2019-10-18   20:54:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004      38.38  1:18.49  2:00.28    2:40.21   
  Nyborg Svømmeklub  2:38.25                 
                     
Cille Christensen  2004      38.71  1:20.66  2:03.46    2:43.95   
  Kolding SK  2:47.34                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004      37.62  1:19.65  2:02.31    2:44.06   
  Esbjerg Svømmeklub  2:49.03                 
                     
Eva Hjort  2004      39.67  1:21.69  2:04.69    2:45.75   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:45.05                 
                     
Sarah Kildahl  2004      37.53  1:19.55  2:02.50    2:46.16   
  Lyseng IF  2:44.40                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004      38.80  1:20.69  2:03.98    2:46.97   
  Aalborg Svømmeklub  2:44.63                 
                     
Freja Røjkjær Rasmussen  2004      37.02  1:19.73  2:03.61    2:47.80   
  Swim Team Neptun  2:49.58                 
                     
Cathrine Birkebæk  2004      38.29  1:20.61  2:04.29    2:48.49   
  Agfs Svømmeafdeling  2:52.33                 
                     
Laura Marie Dige  2004      38.60  1:21.64  2:05.13    2:48.91   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:49.91                 
                     
10  Elma Gabela  2004      38.54  1:22.47  2:06.84    2:51.50   
  Kolding SK  2:46.55                 
                     
11  Dicte Skov Forsberg  2004      39.61  1:24.68  2:08.38    2:52.06   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:49.29                 
                     
12  Emilie Podiss Petersen  2004              2:52.22   
  Frem Odense                   
                     
13  Christina M. Glargaard  2004              2:52.24   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Ane Kirstine Granild  2004      39.51  1:24.21  2:08.07    2:53.82   
  Agfs Svømmeafdeling  2:55.62                 
                     
15  Nicoline Dyrman  2004      39.46  1:23.55  2:09.66    2:55.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:55.98                 
                     
16  Alberte Kempel Christense  2004              2:57.36   
  Swim Team Neptun                   
                     
17  Emma Kutsko Jensen  2004              2:57.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
18  Svava Kj. Gregersen  2004              2:58.28   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
19  Anna Toft Petersen  2004      41.41  1:25.41  2:14.80    2:58.73   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Anne Sofie Nørtoft  2004      41.14  1:26.14  2:12.98    2:58.98   
  Kolding SK  2:56.78                 
                     
21  Laura Rønn Danielsen  2004      41.49  1:28.06  2:13.87    2:59.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Katrine Bech Poulsen  2004      41.54  1:27.03  2:13.98    2:59.44   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.77                 
                     
23  Martha Bjerg  2004      41.34  1:26.60  2:12.90    2:59.63   
  Lyseng IF  2:57.52                 
                     
24  Katrine Rasmussen  2004      41.31  1:27.80  2:14.73    3:00.55   
  Swim Team Neptun  3:08.53                 
                     
25  Mille Kjær Jensen  2004              3:01.65   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
26  Anne Terp  2004      42.77  1:30.21  2:17.56    3:03.69   
  Struer Svømmeklub  3:14.45                 
                     
27  Frida Saks Justesen  2004              3:04.18   
  Lyseng IF                   
                     
28  Maria Østergaard Nielsen  2004      41.87  1:28.37  2:16.59    3:04.81   
  Viborg Svømme Klub  3:05.65                 
                     
29  Sarah Carugati  2004      42.82  1:30.60  2:17.48    3:04.86   
  Agfs Svømmeafdeling  3:17.66                 
                     
30  Cecilie Hingebjerg  2004      41.94  1:28.58  2:17.27    3:05.11   
  Vejle Svømmeklub  3:10.70                 
                     
31  Lea Kjær Kristensen  2004      42.67  1:30.44  2:18.33    3:05.12   
  Viborg Svømme Klub  3:25.14                 
                     
32  Kathrine Bech Nielsen  2004      43.59  1:31.27  2:19.95    3:06.54   
  Odder Svømmeklub  3:13.77                 
                     
33  Anne Lundorff Larsen  2004      43.49  1:30.03  2:19.10    3:06.67   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.89                 
                     
34  Anne-Sophie Andersen  2004      43.04  1:31.71  2:20.84    3:07.70   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
35  Clara Skrydstrup  2004              3:07.72   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
36  Caroline Madsen  2004              3:10.15   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
37  Astrid Marie Hassing  2004              3:10.99   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
38  Feline Flytkjær Broersma  2004              3:11.31   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
39  Pernille Nedergaard  2004      44.10  1:34.03  2:23.70    3:11.44   
  Silkeborg Svømmeklub  3:08.43                 
                     
40  Josephine Larsen  2004      44.48  1:33.93  2:22.87    3:11.57   
  Viborg Svømme Klub  3:52.07                 
                     
41  Josefine Risum Jørgensen  2004      46.14  1:34.21  2:25.03    3:12.59   
  H2Odense  3:13.53                 
                     
42  Karoline Kristensen  2004              3:18.21   
  DeltaSwim                   
                     
43  Thilde Rosen Lundsfryd  2004              3:18.98   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Victoria Underbjerg  2004                Akut syg 
  Esbjerg Svømmeklub  3:03.80                 
                     
Kathrine Weide  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark