2020-01-26   23:37:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted cup 2018    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  Mamaluxus         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2018         
 
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.02        58.91   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.91        59.25   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.41        1:00.23   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    26.70        1:00.94   
Till Otto Gottmann  2000  Schwerin    27.35        1:01.15   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    28.05        1:01.80   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.69        1:01.94   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    29.28        1:03.31   
Mads Ørsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen    30.17        1:03.58   
10  Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    29.19        1:03.79   
11  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen    29.82        1:03.83   
12  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.43        1:03.88   
13  Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    30.45        1:04.48   
14  Mohammed Ghizzaui  2003  VAT Copenhagen    30.59        1:04.49   
15  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    30.94        1:05.12   
16  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen    29.25        1:05.20   
17  Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen    31.99        1:06.44   
18  Marc Amon Gottmann  2003  Schwerin    30.71        1:06.63   
19  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.85        1:06.82   
20  Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    31.40        1:07.35   
21  Christer Papenbroock  2002  Schwerin    32.95        1:07.42   
22  Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.54        1:07.64   
23  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen    31.67        1:07.95   
24  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    32.48        1:08.00   
25  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    31.81        1:08.84   
26  Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svømmeklub    32.77        1:10.35   
27  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    30.66        1:10.61   
28  Matti Andersen  2001  Næstved IF    32.06        1:10.65   
29  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.53        1:10.98   
30  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    32.09        1:11.13   
31  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub    34.29        1:11.24   
32  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.21        1:11.52   
33  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.10        1:12.05   
34  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.35        1:12.16   
35  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    34.04        1:12.84   
36  Harald Franck  2003  Næstved IF    33.21        1:13.69   
37  Sebastian Hofmann Peterse  2003  Nakskov Svømme Klub    34.14        1:14.34   
38  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.51        1:14.61   
39  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen    35.49        1:15.18   
40  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    35.12        1:15.41   
41  Lucas Linnebjerg  2003  Vordingborg Svømme Klub    34.07        1:16.06   
42  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.83        1:17.27   
43  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF    36.61        1:17.81   
44  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.56        1:28.38   
45  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.14        2:18.18   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen            DSQ  sw 6.5 v 50 m 
Kim Johnson  2000  Karlshamns Simklubb            DSQ  sw 9.4 v 50m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Berlin  2005  Rønne Svømme Klub    31.17        1:06.69   
Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen    32.26        1:06.90   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    31.85        1:07.42   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    32.03        1:09.60   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.94        1:09.70   
Jeppe Kjær  2004  VAT Copenhagen    33.81        1:09.76   
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    31.52        1:09.79   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    31.48        1:10.23   
Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    33.64        1:10.69   
10  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    32.67        1:11.02   
11  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    32.65        1:11.77   
12  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen    34.32        1:11.84   
13  Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør    33.23        1:12.23   
14  Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svømmeklub    33.60        1:12.60   
15  William Breuner  2005  Roskilde Svømning    34.29        1:13.48   
16  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    35.73        1:13.57   
17  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    35.84        1:13.77   
18  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.55        1:13.78   
19  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    34.17        1:13.88   
20  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub    33.39        1:13.91   
21  Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    35.58        1:14.28   
22  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    33.69        1:14.99   
23  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub    36.40        1:15.77   
24  August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.95        1:15.80   
25  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    34.06        1:16.12   
26  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub    35.51        1:16.18   
27  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    35.14        1:16.29   
28  Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør    34.92        1:16.98   
29  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub    35.03        1:17.13   
30  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    35.07        1:17.29   
31  Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    37.19        1:17.38   
32  Sune Vergmann  2005  VAT Copenhagen    37.69        1:17.40   
33  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    35.09        1:17.41   
34  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    36.87        1:17.52   
35  Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.97        1:17.62   
36  Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    37.41        1:17.83   
37  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning    37.51        1:18.16   
38  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    38.02        1:18.65   
39  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    35.50        1:20.08   
40  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.80        1:20.10   
41  Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    36.85        1:20.29   
42  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.21        1:20.69   
43  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    39.36        1:20.78   
44  Mikkel Christiansen  2004  Nakskov Svømme Klub    37.90        1:20.99   
45  Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    39.59        1:21.38   
46  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.52        1:22.28   
47  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    37.36        1:22.68   
48  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.98        1:23.49   
49  Frederik Rasmussen  2005  VAT Copenhagen    39.41        1:23.71   
50  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    39.29        1:24.76   
51  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    39.72        1:24.83   
52  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.74        1:26.68   
53  Jeppe Veise  2004  SVØM Korsør    42.66        1:27.29   
54  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31    41.81        1:28.98   
55  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.49        1:30.66   
56  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub    45.90        1:30.88   
57  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    44.45        1:32.50   
58  Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub    45.01        1:32.64   
59  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.31        1:34.91   
60  Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør    45.96        1:39.27   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            DSQ  sw 7.5 v 75m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    32.88        1:12.23   
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.58        1:12.77   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    34.83        1:15.66   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    36.60        1:16.84   
Fiete M Deissler  2006  Schwerin    37.65        1:19.35   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.53        1:19.44   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.56        1:19.89   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør    35.00        1:20.82   
August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    40.89        1:22.64   
10  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    38.89        1:22.73   
11  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub    39.08        1:23.78   
12  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    40.23        1:26.33   
13  William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.07        1:26.89   
14  Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    40.51        1:26.90   
15  Nicolas Christiansen  2007  Roskilde Svømning    40.69        1:27.29   
16  Christian Quist  2007  SVØM Korsør    40.11        1:27.33   
17  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    40.83        1:27.53   
18  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.32        1:27.55   
19  Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub    41.93        1:30.25   
20  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub    43.58        1:31.41   
21  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.21        1:31.51   
22  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    43.67        1:31.79   
23  Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.32        1:35.22   
24  Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK    45.17        1:35.39   
25  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub    46.30        1:35.56   
26  Laurits Erichsen  2007  Rønne Svømme Klub    47.04        1:37.56   
27  Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub    48.22        1:37.90   
28  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    47.81        1:38.69   
29  Hannibal Wamberg  2006  Gentofte Svømme Klub    45.99        1:40.21   
30  Maximillian Lippert  2007  Schwerin    49.32        1:40.51   
31  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd    48.94        1:41.85   
32  Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    49.21        1:46.84   
33  Tobias Sejr Trampedach  2008  Rønne Svømme Klub    54.50        1:50.35   
34  Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning    52.96        1:51.82   
35  Elias Løkken Boss  2008  Rønne Svømme Klub    53.65        1:52.18   
36  Noah Heuser  2007  Holbæk Svømme Klub    53.66        1:53.57   
37  Viktor Damkjær Pyndt  2008  Svømmeklubben Syd    55.99        1:55.84   
38  Alexandar K. Petersen  2009  Svømmeklubben Syd            2:08.22   
Anton Seerinsen  2007  Roskilde Svømning            DNS   
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub            DNS   
August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  sw 7.5 v 25m 
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  sw 8.4 v 75m 
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            DSQ  sw 8.4 v 75 m 
Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            DSQ  sw 6.2 v 50m 
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            DSQ  sw 8.4 v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark