2019-11-12   09:38:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006              36.21   
  Aalborg Svømmeklub  35.84                 
Sofie A. Wolf  2006              38.48   
  Esbjerg Svømmeklub  39.60                 
Emilie Øhlenschlæger  2006              40.02   
  Esbjerg Svømmeklub  39.98                 
Ann-Katrine Windfeld  2006              40.48   
  Vejle Svømmeklub  40.51                 
Karoline R. Frederiksen  2006              40.50   
  Esbjerg Svømmeklub  41.41                 
Clara Kapke  2006              41.11   
  Svømmeklubben Sønderborg  42.89                 
Naja Færgemann  2006              41.15   
  H2Odense  42.47                 
Karoline Hansfort  2006              41.53   
  Agfs Svømmeafdeling  40.56                 
Anna Bach  2006              41.64   
  Holstebro Svømme Club  44.64                 
10  Sarah Froberg Pedersen  2006              41.79   
  Silkeborg Svømmeklub  42.53                 
11  Katrine Bøeg Thormann  2006              42.27   
  Ikast Svømmeklub  49.75                 
12  Lucia Ruiz Gadegaard  2006              42.31   
  Agfs Svømmeafdeling  46.31                 
13  Line Gjelstrup  2006              42.58   
  Aalborg Svømmeklub  43.41                 
14  Laura Håkonsson  2006              42.72   
  Ikast Svømmeklub  44.44                 
15  Ida Rønnow  2006              42.78   
  Aabybro Idrætsforening  43.67                 
16  Olivia Hemmeløff  2006              43.28   
  Ringe Svømme Klub  42.77                 
17  Ane Christensen  2006              43.45   
  Kolding SK  42.78                 
18  Sophia Jochumsen  2006              44.37   
  Vejle Svømmeklub  45.93                 
19  Signe Kristensen  2006              45.27   
  Horsens Svømmeklub  50.48                 
20  Laura Snebang V. Jensen  2006              45.30   
  Ikast Svømmeklub  48.03                 
21  Christine Mols  2006              45.48   
  Ringe Svømme Klub  49.91                 
22  Anne Stamholt  2006              45.52   
  Haderslev Svømme Klub  48.19                 
23  Trine Lundø Michaelsen  2006              46.33   
  Silkeborg Svømmeklub  45.93                 
24  Clara Hejndorff Bøgsted  2006              46.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  47.66                 
25  Aia Caroline Abel  2006              50.18   
  Svømmeklubben Søhesten  55.16                 
Marie Kromann Møller  2006              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  46.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark