2019-08-17   18:37:48
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Ňrgang 2018

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:24   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 1, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006              36.21   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.84                 
Sofie A. Wolf  2006              38.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.60                 
Emilie ōhlenschlśger  2006              40.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.98                 
Ann-Katrine Windfeld  2006              40.48   
  Vejle SvÝmmeklub  40.51                 
Karoline R. Frederiksen  2006              40.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.41                 
Clara Kapke  2006              41.11   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  42.89                 
Naja Fśrgemann  2006              41.15   
  H2Odense  42.47                 
Karoline Hansfort  2006              41.53   
  Agfs SvÝmmeafdeling  40.56                 
Anna Bach  2006              41.64   
  Holstebro SvÝmme Club  44.64                 
10  Sarah Froberg Pedersen  2006              41.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  42.53                 
11  Katrine BÝeg Thormann  2006              42.27   
  Ikast SvÝmmeklub  49.75                 
12  Lucia Ruiz Gadegaard  2006              42.31   
  Agfs SvÝmmeafdeling  46.31                 
13  Line Gjelstrup  2006              42.58   
  Aalborg SvÝmmeklub  43.41                 
14  Laura HŚkonsson  2006              42.72   
  Ikast SvÝmmeklub  44.44                 
15  Ida RÝnnow  2006              42.78   
  Aabybro Idrśtsforening  43.67                 
16  Olivia HemmelÝff  2006              43.28   
  Ringe SvÝmme Klub  42.77                 
17  Ane Christensen  2006              43.45   
  Kolding SK  42.78                 
18  Sophia Jochumsen  2006              44.37   
  Vejle SvÝmmeklub  45.93                 
19  Signe Kristensen  2006              45.27   
  Horsens SvÝmmeklub  50.48                 
20  Laura Snebang V. Jensen  2006              45.30   
  Ikast SvÝmmeklub  48.03                 
21  Christine Mols  2006              45.48   
  Ringe SvÝmme Klub  49.91                 
22  Anne Stamholt  2006              45.52   
  Haderslev SvÝmme Klub  48.19                 
23  Trine LundÝ Michaelsen  2006              46.33   
  Silkeborg SvÝmmeklub  45.93                 
24  Clara Hejndorff BÝgsted  2006              46.57   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  47.66                 
25  Aia Caroline Abel  2006              50.18   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  55.16                 
Marie Kromann MÝller  2006              DSQ  Tyvstart 
  Agfs SvÝmmeafdeling  46.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  17:24 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:28   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 2, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Drechsler  2005              36.16   
  Holstebro SvÝmme Club  36.52                 
Anders Sanggaard  2005              36.27   
  Agfs SvÝmmeafdeling  49.31                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005              36.77   
  Frem Odense  37.46                 
Sigurd Wemmelund  2005              37.05   
  Herning SvÝmmeklub  37.19                 
Mads Emil R. Hermansen  2005              37.49   
  Odder SvÝmmeklub  36.80                 
Kristian Kjśr  2005              37.83   
  Thisted SvÝmmeklub  38.94                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005              37.98   
  Aalborg SvÝmmeklub  39.26                 
Christian Thorhauge  2005              38.30   
  Swim Team Neptun  42.33                 
Sebastian JÝrgensen  2005              38.32   
  Thisted SvÝmmeklub                   
10  Morten H. Kobbelgaard  2005              38.61   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.62                 
11  Sebastian K Eriksen  2005              38.72   
  Vejle SvÝmmeklub  38.06                 
12  Kasper Jensen  2005              38.74   
  Ikast SvÝmmeklub  39.66                 
13  Theis Nelander  2005              38.79   
  Ikast SvÝmmeklub  40.15                 
14  Gustav Dalby ōsterberg  2005              38.89   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  42.97                 
15  Inas Ilic  2005              38.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  42.54                 
16  Carl Clausen  2005              39.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.78                 
17  Philip Vesterby  2005              39.36   
  Thisted SvÝmmeklub  39.16                 
18  Kristian Sabroe SÝrensen  2005              40.19   
  Horsens SvÝmmeklub  39.73                 
18  Luca Hertzog  2005              40.19   
  Ringe SvÝmme Klub  40.23                 
20  Andreas Nikolajsen  2005              40.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.49                 
21  Kresten Skau Hansen  2005              40.36   
  DeltaSwim  41.77                 
22  Mikkel Bredal Larsen  2005              40.37   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.15                 
23  Nicolas Duvander  2005              40.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.23                 
24  Kristian Svenstrup  2005              41.10   
  Viborg SvÝmme Klub  40.53                 
25  Tobias Holt Poulsen  2005              41.27   
  Vejle SvÝmmeklub  42.22                 
26  Karl Heeb  2005              41.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.78                 
27  Tobias Jakobsen  2005              41.49   
  Viborg SvÝmme Klub  42.22                 
28  Daniel Busk  2005              41.86   
  Kolding SK  40.55                 
29  Johan Erdmann Christensen  2005              42.30   
  DeltaSwim  45.48                 
30  Emil Togsverd  2005              42.50   
  Silkeborg SvÝmmeklub  40.43                 
31  Thor MajgŚrd  2005              43.07   
  Vejle SvÝmmeklub  46.08                 
32  Mikkel K. Kristensen  2005              43.67   
  Aalborg SvÝmmeklub  44.83                 
33  Nicklas Rossau Larsen  2005              43.69   
  Silkeborg SvÝmmeklub  42.22                 
34  Valentin Thordal  2005              43.96   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  42.71                 
35  Teodor Thuelund  2005              44.11   
  Nyborg SvÝmmeklub  42.48                 
36  Christian Damborg Thomsen  2005              44.15   
  DeltaSwim  46.34                 
37  Sofus Funder  2005              44.53   
  Vejle SvÝmmeklub  45.36                 
38  Anders Mosbśk Johannessen  2005              44.59   
  Frem Odense  43.41                 
Mikkel Holme Madsen  2005              DSQ  Flere flyben v. star 
  DeltaSwim  45.69                 
Viggo Lind Toustrup  2005              DSQ  2flyben v.25m 
  Agfs SvÝmmeafdeling  38.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:08   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 3, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004      38.38  1:18.49  2:00.28    2:40.21   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:38.25                 
                     
Cille Christensen  2004      38.71  1:20.66  2:03.46    2:43.95   
  Kolding SK  2:47.34                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004      37.62  1:19.65  2:02.31    2:44.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:49.03                 
                     
Eva Hjort  2004      39.67  1:21.69  2:04.69    2:45.75   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:45.05                 
                     
Sarah Kildahl  2004      37.53  1:19.55  2:02.50    2:46.16   
  Lyseng IF  2:44.40                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004      38.80  1:20.69  2:03.98    2:46.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:44.63                 
                     
Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004      37.02  1:19.73  2:03.61    2:47.80   
  Swim Team Neptun  2:49.58                 
                     
Cathrine Birkebśk  2004      38.29  1:20.61  2:04.29    2:48.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:52.33                 
                     
Laura Marie Dige  2004      38.60  1:21.64  2:05.13    2:48.91   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:49.91                 
                     
10  Elma Gabela  2004      38.54  1:22.47  2:06.84    2:51.50   
  Kolding SK  2:46.55                 
                     
11  Dicte Skov Forsberg  2004      39.61  1:24.68  2:08.38    2:52.06   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  2:49.29                 
                     
12  Emilie Podiss Petersen  2004              2:52.22   
  Frem Odense                   
                     
13  Christina M. Glargaard  2004              2:52.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Ane Kirstine Granild  2004      39.51  1:24.21  2:08.07    2:53.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:55.62                 
                     
15  Nicoline Dyrman  2004      39.46  1:23.55  2:09.66    2:55.22   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:55.98                 
                     
16  Alberte Kempel Christense  2004              2:57.36   
  Swim Team Neptun                   
                     
17  Emma Kutsko Jensen  2004              2:57.50   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
18  Svava Kj. Gregersen  2004              2:58.28   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
19  Anna Toft Petersen  2004      41.41  1:25.41  2:14.80    2:58.73   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
20  Anne Sofie NÝrtoft  2004      41.14  1:26.14  2:12.98    2:58.98   
  Kolding SK  2:56.78                 
                     
21  Laura RÝnn Danielsen  2004      41.49  1:28.06  2:13.87    2:59.12   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Katrine Bech Poulsen  2004      41.54  1:27.03  2:13.98    2:59.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:59.77                 
                     
23  Martha Bjerg  2004      41.34  1:26.60  2:12.90    2:59.63   
  Lyseng IF  2:57.52                 
                     
24  Katrine Rasmussen  2004      41.31  1:27.80  2:14.73    3:00.55   
  Swim Team Neptun  3:08.53                 
                     
25  Mille Kjśr Jensen  2004              3:01.65   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
26  Anne Terp  2004      42.77  1:30.21  2:17.56    3:03.69   
  Struer SvÝmmeklub  3:14.45                 
                     
27  Frida Saks Justesen  2004              3:04.18   
  Lyseng IF                   
                     
28  Maria ōstergaard Nielsen  2004      41.87  1:28.37  2:16.59    3:04.81   
  Viborg SvÝmme Klub  3:05.65                 
                     
29  Sarah Carugati  2004      42.82  1:30.60  2:17.48    3:04.86   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:17.66                 
                     
30  Cecilie Hingebjerg  2004      41.94  1:28.58  2:17.27    3:05.11   
  Vejle SvÝmmeklub  3:10.70                 
                     
31  Lea Kjśr Kristensen  2004      42.67  1:30.44  2:18.33    3:05.12   
  Viborg SvÝmme Klub  3:25.14                 
                     
32  Kathrine Bech Nielsen  2004      43.59  1:31.27  2:19.95    3:06.54   
  Odder SvÝmmeklub  3:13.77                 
                     
33  Anne Lundorff Larsen  2004      43.49  1:30.03  2:19.10    3:06.67   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:05.89                 
                     
34  Anne-Sophie Andersen  2004      43.04  1:31.71  2:20.84    3:07.70   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
35  Clara Skrydstrup  2004              3:07.72   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
36  Caroline Madsen  2004              3:10.15   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
37  Astrid Marie Hassing  2004              3:10.99   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
38  Feline Flytkjśr Broersma  2004              3:11.31   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
39  Pernille Nedergaard  2004      44.10  1:34.03  2:23.70    3:11.44   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:08.43                 
                     
40  Josephine Larsen  2004      44.48  1:33.93  2:22.87    3:11.57   
  Viborg SvÝmme Klub  3:52.07                 
                     
41  Josefine Risum JÝrgensen  2004      46.14  1:34.21  2:25.03    3:12.59   
  H2Odense  3:13.53                 
                     
42  Karoline Kristensen  2004              3:18.21   
  DeltaSwim                   
                     
43  Thilde Rosen Lundsfryd  2004              3:18.98   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
Victoria Underbjerg  2004                Akut syg 
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:03.80                 
                     
Kathrine Weide  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:54.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:08 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:21   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 4, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003              2:24.36   
  Holstebro SvÝmme Club  2:25.51                 
                     
Victor Nygaard  2003              2:30.47   
  H2Odense  2:31.29                 
                     
Oliver Christensen  2003              2:32.17   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:37.01                 
                     
Christian Kornum  2003              2:33.17   
  SvÝmmeklubben Nord  2:36.54                 
                     
Oliver Fenger  2003              2:33.54   
  Vejle SvÝmmeklub  2:32.62                 
                     
Markus Toft  2003              2:34.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:38.25                 
                     
Frederik VenÝ Elling  2003              2:34.98   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:36.89                 
                     
Pol CardeŮas Bonjorn  2003              2:36.62   
  H2Odense  2:37.14                 
                     
Valdemar Wichmann  2003              2:37.42   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:40.09                 
                     
10  Tobias Svenningsen  2003              2:38.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:38.85                 
                     
11  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003      36.70  1:17.63  1:57.89    2:38.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:49.26                 
                     
12  Jonas Kjśr  2003              2:39.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:40.28                 
                     
13  Christian Johannesen  2003              2:40.25   
  Horsens SvÝmmeklub  2:41.44                 
                     
14  Lauritz Baad Ellekjśr  2003      37.11  1:17.70  1:58.55    2:40.46   
  Vejle SvÝmmeklub  2:48.53                 
                     
15  Simon Degn  2003              2:40.93   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  2:36.50                 
                     
16  Casper Bang Clausen  2003      37.85  1:20.25  2:02.44    2:42.74   
  H2Odense  2:50.38                 
                     
17  Aske Sommerlund Pedersen  2003      38.14  1:20.36  2:01.83    2:42.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:47.81                 
                     
18  Sune Schaarup  2003              2:43.05   
  Vejle SvÝmmeklub  2:51.72                 
                     
19  Sander Kudahl Zaccarin  2003              2:43.19   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:44.51                 
                     
20  Emil Lykke Grann  2003              2:43.24   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:44.56                 
                     
21  Lukas Stśhr Bentsen  2003              2:43.73   
  H2Odense  2:51.41                 
                     
22  Mikkel MÝlgaard  2003      37.43  1:20.26  2:03.22    2:44.89   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:46.01                 
                     
23  Mads Stamholt  2003              2:45.26   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:52.65                 
                     
24  Arthur Rytter Jacobsen  2003              2:47.34   
  Horsens SvÝmmeklub  2:44.58                 
                     
25  Daniel Damsbo  2003              2:48.65   
  Vejle SvÝmmeklub  3:01.68                 
                     
26  Alex SÝndergaard  2003              2:49.63   
  Thisted SvÝmmeklub  3:00.62                 
                     
27  Magnus ōstergaard Barslev  2003              2:50.10   
  Aabybro Idrśtsforening  2:51.15                 
                     
28  Asger Hatting  2003      39.54  1:24.29  2:07.89    2:50.32   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:49.29                 
                     
29  Jens Riisgaard-Jensen  2003      37.89  1:20.39  2:04.71    2:50.86   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:47.73                 
                     
30  Malik Lodberg Klein  2003      38.20  1:21.66  2:06.47    2:51.00   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:49.15                 
                     
31  Alexander Johnsen  2003              2:52.79   
  Odder SvÝmmeklub  2:54.38                 
                     
32  Daniel ōsterballe  2003              2:54.00   
  Viborg SvÝmme Klub  2:54.58                 
                     
33  Jakob Riisgaard  2003      2:09.70  2:54.66      2:54.66   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:04.65                 
                     
34  Anders Elsborg  2003      2:10.88  2:55.01      2:55.01   
  Viborg SvÝmme Klub  3:32.30                 
                     
35  Magnus SÝgaard  2003      2:13.53        2:58.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
36  Mikkel Stilling  2003      2:12.14  2:59.44      2:59.44   
  Thisted SvÝmmeklub  3:06.68                 
                     
37  Rasmus Pedersen  2003      2:16.83  3:02.83      3:02.83   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
38  August B Bjerregaard  2003      2:19.91  3:07.02      3:07.02   
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:21 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:12   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005      36.24        1:15.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:15.63                 
                     
Mathilde Bager  2005      37.57        1:19.74   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:32.05                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005      38.77        1:20.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.28                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005      38.26        1:20.34   
  SvÝmmeklubben S 68  1:21.29                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      38.70        1:20.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:25.44                 
                     
Fenja Romanski  2005      38.00        1:20.84   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:20.83                 
                     
Malou Sejr  2005      38.90        1:21.51   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:25.97                 
                     
Tilde SÝe Bach  2005      39.43        1:22.89   
  Thisted SvÝmmeklub  1:24.03                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      39.15        1:23.13   
  Hobro SvÝmmeklub  1:25.16                 
                     
10  Sofie Dyg Holme  2005      39.88        1:23.83   
  Ikast SvÝmmeklub  1:27.12                 
                     
11  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      39.92        1:24.08   
  Frem Odense  1:23.08                 
                     
12  Ellen Jensen  2005      41.02        1:24.15   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:27.94                 
                     
13  Anna RÝnn  2005      40.06        1:24.51   
  Ringe SvÝmme Klub  1:23.65                 
                     
14  Sara Baumgartner  2005      40.26        1:25.36   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:33.27                 
                     
15  Jazmin Jensen  2005      40.69        1:25.38   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:29.44                 
                     
16  Agnete Habermann  2005      40.82        1:25.44   
  H2Odense  1:23.02                 
                     
17  Camilla NÝrgaard Frost  2005      41.35        1:25.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:29.97                 
                     
18  Mathilde Thirup  2005      41.25        1:25.83   
  SvÝmmeklubben S 68  1:26.87                 
                     
19  Maja Johanne Pedersen  2005      40.37        1:26.60   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:33.63                 
                     
20  Kristine Vestergaard  2005      41.02        1:26.69   
  BrÝnderslev SK08  1:24.87                 
                     
21  Cecilie NÝrgaard Frost  2005              1:26.92   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Johanne Heilmann  2005      41.13        1:27.09   
  Kolding SK  1:29.04                 
                     
23  Maja Friis  2005      42.33        1:27.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:32.13                 
                     
24  Marie Jensen  2005      40.54        1:27.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.13                 
                     
25  Weronika L. BjÝrn  2005      40.95        1:27.47   
  Ikast SvÝmmeklub  1:26.56                 
                     
26  Ida Jacobsen  2005      41.85        1:27.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:32.23                 
                     
27  Ida Hovmark  2005      41.33        1:27.65   
  Thisted SvÝmmeklub  1:24.22                 
                     
28  Amalie Tolderlund  2005      42.96        1:28.60   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:28.80                 
                     
29  Ester Lauritsen  2005      43.03        1:28.62   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:26.53                 
                     
30  Ida Emilie Hindberg  2005      43.44        1:28.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:33.84                 
                     
31  Sofie Rasmussen  2005              1:29.01   
  Swim Team Neptun  1:39.12                 
                     
32  Nicoline Kornum-Svensson  2005      43.19        1:29.47   
  Kolding SK  1:29.77                 
                     
33  Maja Fjordside Jensen  2005      42.32        1:29.55   
  Holstebro SvÝmme Club  1:30.31                 
                     
34  Caroline Bomholt Jensen  2005              1:31.17   
  BrÝnderslev SK08  1:56.72                 
                     
35  Ophelia Kronborg Jensen  2005      43.79        1:31.24   
  Aabybro Idrśtsforening  1:37.33                 
                     
36  Mille Broholm Brixen  2005              1:31.29   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
37  Laura Vedel Larsen  2005      43.81        1:31.35   
  Swim Team Neptun  1:35.56                 
                     
38  Laura S. Olesen  2005      44.32        1:31.43   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:35.91                 
                     
39  Emilie Moberg  2005      43.72        1:32.12   
  Vejle SvÝmmeklub  1:33.60                 
                     
40  Maja Stamholt  2005      43.91        1:32.69   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:32.01                 
                     
41  Emilie Bie Bock  2005      44.66        1:32.83   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:32.14                 
                     
42  Nina Seirup  2005      44.15        1:33.25   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:35.85                 
                     
43  Thea Sofie Holm Petersen  2005              1:33.35   
  Horsens SvÝmmeklub  1:40.19                 
                     
44  Cassandra Spring  2005      44.45        1:33.38   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:32.82                 
                     
45  Caden Halle  2005              1:33.57   
  Odder SvÝmmeklub  1:51.25                 
                     
46  Sofie Bjerre  2005              1:33.67   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
47  Laura G. Nedergaard  2005              1:33.78   
  Odder SvÝmmeklub  1:46.87                 
                     
48  Line Knudsen  2005              1:33.81   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:39.24                 
                     
49  Elisabeth Vingborg  2005      45.28        1:33.98   
  Viborg SvÝmme Klub  1:36.23                 
                     
50  Victoria Frśhr Piihl  2005              1:34.05   
  Kolding SK                   
                     
51  Mette Barfoot  2005      45.67        1:34.96   
  Vejle SvÝmmeklub  1:36.89                 
                     
52  Nikoline Kaae  2005      44.62        1:35.31   
  Frem Odense  1:35.77                 
                     
53  Louise Sunesen  2005      44.68        1:35.37   
  Viborg SvÝmme Klub  1:34.76                 
                     
54  Louise Lie Thisted  2005      46.58        1:36.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:38.71                 
                     
55  Amalie Nyvang Jensen  2005      47.11        1:36.57   
  Thisted SvÝmmeklub  1:36.58                 
                     
56  Anna Varming  2005              1:36.94   
  Viborg SvÝmme Klub  1:42.13                 
                     
57  Johanne V. Futtrup  2005              1:38.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:39.51                 
                     
58  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005              1:40.05   
  DeltaSwim                   
                     
59  Clara Jensen  2005              1:40.53   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Anna Ryet  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringe SvÝmme Klub  1:35.07                 
                     
Nicoline Bang Mosegaard  2005              DSQ  Ej samt. v. afslut 
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:35.96                 
                     
Stine Mejdahl  2005              DSQ  Tyvstart 
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:30.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:12   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004      33.78        1:10.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.99                 
                     
Mads Peter Hansen  2004      34.14        1:10.99   
  Viborg SvÝmme Klub  1:13.51                 
                     
Frederik Lindholm  2004      34.78        1:11.06   
  Lyseng IF  1:15.91                 
                     
Rasmus HŚkonsson  2004      35.48        1:13.10   
  Ikast SvÝmmeklub  1:14.89                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004      36.03        1:14.48   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:16.39                 
                     
Linus Folke Jensen  2004      35.92        1:15.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:16.66                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004      35.47        1:15.17   
  H2Odense  1:14.68                 
                     
Mads Mikkelsen  2004      36.37        1:15.58   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:15.15                 
                     
Mads Iversen  2004      36.93        1:17.44   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.85                 
                     
10  Asger Mathiasen  2004      37.01        1:17.58   
  Thisted SvÝmmeklub  1:19.55                 
                     
11  Christoffer R.s. Pedersen  2004      36.24        1:18.32   
  H2Odense  1:18.26                 
                     
12  Asgar Knakkergaard  2004      37.23        1:18.70   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:23.80                 
                     
13  Gustav Hansen  2004      37.53        1:19.47   
  Thisted SvÝmmeklub  1:21.62                 
                     
14  Christian Landtved  2004      38.14        1:19.62   
  Ringe SvÝmme Klub  1:21.58                 
                     
15  Viktor Enevold SÝrensen  2004      37.41        1:19.89   
  Thisted SvÝmmeklub  1:23.97                 
                     
16  Lucas Rosenborg  2004      37.51        1:19.96   
  Lyseng IF  1:18.22                 
                     
17  Andreas Weis KallesÝe  2004      38.91        1:21.10   
  Viborg SvÝmme Klub  1:28.79                 
                     
18  SÝren Have  2004      38.51        1:21.32   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:24.83                 
                     
19  Kasper Henriksen  2004      37.24        1:21.35   
  Viborg SvÝmme Klub  1:18.17                 
                     
20  Andreas Torp  2004      38.43        1:21.62   
  SvÝmmeklubben Nord  1:18.90                 
                     
21  Joost Rijkhoff  2004      38.45        1:21.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:21.20                 
                     
22  Anders Mose  2004      39.49        1:21.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.01                 
                     
23  Casper Johannesen  2004      39.23        1:22.03   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:24.05                 
                     
24  Lasse Thulstrup  2004      38.40        1:22.28   
  Kolding SK  1:24.06                 
                     
25  Sebastian B Lehmann  2004      38.87        1:22.52   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:24.30                 
                     
26  Sander MÝller JŁrgensen  2004      39.00        1:23.24   
  Odder SvÝmmeklub  1:16.53                 
                     
27  Anton Poulsen  2004      40.49        1:23.46   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:43.37                 
                     
28  Mathias Marbśk Nielsen  2004      39.81        1:23.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:27.99                 
                     
29  Lars Riisgaard-Jensen  2004      39.54        1:23.87   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:25.94                 
                     
30  Tobias Nielsen  2004      39.81        1:23.99   
  Odder SvÝmmeklub  1:24.00                 
                     
31  Anton Christiansen  2004      40.26        1:24.06   
  Ikast SvÝmmeklub  1:36.29                 
                     
32  Sebastian Jacobsen  2004      41.72        1:25.01   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
33  Emil Jaworski  2004      39.71        1:25.10   
  SvÝmmeklubben Nord  1:28.57                 
                     
34  Emil Neumann  2004      40.82        1:25.67   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:31.32                 
                     
35  Valdemar Petersen  2004      41.40        1:26.53   
  Munkebo SvÝmme- og Kondiklub  1:32.87                 
                     
36  Gustav K Kjeldsen  2004      41.32        1:27.23   
  Holstebro SvÝmme Club  1:30.64                 
                     
37  Marcus Dahl Burholt  2004      40.88        1:27.38   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:28.01                 
                     
38  Simon Kutsko Jensen  2004      41.40        1:28.50   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:40.85                 
                     
39  Alexander Kjeldsen  2004      42.19        1:28.74   
  Kolding SK  1:28.89                 
                     
40  Kasper Hansen  2004      42.61        1:29.06   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:36.88                 
                     
41  Christopher V. Nielsen  2004      41.99        1:30.10   
  Kolding SK  1:29.45                 
                     
42  Jonathan Nejmann  2004      43.85        1:31.53   
  Munkebo SvÝmme- og Kondiklub  1:36.76                 
                     
43  Oscar Pedersen  2004      44.69        1:33.77   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:36.15                 
                     
Lukas Hedegaard  2004              DSQ  flyspark v50m 
  Viborg SvÝmme Klub  1:26.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:14   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Fśrgemann  2006              31.73   
  H2Odense  31.67                 
Sofie A. Wolf  2006              32.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.87                 
Karoline Kjelstrup  2006              33.32   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.21                 
Karoline R. Frederiksen  2006              33.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.71                 
Clara Kapke  2006              33.94   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  38.11                 
Katrine BÝeg Thormann  2006              34.02   
  Ikast SvÝmmeklub  34.94                 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006              34.56   
  Agfs SvÝmmeafdeling  34.08                 
Ann-Katrine Windfeld  2006              34.74   
  Vejle SvÝmmeklub  34.54                 
Ida RÝnnow  2006              35.28   
  Aabybro Idrśtsforening  34.91                 
10  Sarah Froberg Pedersen  2006              35.93   
  Silkeborg SvÝmmeklub  35.17                 
11  Trine LundÝ Michaelsen  2006              36.39   
  Silkeborg SvÝmmeklub  35.90                 
12  Emilie ōhlenschlśger  2006              36.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.40                 
13  Laura Snebang V. Jensen  2006              37.08   
  Ikast SvÝmmeklub  37.82                 
14  Clara Hejndorff BÝgsted  2006              38.59   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  39.33                 
15  Laura HŚkonsson  2006              38.71   
  Ikast SvÝmmeklub  39.33                 
16  Karoline Hansfort  2006              39.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling  43.48                 
17  Aia Caroline Abel  2006              39.87   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  41.34                 
18  Anna Bach  2006              39.97   
  Holstebro SvÝmme Club  45.20                 
19  Signe Kristensen  2006              40.19   
  Horsens SvÝmmeklub  39.13                 
20  Marie Kromann MÝller  2006              41.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling  41.53                 
21  Line Gjelstrup  2006              41.19   
  Aalborg SvÝmmeklub  43.22                 
22  Olivia HemmelÝff  2006              41.20   
  Ringe SvÝmme Klub  51.75                 
23  Christine Mols  2006              42.73   
  Ringe SvÝmme Klub  46.13                 
24  Anne Stamholt  2006              42.84   
  Haderslev SvÝmme Klub  41.93                 
Ane Christensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Kolding SK  38.56                 
Sophia Jochumsen  2006              DSQ  assym ben v 10m 
  Vejle SvÝmmeklub  39.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:56   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian JÝrgensen  2005              29.86   
  Thisted SvÝmmeklub  30.40                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005              30.71   
  Frem Odense  30.61                 
Anders Sanggaard  2005              31.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.44                 
Gustav Dalby ōsterberg  2005              31.28   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.50                 
Mads Emil R. Hermansen  2005              31.51   
  Odder SvÝmmeklub  31.85                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005              31.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.31                 
Christian Thorhauge  2005              32.00   
  Swim Team Neptun  32.53                 
Emil Togsverd  2005              32.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.46                 
Anders Mosbśk Johannessen  2005              32.84   
  Frem Odense  33.23                 
10  Nicolas Duvander  2005              32.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.90                 
11  Morten H. Kobbelgaard  2005              33.06   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.81                 
12  Mikkel Holme Madsen  2005              33.16   
  DeltaSwim  33.05                 
13  Inas Ilic  2005              33.28   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.47                 
14  Kristian Kjśr  2005              33.35   
  Thisted SvÝmmeklub  32.40                 
15  Theis Nelander  2005              33.38   
  Ikast SvÝmmeklub  33.51                 
16  Teodor Thuelund  2005              33.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  33.06                 
17  Carl Clausen  2005              33.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.85                 
18  Sebastian K Eriksen  2005              33.79   
  Vejle SvÝmmeklub  33.99                 
19  Luca Hertzog  2005              33.83   
  Ringe SvÝmme Klub  33.43                 
20  Thor MajgŚrd  2005              34.18   
  Vejle SvÝmmeklub  33.37                 
21  Kristian Sabroe SÝrensen  2005              34.20   
  Horsens SvÝmmeklub  33.23                 
22  Kasper Jensen  2005              34.76   
  Ikast SvÝmmeklub  34.57                 
23  Viggo Lind Toustrup  2005              34.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
24  Mads Drechsler  2005              35.04   
  Holstebro SvÝmme Club  36.67                 
25  Karl Heeb  2005              35.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.90                 
26  Christian Damborg Thomsen  2005              35.23   
  DeltaSwim  35.73                 
27  Sigurd Wemmelund  2005              35.60   
  Herning SvÝmmeklub  33.36                 
28  Kristian Svenstrup  2005              35.74   
  Viborg SvÝmme Klub  35.37                 
29  Daniel Busk  2005              35.87   
  Kolding SK  35.11                 
30  Kresten Skau Hansen  2005              35.91   
  DeltaSwim  37.54                 
31  Andreas Nikolajsen  2005              36.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.49                 
32  Johan Erdmann Christensen  2005              36.60   
  DeltaSwim  37.16                 
33  Tobias Holt Poulsen  2005              36.72   
  Vejle SvÝmmeklub  35.87                 
34  Mikkel Bredal Larsen  2005              37.47   
  Nyborg SvÝmmeklub  38.01                 
35  Valentin Thordal  2005              37.53   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  38.66                 
36  Tobias Jakobsen  2005              38.35   
  Viborg SvÝmme Klub  39.32                 
37  Philip Vesterby  2005              38.42   
  Thisted SvÝmmeklub  37.83                 
38  Sofus Funder  2005              41.09   
  Vejle SvÝmmeklub  40.04                 
Mikkel K. Kristensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg SvÝmmeklub  35.46                 
Nicklas Rossau Larsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:14   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla NÝrgaard Frost  2005      32.67        1:07.55   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:08.08                 
                     
Cecilie NÝrgaard Frost  2005      33.47        1:09.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:11.22                 
                     
Ellen Jensen  2005      32.21        1:10.07   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:10.56                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      33.23        1:10.58   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:13.77                 
                     
Malou Sejr  2005      34.52        1:12.80   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:13.10                 
                     
Laura Vedel Larsen  2005      34.56        1:13.13   
  Swim Team Neptun  1:16.94                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      34.39        1:13.96   
  Hobro SvÝmmeklub  1:16.83                 
                     
Ester Lauritsen  2005      34.55        1:14.50   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:26.70                 
                     
Louise Sunesen  2005      35.21        1:14.74   
  Viborg SvÝmme Klub  1:15.65                 
                     
10  Mette Holstein  2005      36.10        1:15.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:14.73                 
                     
11  Sara Baumgartner  2005      34.19        1:16.24   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:19.65                 
                     
12  Agnete Habermann  2005      36.20        1:17.13   
  H2Odense  1:17.63                 
                     
13  Amalie Tolderlund  2005      37.36        1:17.34   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:16.43                 
                     
14  Fenja Romanski  2005      36.69        1:18.13   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:20.21                 
                     
15  Clara Jensen  2005      35.65        1:18.51   
  Herning SvÝmmeklub  1:34.21                 
                     
16  Anna Munk Fuglsang  2005      37.28        1:18.66   
  SvÝmmeklubben S 68  1:15.96                 
                     
17  Sofie Rasmussen  2005      36.31        1:18.69   
  Swim Team Neptun  1:28.15                 
                     
18  Nicoline Kornum-Svensson  2005      36.79        1:19.12   
  Kolding SK  1:21.95                 
                     
19  Mathilde Bager  2005      36.20        1:19.20   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
20  Emilie Bie Bock  2005      36.73        1:19.48   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:22.45                 
                     
20  Ida Jacobsen  2005      36.63        1:19.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:22.23                 
                     
22  Emilie Moberg  2005      36.65        1:19.68   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.31                 
                     
23  Sofie Bjerre  2005      37.25        1:19.78   
  Holstebro SvÝmme Club  1:24.18                 
                     
24  Anna RÝnn  2005      35.99        1:20.25   
  Ringe SvÝmme Klub  1:17.13                 
                     
24  Laura S. Olesen  2005      38.06        1:20.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:22.32                 
                     
26  Marie Jensen  2005      37.48        1:21.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.99                 
                     
27  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      37.89        1:21.69   
  Frem Odense  1:21.29                 
                     
28  Ida Hovmark  2005      36.10        1:21.95   
  Thisted SvÝmmeklub  1:16.66                 
                     
29  Tilde SÝe Bach  2005      36.17        1:21.99   
  Thisted SvÝmmeklub  1:26.85                 
                     
30  Amanda Busk Olesen  2005      37.68        1:22.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:23.29                 
                     
31  Caroline Bomholt Jensen  2005      38.02        1:22.50   
  BrÝnderslev SK08  1:26.38                 
                     
32  Johanne V. Futtrup  2005      37.81        1:22.61   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:22.82                 
                     
33  Laura G. Nedergaard  2005      37.54        1:22.77   
  Odder SvÝmmeklub  1:27.33                 
                     
34  Mille Broholm Brixen  2005      39.28        1:23.30   
  Holstebro SvÝmme Club  1:25.31                 
                     
35  Nina Seirup  2005      39.20        1:24.35   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:21.40                 
                     
36  Mette Barfoot  2005      37.98        1:24.83   
  Vejle SvÝmmeklub  1:34.66                 
                     
37  Elisabeth Vingborg  2005      39.53        1:24.88   
  Viborg SvÝmme Klub  1:40.03                 
                     
38  Sofie Dyg Holme  2005      39.65        1:24.96   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
39  Maja Stamholt  2005      40.80        1:26.25   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
40  Anna Varming  2005      42.26        1:26.56   
  Viborg SvÝmme Klub  1:23.53                 
                     
41  Jazmin Jensen  2005      39.06        1:26.57   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
42  Ida Emilie Hindberg  2005      40.03        1:26.87   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:26.52                 
                     
43  Johanne Heilmann  2005      40.42        1:27.04   
  Kolding SK  1:30.86                 
                     
44  Cassandra Spring  2005      40.88        1:27.45   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:30.51                 
                     
45  Ophelia Kronborg Jensen  2005      40.04        1:27.49   
  Aabybro Idrśtsforening  1:30.22                 
                     
46  Amalie Nyvang Jensen  2005      40.33        1:27.53   
  Thisted SvÝmmeklub  1:24.31                 
                     
47  Maja Friis  2005      40.95        1:27.88   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:23.93                 
                     
48  Maja Johanne Pedersen  2005      39.20        1:28.06   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:29.84                 
                     
49  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005      42.78        1:29.53   
  DeltaSwim  1:33.39                 
                     
50  Victoria Frśhr Piihl  2005      39.25        1:29.94   
  Kolding SK  1:31.02                 
                     
51  Weronika L. BjÝrn  2005      39.11        1:30.12   
  Ikast SvÝmmeklub  1:33.58                 
                     
52  Nikoline Kaae  2005      41.79        1:30.97   
  Frem Odense  1:35.62                 
                     
53  Line Knudsen  2005      40.90        1:31.01   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:34.18                 
                     
54  Kristine Vestergaard  2005      42.04        1:31.26   
  BrÝnderslev SK08  1:44.59                 
                     
55  Anna Ryet  2005      42.61        1:32.47   
  Ringe SvÝmme Klub  1:30.16                 
                     
56  Stine Mejdahl  2005      42.91        1:34.00   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:40.75                 
                     
57  Nicoline Bang Mosegaard  2005      42.08        1:34.56   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon                   
                     
58  Caden Halle  2005      40.64        1:36.17   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
59  Maja Fjordside Jensen  2005      43.20        1:37.51   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:34   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004      29.22        1:01.96   
  Viborg SvÝmme Klub  1:02.89                 
                     
Christian Landtved  2004      29.14        1:02.19   
  Ringe SvÝmme Klub  1:02.27                 
                     
Frederik Lindholm  2004      31.07        1:02.74   
  Lyseng IF  1:03.94                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004      30.12        1:03.87   
  H2Odense  1:03.58                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004      30.76        1:04.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.19                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004      30.89        1:05.75   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:06.60                 
                     
Mads Iversen  2004      31.66        1:05.86   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.96                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004      32.42        1:05.90   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:06.89                 
                     
Andreas Weis KallesÝe  2004      32.26        1:07.05   
  Viborg SvÝmme Klub  1:09.08                 
                     
10  Sebastian Jacobsen  2004      32.65        1:07.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:19.08                 
                     
11  Viktor Enevold SÝrensen  2004      31.91        1:08.90   
  Thisted SvÝmmeklub  1:11.66                 
                     
12  Linus Folke Jensen  2004      33.33        1:10.02   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:09.86                 
                     
13  Emil Neumann  2004      32.89        1:10.28   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:13.67                 
                     
14  Gustav Hansen  2004      33.86        1:10.73   
  Thisted SvÝmmeklub  1:12.51                 
                     
15  Rasmus HŚkonsson  2004      32.34        1:11.10   
  Ikast SvÝmmeklub  1:11.17                 
                     
16  Anders Mose  2004      33.31        1:11.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.64                 
                     
17  Lucas Rosenborg  2004      33.71        1:11.42   
  Lyseng IF  1:17.14                 
                     
18  Mads Mikkelsen  2004      34.61        1:11.83   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:11.94                 
                     
19  Asger Mathiasen  2004      33.48        1:13.06   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
20  Joost Rijkhoff  2004      35.07        1:14.36   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.30                 
                     
21  Asgar Knakkergaard  2004      35.15        1:14.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:16.14                 
                     
22  Anton Poulsen  2004      36.72        1:14.54   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon                   
                     
23  SÝren Have  2004      34.20        1:14.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:15.14                 
                     
24  Oscar Pedersen  2004      32.83        1:15.32   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:14.27                 
                     
25  Christoffer R.s. Pedersen  2004      34.59        1:15.64   
  H2Odense  1:18.11                 
                     
26  Andreas Torp  2004      34.42        1:15.69   
  SvÝmmeklubben Nord  1:14.21                 
                     
27  Casper Johannesen  2004      36.23        1:16.07   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:23.96                 
                     
28  Kasper Henriksen  2004      34.52        1:16.77   
  Viborg SvÝmme Klub  1:14.30                 
                     
29  Lukas Hedegaard  2004      34.95        1:17.21   
  Viborg SvÝmme Klub  1:18.84                 
                     
30  Sebastian B Lehmann  2004      36.73        1:17.60   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:21.01                 
                     
31  Simon Kutsko Jensen  2004      36.87        1:17.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:19.39                 
                     
32  Jonathan Nejmann  2004      36.88        1:18.04   
  Munkebo SvÝmme- og Kondiklub  1:20.00                 
                     
33  Lasse Thulstrup  2004      35.84        1:18.38   
  Kolding SK  1:21.83                 
                     
34  Alexander Kjeldsen  2004      36.12        1:18.40   
  Kolding SK                   
                     
35  Anton Christiansen  2004      36.73        1:19.70   
  Ikast SvÝmmeklub  1:22.45                 
                     
36  Tobias Nielsen  2004      37.83        1:20.11   
  Odder SvÝmmeklub  1:18.43                 
                     
37  Christopher V. Nielsen  2004      35.55        1:20.37   
  Kolding SK  1:22.63                 
                     
38  Emil Jaworski  2004      36.45        1:21.27   
  SvÝmmeklubben Nord  1:19.91                 
                     
39  Marcus Dahl Burholt  2004      36.82        1:21.48   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:25.80                 
                     
40  Mathias Marbśk Nielsen  2004      36.76        1:21.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.84                 
                     
41  Kasper Hansen  2004      38.64        1:22.14   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:22.06                 
                     
42  Sander MÝller JŁrgensen  2004      38.82        1:22.26   
  Odder SvÝmmeklub  1:12.86                 
                     
43  Valdemar Petersen  2004      38.56        1:23.28   
  Munkebo SvÝmme- og Kondiklub                   
                     
44  Gustav K Kjeldsen  2004      39.96        1:24.38   
  Holstebro SvÝmme Club  1:32.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:50   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004      33.60  1:11.83  1:48.92    2:25.95   
  Kolding SK  2:27.15                 
                     
Christina M. Glargaard  2004      32.32  1:10.05  1:48.33    2:26.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:27.73                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004      34.10  1:12.85  1:51.85    2:32.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:39.07                 
                     
Josephine Larsen  2004      33.82  1:12.54  1:52.84    2:32.65   
  Viborg SvÝmme Klub  2:37.89                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004      33.67  1:13.17  1:55.14    2:36.10   
  Vejle SvÝmmeklub  2:38.94                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      34.43  1:15.40  1:58.41    2:39.14   
  Frem Odense  2:41.38                 
                     
Eva Hjort  2004      35.33  1:16.32  1:59.95    2:40.86   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
Elma Gabela  2004      34.81  1:14.41  1:59.14    2:43.63   
  Kolding SK  2:56.63                 
                     
Laura Marie Dige  2004      37.02  1:17.30  2:00.18    2:44.51   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
10  Laura RÝnn Danielsen  2004      35.58  1:17.34  2:01.22    2:44.84   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Anna Toft Petersen  2004      37.61  1:19.63  2:03.68    2:44.93   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:44.58                 
                     
12  Anne Sofie NÝrtoft  2004      35.36  1:18.09  2:03.32    2:45.71   
  Kolding SK  2:46.43                 
                     
13  Cecilie Hingebjerg  2004      35.89  1:18.59  2:03.39    2:46.92   
  Vejle SvÝmmeklub  2:57.28                 
                     
14  Martha Bjerg  2004      36.95  1:18.26  2:02.80    2:47.43   
  Lyseng IF  2:57.25                 
                     
15  Frida Saks Justesen  2004      37.03  1:18.64  2:02.76    2:47.74   
  Lyseng IF                   
                     
16  Kathrine Weide  2004      38.01  1:20.85  2:05.75    2:48.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
17  Aurelia Pedersen  2004      35.72  1:18.72  2:03.59    2:48.13   
  H2Odense  2:49.79                 
                     
18  Mille Kjśr Jensen  2004      35.70  1:19.42  2:03.42    2:48.96   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
19  Nicoline Dyrman  2004      34.94  1:15.95  2:01.70    2:50.09   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:43.74                 
                     
20  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      38.54  1:22.19  2:06.29    2:50.30   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
21  Anne Terp  2004      38.48  1:21.24  2:07.52    2:50.49   
  Struer SvÝmmeklub  2:50.21                 
                     
22  Maria Bebe Hansen  2004      38.36  1:22.11  2:06.83    2:50.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:53.93                 
                     
23  Alberte Kempel Christense  2004      37.22  1:23.13  2:09.19    2:51.23   
  Swim Team Neptun                   
                     
24  Pernille Nedergaard  2004      36.60  1:19.43  2:04.79    2:52.15   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:00.15                 
                     
25  Cathrine Birkebśk  2004      37.01  1:18.69  2:04.72    2:52.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
26  Dicte Skov Forsberg  2004      38.32  1:23.38  2:10.00    2:53.10   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  2:54.62                 
                     
27  Katrine Bech Poulsen  2004      38.10  1:22.04  2:09.21    2:55.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
28  Sarah Kildahl  2004      37.37  1:21.78  2:09.25    2:57.26   
  Lyseng IF  2:59.19                 
                     
29  Josefine Risum JÝrgensen  2004      39.35  1:24.52  2:13.86    2:57.98   
  H2Odense                   
                     
30  Katrine Rasmussen  2004      38.05  1:22.73  2:10.68    2:59.35   
  Swim Team Neptun  3:02.14                 
                     
31  Feline Flytkjśr Broersma  2004      38.80  1:24.18  2:12.12    3:00.53   
  Horsens SvÝmmeklub  3:16.03                 
                     
32  Anne Lundorff Larsen  2004      38.06  1:24.76  2:13.44    3:01.16   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:04.34                 
                     
33  Karoline Kristensen  2004      40.38  1:27.56  2:14.93    3:02.12   
  DeltaSwim  3:02.47                 
                     
34  Lea Kjśr Kristensen  2004      40.26  1:27.42  2:14.68    3:02.35   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
35  Astrid Marie Hassing  2004      36.90  1:23.18  2:14.53    3:04.73   
  SvÝmmeklubben Nord  2:57.41                 
                     
36  Caroline Madsen  2004      41.60  1:31.27  2:21.60    3:05.92   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
37  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      37.27  1:22.77  2:14.40    3:06.48   
  Ringe SvÝmme Klub  3:36.78                 
                     
38  Anne-Sophie Andersen  2004      41.37  1:30.17  2:23.46    3:13.93   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
Clara Skrydstrup  2004              DNS   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
Victoria Underbjerg  2004                akut syg 
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:54.83                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004              DSQ  1 hŚnd i vend 175 
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:42.35                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004              DSQ  Ryglig. v. afsśt 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004              DSQ  afsśt bund 175m 
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Sarah Carugati  2004              DSQ  ass. ben eft. 50m 
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:40.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  19:00   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003      30.24  1:04.29  1:40.43    2:16.82   
  Holstebro SvÝmme Club  2:22.89                 
                     
Valdemar Wichmann  2003      30.28  1:05.67  1:42.20    2:21.10   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:23.01                 
                     
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003      30.15  1:05.13  1:41.90    2:21.73   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:25.00                 
                     
Frederik VenÝ Elling  2003      31.26  1:08.73  1:46.99    2:23.91   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
Alex SÝndergaard  2003      31.98  1:08.73  1:46.43    2:25.00   
  Thisted SvÝmmeklub  2:26.82                 
                     
Daniel Damsbo  2003      32.08  1:10.33  1:47.03    2:25.46   
  Vejle SvÝmmeklub  2:28.64                 
                     
Christian Kornum  2003      32.51  1:09.79  1:49.48    2:26.25   
  SvÝmmeklubben Nord  2:31.17                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003      30.46  1:07.42  1:47.26    2:27.22   
  SvÝmmeklubben S 68  2:35.66                 
                     
Victor Nygaard  2003      31.66  1:10.36  1:48.59    2:27.82   
  H2Odense                   
                     
10  Sander Kudahl Zaccarin  2003      32.89  1:11.39  1:50.86    2:29.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:45.05                 
                     
11  Jonas Kjśr  2003      31.88  1:10.79  1:50.26    2:29.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:26.66                 
                     
12  Mads Stamholt  2003      33.26  1:11.89  1:51.84    2:30.70   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:32.65                 
                     
13  Oliver Fenger  2003      34.13  1:12.46  1:52.07    2:31.20   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
14  Kasper Johnsen  2003      30.56  1:08.08  1:49.15    2:32.86   
  Odder SvÝmmeklub  2:30.09                 
                     
15  Emil Lykke Grann  2003      34.28  1:12.27  1:52.34    2:34.74   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:44.40                 
                     
16  Magnus ōstergaard Barslev  2003      31.95  1:11.29  1:53.19    2:34.83   
  Aabybro Idrśtsforening                   
                     
17  Simon Degn  2003      35.32  1:14.23  1:55.00    2:35.73   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  2:33.33                 
                     
18  Aske Sommerlund Pedersen  2003      35.22  1:14.73  1:56.28    2:36.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Mikkel Stilling  2003      33.37  1:13.58  1:55.13    2:37.05   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
20  Asger Hatting  2003      32.96  1:12.05  1:54.08    2:37.12   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
21  Lukas Stśhr Bentsen  2003      34.39  1:13.27  1:54.52    2:37.29   
  H2Odense                   
                     
22  Magnus SÝgaard  2003      33.83  1:14.01  1:56.33    2:38.63   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
23  Sune Schaarup  2003      36.59  1:17.05  1:58.62    2:38.64   
  Vejle SvÝmmeklub  2:36.85                 
                     
24  Christian Johannesen  2003      32.54  1:13.55  1:56.45    2:40.40   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
25  Oliver Christensen  2003      35.03  1:15.76  1:58.68    2:41.50   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
26  August B Bjerregaard  2003      36.72  1:18.11  2:00.32    2:43.21   
  H2Odense                   
                     
27  Arthur Rytter Jacobsen  2003      34.66  1:15.69  1:59.54    2:44.59   
  Horsens SvÝmmeklub  2:47.91                 
                     
28  Tobias Svenningsen  2003      35.31  1:16.73  2:00.57    2:45.35   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
29  Pol CardeŮas Bonjorn  2003      35.04  1:16.22  1:59.82    2:46.08   
  H2Odense                   
                     
30  Mikkel MÝlgaard  2003      35.95  1:19.60  2:04.57    2:46.42   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:56.30                 
                     
31  Daniel ōsterballe  2003      33.83  1:12.11  1:58.26    2:46.47   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
32  Jens Riisgaard-Jensen  2003      35.01  1:16.95  2:01.08    2:47.22   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:50.84                 
                     
33  Jakob Riisgaard  2003      35.96  1:16.81  2:01.85    2:47.32   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:48.35                 
                     
34  Markus Toft  2003      34.73  1:17.91  2:05.20    2:49.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:00.51                 
                     
35  Casper Bang Clausen  2003      37.00  1:21.70  2:08.14    2:55.42   
  H2Odense                   
                     
36  Alexander Johnsen  2003      38.43  1:25.25  2:12.07    2:56.57   
  Odder SvÝmmeklub  3:23.97                 
                     
37  Malik Lodberg Klein  2003      37.53  1:21.70  2:09.83    2:59.68   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:55.79                 
                     
38  Lauritz Baad Ellekjśr  2003      38.55  1:22.34  2:10.44    3:00.20   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
39  Rasmus Pedersen  2003      40.27  1:25.97  2:13.98    3:01.57   
  Holstebro SvÝmme Club  3:18.19                 
                     
Anders Elsborg  2003              DSQ  ryglig eft. 175m 
  Viborg SvÝmme Klub  2:45.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  19:00 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:28   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 13, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006      34.18        1:11.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:11.22                 
                     
Sofie A. Wolf  2006      33.57        1:13.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.17                 
                     
Naja Fśrgemann  2006      34.21        1:14.41   
  H2Odense  1:14.24                 
                     
Clara Kapke  2006      34.56        1:15.47   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:16.89                 
                     
Katrine BÝeg Thormann  2006      35.48        1:16.66   
  Ikast SvÝmmeklub  1:17.92                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006      36.22        1:17.93   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.30                 
                     
Ida RÝnnow  2006      38.36        1:19.23   
  Aabybro Idrśtsforening  1:21.90                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006      37.06        1:19.41   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:24.55                 
                     
Emilie ōhlenschlśger  2006      37.76        1:19.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.19                 
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      35.91        1:19.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:22.07                 
                     
11  Karoline R. Frederiksen  2006      36.90        1:20.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:21.44                 
                     
12  Laura HŚkonsson  2006      37.50        1:21.33   
  Ikast SvÝmmeklub  1:25.50                 
                     
13  Karoline Hansfort  2006      38.70        1:22.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:23.19                 
                     
14  Line Gjelstrup  2006      38.99        1:22.27   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:22.25                 
                     
15  Trine LundÝ Michaelsen  2006      38.67        1:22.95   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:26.60                 
                     
16  Sophia Jochumsen  2006      38.25        1:23.25   
  Vejle SvÝmmeklub  1:24.03                 
                     
17  Ane Christensen  2006      40.80        1:23.92   
  Kolding SK  1:24.56                 
                     
18  Signe Kristensen  2006      38.80        1:24.18   
  Horsens SvÝmmeklub  1:24.71                 
                     
19  Anna Bach  2006      39.50        1:24.87   
  Holstebro SvÝmme Club  1:23.51                 
                     
20  Clara Hejndorff BÝgsted  2006      38.42        1:25.51   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:24.58                 
                     
21  Anne Stamholt  2006      41.02        1:25.52   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:26.51                 
                     
22  Marie Kromann MÝller  2006      40.99        1:25.84   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:26.15                 
                     
23  Aia Caroline Abel  2006      37.89        1:26.31   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:26.81                 
                     
24  Olivia HemmelÝff  2006      40.20        1:26.87   
  Ringe SvÝmme Klub  1:26.32                 
                     
25  Christine Mols  2006      42.76        1:28.07   
  Ringe SvÝmme Klub  1:26.37                 
                     
Laura Snebang V. Jensen  2006              DSQ  en hŚnd i v. v75m 
  Ikast SvÝmmeklub  1:23.66                 
                     
 
LÝb 13, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005      32.12        1:10.76   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:12.98                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      32.74        1:11.14   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:14.68                 
                     
Mette Holstein  2005      34.24        1:11.69   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:13.03                 
                     
Malou Sejr  2005      34.26        1:12.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:13.35                 
                     
Ellen Jensen  2005      33.58        1:12.96   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:15.04                 
                     
Mathilde Bager  2005      34.98        1:12.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.33                 
                     
Amalie Tolderlund  2005      33.37        1:13.25   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:18.43                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005      33.82        1:13.25   
  SvÝmmeklubben S 68  1:13.32                 
                     
Camilla NÝrgaard Frost  2005      32.98        1:13.36   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:16.98                 
                     
10  Maja Johanne Pedersen  2005      35.26        1:13.52   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:16.58                 
                     
11  Amanda Busk Olesen  2005      35.33        1:13.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.11                 
                     
12  Cecilie NÝrgaard Frost  2005      33.98        1:14.06   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:17.04                 
                     
13  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      33.84        1:14.89   
  Frem Odense  1:14.82                 
                     
14  Agnete Habermann  2005      35.12        1:15.40   
  H2Odense  1:16.52                 
                     
15  Weronika L. BjÝrn  2005      37.22        1:15.87   
  Ikast SvÝmmeklub  1:19.45                 
                     
16  Ester Lauritsen  2005      33.75        1:15.91   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:18.17                 
                     
17  Sofie Rasmussen  2005      35.29        1:15.94   
  Swim Team Neptun  1:19.96                 
                     
18  Sofie Dyg Holme  2005      36.93        1:16.18   
  Ikast SvÝmmeklub  1:19.44                 
                     
19  Ida Jacobsen  2005      33.83        1:16.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.35                 
                     
20  Tilde SÝe Bach  2005      36.62        1:16.62   
  Thisted SvÝmmeklub  1:15.38                 
                     
21  Sara Baumgartner  2005      34.94        1:16.72   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:19.96                 
                     
22  Anna RÝnn  2005      35.59        1:17.02   
  Ringe SvÝmme Klub  1:17.57                 
                     
23  Jazmin Jensen  2005      35.69        1:17.13   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:18.61                 
                     
24  Maja Stamholt  2005      35.28        1:17.30   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:19.99                 
                     
25  Laura Vedel Larsen  2005      35.04        1:17.49   
  Swim Team Neptun  1:17.72                 
                     
26  Nicoline Kornum-Svensson  2005      36.05        1:17.57   
  Kolding SK  1:16.96                 
                     
27  Laura S. Olesen  2005      36.55        1:17.58   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:19.90                 
                     
28  Sofie Bjerre  2005      34.55        1:17.78   
  Holstebro SvÝmme Club  1:19.41                 
                     
29  Nicoline Bang Mosegaard  2005      36.71        1:17.84   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:19.83                 
                     
30  Mille Broholm Brixen  2005      35.41        1:17.97   
  Holstebro SvÝmme Club  1:19.44                 
                     
31  Louise Sunesen  2005      35.38        1:18.02   
  Viborg SvÝmme Klub  1:19.90                 
                     
32  Marie Jensen  2005      36.68        1:18.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.29                 
                     
33  Ida Emilie Hindberg  2005      38.24        1:19.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:18.70                 
                     
34  Emilie Bie Bock  2005      37.02        1:19.16   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:18.78                 
                     
35  Johanne Heilmann  2005      37.72        1:19.30   
  Kolding SK  1:20.61                 
                     
36  Ophelia Kronborg Jensen  2005      36.81        1:19.43   
  Aabybro Idrśtsforening  1:21.07                 
                     
37  Caroline Bomholt Jensen  2005      37.23        1:19.71   
  BrÝnderslev SK08  1:21.24                 
                     
38  Anna Varming  2005      36.40        1:19.99   
  Viborg SvÝmme Klub  1:20.53                 
                     
39  Stine Mejdahl  2005      36.79        1:20.13   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  1:20.26                 
                     
40  Elisabeth Vingborg  2005      37.22        1:20.40   
  Viborg SvÝmme Klub  1:20.56                 
                     
41  Laura G. Nedergaard  2005      36.13        1:20.57   
  Odder SvÝmmeklub  1:20.71                 
                     
42  Maja Fjordside Jensen  2005      38.74        1:20.59   
  Holstebro SvÝmme Club  1:21.13                 
                     
43  Cassandra Spring  2005      37.70        1:20.62   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:20.96                 
                     
44  Kristine Vestergaard  2005      36.60        1:20.67   
  BrÝnderslev SK08  1:20.70                 
                     
45  Johanne V. Futtrup  2005      36.34        1:20.94   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:21.52                 
                     
46  Line Knudsen  2005      38.41        1:21.19   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:21.04                 
                     
47  Ida Hovmark  2005      38.02        1:21.28   
  Thisted SvÝmmeklub  1:18.37                 
                     
48  Mette Barfoot  2005      37.35        1:21.41   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.45                 
                     
49  Mathilde Thirup  2005      40.14        1:21.68   
  SvÝmmeklubben S 68  1:21.48                 
                     
50  Nina Seirup  2005      38.94        1:21.79   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:21.36                 
                     
51  Victoria Frśhr Piihl  2005      37.69        1:21.81   
  Kolding SK  1:20.48                 
                     
52  Clara Jensen  2005      36.88        1:21.85   
  Herning SvÝmmeklub  1:20.53                 
                     
53  Caden Halle  2005      37.76        1:21.98   
  Odder SvÝmmeklub  1:20.04                 
                     
54  Emilie Moberg  2005      37.78        1:22.22   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.29                 
                     
55  Thea Sofie Holm Petersen  2005      37.38        1:22.27   
  Horsens SvÝmmeklub  1:19.01                 
                     
56  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005      38.44        1:23.42   
  DeltaSwim  1:20.95                 
                     
57  Anna Ryet  2005      39.77        1:23.91   
  Ringe SvÝmme Klub  1:21.44                 
                     
58  Nikoline Kaae  2005      39.67        1:25.06   
  Frem Odense  1:20.91                 
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005              DSQ  afsl. mave v 50 m 
  Thisted SvÝmmeklub  1:21.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stśvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:28   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Holstebro SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 april 2018         
 
 
LÝb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005      31.71        1:09.16   
  Odder SvÝmmeklub  1:10.31                 
                     
Sebastian JÝrgensen  2005      31.89        1:09.77   
  Thisted SvÝmmeklub  1:09.73                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005      33.24        1:10.43   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:10.63                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005      34.47        1:11.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:12.56                 
                     
Mads Drechsler  2005      33.47        1:11.47   
  Holstebro SvÝmme Club  1:14.19                 
                     
Christian Thorhauge  2005      32.90        1:11.69   
  Swim Team Neptun  1:13.60                 
                     
Anders Sanggaard  2005      33.47        1:12.33   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:11.15                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005      34.40        1:12.49   
  Frem Odense  1:10.90                 
                     
Inas Ilic  2005      35.08        1:13.60   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.63                 
                     
10  Gustav Dalby ōsterberg  2005      33.28        1:13.68   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:14.83                 
                     
10  Kristian Kjśr  2005      34.14        1:13.68   
  Thisted SvÝmmeklub  1:15.00                 
                     
12  Sebastian K Eriksen  2005      34.61        1:14.11   
  Vejle SvÝmmeklub  1:14.37                 
                     
13  Theis Nelander  2005      35.07        1:14.31   
  Ikast SvÝmmeklub  1:14.64                 
                     
14  Emil Togsverd  2005      35.11        1:14.51   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:15.78                 
                     
15  Sigurd Wemmelund  2005      36.83        1:14.70   
  Herning SvÝmmeklub  1:14.72                 
                     
16  Nicolas Duvander  2005      34.77        1:15.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.82                 
                     
17  Mikkel K. Kristensen  2005      34.25        1:16.09   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:17.88                 
                     
18  Luca Hertzog  2005      34.41        1:16.35   
  Ringe SvÝmme Klub  1:16.75                 
                     
19  Carl Clausen  2005      34.45        1:16.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.16                 
                     
20  Karl Heeb  2005      35.98        1:17.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.12                 
                     
21  Teodor Thuelund  2005      37.11        1:17.49   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.38                 
                     
22  Mikkel Holme Madsen  2005      35.54        1:17.86   
  DeltaSwim  1:17.80                 
                     
23  Christian Damborg Thomsen  2005      35.45        1:17.92   
  DeltaSwim  1:19.68                 
                     
24  Valentin Thordal  2005      36.42        1:18.24   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:19.36                 
                     
25  Tobias Jakobsen  2005      36.03        1:18.57   
  Viborg SvÝmme Klub  1:19.87                 
                     
26  Kristian Sabroe SÝrensen  2005      36.74        1:18.84   
  Horsens SvÝmmeklub  1:18.16                 
                     
27  Kresten Skau Hansen  2005      36.17        1:19.18   
  DeltaSwim  1:19.45                 
                     
28  Anders Mosbśk Johannessen  2005      35.78        1:19.35   
  Frem Odense  1:17.88                 
                     
29  Kasper Jensen  2005      37.59        1:19.57   
  Ikast SvÝmmeklub  1:18.83                 
                     
30  Mikkel Bredal Larsen  2005      38.00        1:19.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.27                 
                     
31  Daniel Busk  2005      37.69        1:20.96   
  Kolding SK  1:19.99                 
                     
32  Nicklas Rossau Larsen  2005      36.79        1:21.00   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:21.19                 
                     
33  Philip Vesterby  2005      38.97        1:21.41   
  Thisted SvÝmmeklub  1:20.90                 
                     
34