2021-12-08   04:15:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2017-2018, Kristinehamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  12:17   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    32.29  1:07.19  1:43.81    2:19.68   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    33.71  1:10.90  1:49.86    2:30.00   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.97  1:09.44  1:46.65    2:23.44   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.29  1:12.33  1:51.13    2:28.46   
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians    34.13  1:13.92  1:55.89    2:35.01   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    36.28  1:16.27  1:58.28    2:40.09   
Frida Lundstrm  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.36  1:29.67  2:16.93    3:03.18   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    40.40  1:27.36  2:15.59    3:03.23   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Hammarbck  2003  Karlskoga Simfrening    33.72  1:11.76  1:53.02    2:35.14   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    36.39  1:18.38  2:02.94    2:47.09   
Emelie Hk  2003  Filipstads Simklubb    37.42  1:20.69  2:05.76    2:50.35   
Lydia Brttorp  2003  rebro Simallians    48.57  1:43.12  2:41.43    3:36.68   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    31.74  1:06.64  1:42.88    2:17.70   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    32.37  1:08.09  1:45.83    2:22.94   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsllskap    31.96  1:09.30  1:49.57    2:31.24   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    34.00  1:12.79  1:53.14    2:32.68   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    34.85  1:13.92  1:54.67    2:34.24   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.36  1:15.18  1:56.51    2:36.56   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    34.42  1:14.54  1:56.35    2:37.61   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    35.64  1:15.57  1:57.49    2:39.11   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    36.06  1:17.02  1:58.63    2:39.46   
10  Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    37.16  1:18.97  2:02.53    2:44.05   
11  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    37.84  1:21.46  2:06.86    2:50.59   
12  Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    37.27  1:21.26  2:06.44    2:50.90   
13  Tess Fransson  2004  rebro Simallians    45.07  1:36.22  2:27.55    3:17.88   
14  Linnea Eriksson  2004  rebro Simallians    52.93  1:58.68  3:10.01    4:20.20   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    32.93  1:10.69  1:46.90    2:22.40   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    33.23  1:09.98  1:48.77    2:25.96   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    33.05  1:11.22  1:50.18    2:29.10   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    34.98  1:13.63  1:52.27    2:29.55   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    32.93  1:11.55  1:51.55    2:30.90   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    33.21  1:12.49  1:52.81    2:32.51   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    34.79  1:14.88  1:56.06    2:36.09   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    36.38  1:17.23  1:58.96    2:38.38   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.96  1:16.44  1:59.37    2:43.55   
10  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    40.29  1:26.10  2:11.43    2:53.61   
11  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    43.67  1:30.36  2:15.16    2:57.30   
12  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    41.06  1:28.27  2:17.22    2:59.54   
13  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.10  1:27.50  2:15.44    2:59.74   
14  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    40.63  1:27.54  2:16.62    3:02.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:35   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.96        1:03.23   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    30.24        1:06.21   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsllskap    32.11        1:10.20   
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb    42.04        1:35.41   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsllskap    29.89        1:04.63   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    30.86        1:07.89   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    31.78        1:09.05   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    32.10        1:11.08   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    33.69        1:14.12   
Oskar Hgqvist  2003  Karlskoga Simfrening    35.49        1:16.20   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsllskap    41.06        1:28.66   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap    34.08        1:13.77   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    35.86        1:19.30   
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    35.17        1:22.66   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    33.93        1:13.55   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    36.96        1:21.27   
Linus kesson  2005  Karlskoga Simfrening    43.40        1:34.49   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    42.41        1:35.00   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    44.27        1:35.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:47   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simfrening    37.70        1:21.08   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.22        1:23.24   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simfrening    38.89        1:23.25   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    40.85        1:25.66   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.80        1:23.39   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simfrening    43.39        1:30.52   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.77        1:33.83   
Frida Lundstrm  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    49.78        1:43.44   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    49.85        1:48.34   
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    40.51        1:26.50   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    47.38        1:40.44   
Lydia Brttorp  2003  rebro Simallians    1:00.30        2:07.72   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    41.60        1:28.15   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    42.12        1:29.25   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsllskap    42.83        1:31.00   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    43.37        1:32.85   
Linna Fredriksson  2004  Katrineholms Simsllskap    44.29        1:34.64   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    44.15        1:35.92   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsllskap    46.22        1:37.12   
Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    47.14        1:39.04   
Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    49.87        1:45.34   
10  Tess Fransson  2004  rebro Simallians    53.93        1:51.80   
11  Linnea Eriksson  2004  rebro Simallians    56.76        1:59.08   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsllskap    37.87        1:20.97   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    39.60        1:23.18   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    41.71        1:28.80   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    42.83        1:28.95   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    41.70        1:30.40   
Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    44.33        1:35.97   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.74        1:41.95   
Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    50.08        1:44.67   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    53.33        1:50.14   
Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap            DNS   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:59   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    33.56  1:12.67  1:53.26    2:34.32   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    36.43  1:18.74  2:02.49    2:45.81   
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    38.77  1:22.80  2:08.29    2:53.66   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    40.92  1:27.42  2:17.43    3:07.14   
Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsllskap    42.83  1:33.13  2:26.40    3:19.36   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsllskap    41.91  1:31.31  2:20.58    3:07.89   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    40.00  1:26.91  2:17.31    3:08.64   
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    40.97  1:31.16  2:24.53    3:14.55   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    44.19  1:34.53  2:23.93    3:14.53   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    46.93  1:40.03  2:34.33    3:29.48   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simfrening    44.43  1:38.70  2:34.31    3:29.53   
Gustav Larsson  2005  rebro Simallians            DSQ   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:30   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:27.05  2:58.35  4:40.59    6:02.68   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Hk  2003  Filipstads Simklubb    1:45.05  3:29.21  5:22.39    6:53.69   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    1:34.90  3:09.30  4:57.91    6:20.74   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    1:35.48  3:16.54  4:58.90    6:28.38   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    1:21.55  2:46.93  4:27.11    5:40.30   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsllskap    1:27.09  2:57.95  4:30.45    5:49.60   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    1:26.70  3:00.98  4:47.93    6:07.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:55   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    1:05.47  2:17.54  3:31.18  4:43.36  17:39.86   
          5:54.14  7:04.73  8:15.10  9:26.07     
          10:37.07  11:48.63  13:00.03  14:12.13     
          15:23.64  16:33.82         
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:23.49  2:56.64  4:31.97  6:07.82  24:21.19   
          7:44.98  9:23.08  11:02.64  12:41.59     
          14:21.19  16:01.50  17:40.95  19:21.06     
          21:01.96  22:43.44         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    1:08.69  2:24.53  3:41.72  4:58.84  19:11.75   
          6:15.83  7:33.39  8:50.87  10:09.77     
          11:27.96  12:46.87  14:05.92  15:24.52     
          16:42.58  18:00.43         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    1:23.46  2:52.75  4:23.33  5:53.47  22:18.19   
          7:25.84  8:56.34  10:26.68  11:56.24     
          13:24.87  14:54.70  16:23.62  17:52.85     
          19:22.88  20:51.20         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  12:07   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap    1:03.43  2:12.83  3:23.89  4:35.30  9:17.69   
          5:47.20  6:59.25  8:09.88       
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    1:04.48  2:14.10  3:25.22  4:36.80  9:18.61   
          5:48.77  7:00.41  8:11.37       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    1:18.37  2:42.69  4:02.87  5:24.77  10:39.44   
          6:44.77  8:04.99  9:22.70       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    1:15.90  2:37.88  4:00.52  5:24.06  10:54.55   
          6:48.28  8:11.54  9:35.20       
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    1:17.74  2:41.78  4:05.43  5:30.57  11:01.19   
          6:56.30  8:20.72  9:43.24       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    1:11.71  2:29.45  3:47.30  5:05.23  10:11.68   
          6:23.82  7:41.52  8:58.46       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  16:03   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    39.65  1:25.08  2:13.13    3:00.00   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    41.46  1:32.92  2:23.70    3:12.96   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    39.96  1:30.00  2:28.85    3:24.43   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    38.70  1:25.81  2:14.48    3:04.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  16:20   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    28.63  1:03.54  1:41.31    2:13.30   
Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    30.42  1:08.73  1:49.47    2:23.11   
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap    28.64  1:06.89  1:51.53    2:24.04   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsllskap    32.25  1:11.58  1:54.95    2:27.52   
Alexander Hrnquist  2001  Filipstads Simklubb    43.87  1:34.89  2:29.38    3:14.08   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsllskap    30.93  1:04.46  1:45.83    2:18.56   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    36.39  1:17.37  2:02.89    2:38.09   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsllskap    35.16  1:16.17  2:02.87    2:39.85   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    30.92  1:07.41  1:51.73    2:24.53   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    33.54  1:13.97  1:54.86    2:29.15   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    33.34  1:10.36  1:56.15    2:31.35   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    34.76  1:15.27  2:02.51    2:37.39   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    39.25  1:23.85  2:13.86    2:50.13   
Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsllskap    36.67  1:21.35  2:14.29    2:54.60   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    39.82  1:29.36  2:19.48    3:01.29   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    36.13  1:19.29  2:05.04    2:41.49   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsllskap    33.94  1:15.49  2:04.36    2:42.48   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsllskap    39.85  1:24.11  2:12.55    2:51.38   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    38.15  1:25.62  2:14.31    2:53.43   
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    40.67  1:25.90  2:16.48    2:53.76   
Nathaniel Miles  2004  rebro Simallians    40.14  1:28.29  2:23.90    3:08.24   
Rasmus Falk  2004  rebro Simallians    45.74  1:36.96  2:33.55    3:26.89   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    33.61  1:15.92  2:07.47    2:43.34   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    36.63  1:20.61  2:13.67    2:53.68   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    40.67  1:32.77  2:28.25    3:12.02   
Gustav Larsson  2005  rebro Simallians    47.21  1:41.54  2:42.72    3:28.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  16:58   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    1:10.27  2:25.18  3:40.81    4:55.54   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:13.55  2:31.45  3:49.95    5:06.49   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:10.59  2:26.41  3:43.74    4:58.94   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:14.74  2:32.88  3:50.16    5:05.66   
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians    1:19.30  2:45.90  4:13.23    5:39.64   
Frida Lundstrm  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:30.20  3:09.89  4:51.83    6:34.85   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    1:30.64  3:09.42  4:50.79    6:39.91   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    1:21.02  2:51.45  4:23.57    5:54.12   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    1:09.05  2:22.00  3:35.34    4:45.20   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    1:13.01  2:32.70  3:53.49    5:08.59   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:17.61  2:42.81  4:07.56    5:27.90   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    1:18.98  2:43.84  4:09.54    5:30.15   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    1:16.92  2:41.71  4:07.24    5:30.36   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsllskap    1:17.03  2:41.06  4:06.69    5:33.71   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    1:19.86  2:45.52  4:11.67    5:35.17   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    1:19.81  2:46.42  4:13.66    5:39.14   
Linna Fredriksson  2004  Katrineholms Simsllskap    1:20.55  2:51.87  4:24.48    5:56.48   
10  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    1:23.19  2:58.38  4:36.92    6:15.34   
11  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsllskap    4:46.71  6:21.00      6:21.00   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    1:12.83  2:31.09  3:49.90    5:05.54   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    1:12.85  2:31.70  3:51.24    5:11.15   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    1:16.09  2:37.51  3:59.04    5:16.37   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    1:17.62  2:40.55  4:01.44    5:16.87   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:15.43  2:38.10  4:01.35    5:24.95   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    4:08.66  5:34.06      5:34.06   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    1:18.82  2:46.69  4:13.30    5:34.13   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:21.79  2:51.04  4:18.97    5:46.20   
Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    4:23.46  5:52.49      5:52.49   
10  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    1:29.33  3:05.66  4:41.29    6:08.27   
11  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:27.98  3:03.30  4:40.18    6:14.47   
12  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    1:30.13  3:05.75  4:42.02    6:16.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  17:17   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    31.33        1:04.14   
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap    34.25        1:11.89   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    35.18        1:13.50   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsllskap    30.44        1:01.49   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    32.28        1:05.80   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    33.35        1:08.75   
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    36.18        1:15.28   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsllskap    39.89        1:19.64   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simfrening    42.12        1:26.55   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    44.50        1:31.92   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsllskap    37.11        1:16.81   
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    39.45        1:19.86   
Nathaniel Miles  2004  rebro Simallians    42.06        1:26.48   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    43.08        1:27.88   
Rasmus Falk  2004  rebro Simallians    44.69        1:31.76   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    38.40        1:18.76   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    39.98        1:22.51   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simfrening    39.71        1:23.60   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    42.20        1:25.38   
Linus kesson  2005  Karlskoga Simfrening    43.72        1:31.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  17:33   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simfrening    37.07  1:17.17  1:58.21    2:38.01   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simfrening    38.03  1:19.16  2:01.26    2:44.33   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.69  1:23.14  2:07.66    2:52.69   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.68  1:22.29  2:05.49    2:49.35   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simfrening    40.85  1:24.88  2:10.33    2:54.13   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    42.53  1:28.20  2:14.10    2:56.33   
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    43.84  1:30.18  2:15.27    2:58.48   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    39.81  1:26.50  2:14.48    2:59.08   
Emelie Hk  2003  Filipstads Simklubb    43.47  1:31.69  2:22.43    3:09.38   
Lydia Brttorp  2003  rebro Simallians    52.00  1:47.89  2:46.94    3:43.77   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    36.06  1:15.38  1:55.42    2:33.65   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsllskap    37.95  1:22.12  2:05.84    2:49.22   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    40.42  1:23.62  2:08.48    2:50.53   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    40.66  1:24.97  2:11.42    2:56.07   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    41.69  1:27.57  2:12.90    2:56.48   
Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    41.90  1:28.09  2:14.85    2:58.80   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    42.23  1:29.57  2:17.37    3:01.94   
Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    43.19  1:30.18  2:18.69    3:03.85   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    37.42  1:18.55  1:59.42    2:39.47   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    40.14  1:24.90  2:10.62    2:53.07   
Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    46.89  1:37.37  2:27.41    3:15.52   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  17:42   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    27.42        55.95   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsllskap    27.67        56.91   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.21        57.44   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    28.14        58.12   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsllskap    27.34        56.73   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsllskap    30.25        1:03.37   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    28.14        57.62   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    28.87        1:00.05   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    30.49        1:03.62   
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    31.17        1:04.89   
Oskar Hgqvist  2003  Karlskoga Simfrening    31.58        1:05.58   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    32.50        1:07.19   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsllskap    36.49        1:11.55   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    34.96        1:12.04   
Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsllskap    34.21        1:12.40   
10  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simfrening    36.26        1:15.57   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap    30.79        1:03.69   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    31.18        1:05.03   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsllskap    31.51        1:05.34   
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    33.36        1:09.12   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    33.00        1:10.11   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsllskap    34.66        1:11.31   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    34.40        1:11.36   
Nathaniel Miles  2004  rebro Simallians    36.15        1:17.41   
Rasmus Falk  2004  rebro Simallians    38.60        1:23.75   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    31.87        1:04.66   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simfrening    34.91        1:11.93   
Linus kesson  2005  Karlskoga Simfrening    36.19        1:15.47   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    36.60        1:15.70   
Gustav Larsson  2005  rebro Simallians    37.98        1:20.57   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:17   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsllskap    28.97  1:00.98  1:33.85    2:06.51   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    29.60  1:01.77  1:35.63    2:10.52   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsllskap    29.12  1:00.93  1:33.39    2:04.64   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsllskap    30.92  1:06.05  1:43.18    2:20.08   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    32.19  1:08.18  1:45.66    2:21.26   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    29.51  1:01.61  1:34.93    2:05.87   
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    32.92  1:09.69  1:47.31    2:23.02   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsllskap    37.91  1:19.05  1:59.25    2:37.07   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    36.68  1:17.13  1:59.48    2:46.90   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simfrening    36.24  1:19.07  2:03.04    2:47.33   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    32.85  1:10.47  1:51.03    2:27.41   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    34.68  1:12.82  1:51.84    2:30.00   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsllskap    35.76  1:14.92  1:55.51    2:33.82   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    34.48  1:15.25  1:58.09    2:40.39   
Nathaniel Miles  2004  rebro Simallians    36.97  1:21.11  2:08.24    2:50.99   
Rasmus Falk  2004  rebro Simallians    39.09  1:26.18  2:18.58    3:08.88   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    31.36  1:06.91  1:44.45    2:20.47   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    34.19  1:12.52  1:52.19    2:31.66   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    38.14  1:19.96  2:01.55    2:41.93   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simfrening    35.25  1:16.46  2:00.64    2:43.58   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    36.87  1:20.17  2:05.20    2:50.38   
Linus kesson  2005  Karlskoga Simfrening    38.20  1:23.36  2:07.30    2:51.07   
Gustav Larsson  2005  rebro Simallians    39.80  1:27.84  2:19.16    3:11.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:25   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simfrening    32.56        1:10.91   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.67        1:11.28   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    37.02        1:21.91   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.16        1:27.65   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsllskap    34.67        1:17.11   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    35.10        1:18.59   
Moa Hammarbck  2003  Karlskoga Simfrening    37.49        1:22.18   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    33.65        1:13.13   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    34.23        1:15.92   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsllskap    37.39        1:21.52   
Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    38.87        1:26.08   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    37.22        1:26.32   
Linna Fredriksson  2004  Katrineholms Simsllskap    40.18        1:30.45   
Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    42.68        1:34.17   
Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    44.91        1:40.28   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    34.34        1:17.33   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.13        1:20.53   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    38.05        1:22.10   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    36.26        1:23.55   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    37.29        1:28.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:36   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    33.47        1:11.01   
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap    35.28        1:18.22   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsllskap    38.82        1:21.67   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    38.59        1:22.27   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsllskap    38.65        1:23.92   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    35.05        1:14.99   
Oskar Hgqvist  2003  Karlskoga Simfrening    38.54        1:22.17   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening    39.63        1:24.09   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening    43.74        1:29.01   
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    42.26        1:29.71   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    44.69        1:32.54   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simfrening    42.89        1:33.07   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap    38.65        1:22.12   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    40.33        1:24.61   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsllskap    40.78        1:26.19   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsllskap    41.44        1:26.81   
Emil Whln  2004  Grums Simsllskap    41.97        1:31.03   
Rasmus Falk  2004  rebro Simallians    46.43        1:38.88   
Nathaniel Miles  2004  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    43.28        1:32.60   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simfrening    42.97        1:32.65   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    47.20        1:43.50   
Linus kesson  2005  Karlskoga Simfrening    51.29        1:47.82   
Gustav Larsson  2005  rebro Simallians    50.69        1:48.27   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  09:52   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.57  1:26.03  2:12.46    2:59.77   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    44.08  1:34.03  2:24.36    3:13.45   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    42.09  1:29.33  2:18.54    3:08.18   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    43.99  1:34.63  2:26.82    3:19.62   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    46.36  1:37.83  2:31.51    3:24.40   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsllskap    48.47  1:44.90  2:41.92    3:33.56   
Linnea Eriksson  2004  rebro Simallians            DSQ   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsllskap    39.10  1:23.21  2:09.08    2:54.42   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    39.03  1:23.38  2:09.65    2:55.87   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    42.98  1:31.63  2:20.93    3:07.14   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    42.73  1:30.98  2:20.40    3:09.23   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    41.80  1:31.24  2:23.17    3:15.84   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.70  1:42.83  2:39.39    3:32.91   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    48.38  1:42.57  2:38.55    3:33.56   
Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    55.83  2:00.95  3:05.06    4:08.44   
Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap            DSQ   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap            DSQ   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:16   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    1:05.17  2:21.70  3:41.92    4:47.66   
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    1:11.91  2:31.18  4:06.48    5:20.57   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    1:17.17  2:42.61  4:11.83    5:25.54   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    1:18.75  2:50.73  4:37.32    5:53.53   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  10:42   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    1:23.05  2:54.52  4:29.28  6:06.39  23:48.71   
          7:43.09  9:20.85  10:58.58  12:35.56     
          14:13.16  15:50.26  17:27.88  19:04.07     
          20:41.31  22:17.07         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    1:16.66  2:37.01  3:56.68  5:18.95  20:26.17   
          6:40.15  8:03.47  9:25.85  10:49.09     
          12:11.84  13:34.38  14:57.62  16:20.62     
          17:44.72  19:08.00         
Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    1:33.07  3:13.98  4:58.15  6:43.22  25:38.33   
          8:29.93  10:16.33  12:03.72  13:50.61     
          15:36.30  17:22.61  19:05.90  20:46.68     
          22:26.85  24:06.30         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  11:08   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    1:12.08  2:29.10  3:48.21  5:08.24  10:25.19   
          6:28.01  7:48.58  9:08.58       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:15.34  2:37.13  4:00.13  5:24.48  10:52.71   
          6:48.40  8:10.61  9:33.15       
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians    1:26.02  2:59.84  4:32.69  6:05.18  11:55.48   
          7:36.78  9:07.12  10:34.96       
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    1:32.76  3:16.96  5:04.46  6:54.54  14:05.71   
          8:42.28  10:31.64  12:22.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    1:10.76  2:25.58  3:40.25  4:56.20  9:56.20   
          6:12.14  7:27.86  8:44.05       
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    1:17.25  2:42.87  4:09.35  5:36.34  11:18.61   
          7:02.91  8:29.64  9:55.07       
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    1:19.10  2:44.68  4:11.92  5:40.59  11:29.71   
          7:09.24  8:38.35  10:06.37       
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    1:24.33  2:55.49  4:26.30  5:53.94  11:41.99   
          7:19.52  8:48.32  10:17.60       
Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    1:25.74  3:03.47  4:42.56  6:22.10  12:46.16   
          8:00.60  9:38.32  11:14.69       
Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    1:27.19  3:04.19  4:43.66  6:24.03  13:06.41   
          8:05.87  9:48.80  11:32.59       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    1:14.81  2:37.99  4:00.72  5:24.11  10:53.27   
          6:47.48  8:10.66  9:34.12       
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    1:17.06  2:41.76  4:07.14  5:31.94  11:07.86   
          6:57.73  8:22.73  9:46.65       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  14:04   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nyln  2000  Karlskoga Simfrening    30.89  1:07.82  1:47.10    2:24.76   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsllskap    36.49  1:20.69  2:09.55    3:02.07   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    34.33  1:15.83  2:01.97    2:47.53   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap    39.89  1:28.27  2:19.52    3:12.33   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  14:04 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  14:27   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simfrening    34.78  1:16.12  2:01.21    2:39.67   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.53  1:18.16  2:03.78    2:41.30   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    35.27  1:20.57  2:08.07    2:45.66   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians    39.47  1:23.09  2:12.52    2:50.78   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.03  1:26.47  2:16.25    2:53.88   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians            DSQ   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsllskap    35.26  1:16.27  2:04.24    2:41.02   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    36.57  1:24.02  2:14.66    2:52.60   
Lydia Brttorp  2003  rebro Simallians            DSQ   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    38.00  1:23.55  2:13.74    2:53.77   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    39.58  1:23.57  2:15.09    2:54.03   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    37.42  1:25.61  2:15.84    2:55.72   
Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    39.62  1:26.70  2:17.83    2:57.30   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsllskap    42.47  1:30.08  2:19.75    2:59.66   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    37.47  1:24.50  2:18.59    3:00.13   
Linna Fredriksson  2004  Katrineholms Simsllskap    40.82  1:28.57  2:21.43    3:04.17   
Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    43.26  1:33.10  2:30.66    3:13.25   
Tess Fransson  2004  rebro Simallians    46.98  1:40.53  2:39.78    3:28.96   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsllskap    35.62  1:18.41  2:03.77    2:40.17   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    36.05  1:17.47  2:07.18    2:44.01   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.71  1:25.43  2:15.46    2:50.30   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    39.93  1:23.49  2:15.36    2:51.87   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    38.35  1:23.14  2:13.41    2:52.48   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    39.73  1:27.72  2:15.37    2:53.37   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap    38.11  1:25.45  2:15.38    2:53.56   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    38.47  1:25.67  2:20.23    2:58.50   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    39.30  1:29.06  2:20.27    3:00.37   
10  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    39.01  1:27.69  2:21.51    3:03.54   
11  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    45.20  1:37.83  2:37.79    3:22.90   
12  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    44.42  1:38.88  2:37.86    3:23.58   
13  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap    46.24  1:38.96  2:39.47    3:23.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  14:27 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  14:42   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simfrening    1:02.62  2:10.10  3:18.00    4:25.25   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsllskap    1:03.03  2:12.32  3:22.16    4:31.51   
Daniel Lithner  2001  Sffle Simsllskap    1:03.85  2:14.93  3:27.64    4:40.57   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsllskap    1:07.37  2:20.76  3:34.27    4:48.29   
Gabriel Hkemyr  2002  Karlskoga Simfrening    1:13.45  2:32.78  3:51.46    5:04.94   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsllskap    1:07.14  2:19.68  3:31.33    4:40.25   
Elias Sjlander  2003  Karlstads Simsllskap    1:12.28  2:28.03  3:44.42    4:58.10   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap    1:09.45  2:24.89  3:41.93    4:58.65   
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    1:13.08  2:33.24  3:54.00    5:11.78   
Hugo Koivumki  2004  Sffle Simsllskap    1:14.70  2:35.17  3:56.03    5:14.02   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsllskap    1:18.74  2:41.79  4:05.05    5:25.05   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsllskap    1:15.17  2:38.35  4:03.37    5:25.46   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Sffle Simsllskap    1:09.95  2:24.45  3:38.34    4:51.94   
Tim Weghammar  2005  Sffle Simsllskap    1:23.38  2:56.63  4:32.81    6:05.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  15:04   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simfrening    36.62        1:15.12   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.24        1:16.52   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.27        1:19.65   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    39.95        1:21.73   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    41.55        1:22.85   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.99        1:23.65   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsllskap    35.90        1:16.02   
Alice Nordn  2003  Lindesbergs Simsllskap    37.26        1:18.61   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    42.56        1:26.35   
Lydia Brttorp  2003  rebro Simallians    53.28        1:48.66   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    33.80        1:10.60   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    37.31        1:16.63   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsllskap    37.14        1:17.77   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsllskap    39.36        1:20.35   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    40.14        1:21.88   
Alice Bergstrm  2004  Karlskoga Simfrening    41.58        1:24.61   
Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    44.89        1:31.98   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsllskap    46.44        1:34.78   
Tess Fransson  2004  rebro Simallians    48.67        1:38.98   
10  Linnea Eriksson  2004  rebro Simallians    1:00.84        2:06.05   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    38.76        1:19.14   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    41.07        1:23.84   
Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    41.76        1:25.45   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    44.75        1:31.02   
Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    45.62        1:34.53   
Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    44.20        1:34.95   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  15:14   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsllskap    34.61  1:12.46  1:51.78    2:31.08   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsllskap    32.04  1:06.24  1:40.90    2:14.38   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    32.65  1:07.91  1:43.86    2:18.18   
Philip Lfbom  2003  Karlskoga Simfrening    34.34  1:11.69  1:50.61    2:28.76   
Oskar Hgqvist  2003  Karlskoga Simfrening    39.83  1:22.49  2:05.74    2:48.77   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsllskap    41.27  1:25.14  2:07.85    2:48.82   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsllskap    41.74  1:28.22  2:10.96    2:54.64   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simfrening            DNS   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsllskap            DNS   
Oscar Bjrstam  2003  Karlskoga Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Blund  2004  Karlstads Simsllskap    41.21  1:25.04  2:08.98    2:50.85   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsllskap    42.24  1:28.36  2:16.18    3:00.69   
Nathaniel Miles  2004  rebro Simallians    42.30  1:29.26  2:18.77    3:04.83   
Rasmus Falk  2004  rebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsllskap    43.81  1:31.13  2:17.79    3:04.56   
Adam Feki  2005  Sffle Simsllskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2017-2018 Kristinehamn    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tvlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  15:29   
  Arrangr  Kristinehamns Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simfrening    29.46        1:01.62   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simfrening    31.81        1:04.91   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsllskap    34.73        1:13.75   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.35        1:08.31   
Elsa Bylin  2002  rebro Simallians    33.15        1:09.21   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simfrening    35.00        1:11.95   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.30        1:12.03   
Anesa Gacic  2002  rebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsllskap    30.83        1:04.91   
Moa Hammarbck  2003  Karlskoga Simfrening    32.19        1:07.02   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsllskap    33.09        1:08.19   
Alice Nordn  2003  Lindesbergs Simsllskap    33.49        1:10.94   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    35.06        1:13.95   
Lydia Brttorp  2003  rebro Simallians    47.64        1:38.65   
Alice Grdevik  2003  Kristinehamns Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Sffle Simsllskap    30.94        1:03.83   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsllskap    31.79        1:06.55   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    32.28        1:07.23   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    33.93        1:10.35   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsllskap    34.03        1:11.77   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simfrening    34.89        1:12.00   
Erica Segerstrm  2004  Karlstads Simsllskap    34.92        1:12.10   
Linna Fredriksson  2004  Katrineholms Simsllskap    35.51        1:14.76   
Smilla Lthgren  2004  Karlskoga Simfrening    36.21        1:15.36   
10  Ella Hagelvik  2004  rebro Simallians    35.59        1:15.71   
11  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsllskap    39.57        1:21.33   
12  Tess Fransson  2004  rebro Simallians    42.48        1:29.86   
13  Linnea Eriksson  2004  rebro Simallians    59.12        2:06.66   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsllskap    31.79        1:06.28   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    32.99        1:07.04   
Ella Sjbom  2005  Grums Simsllskap    32.94        1:07.51   
Tilde Halldan  2005  Sffle Simsllskap    33.33        1:08.38   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simfrening    33.85        1:08.79   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsllskap    33.66        1:08.79   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsllskap    35.13        1:12.34   
Linna Bruce-Holm  2005  Sffle Simsllskap    35.58        1:13.46   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.81        1:13.82   
10  Amanda Orban  2005  Sffle Simsllskap    36.35        1:15.70   
11  Sofie Leander  2005  Sffle Simsllskap    39.11        1:22.38   
12  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.45        1:23.48   
13  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    39.99        1:23.57   
14  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsllskap    39.83        1:23.61   
15  Linne Therus  2005  Karlskoga Simfrening    41.10        1:24.99   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Wermlands Simfrbund  Utskriftstid  15:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner