2019-11-22   21:39:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003      31.02  1:05.40  1:39.77    2:14.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.04                 
                     
Mikkel Mortensen  2003      31.31  1:07.74  1:42.92    2:17.08   
  Kalundborg SK  2:20.52                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      30.85  1:07.16  1:42.84    2:17.96   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.41                 
                     
Lasse Darlem Brandt  2003      31.39  1:07.12  1:44.63    2:22.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.58                 
                     
Andreas Hoffmann  2003      31.92  1:08.56  1:45.81    2:23.00   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.43                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003      30.82  1:07.74  1:45.70    2:23.41   
  Hørsholm Svømmeforening  2:22.13                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      31.70  1:08.74  1:46.49    2:24.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.91                 
                     
Christian Boutrup  2003      33.12  1:10.25  1:48.21    2:24.55   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.51                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003      31.04  1:07.18  1:45.45    2:24.55   
  Køge Svømmeklub  2:23.49                 
                     
10  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      31.62  1:07.50  1:45.23    2:24.75   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:31.38                 
                     
11  Mikkel Jørgensen  2003      31.57  1:07.97  1:46.37    2:25.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.88                 
                     
12  Nicolai Therkelsen  2003      30.80  1:07.22  1:46.21    2:26.15   
  Svømmeklubben Laksen  2:42.34                 
                     
13  Emil Osberg Poulsen  2003      32.25  1:09.04  1:47.20    2:26.23   
  Dragsholm Svømmeklub  2:39.11                 
                     
14  Valdemar Brøns  2003      31.44  1:07.58  1:45.98    2:26.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.37                 
                     
15  Silas Lykke  2003      30.67  1:08.70  1:49.14    2:27.94   
  Slagelse Svømmeklub  2:28.30                 
                     
16  Villads Kruse  2003      32.25  1:09.26  1:48.17    2:28.15   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  William Kristensen  2003      32.15  1:09.92  1:49.27    2:29.17   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.74                 
                     
18  Benjamin Bodal  2003      32.34  1:10.43  1:50.41    2:29.82   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.39                 
                     
19  Daniel Garne Larsen  2003      31.88  1:09.82  1:49.80    2:30.14   
  Sigma Swim Allerød  2:35.03                 
                     
20  Christoffer Rekling  2003      31.81  1:09.68  1:50.14    2:30.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.11                 
                     
21  Valdemar Kristensen  2003      31.82  1:09.84  1:50.35    2:31.10   
  Søllerød Svømmeklub  2:59.00                 
                     
22  Esben Brasch Jensen  2003      32.74  1:11.52  1:51.84    2:31.29   
  Greve Svømmeklub  2:42.07                 
                     
23  Mikkel Hjelm  2003      33.25  1:13.08  1:54.00    2:32.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Noah Bred  2003      32.40  1:11.53  1:52.81    2:33.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.71                 
                     
25  Noah Koefoed Weiss  2003      33.79  1:13.41  1:53.79    2:35.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.07                 
                     
26  Tobias Davidsen  2003      31.79  1:10.91  1:52.85    2:35.19   
  Vest-Brøndby  2:37.99                 
                     
27  Carl Heyn Stage  2003      34.49  1:15.10  1:55.96    2:39.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
28  Elias Rought  2003      35.61  1:16.78  1:58.51    2:41.00   
  Slagelse Svømmeklub  2:37.88                 
                     
29  Mohammed Ghizzaui  2003      29.61  1:09.92  1:55.96    2:41.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.73                 
                     
30  Asger Johansen  2003      32.28  1:11.95  1:56.43    2:41.94   
  Glostrup Svømmeklub  2:37.25                 
                     
31  Lucas Jul Pedersen  2003      33.90  1:15.63  1:59.39    2:42.49   
  Næstved IF  2:45.78                 
                     
Joakim Køhn  2003              DSQ  SW 8.3 v 125m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark