2019-11-12   07:09:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004      32.43        1:08.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.93                 
                     
Anders Kousgard Kortegaar  2004      32.73        1:09.31   
  A6  1:09.89                 
                     
Matias Munkholm  2004      34.32        1:12.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.01                 
                     
Julian Birch  2004      34.85        1:12.41   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.60                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004      34.27        1:13.16   
  Greve Svømmeklub  1:12.04                 
                     
Mads Liechti  2004      34.77        1:13.55   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.31                 
                     
Mathias Christensen  2004      35.46        1:14.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.15                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      35.12        1:15.47   
  Greve Svømmeklub  1:16.92                 
                     
Villads Arfelt  2004      36.50        1:15.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.89                 
                     
10  Eigil Sigfusson  2004      36.12        1:16.11   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.78                 
                     
11  Alexander Vergereau  2004      36.28        1:16.20   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.26                 
                     
12  Jannik Jørgensen  2004      36.11        1:16.60   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.65                 
                     
12  Sebastian Greisen  2004      36.35        1:16.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.32                 
                     
14  Troels Fode  2004      36.13        1:16.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.25                 
                     
15  Alexander Cueto Rasmussen  2004      36.71        1:17.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.02                 
                     
16  Joakim Grøn-Henriksen  2004      36.12        1:17.39   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.56                 
                     
17  Andreas Stampe Dalgaard  2004      36.08        1:17.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.91                 
                     
18  Niklas Wiese Dobel  2004      36.77        1:17.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.64                 
                     
19  Rasmus Warberg  2004      37.42        1:18.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.14                 
                     
20  Oskar Luckow Larsen  2004      37.02        1:18.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.58                 
                     
21  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      37.35        1:19.11   
  Næstved IF  1:19.36                 
                     
22  Alfred Balslev Jørgensen  2004      37.51        1:19.36   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.71                 
                     
23  Silas Fessel  2004      37.34        1:19.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.26                 
                     
24  Casper Madsen  2004      37.85        1:19.61   
  Slagelse Svømmeklub  1:22.02                 
                     
25  Oscar Kroos  2004      38.02        1:19.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.22                 
                     
26  Frederik Lund Hirsbak  2004      37.29        1:19.78   
  A6  1:20.98                 
                     
27  Emil Søby  2004      37.46        1:20.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:18.55                 
                     
28  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      37.70        1:20.43   
  Vest-Brøndby  1:26.48                 
                     
29  Tobias Gammelvind  2004      38.47        1:20.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.98                 
                     
30  Bjørn Cramer Hansen  2004      38.04        1:20.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.23                 
                     
31  William Ølshøj  2004      37.34        1:21.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.32                 
                     
32  Bertram Grøn Brandelev  2004      38.57        1:21.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:37.56                 
                     
33  Frederik Scheby Petersen  2004      37.81        1:22.12   
  Kalundborg SK  1:23.04                 
                     
34  Esben Rasmussen  2004      37.43        1:22.21   
  Vest-Brøndby  1:20.11                 
                     
35  Gabriel Elmedyb  2004      38.49        1:22.27   
  Herlev Svømning  1:24.37                 
                     
36  Silas Waterval  2004      39.24        1:22.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.70                 
                     
37  Tobias Mølbak  2004      37.77        1:22.47   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.24                 
                     
38  Oliver Schultz  2004      38.41        1:22.69   
  Køge Svømmeklub  1:19.80                 
                     
39  Nicklas Plank  2004      38.70        1:22.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
40  Frederik Taubert Løgager  2004      39.50        1:22.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:27.58                 
                     
41  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      39.28        1:24.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.44                 
                     
42  Pelle Colmorten  2004      39.14        1:24.24   
  Roskilde Svømning  1:31.66                 
                     
43  Elias Noe  2004      38.96        1:25.51   
  Dragsholm Svømmeklub  1:22.11                 
                     
44  Lucas Nielsen  2004      40.64        1:26.21   
  Frederikssund Svømmeklub  1:21.23                 
                     
45  Oscar Isberg  2004      41.38        1:26.50   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
46  Carl Krabbe Heldgaard  2004      40.55        1:26.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.89                 
                     
47  Andreas Eriksen Tankmar  2004      41.35        1:26.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.02                 
                     
48  Emil Witzner Hansen  2004      41.14        1:27.77   
  Svømmeklubben Laksen  1:30.22                 
                     
49  Lauritz Johansen  2004      40.43        1:27.97   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.36                 
                     
50  Nicolai D. B. Hansen  2004      42.37        1:28.37   
  Greve Svømmeklub                   
                     
51  Viggo Prehn  2004      41.99        1:28.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.28                 
                     
52  Mikkel Roed  2004      42.00        1:28.86   
  Køge Svømmeklub  1:29.37                 
                     
53  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      43.29        1:30.64   
  Ringsted Svømme Klub  1:32.56                 
                     
Mathias Lindgaard  2004              DSQ  SW 7.1 v. 25m 
  Herlev Svømning  1:24.77                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004              DSQ  SW 7.6 v 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.62                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004              DSQ  SW 7.6 v 75 m 
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark