2019-11-19   16:45:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006              36.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.50                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006              36.54   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.97                 
Mille Frydendahl  2006              37.19   
  Slangerup Svømmeklub  38.17                 
Ida Skov Kragh  2006              37.23   
  Slangerup Svømmeklub  37.63                 
Astrid Mulipola  2006              37.62   
  Sigma Swim Allerød  37.31                 
Agnete Boelt  2006              38.37   
  Sigma Swim Allerød  41.07                 
Sofie Amalie Krag  2006              38.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.50                 
Julie Liv Madsen  2006              38.52   
  Greve Svømmeklub  39.86                 
Freja Juul  2006              38.86   
  Næstved IF  39.54                 
10  Monika Dragieva  2006              38.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.64                 
11  Liva Gottorp Sørensen  2006              40.28   
  Vest-Brøndby  39.87                 
12  Alma Møller-Ern  2006              40.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  43.50                 
13  Cille Winskov Rasmussen  2006              40.35   
  Roskilde Svømning  41.06                 
14  Caroline Rygaard Hansen  2006              40.51   
  Solrød Svømmeklub  41.37                 
15  SIF Bramm  2006              40.65   
  A6  44.12                 
16  Amalie Backhausen  2006              40.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.25                 
17  Zoe Overby Traberg  2006              40.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.98                 
18  Clara Thomsen  2006              40.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.66                 
19  Falka Tind  2006              41.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.98                 
20  Henriette Roos  2006              41.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.46                 
21  Marie Nissov-Johansen  2006              41.14   
  Vest-Brøndby  44.13                 
22  Maja Damkjær Bartels  2006              41.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.13                 
23  Julie Brix Østergaard  2006              41.16   
  Køge Svømmeklub                   
24  Liva la Cour  2006              41.28   
  Gentofte Svømme Klub  42.42                 
25  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006              41.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.30                 
26  Elisabeth Augusta Englev  2006              41.89   
  Greve Svømmeklub  48.31                 
26  Stella Demuth Andersen  2006              41.89   
  Gentofte Svømme Klub  44.34                 
28  Leonora M Postgaard  2006              41.95   
  Glostrup Svømmeklub  42.61                 
29  Alba Mantoni  2006              41.96   
  Gentofte Svømme Klub  41.14                 
30  Lara Smerdal  2006              42.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.60                 
31  Klara-Sofie Bollmann  2006              42.57   
  Køge Svømmeklub  46.18                 
32  Anna Hjorth Christensen  2006              42.58   
  Køge Svømmeklub                   
33  Alberte Crone Larsen  2006              42.74   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  47.92                 
34  Beatrice Buhr Müller  2006              42.77   
  Kalundborg SK  47.79                 
35  Sarah Højlund  2006              42.87   
  VAT Copenhagen-MK31  46.32                 
36  Andrea Lindberg Vedøe  2006              42.88   
  Sigma Swim Allerød  44.65                 
36  Andrea Nøhr Petersen  2006              42.88   
  Køge Svømmeklub  43.79                 
38  Kamma Rasmussen  2006              42.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.30                 
39  Nanja Frahm-Falkenberg  2006              42.95   
  Gentofte Svømme Klub  43.59                 
40  Kamille Bentsen  2006              43.06   
  Herlufsholm Svømmeklub  46.19                 
41  Sofie Larsen  2006              43.25   
  Vallensbæk IF Af 1939  47.53                 
42  Mathilde Holm Villadsen  2006              43.43   
  Solrød Svømmeklub  48.81                 
43  Julie Eriksen Tankmar  2006              43.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.50                 
44  Malu Melody Christensen  2006              43.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.57                 
45  Siv Reimer  2006              44.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.40                 
46  Emilie Wilms Jensen  2006              44.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.46                 
47  Sara Kaarup Andersen  2006              44.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.90                 
48  Jasmine Løkkegaard  2006              45.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.14                 
49  Mie Ankersen  2006              45.21   
  Herlufsholm Svømmeklub  44.18                 
50  Silje Mathiasen  2006              45.36   
  SVØM Korsør  46.89                 
Annette Toft  2006              DSQ  Ej samt berør v25m 
  Køge Svømmeklub  41.54                 
Dicte Laurberg Vedel  2006              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.54                 
Rikke Therp  2006              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  41.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Menck Nielsen  2005              33.57   
  Helsingør Svømmeklub  41.37                 
Carl-Emil Echardt  2005              34.04   
  Roskilde Svømning  34.09                 
Robert E Falborg Pedersen  2005              34.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.77                 
Malte Berlin  2005              35.47   
  Rønne Svømme Klub  37.27                 
Illia Bulba  2005              36.38   
  Hørsholm Svømmeforening  38.14                 
Mads Møller  2005              36.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.02                 
Casper Puggaard  2005              37.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.30                 
August Arup Neergaard  2005              37.42   
  Gentofte Svømme Klub  38.56                 
Bertram Olesen  2005              37.45   
  Frederikssund Svømmeklub  37.88                 
10  Laurits Boserup  2005              37.46   
  Gentofte Svømme Klub  38.94                 
11  William Bogø Andersen  2005              37.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.96                 
12  August Høy  2005              37.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.47                 
13  Alexander Halken  2005              37.77   
  Søllerød Svømmeklub  40.32                 
14  Mikkel Andersen  2005              37.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.12                 
15  Nicholas H. Hansen  2005              37.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.66                 
16  Carl Emil Lundgaard  2005              38.05   
  Gentofte Svømme Klub  37.96                 
17  Malthe Foged  2005              38.13   
  Næstved IF  39.60                 
18  Julius Svarrer  2005              38.34   
  Slangerup Svømmeklub  40.68                 
19  Emil Kruse Enemærke  2005              38.43   
  Herlev Svømning  37.96                 
20  Louie Uldall  2005              38.50   
  Hillerød Svømmeklub  38.28                 
21  Magnus Ulrik Larsen  2005              38.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  43.64                 
22  Nicholas Simson  2005              38.71   
  VAT Copenhagen-MK31  44.70                 
23  Daniel Bastholm  2005              39.57   
  Greve Svømmeklub  48.85                 
24  Sebastian Rendlev  2005              39.73   
  Vallensbæk IF Af 1939  41.31                 
25  Magnus Tullberg  2005              39.78   
  Sigma Swim Birkerød  40.34                 
26  Carlo-Viggo Cairo  2005              39.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.06                 
27  Sebastian Sand Gottlieb  2005              39.96   
  Sigma Swim Allerød  42.80                 
28  William Breuner  2005              39.97   
  Roskilde Svømning  40.27                 
29  Adam Bugge Frandsen  2005              40.19   
  Ringsted Svømme Klub  40.90                 
30  Jeppe Bayer Christensen  2005              40.36   
  Herlev Svømning  45.27                 
31  Sejer Andersen  2005              40.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
32  Tobias Lindhardt  2005              40.46   
  A6  44.66                 
33  Tobias Rehder Knudsen  2005              40.51   
  SVØM Korsør  41.96                 
34  Anders Thøgersen  2005              40.66   
  Glostrup Svømmeklub  44.41                 
34  Theodor Wernberg Løvgreen  2005              40.66   
  Sigma Swim Allerød  46.67                 
36  Christian Jepsen  2005              40.76   
  SVØM Korsør  41.97                 
37  Theodor Møller  2005              40.90   
  Vest-Brøndby  44.40                 
38  Konrad Clausen  2005              40.97   
  SVØM Korsør  44.28                 
39  Stefan Helding Danielsen  2005              41.07   
  Køge Svømmeklub  42.89                 
40  William Bendix Schmidt  2005              41.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.04                 
41  Marius Lundsteen Brøndum  2005              41.37   
  Søllerød Svømmeklub  44.32                 
42  Frederik Stender-Petersen  2005              41.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.73                 
43  Emil Isaksen  2005              42.30   
  Roskilde Svømning  44.14                 
44  Sune Vergmann  2005              42.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.71                 
45  Vincent Matras  2005              43.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.09                 
46  Philip Rindum  2005              45.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Oscar Svensson  2005              DSQ  SW 4.4 
  Hørsholm Svømmeforening  41.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004      36.28  1:17.30  1:58.54    2:39.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:36.83                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004      37.27  1:18.43  2:00.49    2:42.53   
  Slangerup Svømmeklub  2:38.83                 
                     
Josefine Zebitz  2004      38.46  1:20.03  2:02.72    2:44.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.05                 
                     
Liva Stjernholm  2004      38.28  1:20.84  2:02.87    2:45.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.99                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004      37.85  1:20.19  2:03.26    2:45.29   
  VAT Copenhagen-MK31  2:50.27                 
                     
Clara Toft  2004      38.16  1:20.41  2:03.41    2:46.15   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.78                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      37.12  1:19.63  2:03.34    2:47.04   
  Vest-Brøndby  2:46.48                 
                     
Signe Krag Andersen  2004      36.60  1:19.18  2:03.43    2:47.82   
  Sigma Swim Allerød  2:47.56                 
                     
Anne Sofie Evald  2004      39.01  1:22.09  2:04.97    2:48.67   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.20                 
                     
10  Katrine Bonefeld  2004      39.42  1:22.63  2:06.20    2:50.04   
  Sigma Swim Birkerød  3:01.25                 
                     
11  Olivia Callesen  2004      38.17  1:22.05  2:06.60    2:51.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.47                 
                     
12  Mathilde Maria Thorsen  2004      39.06  1:22.51  2:06.81    2:52.65   
  Helsingør Svømmeklub  2:50.00                 
                     
13  Caroline Holm  2004      39.09  1:22.78  2:07.60    2:52.78   
  Kalundborg SK  2:49.38                 
                     
14  Alba Lyhne Weiner  2004      40.46  1:25.04  2:09.62    2:53.40   
  Søllerød Svømmeklub  2:58.91                 
                     
15  Asta Poulsen Dolan  2004      40.14  1:24.99  2:09.22    2:53.71   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.75                 
                     
16  Clara Hartvig-Olsen  2004      39.43  1:24.63  2:10.17    2:54.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:05.87                 
                     
17  Emilia C. R. Olsen  2004      39.63  1:24.29  2:10.13    2:54.77   
  VAT Copenhagen-MK31  3:03.92                 
                     
18  Frederikke Falk-List  2004      39.34  1:23.76  2:09.53    2:54.83   
  Gentofte Svømme Klub  3:01.06                 
                     
19  Emma Hansen  2004      39.22  1:22.83  2:08.55    2:55.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.68                 
                     
20  Freja Møller  2004      39.89  1:24.74  2:10.72    2:55.47   
  Slangerup Svømmeklub  2:54.70                 
                     
21  Jasmin Philip  2004      39.93  1:24.84  2:10.62    2:56.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.76                 
                     
22  Nicoline H. Baadsgaard  2004      40.11  1:24.80  2:10.98    2:56.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:55.36                 
                     
23  Mathilde Mathiesen  2004      40.16  1:25.92  2:11.87    2:57.38   
  Albertslund IF  3:00.37                 
                     
24  Kajsa G. Christensen  2004      39.36  1:24.86  2:11.74    2:57.57   
  Sigma Swim Birkerød  3:02.79                 
                     
25  Viktoria Freja Sørensen  2004      40.88  1:27.11  2:13.61    2:58.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:08.95                 
                     
26  Josephine Holst Vinther  2004      41.50  1:27.42  2:13.08    2:59.22   
  Gentofte Svømme Klub  3:06.65                 
                     
27  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      40.49  1:25.66  2:12.20    2:59.38   
  Greve Svømmeklub  3:01.02                 
                     
28  Malou Soelberg  2004      40.82  1:26.34  2:12.90    2:59.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.41                 
                     
29  Linnea Hietala  2004      41.24  1:28.02  2:14.24    3:00.30   
  Helsingør Svømmeklub  3:02.21                 
                     
30  Elisabeth Them Jensen  2004      39.96  1:26.29  2:13.70    3:00.44   
  Køge Svømmeklub  2:57.28                 
                     
31  Wilma Anker  2004      41.20  1:27.42  2:14.79    3:01.79   
  Ringsted Svømme Klub  3:05.50                 
                     
32  Josefine Arbo Sørensen  2004      42.69  1:29.26  2:16.47    3:02.12   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
33  Laura L. Hørning  2004      39.82  1:25.23  2:13.23    3:02.25   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.38                 
                     
34  Astrid M. Østergaard  2004      41.88  1:28.76  2:15.89    3:02.58   
  Gentofte Svømme Klub  3:12.28                 
                     
35  Liva Søby  2004      41.18  1:28.11  2:15.75    3:02.91   
  VAT Copenhagen-MK31  3:00.41                 
                     
36  Josefine Krumbak  2004      41.06  1:27.83  2:16.27    3:04.06   
  Køge Svømmeklub  3:10.42                 
                     
37  Isabella Victoria Nimb  2004      42.26  1:29.57  2:16.79    3:04.63   
  Sigma Swim Birkerød  3:08.32                 
                     
38  Amalie Brammer Kærgaard  2004      42.09  1:30.00  2:18.83    3:06.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:02.65                 
                     
39  Mikkeline Mailund Clan  2004      43.23  1:31.39  2:21.75    3:09.83   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.00                 
                     
40  Martha Hjuler Britze  2004      43.13  1:31.43  2:20.70    3:09.93   
  Hørsholm Svømmeforening  3:58.32                 
                     
41  Frida Bang Stanelt  2004      42.24  1:31.18  2:21.77    3:13.16   
  Kalundborg SK                   
                     
42  Anna Nørskov  2004      43.74  1:33.91  2:24.55    3:14.83   
  Søllerød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
43  Emma Zambrano Thorsen  2004      43.89  1:33.23  2:24.66    3:15.46   
  Vest-Brøndby  3:13.86                 
                     
44  Johanne Baes Aaholst  2004      45.47  1:35.32  2:26.69    3:17.82   
  Hillerød Svømmeklub  3:09.81                 
                     
45  Emilie Pyndt Hansen  2004      46.29  1:38.55  2:29.48    3:19.91   
  Frederikssund Svømmeklub  3:31.32                 
                     
46  Olivia Møller  2004      43.73  1:34.99  2:29.26    3:20.91   
  Køge Svømmeklub  3:15.87                 
                     
Emma Stoltz  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:42.85                 
                     
Nønne Christensen  2004              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:52.18                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004                Akut syg 
  Køge Svømmeklub  2:45.39                 
                     
Pauline Drucker  2004                Akut syg 
  Søllerød Svømmeklub  3:03.61                 
                     
Emma Ekman  2004              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Laksen  2:54.77                 
                     
Laura Vangkilde  2004              DSQ  SW 7.6 v.175 m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003      35.37  1:13.62  1:51.55    2:27.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.69                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003      33.66  1:11.39  1:50.48    2:29.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:32.38                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003      33.62  1:11.02  1:49.94    2:29.65   
  Sigma Swim Allerød  2:29.08                 
                     
Asger Johansen  2003      34.74  1:13.01  1:52.76    2:32.48   
  Glostrup Svømmeklub  2:32.40                 
                     
Elias Rought  2003      34.80  1:13.43  1:54.34    2:36.44   
  Slagelse Svømmeklub  2:31.63                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      35.98  1:16.72  1:57.63    2:38.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.27                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003      35.29  1:15.47  1:57.06    2:38.75   
  Svømmeklubben Laksen  2:41.77                 
                     
Villads Kruse  2003      35.44  1:16.39  1:58.54    2:39.81   
  Sigma Swim Allerød  2:39.23                 
                     
Christian Boutrup  2003      36.88  1:18.57  2:00.05    2:40.45   
  Sigma Swim Birkerød  2:45.61                 
                     
10  Valdemar Brøns  2003      35.68  1:16.19  1:58.35    2:40.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.24                 
                     
11  Esben Brasch Jensen  2003      37.48  1:19.32  2:01.18    2:42.01   
  Greve Svømmeklub  2:43.52                 
                     
12  Mikkel Mortensen  2003      36.73  1:18.74  2:01.51    2:42.19   
  Kalundborg SK  2:42.27                 
                     
13  Noah Koefoed Weiss  2003      37.74  1:19.57  2:01.89    2:44.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.41                 
                     
14  Noah Bred  2003      36.74  1:19.33  2:03.00    2:46.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.69                 
                     
15  Lucas Jul Pedersen  2003      36.26  1:19.49  2:03.16    2:46.19   
  Næstved IF  2:48.04                 
                     
16  Mikkel Jørgensen  2003      37.17  1:19.15  2:02.66    2:46.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.33                 
                     
17  Benjamin Bodal  2003      37.71  1:20.32  2:03.59    2:46.62   
  Ringsted Svømme Klub  3:00.41                 
                     
18  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      38.43  1:21.28  2:04.77    2:47.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:59.52                 
                     
19  Lasse Darlem Brandt  2003      37.85  1:20.93  2:04.48    2:48.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Silas Lykke  2003      36.31  1:19.23  2:04.10    2:48.59   
  Slagelse Svømmeklub  2:55.60                 
                     
21  Andreas Hoffmann  2003      38.72  1:22.69  2:06.25    2:49.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.86                 
                     
22  William Kristensen  2003      39.68  1:24.40  2:10.02    2:55.30   
  Søllerød Svømmeklub  3:15.00                 
                     
23  Valdemar Kristensen  2003      39.62  1:25.08  2:11.97    2:58.47   
  Søllerød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
24  Tobias Davidsen  2003      38.95  1:23.46  2:11.01    2:58.88   
  Vest-Brøndby  3:06.62                 
                     
25  Christopher G. Trandum  2003      40.87  1:27.38  2:13.87    2:59.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Emil Osberg Poulsen  2003      40.36  1:26.06  2:12.88    3:00.35   
  Dragsholm Svømmeklub  3:10.11                 
                     
Christoffer Rekling  2003              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  3:03.13                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003              DSQ  sw 7,4 v 100 m 
  Køge Svømmeklub  2:48.66                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003              DSQ  sw 7,4 v 175 m 
  Hørsholm Svømmeforening  2:53.54                 
                     
Mikkel Hjelm  2003              DSQ  Sw 7,4 v 150 m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:53.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      35.08        1:13.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.08                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.25        1:16.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.33                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      36.70        1:17.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.89                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005      37.64        1:18.73   
  A6  1:19.93                 
                     
Caroline Villum Færch  2005      37.60        1:19.18   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.94                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005      37.83        1:19.93   
  Sigma Swim Allerød  1:19.87                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      37.74        1:20.08   
  Herlev Svømning  1:19.27                 
                     
Rebecca Petersen  2005      38.39        1:20.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.21                 
                     
Silja Brage  2005      38.79        1:21.07   
  A6  1:21.69                 
                     
10  Kristine Nilsson Norby  2005      38.25        1:21.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.23                 
                     
11  Luna Christensen  2005      38.80        1:21.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.65                 
                     
12  Josephine Thomsen  2005      38.73        1:22.32   
  Herlev Svømning  1:25.43                 
                     
13  Hannah B. Pedersen  2005      39.17        1:22.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.64                 
                     
14  Caroline Koch  2005      38.94        1:22.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.32                 
                     
15  Nikoline Marie Lange  2005      38.71        1:22.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.60                 
                     
16  Cecilie C. Helmark  2005      39.15        1:22.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.06                 
                     
17  Anna R. Strøbek  2005      39.62        1:22.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.01                 
                     
18  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      39.78        1:23.30   
  Solrød Svømmeklub  1:21.93                 
                     
19  Mille Vester-Christensen  2005      38.94        1:23.46   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.39                 
                     
20  Ida Marie Platzer  2005      39.49        1:23.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.61                 
                     
21  Nikoline R. Amstrup  2005      40.36        1:23.72   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.05                 
                     
22  Emma S. Kristensen  2005      39.66        1:24.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.98                 
                     
23  Frederikke B. Hansen  2005      39.45        1:24.44   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.37                 
                     
24  Emmely Östman Pedersen  2005      39.42        1:24.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.00                 
                     
25  Caroline Salskov Jensen  2005      40.40        1:24.91   
  Hørsholm Svømmeforening  1:25.66                 
                     
26  Thea Mikkelsen  2005      40.52        1:25.11   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.77                 
                     
27  Mille Maxwell Berthou  2005      39.95        1:25.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.16                 
                     
28  Alberte Kreiser-Petersen  2005      40.22        1:26.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.94                 
                     
29  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      40.71        1:26.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.18                 
                     
30  Ronja K. S. Josephsen  2005      41.69        1:26.25   
  Slangerup Svømmeklub  1:26.93                 
                     
31  Cille Kirketerp  2005      40.42        1:26.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.87                 
                     
32  Amalie Wichmann Larsen  2005      41.61        1:26.61   
  Køge Svømmeklub  1:27.02                 
                     
33  Mikkeline Rud Wiberg  2005      41.25        1:26.62   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.30                 
                     
34  Matilde Schmidt-Lund  2005      41.45        1:26.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.90                 
                     
35  Olivia Mai Gustafson  2005      40.63        1:26.82   
  Køge Svømmeklub  1:27.31                 
                     
36  Selma V Studnitz Andersen  2005      40.74        1:27.38   
  Slagelse Svømmeklub  1:33.79                 
                     
37  Maya Krogh Brønnicke  2005      40.87        1:27.46   
  Køge Svømmeklub  1:28.80                 
                     
38  Victoria W. Stahl  2005      41.64        1:27.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.31                 
                     
39  Aliyah Savannah Rasmussen  2005      42.34        1:27.58   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.99                 
                     
40  Lærke Møller  2005      41.30        1:27.76   
  Haslev Svømmeklub  1:27.96                 
                     
41  Cecilie G. Mortensen  2005      42.02        1:28.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.35                 
                     
42  Annika Britt Larsen  2005      42.24        1:28.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:34.91                 
                     
43  Elida Thornsen  2005      41.61        1:28.46   
  SVØM Korsør  1:24.96                 
                     
44  Emmeline S. Bertelsen  2005      41.93        1:28.63   
  Ringsted Svømme Klub  1:31.06                 
                     
45  Marie Louise B Andersen  2005      41.49        1:28.70   
  Slagelse Svømmeklub  1:31.04                 
                     
46  Liva Lund Hansen  2005      41.94        1:28.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.80                 
                     
47  Antoinette Zafra  2005      41.48        1:29.35   
  Roskilde Svømning  1:32.06                 
                     
47  Caroline Trøjgaard  2005      42.21        1:29.35   
  Helsingør Svømmeklub  1:28.86                 
                     
49  Kajsa Salomonsen  2005      43.17        1:29.85   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
50  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      41.73        1:30.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.10                 
                     
51  Nanette Skou Clausen  2005      43.08        1:30.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.34                 
                     
52  Josefine Staudt  2005      42.99        1:30.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.50                 
                     
53  Liv Salhauge  2005      43.81        1:30.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:35.68                 
                     
54  Caroline Sofie Aagaard  2005      43.53        1:31.55   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.97                 
                     
55  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      43.75        1:31.95   
  Ringsted Svømme Klub  1:33.91                 
                     
56  Juliane Bo Andersen  2005      42.78        1:31.96   
  Roskilde Svømning  1:31.09                 
                     
57  Alba Vendelboe-Schack  2005      42.73        1:32.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.57                 
                     
58  Sisse Berg Olesen  2005      42.52        1:32.34   
  Haslev Svømmeklub  1:32.81                 
                     
59  Malene Reynolds  2005      44.32        1:32.58   
  Ringsted Svømme Klub  1:33.83                 
                     
60  Petrine R. E. Sørensen  2005      43.53        1:32.82   
  Haslev Svømmeklub  1:38.73                 
                     
61  Catrine Porsdal  2005      43.89        1:33.28   
  Sigma Swim Birkerød  1:37.68                 
                     
62  Andrea Holm Sørensen  2005      44.46        1:33.90   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:33.79                 
                     
63  Lise Refsgaard  2005      45.02        1:34.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.73                 
                     
64  Filippa Eiler  2005      43.93        1:35.17   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
65  Emma Karoline Guldberg  2005      45.24        1:35.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:41.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004      32.43        1:08.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.93                 
                     
Anders Kousgard Kortegaar  2004      32.73        1:09.31   
  A6  1:09.89                 
                     
Matias Munkholm  2004      34.32        1:12.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.01                 
                     
Julian Birch  2004      34.85        1:12.41   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.60                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004      34.27        1:13.16   
  Greve Svømmeklub  1:12.04                 
                     
Mads Liechti  2004      34.77        1:13.55   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.31                 
                     
Mathias Christensen  2004      35.46        1:14.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.15                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      35.12        1:15.47   
  Greve Svømmeklub  1:16.92                 
                     
Villads Arfelt  2004      36.50        1:15.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.89                 
                     
10  Eigil Sigfusson  2004      36.12        1:16.11   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.78                 
                     
11  Alexander Vergereau  2004      36.28        1:16.20   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.26                 
                     
12  Jannik Jørgensen  2004      36.11        1:16.60   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.65                 
                     
12  Sebastian Greisen  2004      36.35        1:16.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.32                 
                     
14  Troels Fode  2004      36.13        1:16.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.25                 
                     
15  Alexander Cueto Rasmussen  2004      36.71        1:17.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.02                 
                     
16  Joakim Grøn-Henriksen  2004      36.12        1:17.39   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.56                 
                     
17  Andreas Stampe Dalgaard  2004      36.08        1:17.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.91                 
                     
18  Niklas Wiese Dobel  2004      36.77        1:17.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.64                 
                     
19  Rasmus Warberg  2004      37.42        1:18.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.14                 
                     
20  Oskar Luckow Larsen  2004      37.02        1:18.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.58                 
                     
21  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      37.35        1:19.11   
  Næstved IF  1:19.36                 
                     
22  Alfred Balslev Jørgensen  2004      37.51        1:19.36   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.71                 
                     
23  Silas Fessel  2004      37.34        1:19.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.26                 
                     
24  Casper Madsen  2004      37.85        1:19.61   
  Slagelse Svømmeklub  1:22.02                 
                     
25  Oscar Kroos  2004      38.02        1:19.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.22                 
                     
26  Frederik Lund Hirsbak  2004      37.29        1:19.78   
  A6  1:20.98                 
                     
27  Emil Søby  2004      37.46        1:20.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:18.55                 
                     
28  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      37.70        1:20.43   
  Vest-Brøndby  1:26.48                 
                     
29  Tobias Gammelvind  2004      38.47        1:20.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.98                 
                     
30  Bjørn Cramer Hansen  2004      38.04        1:20.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.23                 
                     
31  William Ølshøj  2004      37.34        1:21.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.32                 
                     
32  Bertram Grøn Brandelev  2004      38.57        1:21.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:37.56                 
                     
33  Frederik Scheby Petersen  2004      37.81        1:22.12   
  Kalundborg SK  1:23.04                 
                     
34  Esben Rasmussen  2004      37.43        1:22.21   
  Vest-Brøndby  1:20.11                 
                     
35  Gabriel Elmedyb  2004      38.49        1:22.27   
  Herlev Svømning  1:24.37                 
                     
36  Silas Waterval  2004      39.24        1:22.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.70                 
                     
37  Tobias Mølbak  2004      37.77        1:22.47   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.24                 
                     
38  Oliver Schultz  2004      38.41        1:22.69   
  Køge Svømmeklub  1:19.80                 
                     
39  Nicklas Plank  2004      38.70        1:22.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
40  Frederik Taubert Løgager  2004      39.50        1:22.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:27.58                 
                     
41  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      39.28        1:24.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.44                 
                     
42  Pelle Colmorten  2004      39.14        1:24.24   
  Roskilde Svømning  1:31.66                 
                     
43  Elias Noe  2004      38.96        1:25.51   
  Dragsholm Svømmeklub  1:22.11                 
                     
44  Lucas Nielsen  2004      40.64        1:26.21   
  Frederikssund Svømmeklub  1:21.23                 
                     
45  Oscar Isberg  2004      41.38        1:26.50   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
46  Carl Krabbe Heldgaard  2004      40.55        1:26.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.89                 
                     
47  Andreas Eriksen Tankmar  2004      41.35        1:26.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.02                 
                     
48  Emil Witzner Hansen  2004      41.14        1:27.77   
  Svømmeklubben Laksen  1:30.22                 
                     
49  Lauritz Johansen  2004      40.43        1:27.97   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.36                 
                     
50  Nicolai D. B. Hansen  2004      42.37        1:28.37   
  Greve Svømmeklub                   
                     
51  Viggo Prehn  2004      41.99        1:28.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.28                 
                     
52  Mikkel Roed  2004      42.00        1:28.86   
  Køge Svømmeklub  1:29.37                 
                     
53  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      43.29        1:30.64   
  Ringsted Svømme Klub  1:32.56                 
                     
Mathias Lindgaard  2004              DSQ  SW 7.1 v. 25m 
  Herlev Svømning  1:24.77                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004              DSQ  SW 7.6 v 25m 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.62                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004              DSQ  SW 7.6 v 75 m 
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006              30.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.25                 
Julie Liv Madsen  2006              30.88   
  Greve Svømmeklub  31.27                 
Agnete Boelt  2006              31.21   
  Sigma Swim Allerød  31.77                 
Malu Melody Christensen  2006              31.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.51                 
Ida Skov Kragh  2006              31.74   
  Slangerup Svømmeklub  32.60                 
Falka Tind  2006              32.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.24                 
Astrid Mulipola  2006              32.36   
  Sigma Swim Allerød  32.69                 
Liva la Cour  2006              32.38   
  Gentofte Svømme Klub  33.38                 
Monika Dragieva  2006              32.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.25                 
10  Alma Møller-Ern  2006              32.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.69                 
11  Kamma Rasmussen  2006              33.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.51                 
12  Julie Eriksen Tankmar  2006              33.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.08                 
13  Liva Gottorp Sørensen  2006              33.99   
  Vest-Brøndby  34.25                 
14  Emilie Hartvig-Olsen  2006              34.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.60                 
15  Julie Brix Østergaard  2006              34.59   
  Køge Svømmeklub  35.51                 
16  SIF Bramm  2006              34.78   
  A6  35.48                 
17  Elisabeth Augusta Englev  2006              34.90   
  Greve Svømmeklub  35.10                 
18  Mille Frydendahl  2006              34.91   
  Slangerup Svømmeklub  36.25                 
19  Andrea Nøhr Petersen  2006              35.07   
  Køge Svømmeklub  34.14                 
20  Leonora M Postgaard  2006              35.15   
  Glostrup Svømmeklub  38.82                 
21  Andrea Lindberg Vedøe  2006              35.36   
  Sigma Swim Allerød  36.26                 
22  Klara-Sofie Bollmann  2006              35.37   
  Køge Svømmeklub  35.19                 
23  Alba Mantoni  2006              35.52   
  Gentofte Svømme Klub  35.10                 
24  Sofie Amalie Krag  2006              35.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.58                 
25  Amalie Backhausen  2006              35.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.32                 
26  Marie Nissov-Johansen  2006              35.97   
  Vest-Brøndby  37.22                 
27  Cille Winskov Rasmussen  2006              36.05   
  Roskilde Svømning  35.96                 
28  Sara Kaarup Andersen  2006              36.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.02                 
29  Nanja Frahm-Falkenberg  2006              36.30   
  Gentofte Svømme Klub  35.84                 
30  Rikke Therp  2006              36.32   
  Vest-Brøndby  35.81                 
31  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006              36.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.44                 
32  Mathilde Holm Villadsen  2006              36.51   
  Solrød Svømmeklub  38.50                 
33  Sarah Højlund  2006              36.66   
  VAT Copenhagen-MK31  38.58                 
34  Jasmine Løkkegaard  2006              36.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.57                 
35  Alberte Crone Larsen  2006              36.97   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.46                 
36  Freja Juul  2006              37.01   
  Næstved IF  35.96                 
37  Stella Demuth Andersen  2006              37.02   
  Gentofte Svømme Klub  38.95                 
38  Emilie Wilms Jensen  2006              37.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.33                 
39  Caroline Rygaard Hansen  2006              37.51   
  Solrød Svømmeklub  37.19                 
40  Siv Reimer  2006              37.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.49                 
41  Zoe Overby Traberg  2006              37.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.78                 
42  Kamille Bentsen  2006              37.65   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.60                 
43  Maja Damkjær Bartels  2006              37.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.90                 
44  Dicte Laurberg Vedel  2006              37.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.49                 
45  Mie Ankersen  2006              37.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  36.44                 
46  Beatrice Buhr Müller  2006              38.06   
  Kalundborg SK  38.09                 
47  Silje Mathiasen  2006              38.07   
  SVØM Korsør  38.82                 
48  Lara Smerdal  2006              38.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.18                 
49  Sofie Larsen  2006              38.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.92                 
50  Annette Toft  2006              39.04   
  Køge Svømmeklub  43.70                 
51  Anna Hjorth Christensen  2006              39.72   
  Køge Svømmeklub  41.48                 
52  Clara Thomsen  2006              41.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.01                 
53  Henriette Roos  2006              42.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Menck Nielsen  2005              27.97   
  Helsingør Svømmeklub  27.41                 
Malte Berlin  2005              28.95   
  Rønne Svømme Klub  28.54                 
Julius Svarrer  2005              29.22   
  Slangerup Svømmeklub  29.64                 
Casper Puggaard  2005              29.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.09                 
Carl-Emil Echardt  2005              29.91   
  Roskilde Svømning  30.80                 
Mads Møller  2005              30.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.98                 
Robert E Falborg Pedersen  2005              30.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.31                 
Sejer Andersen  2005              30.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.60                 
Magnus Ulrik Larsen  2005              31.35   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.75                 
10  Tobias Rehder Knudsen  2005              31.49   
  SVØM Korsør  31.21                 
11  William Bogø Andersen  2005              31.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.19                 
12  William Bendix Schmidt  2005              31.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.45                 
13  Nicholas Simson  2005              32.00   
  VAT Copenhagen-MK31  31.83                 
14  Anders Thøgersen  2005              32.09   
  Glostrup Svømmeklub  33.51                 
15  Frederik Stender-Petersen  2005              32.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.00                 
16  Louie Uldall  2005              32.58   
  Hillerød Svømmeklub  33.13                 
17  Daniel Bastholm  2005              32.62   
  Greve Svømmeklub  34.86                 
18  Emil Isaksen  2005              32.63   
  Roskilde Svømning  32.43                 
19  Sebastian Rendlev  2005              32.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.05                 
20  Marius Lundsteen Brøndum  2005              32.83   
  Søllerød Svømmeklub  31.86                 
21  Mikkel Andersen  2005              32.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.94                 
22  Carlo-Viggo Cairo  2005              33.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.33                 
23  Theodor Wernberg Løvgreen  2005              33.08   
  Sigma Swim Allerød  32.38                 
24  August Arup Neergaard  2005              33.17   
  Gentofte Svømme Klub  33.23                 
25  Sebastian Sand Gottlieb  2005              33.29   
  Sigma Swim Allerød  34.06                 
26  Nicholas H. Hansen  2005              33.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.26                 
27  Emil Kruse Enemærke  2005              33.58   
  Herlev Svømning  38.67                 
28  Illia Bulba  2005              33.66   
  Hørsholm Svømmeforening  35.29                 
29  August Høy  2005              33.69   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.33                 
30  Bertram Olesen  2005              33.72   
  Frederikssund Svømmeklub  36.55                 
31  Jeppe Bayer Christensen  2005              33.75   
  Herlev Svømning  34.35                 
32  Malthe Foged  2005              33.89   
  Næstved IF  34.73                 
33  William Breuner  2005              34.11   
  Roskilde Svømning  37.24                 
34  Adam Bugge Frandsen  2005              34.14   
  Ringsted Svømme Klub  35.53                 
35  Theodor Møller  2005              34.20   
  Vest-Brøndby  33.22                 
36  Vincent Matras  2005              34.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.04                 
37  Sune Vergmann  2005              34.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.38                 
38  Carl Emil Lundgaard  2005              34.60   
  Gentofte Svømme Klub  36.16                 
39  Philip Rindum  2005              34.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.88                 
40  Alexander Halken  2005              34.70   
  Søllerød Svømmeklub  37.06                 
41  Oscar Svensson  2005              34.87   
  Hørsholm Svømmeforening  46.35                 
42  Konrad Clausen  2005              35.58   
  SVØM Korsør  39.48                 
43  Laurits Boserup  2005              35.95   
  Gentofte Svømme Klub  36.24                 
44  Christian Jepsen  2005              36.33   
  SVØM Korsør  37.12                 
45  Stefan Helding Danielsen  2005              36.74   
  Køge Svømmeklub  38.11                 
46  Magnus Tullberg  2005              37.74   
  Sigma Swim Birkerød  41.63                 
47  Tobias Lindhardt  2005              38.11   
  A6  43.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      29.86        1:04.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.00                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005      30.23        1:04.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.29                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005      31.50        1:08.43   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.03                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005      31.35        1:08.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.04                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      32.75        1:09.94   
  Herlev Svømning  1:10.89                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005      33.40        1:10.22   
  Køge Svømmeklub  1:12.53                 
                     
Rebecca Petersen  2005      32.78        1:10.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.97                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      33.74        1:11.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.07                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005      33.40        1:11.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.00                 
                     
10  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      33.83        1:11.75   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.04                 
                     
11  Liva Lund Hansen  2005      33.38        1:12.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.29                 
                     
12  Caroline Salskov Jensen  2005      34.17        1:13.03   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.03                 
                     
13  Thea Mikkelsen  2005      34.59        1:13.41   
  Glostrup Svømmeklub  1:15.99                 
                     
14  Maya Krogh Brønnicke  2005      33.56        1:13.77   
  Køge Svømmeklub  1:13.30                 
                     
15  Jasmin Egeskov Andersen  2005      34.81        1:13.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.10                 
                     
16  Antoinette Zafra  2005      34.45        1:14.00   
  Roskilde Svømning  1:18.09                 
                     
17  Josephine Thomsen  2005      34.94        1:14.36   
  Herlev Svømning  1:14.93                 
                     
18  Ida Marie Platzer  2005      35.83        1:14.67   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.15                 
                     
19  Selma V Studnitz Andersen  2005      34.47        1:14.76   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.40                 
                     
20  Matilde Schmidt-Lund  2005      36.24        1:14.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.44                 
                     
21  Petrine R. E. Sørensen  2005      34.39        1:14.96   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Caroline Sofie Aagaard  2005      35.41        1:14.98   
  Sigma Swim Birkerød  1:24.08                 
                     
23  Alberte Kreiser-Petersen  2005      34.25        1:14.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.76                 
                     
24  Nanette Skou Clausen  2005      35.63        1:15.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.61                 
                     
25  Maya Hauerberg Terp  2005      34.87        1:16.19   
  A6  1:12.99                 
                     
26  Andrea Holm Sørensen  2005      34.15        1:16.33   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.39                 
                     
27  Annika Britt Larsen  2005      36.08        1:16.92   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
28  Caroline Villum Færch  2005      35.54        1:17.00   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.56                 
                     
29  Hannah B. Pedersen  2005      36.30        1:17.87   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.28                 
                     
30  Kajsa Salomonsen  2005      34.91        1:18.31   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.29                 
                     
31  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      36.60        1:18.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.55                 
                     
31  Silja Brage  2005      37.00        1:18.41   
  A6  1:20.26                 
                     
33  Aliyah Savannah Rasmussen  2005      36.87        1:18.56   
  Ringsted Svømme Klub  1:19.26                 
                     
34  Liv Salhauge  2005      37.31        1:18.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
35  Filippa Eiler  2005      35.94        1:18.77   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
36  Marie Louise B Andersen  2005      36.88        1:18.83   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
37  Freya Ry Nielsen  2005      36.21        1:19.21   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.74                 
                     
38  Elida Thornsen  2005      36.02        1:19.41   
  SVØM Korsør  1:13.53                 
                     
39  Ana Rosa Kragh  2005      36.46        1:19.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.47                 
                     
40  Mille Vester-Christensen  2005      36.85        1:19.96   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.48                 
                     
41  Emma S. Kristensen  2005      36.72        1:20.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.99                 
                     
42  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      36.43        1:20.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.28                 
                     
43  Cille Kirketerp  2005      37.59        1:20.26   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
44  Alba Vendelboe-Schack  2005      36.20        1:20.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.18                 
                     
45  Malene Reynolds  2005      37.89        1:20.97   
  Ringsted Svømme Klub  1:20.06                 
                     
46  Caroline Koch  2005      36.36        1:21.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.96                 
                     
47  Sisse Berg Olesen  2005      36.93        1:21.57   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
48  Juliane Bo Andersen  2005      37.55        1:21.87   
  Roskilde Svømning  1:20.78                 
                     
49  Catrine Porsdal  2005      37.59        1:22.68   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.17                 
                     
50  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      38.28        1:22.71   
  Solrød Svømmeklub  1:19.57                 
                     
51  Mille Maxwell Berthou  2005      37.72        1:23.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.26                 
                     
52  Josefine Staudt  2005      38.48        1:23.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.60                 
                     
53  Caroline Bach Mindested  2005      38.55        1:23.81   
  Sigma Swim Allerød  1:22.77                 
                     
54  Frederikke B. Hansen  2005      36.91        1:23.83   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:31.11                 
                     
55  Cecilie G. Mortensen  2005      39.46        1:24.48   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.47                 
                     
56  Emma Karoline Guldberg  2005      36.71        1:24.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
57  Anna R. Strøbek  2005      38.62        1:25.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.22                 
                     
58  Luna Christensen  2005      39.70        1:26.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.18                 
                     
59  Olivia Mai Gustafson  2005      37.75        1:26.27   
  Køge Svømmeklub  1:22.72                 
                     
60  Victoria W. Stahl  2005      40.52        1:27.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
61  Lærke Møller  2005      40.27        1:27.56   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
62  Nikoline R. Amstrup  2005      39.39        1:27.74   
  Sigma Swim Birkerød  1:32.66                 
                     
63  Lise Refsgaard  2005      38.13        1:30.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
64  Ronja K. S. Josephsen  2005      39.89        1:31.70   
  Slangerup Svømmeklub  1:33.66                 
                     
Emmeline S. Bertelsen  2005              DSQ  sw 8,2 
  Ringsted Svømme Klub  1:32.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004      28.62        1:01.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.07                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004      29.88        1:03.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.92                 
                     
Elias Noe  2004      30.17        1:04.53   
  Dragsholm Svømmeklub  1:06.23                 
                     
Mathias Christensen  2004      30.62        1:05.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.80                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      29.83        1:05.23   
  Greve Svømmeklub  1:04.52                 
                     
Casper Madsen  2004      31.23        1:05.87   
  Slagelse Svømmeklub  1:07.60                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      31.87        1:06.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.36                 
                     
Alexander Vergereau  2004      30.96        1:06.17   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.67                 
                     
Oscar Isberg  2004      31.27        1:06.49   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:07.69                 
                     
10  William Ølshøj  2004      30.37        1:06.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.13                 
                     
11  Frederik Scheby Petersen  2004      31.24        1:06.89   
  Kalundborg SK  1:08.16                 
                     
12  Nicklas Plank  2004      31.43        1:07.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:06.62                 
                     
13  Niels Krogh-Olsen  2004      31.63        1:07.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.91                 
                     
14  Rasmus Warberg  2004      31.25        1:07.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.30                 
                     
15  Sebastian Greisen  2004      31.62        1:07.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.40                 
                     
16  Silas Waterval  2004      31.38        1:07.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.20                 
                     
17  Matias Munkholm  2004      31.31        1:08.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.49                 
                     
18  Pelle Colmorten  2004      31.45        1:08.22   
  Roskilde Svømning  1:08.02                 
                     
19  Eigil Sigfusson  2004      30.96        1:08.29   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.53                 
                     
20  Mathias Lindgaard  2004      32.06        1:08.37   
  Herlev Svømning  1:11.35                 
                     
21  Gabriel Elmedyb  2004      32.14        1:09.18   
  Herlev Svømning  1:11.21                 
                     
22  Oliver Schultz  2004      31.56        1:09.47   
  Køge Svømmeklub  1:07.25                 
                     
23  Bertram Grøn Brandelev  2004      32.29        1:10.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.80                 
                     
24  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      32.27        1:10.51   
  Vest-Brøndby  1:14.16                 
                     
25  Julian Birch  2004      32.67        1:10.75   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.32                 
                     
26  Anders Kousgard Kortegaar  2004      32.46        1:10.79   
  A6  1:10.90                 
                     
27  Alexander Marcus Englev  2004      31.96        1:11.61   
  Greve Svømmeklub  1:10.80                 
                     
28  Alfred Balslev Jørgensen  2004      32.75        1:11.73   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.50                 
                     
29  Frederik Lund Hirsbak  2004      32.26        1:11.75   
  A6  1:15.12                 
                     
30  Andreas Stampe Dalgaard  2004      33.47        1:12.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.41                 
                     
31  Lucas Nielsen  2004      32.36        1:12.49   
  Frederikssund Svømmeklub  1:09.88                 
                     
32  Niklas Wiese Dobel  2004      33.45        1:12.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.33                 
                     
33  Mads Liechti  2004      33.27        1:12.70   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.64                 
                     
34  Joakim Grøn-Henriksen  2004      33.39        1:12.81   
  Ringsted Svømme Klub  1:13.87                 
                     
35  Nicolai D. B. Hansen  2004      33.71        1:12.85   
  Greve Svømmeklub  1:11.78                 
                     
36  Troels Fode  2004      34.23        1:13.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.18                 
                     
37  Emil Søby  2004      33.44        1:13.31   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:14.28                 
                     
38  Alexander Cueto Rasmussen  2004      34.43        1:13.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.70                 
                     
39  Tobias Mølbak  2004      32.82        1:13.51   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.94                 
                     
40  Lauritz Johansen  2004      32.12        1:13.61   
  Glostrup Svømmeklub  1:12.97                 
                     
41  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      34.20        1:14.20   
  Ringsted Svømme Klub  1:14.12                 
                     
42  Jannik Jørgensen  2004      34.30        1:14.79   
  Slagelse Svømmeklub  1:24.36                 
                     
43  Carl Krabbe Heldgaard  2004      33.74        1:14.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.67                 
                     
44  Emil Witzner Hansen  2004      34.23        1:15.01   
  Svømmeklubben Laksen  1:20.01                 
                     
45  Andreas Eriksen Tankmar  2004      34.54        1:15.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.00                 
                     
46  Frederik Taubert Løgager  2004      35.33        1:17.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:30.19                 
                     
47  Jeppe Kjær  2004      36.10        1:17.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.53                 
                     
48  Mikkel Roed  2004      35.56        1:18.24   
  Køge Svømmeklub  1:18.90                 
                     
49  Bjørn Cramer Hansen  2004      36.17        1:18.87   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.25                 
                     
50  Esben Rasmussen  2004      34.27        1:19.22   
  Vest-Brøndby  1:12.17                 
                     
51  Sebastian Hviid Larsen  2004      36.63        1:19.48   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.88                 
                     
52  Villads Arfelt  2004      37.03        1:19.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.73                 
                     
53  Oscar Kroos  2004      38.05        1:20.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.55                 
                     
54  Viggo Prehn  2004      36.71        1:22.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.87                 
                     
55  Silas Fessel  2004      36.94        1:25.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.47                 
                     
56  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      37.06        1:25.73   
  Næstved IF  1:36.59                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              DSQ  SW 8.4 v 25m 
  Gentofte Svømme Klub  1:14.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004      31.45  1:07.16  1:44.67    2:21.07   
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.46                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004      31.77  1:07.96  1:45.25    2:23.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.44                 
                     
Liva Stjernholm  2004      33.06  1:11.08  1:49.96    2:29.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:27.44                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004      33.09  1:11.18  1:51.41    2:30.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.61                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004      32.04  1:10.89  1:51.72    2:32.06   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.66                 
                     
Frida Bang Stanelt  2004      33.82  1:12.83  1:52.72    2:32.19   
  Kalundborg SK                   
                     
Wilma Anker  2004      32.59  1:10.43  1:50.76    2:33.34   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.10                 
                     
Josefine Zebitz  2004      35.00  1:13.62  1:54.55    2:34.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.51                 
                     
Olivia Callesen  2004      32.84  1:11.59  1:52.85    2:35.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.78                 
                     
10  Josephine Holst Vinther  2004      34.53  1:14.27  1:55.61    2:37.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.79                 
                     
11  Josefine Arbo Sørensen  2004      33.94  1:14.02  1:56.39    2:37.29   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:38.85                 
                     
12  Astrid M. Østergaard  2004      34.99  1:15.73  1:58.02    2:39.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.48                 
                     
13  Sara Damkjær Bartels  2004      33.46  1:12.77  1:55.54    2:39.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.99                 
                     
14  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      34.85  1:14.93  1:57.00    2:40.06   
  Greve Svømmeklub  2:38.99                 
                     
15  Mathilde Maria Thorsen  2004      32.91  1:13.81  1:56.57    2:40.63   
  Helsingør Svømmeklub  2:52.25                 
                     
16  Frederikke Falk-List  2004      35.02  1:15.98  1:58.86    2:40.69   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.40                 
                     
17  Emilia C. R. Olsen  2004      34.65  1:16.10  1:58.73    2:41.78   
  VAT Copenhagen-MK31  2:46.58                 
                     
18  Jasmin Philip  2004      34.10  1:14.86  1:58.93    2:42.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.19                 
                     
19  Malou Soelberg  2004      35.93  1:16.89  2:01.11    2:44.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.52                 
                     
20  Anna Nørskov  2004      34.25  1:15.69  1:59.85    2:44.92   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.83                 
                     
21  Clara Hartvig-Olsen  2004      35.78  1:18.62  2:02.67    2:44.95   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:53.38                 
                     
22  Liva Søby  2004      35.98  1:18.15  2:02.72    2:45.51   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.79                 
                     
23  Elisabeth Them Jensen  2004      34.62  1:16.54  2:01.79    2:45.94   
  Køge Svømmeklub  2:49.91                 
                     
24  Isabella Victoria Nimb  2004      36.15  1:18.65  2:02.39    2:46.74   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.07                 
                     
25  Josefine Krumbak  2004      34.87  1:16.30  2:01.80    2:47.16   
  Køge Svømmeklub  2:51.02                 
                     
26  Karoline Nielsen  2004      36.11  1:18.76  2:03.48    2:48.66   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
27  Caroline Holm  2004      37.19  1:20.65  2:05.70    2:49.22   
  Kalundborg SK                   
                     
28  Mathilda Hyldal Jung  2004      35.24  1:17.79  2:03.14    2:49.29   
  Slangerup Svømmeklub  59:59.59                 
                     
29  Anne Sofie Evald  2004      36.42  1:19.44  2:04.79    2:51.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.35                 
                     
30  Alba Lyhne Weiner  2004      37.21  1:20.93  2:07.64    2:52.00   
  Søllerød Svømmeklub  3:00.00                 
                     
31  Emilie Pyndt Hansen  2004      37.83  1:23.01  2:08.93    2:53.06   
  Frederikssund Svømmeklub  2:50.04                 
                     
32  Clara Toft  2004      36.77  1:21.17  2:07.91    2:53.50   
  Gentofte Svømme Klub  3:03.22                 
                     
33  Nicoline H. Baadsgaard  2004      37.57  1:22.49  2:08.85    2:54.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
34  Caroline Wiuff Jensen  2004      36.96  1:21.18  2:08.33    2:56.06   
  Vest-Brøndby  2:59.80                 
                     
35  Freja Møller  2004      38.29  1:22.17  2:08.95    2:56.61   
  Slangerup Svømmeklub  59:59.59                 
                     
36  Martha Hjuler Britze  2004      37.06  1:22.01  2:09.06    2:57.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
37  Emma Zambrano Thorsen  2004      36.16  1:19.49  2:09.78    3:00.01   
  Vest-Brøndby  3:03.27                 
                     
38  Laura L. Hørning  2004      36.99  1:22.58  2:11.87    3:01.79   
  Glostrup Svømmeklub  3:00.70                 
                     
39  Laura Vangkilde  2004      38.81  1:25.45  2:13.95    3:02.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.12                 
                     
40  Olivia Møller  2004      37.07  1:23.63  2:14.15    3:02.72   
  Køge Svømmeklub  3:07.43                 
                     
41  Mathilde Mathiesen  2004      37.94  1:25.54  2:16.97    3:05.76   
  Albertslund IF  3:30.00                 
                     
42  Johanne Baes Aaholst  2004      38.79  1:24.96  2:16.52    3:08.37   
  Hillerød Svømmeklub  3:15.41                 
                     
42  Mikkeline Mailund Clan  2004      38.19  1:24.78  2:15.30    3:08.37   
  Søllerød Svømmeklub  3:10.00                 
                     
44  Elisabeth Roskær  2004      40.95  1:28.86  2:19.69    3:08.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:02.72                 
                     
45  Amalie Brammer Kærgaard  2004      40.17  1:29.52  2:21.24    3:13.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:09.21                 
                     
Nønne Christensen  2004              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Signe Krag Andersen  2004              DNF   
  Sigma Swim Allerød  2:51.35                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004                akut syg 
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emma Stoltz  2004                akut syg 
  Sigma Swim Allerød  3:12.45                 
                     
Pauline Drucker  2004                akut syg 
  Søllerød Svømmeklub  3:05.00                 
                     
Katrine Bonefeld  2004              DSQ  SW 8.3 v 50m 
  Sigma Swim Birkerød  3:03.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003      31.02  1:05.40  1:39.77    2:14.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.04                 
                     
Mikkel Mortensen  2003      31.31  1:07.74  1:42.92    2:17.08   
  Kalundborg SK  2:20.52                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      30.85  1:07.16  1:42.84    2:17.96   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.41                 
                     
Lasse Darlem Brandt  2003      31.39  1:07.12  1:44.63    2:22.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.58                 
                     
Andreas Hoffmann  2003      31.92  1:08.56  1:45.81    2:23.00   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.43                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003      30.82  1:07.74  1:45.70    2:23.41   
  Hørsholm Svømmeforening  2:22.13                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      31.70  1:08.74  1:46.49    2:24.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.91                 
                     
Christian Boutrup  2003      33.12  1:10.25  1:48.21    2:24.55   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.51                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003      31.04  1:07.18  1:45.45    2:24.55   
  Køge Svømmeklub  2:23.49                 
                     
10  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      31.62  1:07.50  1:45.23    2:24.75   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:31.38                 
                     
11  Mikkel Jørgensen  2003      31.57  1:07.97  1:46.37    2:25.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.88                 
                     
12  Nicolai Therkelsen  2003      30.80  1:07.22  1:46.21    2:26.15   
  Svømmeklubben Laksen  2:42.34                 
                     
13  Emil Osberg Poulsen  2003      32.25  1:09.04  1:47.20    2:26.23   
  Dragsholm Svømmeklub  2:39.11                 
                     
14  Valdemar Brøns  2003      31.44  1:07.58  1:45.98    2:26.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.37                 
                     
15  Silas Lykke  2003      30.67  1:08.70  1:49.14    2:27.94   
  Slagelse Svømmeklub  2:28.30                 
                     
16  Villads Kruse  2003      32.25  1:09.26  1:48.17    2:28.15   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  William Kristensen  2003      32.15  1:09.92  1:49.27    2:29.17   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.74                 
                     
18  Benjamin Bodal  2003      32.34  1:10.43  1:50.41    2:29.82   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.39                 
                     
19  Daniel Garne Larsen  2003      31.88  1:09.82  1:49.80    2:30.14   
  Sigma Swim Allerød  2:35.03                 
                     
20  Christoffer Rekling  2003      31.81  1:09.68  1:50.14    2:30.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.11                 
                     
21  Valdemar Kristensen  2003      31.82  1:09.84  1:50.35    2:31.10   
  Søllerød Svømmeklub  2:59.00                 
                     
22  Esben Brasch Jensen  2003      32.74  1:11.52  1:51.84    2:31.29   
  Greve Svømmeklub  2:42.07                 
                     
23  Mikkel Hjelm  2003      33.25  1:13.08  1:54.00    2:32.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Noah Bred  2003      32.40  1:11.53  1:52.81    2:33.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.71                 
                     
25  Noah Koefoed Weiss  2003      33.79  1:13.41  1:53.79    2:35.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.07                 
                     
26  Tobias Davidsen  2003      31.79  1:10.91  1:52.85    2:35.19   
  Vest-Brøndby  2:37.99                 
                     
27  Carl Heyn Stage  2003      34.49  1:15.10  1:55.96    2:39.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
28  Elias Rought  2003      35.61  1:16.78  1:58.51    2:41.00   
  Slagelse Svømmeklub  2:37.88                 
                     
29  Mohammed Ghizzaui  2003      29.61  1:09.92  1:55.96    2:41.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.73                 
                     
30  Asger Johansen  2003      32.28  1:11.95  1:56.43    2:41.94   
  Glostrup Svømmeklub  2:37.25                 
                     
31  Lucas Jul Pedersen  2003      33.90  1:15.63  1:59.39    2:42.49   
  Næstved IF  2:45.78                 
                     
Joakim Køhn  2003              DSQ  SW 8.3 v 125m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      32.26        1:08.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.35                 
                     
Agnete Boelt  2006      32.25        1:11.49   
  Sigma Swim Allerød  1:11.83                 
                     
Julie Liv Madsen  2006      32.32        1:12.15   
  Greve Svømmeklub  1:12.70                 
                     
Falka Tind  2006      32.93        1:12.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.15                 
                     
Ida Skov Kragh  2006      33.72        1:13.27   
  Slangerup Svømmeklub  1:13.53                 
                     
Malu Melody Christensen  2006      32.45        1:13.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.10                 
                     
Astrid Mulipola  2006      33.41        1:14.38   
  Sigma Swim Allerød  1:14.52                 
                     
Mille Frydendahl  2006      34.30        1:14.39   
  Slangerup Svømmeklub  1:15.97                 
                     
Liva la Cour  2006      35.75        1:17.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.25                 
                     
10  Amalie Backhausen  2006      37.14        1:17.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.84                 
                     
11  Monika Dragieva  2006      34.45        1:17.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.15                 
                     
12  Emilie Hartvig-Olsen  2006      36.47        1:18.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.56                 
                     
13  Julie Brix Østergaard  2006      37.36        1:18.05   
  Køge Svømmeklub  1:23.96                 
                     
14  Sofie Amalie Krag  2006      37.07        1:18.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.33                 
                     
15  Andrea Nøhr Petersen  2006      36.48        1:18.77   
  Køge Svømmeklub  1:20.92                 
                     
16  Alba Mantoni  2006      35.63        1:18.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.25                 
                     
17  Cille Winskov Rasmussen  2006      37.25        1:18.96   
  Roskilde Svømning  1:19.29                 
                     
18  Liva Gottorp Sørensen  2006      37.27        1:19.12   
  Vest-Brøndby  1:20.85                 
                     
19  Freja Juul  2006      36.80        1:19.23   
  Næstved IF  1:19.85                 
                     
20  Andrea Lindberg Vedøe  2006      36.87        1:19.64   
  Sigma Swim Allerød  1:20.22                 
                     
21  Alma Møller-Ern  2006      36.98        1:19.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:21.74                 
                     
21  Sara Kaarup Andersen  2006      36.76        1:19.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.69                 
                     
23  Elisabeth Augusta Englev  2006      36.62        1:19.77   
  Greve Svømmeklub  1:19.07                 
                     
24  Stella Demuth Andersen  2006      37.60        1:20.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.22                 
                     
25  Kamma Rasmussen  2006      36.96        1:20.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.49                 
                     
26  Julie Eriksen Tankmar  2006      36.59        1:20.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.17                 
                     
27  Sarah Højlund  2006      37.74        1:20.29   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.15                 
                     
28  Rikke Therp  2006      37.05        1:20.51   
  Vest-Brøndby  1:21.80                 
                     
29  Mathilde Holm Villadsen  2006      37.25        1:20.54   
  Solrød Svømmeklub  1:23.42                 
                     
29  Zoe Overby Traberg  2006      39.44        1:20.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.85                 
                     
31  Siv Reimer  2006      37.19        1:20.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.75                 
                     
32  Dicte Laurberg Vedel  2006      37.58        1:20.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.95                 
                     
33  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      38.30        1:20.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.66                 
                     
33  Klara-Sofie Bollmann  2006      36.39        1:20.95   
  Køge Svømmeklub  1:19.79                 
                     
35  Leonora M Postgaard  2006      37.50        1:21.25   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.17                 
                     
36  Jasmine Løkkegaard  2006      37.37        1:21.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.77                 
                     
37  Silje Mathiasen  2006      37.37        1:21.55   
  SVØM Korsør  1:23.32                 
                     
38  Alberte Crone Larsen  2006      39.19        1:21.68   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:22.59                 
                     
39  Caroline Rygaard Hansen  2006      39.26        1:21.80   
  Solrød Svømmeklub  1:22.64                 
                     
40  Lara Smerdal  2006      38.51        1:21.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.76                 
                     
41  Nanja Frahm-Falkenberg  2006      39.43        1:22.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.21                 
                     
42  Kamille Bentsen  2006      38.02        1:22.66   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:22.67                 
                     
43  Maja Damkjær Bartels  2006      38.64        1:22.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.61                 
                     
44  Emilie Wilms Jensen  2006      36.67        1:22.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:20.66                 
                     
45  Beatrice Buhr Müller  2006      37.99        1:23.23   
  Kalundborg SK  1:23.54                 
                     
46  Sofie Larsen  2006      39.56        1:23.46   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.99                 
                     
47  Clara Thomsen  2006      40.19        1:23.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.65                 
                     
48  Anna Hjorth Christensen  2006      38.81        1:24.50   
  Køge Svømmeklub  1:23.72                 
                     
49  Henriette Roos  2006      39.55        1:25.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.67                 
                     
Annette Toft  2006              DSQ  sw 9.4 75 meter 
  Køge Svømmeklub  1:22.16                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      29.95        1:05.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.95                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005      31.27        1:08.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.97                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      31.97        1:08.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.55                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005      31.15        1:10.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.95                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      31.14        1:10.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.03                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005      32.18        1:10.76   
  A6  1:12.67                 
                     
Rebecca Petersen  2005      33.07