2020-01-26   23:32:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted cup 2018    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:43   
  Arrangør  Mamaluxus         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen    30.86        1:04.67   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    31.38        1:05.46   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    32.09        1:06.69   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.28        1:07.18   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    31.90        1:08.06   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    31.96        1:08.52   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.57        1:09.13   
Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen    33.34        1:10.06   
Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub    32.88        1:10.20   
10  Viktoria Freja Sørensen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.66        1:10.32   
11  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.82        1:11.90   
12  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.16        1:11.94   
13  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31    33.20        1:12.11   
14  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.15        1:13.10   
15  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen    34.59        1:14.76   
16  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.88        1:16.31   
17  Olivia Nielsen  2004  Næstved IF    39.50        1:25.56   
18  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb    40.26        1:27.35   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    33.57        1:11.04   
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    33.31        1:11.06   
Alma Møller-Ern  2006  VAT Copenhagen    33.78        1:13.84   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    33.77        1:14.03   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.13        1:17.80   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    37.31        1:19.59   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.97        1:19.61   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub    36.68        1:19.91   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    35.67        1:20.95   
10  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.50        1:21.03   
11  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    37.60        1:22.24   
12  Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    37.12        1:22.42   
13  Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    38.57        1:22.71   
14  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub    38.09        1:22.91   
15  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    39.75        1:24.41   
16  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    39.56        1:25.95   
17  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.51        1:26.48   
18  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.75        1:28.15   
19  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    40.72        1:30.94   
20  Viola Brandt-Brofeldt  2006  VAT Copenhagen-MK31    40.71        1:31.16   
21  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.11        1:34.02   
22  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    42.84        1:34.69   
23  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    43.04        1:35.58   
24  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    43.96        1:36.39   
25  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.04        1:49.61   
Sveda Naima Grude  2006  Schwerin            DNS   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  s.w 8.3 v 75 m 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2015 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.62        1:26.59   
Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    44.50        1:39.71   
Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub    45.84        1:41.09   
Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub    49.33        1:46.13   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    51.33        1:57.53   
Viktoria Annabel Graulund  2007  SVØM Korsør            DSQ  sw 8.2 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark