2019-11-13   03:46:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Årgangscuppen

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Årgangscuppen 2018    Udskriftsdato  09 februar 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  HSK, GSC & Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 februar 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004    560          31.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    527          31.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
Alma Heyn Stage  2004    519          31.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Katrine Bonefeld  2004    512          32.07   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Sarah Carugati  2004    506          32.21   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
Josephine Holst Vinther  2004    485          32.66   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
Laura Borre Jacobsen  2004    476          32.86   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
Malu Melody Christensen  2006    457          33.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
Lise Refsgaard  2005    433          33.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
10  Malou Soelberg  2004    429          34.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.05                 
11  Liva Søby  2004    417          34.34   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
12  Kajsa Salomonsen  2005    397          34.92   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
13  Josefine Staudt  2005    378          35.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
14  Martine Damborg  2007    374          35.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.05                 
15  Caroline Sofie Aagaard  2005    372          35.69   
  Sigma Swim  59:59.05                 
16  Cecilie G. Mortensen  2005    367          35.84   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
17  Dikte Johanne Schrøder  2006    351          36.39   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.05                 
18  Jasmine Løkkegaard  2006    326          37.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.05                 
19  Alma Olivarius  2005    316          37.67   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
20  Dicte Laurberg Vedel  2006    312          37.81   
  VAT Copenhagen  59:59.05                 
21  Cecilie Rud  2006    283          39.07   
  Sigma Swim  59:59.04                 
22  Victoria Wiingaard  2006    278          39.32   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.05                 
23  Emma Brogaard Krogh  2007    220          42.49   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 februar 2018 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark