2019-11-22   22:11:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      35.08        1:13.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.08                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.25        1:16.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.33                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      36.70        1:17.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.89                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005      37.64        1:18.73   
  A6  1:19.93                 
                     
Caroline Villum Færch  2005      37.60        1:19.18   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.94                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005      37.83        1:19.93   
  Sigma Swim Allerød  1:19.87                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      37.74        1:20.08   
  Herlev Svømning  1:19.27                 
                     
Rebecca Petersen  2005      38.39        1:20.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.21                 
                     
Silja Brage  2005      38.79        1:21.07   
  A6  1:21.69                 
                     
10  Kristine Nilsson Norby  2005      38.25        1:21.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.23                 
                     
11  Luna Christensen  2005      38.80        1:21.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.65                 
                     
12  Josephine Thomsen  2005      38.73        1:22.32   
  Herlev Svømning  1:25.43                 
                     
13  Hannah B. Pedersen  2005      39.17        1:22.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.64                 
                     
14  Caroline Koch  2005      38.94        1:22.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.32                 
                     
15  Nikoline Marie Lange  2005      38.71        1:22.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.60                 
                     
16  Cecilie C. Helmark  2005      39.15        1:22.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.06                 
                     
17  Anna R. Strøbek  2005      39.62        1:22.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.01                 
                     
18  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      39.78        1:23.30   
  Solrød Svømmeklub  1:21.93                 
                     
19  Mille Vester-Christensen  2005      38.94        1:23.46   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.39                 
                     
20  Ida Marie Platzer  2005      39.49        1:23.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.61                 
                     
21  Nikoline R. Amstrup  2005      40.36        1:23.72   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.05                 
                     
22  Emma S. Kristensen  2005      39.66        1:24.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.98                 
                     
23  Frederikke B. Hansen  2005      39.45        1:24.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.37                 
                     
24  Emmely Östman Pedersen  2005      39.42        1:24.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.00                 
                     
25  Caroline Salskov Jensen  2005      40.40        1:24.91   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.66                 
                     
26  Thea Mikkelsen  2005      40.52        1:25.11   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.77                 
                     
27  Mille Maxwell Berthou  2005      39.95        1:25.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.16                 
                     
28  Alberte Kreiser-Petersen  2005      40.22        1:26.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.94                 
                     
29  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      40.71        1:26.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.18                 
                     
30  Ronja K. S. Josephsen  2005      41.69        1:26.25   
  Slangerup Svømmeklub  1:26.93                 
                     
31  Cille Kirketerp  2005      40.42        1:26.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.87                 
                     
32  Amalie Wichmann Larsen  2005      41.61        1:26.61   
  Køge Svømmeklub  1:27.02                 
                     
33  Mikkeline Rud Wiberg  2005      41.25        1:26.62   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.30                 
                     
34  Matilde Schmidt-Lund  2005      41.45        1:26.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.90                 
                     
35  Olivia Mai Gustafson  2005      40.63        1:26.82   
  Køge Svømmeklub  1:27.31                 
                     
36  Selma V Studnitz Andersen  2005      40.74        1:27.38   
  Slagelse Svømmeklub  1:33.79                 
                     
37  Maya Krogh Brønnicke  2005      40.87        1:27.46   
  Køge Svømmeklub  1:28.80                 
                     
38  Victoria W. Stahl  2005      41.64        1:27.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.31                 
                     
39  Aliyah Savannah Rasmussen  2005      42.34        1:27.58   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.99                 
                     
40  Lærke Møller  2005      41.30        1:27.76   
  Haslev Svømmeklub  1:27.96                 
                     
41  Cecilie G. Mortensen  2005      42.02        1:28.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.35                 
                     
42  Annika Britt Larsen  2005      42.24        1:28.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:34.91                 
                     
43  Elida Thornsen  2005      41.61        1:28.46   
  SVØM Korsør  1:24.96                 
                     
44  Emmeline S. Bertelsen  2005      41.93        1:28.63   
  Ringsted Svømme Klub  1:31.06                 
                     
45  Marie Louise B Andersen  2005      41.49        1:28.70   
  Slagelse Svømmeklub  1:31.04                 
                     
46  Liva Lund Hansen  2005      41.94        1:28.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.80                 
                     
47  Antoinette Zafra  2005      41.48        1:29.35   
  Roskilde Svømning  1:32.06                 
                     
47  Caroline Trøjgaard  2005      42.21        1:29.35   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.86                 
                     
49  Kajsa Salomonsen  2005      43.17        1:29.85   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
50  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      41.73        1:30.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.10                 
                     
51  Nanette Skou Clausen  2005      43.08        1:30.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.34                 
                     
52  Josefine Staudt  2005      42.99        1:30.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.50                 
                     
53  Liv Salhauge  2005      43.81        1:30.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:35.68                 
                     
54  Caroline Sofie Aagaard  2005      43.53        1:31.55   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.97                 
                     
55  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      43.75        1:31.95   
  Ringsted Svømme Klub  1:33.91                 
                     
56  Juliane Bo Andersen  2005      42.78        1:31.96   
  Roskilde Svømning  1:31.09                 
                     
57  Alba Vendelboe-Schack  2005      42.73        1:32.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.57                 
                     
58  Sisse Berg Olesen  2005      42.52        1:32.34   
  Haslev Svømmeklub  1:32.81                 
                     
59  Malene Reynolds  2005      44.32        1:32.58   
  Ringsted Svømme Klub  1:33.83                 
                     
60  Petrine R. E. Sørensen  2005      43.53        1:32.82   
  Haslev Svømmeklub  1:38.73                 
                     
61  Catrine Porsdal  2005      43.89        1:33.28   
  Sigma Swim Birkerød  1:37.68                 
                     
62  Andrea Holm Sørensen  2005      44.46        1:33.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:33.79                 
                     
63  Lise Refsgaard  2005      45.02        1:34.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.73                 
                     
64  Filippa Eiler  2005      43.93        1:35.17   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
65  Emma Karoline Guldberg  2005      45.24        1:35.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:41.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark