frödeberg 1997 Väsby Simsällskap +0.72 537 2:02.19 +6.11
50m: 28.22
100m: 59.36
(31.14)
150m: 1:31.00
(31.64)
200m: 2:02.19
(31.19)
7 Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb +0.72 502 2:04.98 +8.90
50m: 29.01
100m: 1:01.16
(32.15)
150m: 1:33.49
(32.33)
200m: 2:04.98
(31.49)
8 Victor Halldén 2000 Väsby Simsällskap +0.67 494 2:05.68 +9.60
50m: 28.76
100m: 1:00.68
(31.92)
150m: 1:33.26
(32.58)
200m: 2:05.68
(32.42)
2018-02-17 09:59:05 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner