2022-01-20   20:28:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tonttu-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  27 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:52   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Alkuert 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linn Nickels  2007              17.41   
  Gladius Kirkkonummi                   
Diana Heitkova  2007              17.88   
  Stadin Delfiinit                   
Sira Katavisto  2008              18.07   
  ORCA Helsinki                   
Ella Haavisto  2007              18.52   
  Gladius Kirkkonummi                   
Vivi Hnninen  2007              18.65   
  HTU Stadi  20.76                 
Nora Christine Hansalu  2007              19.11   
  Ram Tallinn  20.11                 
Siiri Tapaninen  2009              19.57   
  HTU Stadi  20.06                 
Liine Raantse  2008              20.69   
  Gladius Kirkkonummi  24.23                 
Amelia Suomi  2007              21.11   
  HTU Stadi  24.68                 
10  Nina You Wu  2007              22.33   
  HTU Stadi  23.10                 
11  Nicole Hnninen  2009              23.28   
  HTU Stadi  27.38                 
12  Grete Liis rike  2008              23.50   
  Orca Swim Club                   
13  Helmi Tynkkynen  2007              23.73   
  HTU Stadi                   
14  Fan Wu  2009              25.32   
  HTU Stadi  29.14                 
15  Laura Rajavaara  2008              27.32   
  HTU Stadi  30.64                 
Mia Maar  2007              DSQ   
  Ram Tallinn  19.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Alkuert 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Eskola  2005              15.56   
  Gladius Kirkkonummi  16.14                 
Lily Pivnen  2006              15.70   
  Helsingfors Simsllskap                   
Helmi Rsnen  2006              15.75   
  Simmis Grani  16.23                 
Emma-Lotta Ahola  2005              15.81   
  Jrvenpn Uintiklubi  19.38                 
Sofie Johansson  2005              15.83   
  Gladius Kirkkonummi  18.33                 
Venla Varvikko  2005            15.99   
  Simmis Grani  16.12                 
Liina Saario  2006              16.97   
  ORCA Helsinki                   
Iris Lahtinen  2006              17.08   
  Gladius Kirkkonummi  18.26                 
Mitjette Sillamaa  2006              17.98   
  Orca Swim Club                   
10  Hedda-Liina Honkaniemi  2006              18.56   
  Jrvenpn Uintiklubi  21.08                 
11  Waula Taimela  2005              18.57   
  Gladius Kirkkonummi  19.26                 
12  Anna Mercedes Preden  2006              19.15   
  Ram Tallinn  19.11                 
13  Emilia Holmila  2005              20.24   
  HTU Stadi  20.09                 
14  Janika Hinkkanen  2005              20.35   
  Gladius Kirkkonummi  19.65                 
15  Helmi Koikkalainen  2006              24.03   
  HTU Stadi                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Alkuert 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Eini  2003            12.60   
  Gladius Kirkkonummi  12.66                 
Viivi Sorri  2003              13.82   
  Gladius Kirkkonummi  13.77                 
Ella-Maija Syvniemi  2004              14.03   
  Gladius Kirkkonummi  13.86                 
Cinja vist  2003            14.20   
  Hyvinkn Uimaseura  13.99                 
Martine Margna  2003            14.32   
  Top Uimareura  14.30                 
Sini Heikkil  2003              14.49   
  Salon Uimarit                   
Tiia Kuisma  2003              14.59   
  Hyvinkn Uimaseura  15.22                 
Katarina Kobycheva  2004              15.52   
  Cetus Espoo  17.79                 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Alkuert 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karleen Kersa  1996              12.63   
  Top Uimareura  12.90                 
Linda Wallenius  1999              13.05   
  Salon Uimarit                   
Julia Kekkonen  2000            13.20   
  HTU Stadi  23.43                 
Iiris Himanto  2001              13.21   
  Gladius Kirkkonummi  12.79                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002              13.72   
  Salon Uimarit  14.04                 
Fanny Nystrm  1999            13.75   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  13.71                 
Saara Vesa  1999              13.80   
  ORCA Helsinki                   
Maija Tiainen  1996            14.01   
  Savonlinnan Uimaseura  13.92                 
Ada Salokannel  2002              14.06   
  Salon Uimarit                   
10  Karla Nevalainen  2002              14.85   
  HTU Stadi  14.83                 
10  Paju Tuuri  1995              14.85   
  Kempeleen Pyrint                   
12  Tuike Hakala  2001            14.88   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  27 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  19:52 
 
Tulokset Kierros Kaikki
Tulokset Kierros Kaikki
Kilpailu: Tonttu-Uinnit    
Paikka: Helsinki    
Jrjestj: HTU Stadi

Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Kierros: 1
Paikka Nimi Syntynyt Seura Aika Tila
1 Siiri Eini 2003 Gladius Kirkkonummi 12.90  
2 Karleen Kersa 1996 Top Uimareura 13.02  
3 Iiris Himanto 2001 Gladius Kirkkonummi 13.53  
4 Viivi Sorri 2003 Gladius Kirkkonummi 13.65  
5 Fanny Nystrm 1999 Borg Simmare-Porvoon Uimarit 14.03  
6 Ella-Maija Syvniemi 2004 Gladius Kirkkonummi 14.60  

Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Kierros: 2
Paikka Nimi Syntynyt Seura Aika Tila
1 Siiri Eini 2003 Gladius Kirkkonummi 12.61  
2 Karleen Kersa 1996 Top Uimareura 12.68  
3 Iiris Himanto 2001 Gladius Kirkkonummi 13.50  
4 Viivi Sorri 2003 Gladius Kirkkonummi 13.86  

Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Kierros: 3
Paikka Nimi Syntynyt Seura Aika Tila
1 Siiri Eini 2003 Gladius Kirkkonummi 12.31  
2 Karleen Kersa 1996 Top Uimareura 12.55  

WG Challenge v1.01 2015-05-11 © 2008-2009 IC Control AB
Lisenssi: HTU Stadi
Tulostettu: 19.12.2017 17:08:55
Tulokset Laji 2 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  20 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:12   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuert 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Richard Marcus Uriko  2007              15.19   
  Ram Tallinn  16.60                 
Mark Kellinsalmi  2007              15.76   
  Stadin Delfiinit  17.58                 
Rasmus Vlk  2007              16.44   
  Orca Swim Club  18.99                 
Armin Ott Talpas  2007              16.79   
  Ram Tallinn  17.50                 
Ville-Veikko Luomala  2007              17.84   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
Amos Mkil  2007              18.21   
  Simmis Grani  19.57                 
Antony Tran  2009              18.84   
  Stadin Delfiinit  22.89                 
Frans Nystrm  2008              19.17   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  24.39                 
Eetu Lahtinen  2007              19.19   
  Gladius Kirkkonummi  21.60                 
10  Voitto Vuorenjuuri  2007              19.26   
  Gladius Kirkkonummi                   
11  Rihard Kiil  2007              19.86   
  Ram Tallinn  20.50                 
12  Noel Ehrlund  2007              20.51   
  Gladius Kirkkonummi  24.54                 
13  Danil Sulkonen  2008              21.01   
  ORCA Helsinki                   
14  Joosep Sepper  2008              21.13   
  Ram Tallinn  21.22                 
15  Sren Korbelainen  2009              21.23   
  Ram Tallinn  23.11                 
16  Valtteri Lavikainen  2008              21.77   
  Hyvinkn Uimaseura                   
17  Karmo Saarma  2008              22.34   
  Ram Tallinn  24.11                 
18  Kasper Salmi  2009              26.14   
  Helsingfors Simsllskap  27.67                 
Eemeli Havia  2010              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Veeti Sorri  2007              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuert 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Andr Salmi  2006              14.95   
  Simmis Grani  16.10                 
Jani Ekman  2006              15.51   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  16.71                 
Anton Kettunen  2005              15.82   
  Gladius Kirkkonummi  17.05                 
Margus Veske  2005              16.33   
  Ram Tallinn  16.81                 
Arne Volkov  2005              16.44   
  Orca Swim Club                   
Joonatan Hietarinne  2006              16.90   
  Salon Uimarit                   
Jooa Katavisto  2006              18.15   
  ORCA Helsinki                   
Anton Visulainen  2005              18.38   
  HTU Stadi  18.76                 
Eemi Niskanen  2006              20.23   
  ORCA Helsinki                   
10  Aaro Ruuskanen  2005              22.40   
  HTU Stadi  22.40                 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuert 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Severinkangas  2003              12.18   
  Cetus Espoo                   
Max Walther  2003              12.83   
  HTU Stadi  13.45                 
Tino Kaukonen  2004              12.94   
  HTU Stadi  13.29                 
Verneri Lehtovaara  2004              13.26   
  Salon Uimarit  22.65                 
Olli Havia  2004              13.65   
  Salon Uimarit                   
Masih Tantula  2004              13.73   
  Simmis Grani  15.17                 
Kaius Kulmala  2004              13.74   
  Simmis Grani                   
Viktor Asklf  2004              14.04   
  Cetus Espoo                   
Lucas Lnnblad  2004              14.22   
  Cetus Espoo                   
10  Aku Hyrsyl  2003              14.29   
  Salon Uimarit                   
11  Leo Zurban  2004              14.42   
  Cetus Espoo                   
12  Atte Poikela  2003              14.59   
  Cetus Espoo                   
13  Yufei Meng  2004              14.64   
  Simmis Grani  16.41                 
14  Juuso Pulkkinen  2004              14.71   
  Cetus Espoo  18.67                 
15  Matteus Eini  2004              14.90   
  Gladius Kirkkonummi  15.50                 
16  Henry Vaga  2003              16.20   
  Salon Uimarit                   
17  Yash Nagal  2004              16.58   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Alkuert 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janter Suun  2000              10.91   
  Top Uimareura  11.77                 
Alexey Belfer  2000              11.48   
  ORCA Helsinki  11.48                 
Valtteri Eloranta  1992              11.51   
  Cetus Espoo  11.36                 
Henri Koski  2000              11.59   
  Gladius Kirkkonummi  11.61                 
Juho Seppl  1999              11.68   
  Simmis Wanda  11.34                 
Georgy Babenov  2000              11.73   
  ORCA Helsinki  12.27                 
Davi-Esra Pesonen  2002              12.24   
  Salon Uimarit                   
Severi Nieminen  1999              12.29   
  Gladius Kirkkonummi  11.87                 
Libor Janek  1979              12.50   
  Cetus Espoo                   
10  Muhammed Tantula  2002              12.75   
  Simmis Grani  13.73                 
11  Petri Rahko  1965              12.82   
  HTU Stadi  12.25                 
12  Ville Lauslahti  2001              12.83   
  Cetus Espoo  14.00                 
13  Repe Kupila  2001              13.31   
  Gladius Kirkkonummi  13.57                 
14  Eero Jskelinen  2001              13.33   
  Cetus Espoo  13.84                 
15  Heikki Vkevinen  2002              13.62   
  Gladius Kirkkonummi  14.14                 
16  Pyry Kurunsaari  2001              13.71   
  Cetus Espoo  14.47                 
Tuomas Hirsi  1979              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  20 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  18:12 
 
Tulokset Kierros Kaikki
Tulokset Kierros Kaikki
Kilpailu: Tonttu-Uinnit    
Paikka: Helsinki    
Jrjestj: HTU Stadi

Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Kierros: 1
Paikka Nimi Syntynyt Seura Aika Tila
1 Janter Suun 2000 Top Uimareura 10.80  
2 Alexey Belfer 2000 ORCA Helsinki 11.39  
3 Juho Seppl 1999 Simmis Wanda 11.63  
4 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi 11.79  
5 Valtteri Eloranta 1992 Cetus Espoo 11.81  
6 Severi Nieminen 1999 Gladius Kirkkonummi 12.37  

Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Kierros: 2
Paikka Nimi Syntynyt Seura Aika Tila
1 Janter Suun 2000 Top Uimareura 11.10  
2 Alexey Belfer 2000 ORCA Helsinki 11.42  
3 Juho Seppl 1999 Simmis Wanda 11.56  
4 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi 11.71  

Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Kierros: 3
Paikka Nimi Syntynyt Seura Aika Tila
1 Janter Suun 2000 Top Uimareura 11.07  
2 Alexey Belfer 2000 ORCA Helsinki 11.45  

WG Challenge v1.01 2015-05-11 © 2008-2009 IC Control AB
Lisenssi: HTU Stadi
Tulostettu: 20.12.2017 18:10:44
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:55   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatjana Goldberg  2005    396  35.94        1:18.23   
  Top Uimareura  1:19.93                 
                     
Silja Villanen  2005    367  37.08        1:20.18   
  Salon Uimarit  1:24.19                 
                     
Tilla Saarentaus  2005    366  37.80        1:20.27   
  Helsingin Uimarit  1:19.54                 
                     
Iida Vesa  2005    356  36.98        1:21.02   
  ORCA Helsinki  1:33.22                 
                     
Emma Kivime  2006    330  36.98        1:23.13   
  Orca Swim Club  1:25.24                 
                     
Kiia Metskonkola  2005    326  38.56        1:23.44   
  Salon Uimarit  1:25.95                 
                     
Hanna Martola  2005    325  40.19        1:23.53   
  Cetus Espoo  1:32.56                 
                     
Sde Ryynnen  2005    303  40.64        1:25.51   
  Cetus Espoo  1:46.62                 
                     
Jasmin Savonen  2005    301  41.15        1:25.67   
  Cetus Espoo  1:42.61                 
                     
10  Janica Nieminen  2005    285  39.14        1:27.23   
  Uinti Hyvink  1:26.95                 
                     
11  Loreen Ulp  2006    284  39.33        1:27.38   
  Top Uimareura  1:37.66                 
                     
12  Sini Kaivola  2005    271  41.49        1:28.72   
  Hyvinkn Uimaseura  1:26.36                 
                     
13  Iida Tawast  2007    242  42.63        1:32.14   
  Simmis Grani  1:32.74                 
                     
14  Kirke Mtsnik  2007    233  42.39        1:33.23   
  Top Uimareura  1:33.90                 
                     
15  Heli Kuisma  2006    213  43.04        1:36.09   
  Hyvinkn Uimaseura  1:31.62                 
                     
16  Eevi Hirsi  2007    213  44.16        1:36.19   
  HTU Stadi  1:44.23                 
                     
17  Peppi Virokannas  2006    198  46.42        1:38.42   
  ORCA Helsinki  1:41.94                 
                     
18  Sonja Berseneva  2006    197  47.39        1:38.73   
  ORCA Helsinki                   
                     
19  Taru Lax  2005    186  44.94        1:40.56   
  Cetus Espoo  2:22.84                 
                     
20  Saima Peltonen  2007    184  45.96        1:40.97   
  Salon Uimarit  1:43.42                 
                     
21  Kerttu Hein  2006    178  46.80        1:41.94   
  Salon Uimarit  1:37.79                 
                     
22  Iris Lahtinen  2006    172  46.22        1:43.16   
  Gladius Kirkkonummi  1:43.74                 
                     
23  Diana Raduly Baka  2006    168  51.45        1:44.02   
  Salon Uimarit                   
                     
24  Eliise Loit  2007    165  1:44.55        1:44.55   
  Orca Swim Club                   
                     
25  Maia Loponen  2007    161  48.88        1:45.57   
  ORCA Helsinki  1:46.84                 
                     
26  Nella Honkanen  2007    157  48.55        1:46.49   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
27  Anee Lillo  2006    135  51.67        1:51.95   
  Top Uimareura  1:53.90                 
                     
28  Sira Katavisto  2008    134  52.59        1:52.19   
  ORCA Helsinki                   
                     
29  Henna Arenius  2005    130  54.44        1:53.35   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
30  Venla Karialho  2007    124  53.27        1:54.98   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
31  Julia Herva  2007    122  52.01        1:55.75   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
32  Janika Hinkkanen  2005    117  55.81        1:57.42   
  Gladius Kirkkonummi  1:58.78                 
                     
33  Waula Taimela  2005    114  55.84        1:58.29   
  Gladius Kirkkonummi  1:50.75                 
                     
34  Carola Roostik  2008    112  56.59        1:58.92   
  Orca Swim Club                   
                     
35  Ella Arvela  2007    106  53.07        2:01.28   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
36  Maija Kuisma  2008    95  58.26        2:05.61   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
37  Hanna-Mari Kuisma  2009    94  59.63        2:06.23   
  Hyvinkn Uimaseura  2:09.16                 
                     
Anna Vuns  2005              DSQ   
  Top Uimareura  1:25.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Janna Pysys  2005              DSQ   
  Helsingin Uimarit  1:36.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Kia Niklander  2007              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Laura Lehtoila  2008              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:51.35                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Miriam Jrisoo  2008              DSQ   
  Top Uimareura  1:39.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Greta Beszteri  2004  509  34.36        1:11.91   
  Cetus Espoo  1:20.01                 
                     
Lotta Lehtoila  2003  456  33.45        1:14.60   
  ORCA Helsinki  1:18.98                 
                     
Martine Margna  2003    368  36.94        1:20.15   
  Top Uimareura  1:34.49                 
                     
Janita Severinkangas  2004    351  37.99        1:21.37   
  Cetus Espoo  1:45.75                 
                     
Triinu Ress  2004    334  38.13        1:22.72   
  Top Uimareura  1:32.39                 
                     
Venla Hauska  2004    322  38.15        1:23.79   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:23.01                 
                     
Edla Wuori  2003    316  37.04        1:24.32   
  Nurmijrven Uinti  1:23.83                 
                     
Alisa Hnninen  2003    313  38.62        1:24.53   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:28.95                 
                     
Ilona Kajava  2004    295  42.13        1:26.21   
  ORCA Helsinki  1:40.10                 
                     
10  Diana Valero de la Iglesia  2004    288  39.21        1:26.94   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Matilda Nyberg  2004    273  40.64        1:28.48   
  Helsingin Uimarit  1:30.77                 
                     
12  Pinja Kinnunen  2004    272  40.12        1:28.64   
  Helsingin Uimarit  1:26.90                 
                     
13  Tuuli Jokinen  2004    270  39.67        1:28.79   
  ORCA Helsinki  1:33.95                 
                     
14  Liina-Milana Isotalo  2003    266  42.19        1:29.29   
  Salon Uimarit  1:29.36                 
                     
15  Kiira Tulkki  2003    254  42.59        1:30.66   
  Haminan Uimaseura  1:34.42                 
                     
16  Iiris Virtanen  2004    246  40.15        1:31.63   
  Simmis Grani  1:25.74                 
                     
17  Beatriz Coloma Vanhala  2003    245  42.00        1:31.77   
  Helsingin Uimarit  1:36.18                 
                     
18  Maisa Brusila  2004    241  42.55        1:32.30   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Anni Jutila  2004    237  44.16        1:32.81   
  Simmis Grani  1:44.43                 
                     
20  Katarina Kobycheva  2004    235  43.14        1:33.08   
  Cetus Espoo  1:47.83                 
                     
21  Emmi Silvola  2004    200  45.38        1:38.22   
  Hyvinkn Uimaseura  1:45.37                 
                     
22  Heli Havantola  2003    198  44.83        1:38.41   
  Nurmijrven Uinti  1:43.81                 
                     
23  Sonja Tiira  2003    171  51.20        1:43.32   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
24  Saara-Kaisa Rahijrvi  2004    146  53.78        1:49.08   
  ORCA Helsinki  1:53.82                 
                     
Nea Kovalainen  2003              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pippi Nordstrm  2001  517  34.37        1:11.57   
  Helsingin Uimarit  1:13.03                 
                     
Noora Kokko  2001  502  31.26        1:12.25   
  Helsingin Uimarit  1:12.02                 
                     
Aino Pajari  2001  451  33.78        1:14.88   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.22                 
                     
Roosa-Maria Tempakka  2000  450  34.67        1:14.96   
  Simmis Grani  1:15.25                 
                     
Annika Tietz  2001  436  36.11        1:15.74   
  HTU Stadi  1:17.69                 
                     
Viivi Vaajanen  2002  397  35.92        1:18.13   
  ORCA Helsinki  1:17.57                 
                     
Emmi Laitinen  2001    394  34.42        1:18.31   
  Helsingin Uimarit  1:16.56                 
                     
Wilma Walther  2001    371  35.57        1:19.94   
  HTU Stadi  1:18.30                 
                     
Milli Kosunen  2002    364  37.75        1:20.44   
  Cetus Espoo  1:22.18                 
                     
10  Sarah Tepponen  2001    349  38.26        1:21.58   
  Helsingin Uimarit  1:28.27                 
                     
11  Ronja Ryyti  2000    343  36.75        1:22.01   
  HTU Stadi  1:22.70                 
                     
12  Piia Kaivola  1999    342  37.58        1:22.10   
  Cetus Espoo  1:23.16                 
                     
13  Maria Ojala  1995    341  37.69        1:22.20   
  Helsingin Uimarit  1:22.00                 
                     
14  Miia Puranen  2001    335  37.79        1:22.68   
  Voikkaan Viesti  1:23.20                 
                     
15  Essi Helle  2002    328  37.86        1:23.25   
  Helsingin Uimarit  1:22.90                 
                     
16  Fanny Puska  2001    292  41.06        1:26.59   
  Haminan Uimaseura  1:26.21                 
                     
17  Emma Sevenius  2002    188  48.75        1:40.13   
  Nurmijrven Uinti  1:44.38                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:55   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Lill  2005    340  33.68        1:12.62   
  Top Uimareura  1:11.02                 
                     
Lars Kuljus  2005    231  36.26        1:22.53   
  Top Uimareura  1:23.10                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    227  38.91        1:23.03   
  Helsingin Uimarit  1:25.28                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    226  39.55        1:23.15   
  Stadin Delfiinit  1:25.71                 
                     
Oliver Kuulpak  2007    195  40.01        1:27.44   
  Top Uimareura  1:31.44                 
                     
Lasse Niemi  2006    184  41.01        1:29.08   
  Helsingin Uimarit  1:27.19                 
                     
Anton Kettunen  2005    170  44.42        1:31.37   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.63                 
                     
Nikita Shishinin  2006    161  43.30        1:33.19   
  ORCA Helsinki  1:31.18                 
                     
Joona Jakoaho  2006    155  42.97        1:34.37   
  Hyvinkn Uimaseura  1:36.54                 
                     
10  Ahti Halttunen  2006    153  45.94        1:34.70   
  Hyvinkn Uimaseura  1:41.38                 
                     
11  Richard Anmann  2007    150  46.11        1:35.43   
  Top Uimareura  1:40.80                 
                     
12  Aaron Tikkanen  2006    119  45.65        1:43.05   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
13  Jooa Katavisto  2006    104  50.70        1:47.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
Eero Virtanen  2007              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Emil Herman Antero Halttunen  2007              DSQ   
  Orca Swim Club                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:40.82                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oiva Koppelmki  2007              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura  1:49.72                 
  SW 7.4 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
                     
William Fagerstedt  2005              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkater sisnpin potkussa               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobeler  2004  416  31.27        1:07.92   
  Top Uimareura  1:09.31                 
                     
Lauri Tolvanen  2003  408  31.98        1:08.33   
  Haminan Uimaseura  1:17.87                 
                     
Harri Veski  2003    371  32.12        1:10.53   
  Top Uimareura  1:21.42                 
                     
Alexander Huhtala  2003    345  34.23        1:12.29   
  Cetus Espoo  1:10.77                 
                     
Rasmus Paal  2003    328  35.09        1:13.46   
  Audentes  1:13.89                 
                     
Max Walther  2003    320  35.01        1:14.07   
  HTU Stadi  1:23.67                 
                     
Tristan Tsopp  2004    318  33.01        1:14.26   
  Audentes  1:20.74                 
                     
Rasmus Mykknen  2003    286  36.62        1:16.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Georgi Goldberg  2004    286  34.32        1:16.92   
  Top Uimareura  1:20.79                 
                     
10  Leevi Ylikulppi  2003    282  36.00        1:17.26   
  Cetus Espoo  1:19.30                 
                     
11  Lauri Cederberg  2003    268  36.02        1:18.63   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:29.78                 
                     
12  Sam Zamanimehr  2003    254  36.72        1:20.02   
  Cetus Espoo  1:55.97                 
                     
13  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    243  37.14        1:21.24   
  Cetus Espoo  1:37.51                 
                     
14  Atte Poikela  2003    232  38.36        1:22.43   
  Cetus Espoo  1:57.26                 
                     
15  Arttu Valonen  2004    232  37.79        1:22.48   
  ORCA Helsinki  1:32.79                 
                     
16  Santtu Kosunen  2003    229  40.17        1:22.80   
  Cetus Espoo  1:46.51                 
                     
17  Alexander Nyman  2004    227  39.13        1:23.04   
  Hyvinkn Uimaseura  1:22.23                 
                     
18  Mark Samuel Malk  2004    206  37.93        1:25.80   
  Orca Swim Club                   
                     
19  Nuutti Laitinen  2004    206  39.25        1:25.81   
  Cetus Espoo  1:40.10                 
                     
20  Alvar Aho  2004    199  41.46        1:26.75   
  Cetus Espoo  1:48.95                 
                     
21  Joonas Patrik Pylvninen  2004    196  40.13        1:27.23   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Leo Zurban  2004    187  41.51        1:28.65   
  Cetus Espoo  1:30.97                 
                     
23  Ekke Julius Hellet  2003    130  47.06        1:40.03   
  Orca Swim Club                   
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sasa Seppl  1998  500  29.23        1:03.88   
  Haminan Uimaseura  1:02.65                 
                     
Pyry Nurminen  2001  472  30.43        1:05.09   
  ORCA Helsinki  1:03.68                 
                     
Elias Filippovits  2002  469  30.30        1:05.23   
  ORCA Helsinki  1:06.60                 
                     
Libor Janek  1979  462  30.94        1:05.57   
  Cetus Espoo  1:02.81                 
                     
Danila Shishinin  2002  387  32.60        1:09.54   
  ORCA Helsinki  1:14.01                 
                     
Pyry Kurunsaari  2001  375  32.25        1:10.29   
  Cetus Espoo  1:38.15                 
                     
Ville Lauslahti  2001    364  32.59        1:11.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Kalle Kauppinen  2002    361  33.56        1:11.21   
  ORCA Helsinki  1:12.85                 
                     
Matias Ola  2002    350  34.34        1:11.95   
  ORCA Helsinki  1:12.70                 
                     
10  Emil Krkkinen  2002    346  32.68        1:12.22   
  ORCA Helsinki  1:16.92                 
                     
11  Otto Sormunen  2002    339  31.80        1:12.68   
  Cetus Espoo  1:28.30                 
                     
12  Nesja Seppl  2000    337  33.46        1:12.87   
  Haminan Uimaseura  1:12.93                 
                     
13  Matias Vikman  2001    326  34.92        1:13.67   
  ORCA Helsinki  1:12.53                 
                     
14  Jenson Lih Shan Li  2002    295  35.39        1:16.13   
  HTU Stadi  1:21.53                 
                     
15  Akseli Korhonen  2001    274  37.84        1:18.00   
  Haminan Uimaseura  1:19.09                 
                     
16  Erik Anmann  2002    257  36.07        1:19.66   
  Top Uimareura  1:20.10                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:55   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Tuomainen  2005    426          30.87   
  Salon Uimarit  30.76                 
Tatjana Goldberg  2005    425          30.91   
  Top Uimareura  30.72                 
Rauha Heikkinen  2005    366          32.46   
  Helsingin Uimarit  32.61                 
Emma Kivime  2006    342          33.21   
  Orca Swim Club  33.79                 
Anna Vuns  2005    325          33.77   
  Top Uimareura  33.99                 
Peppi Eskola  2005    324          33.82   
  Gladius Kirkkonummi  33.99                 
Loreen Ulp  2006    323          33.86   
  Top Uimareura  33.49                 
Malin Lindblom  2006    314          34.19   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  34.08                 
Fionna Barnes  2005    313          34.22   
  HTU Stadi  36.22                 
10  Helmi Rsnen  2006    310          34.31   
  Simmis Grani  35.51                 
11  Lily Pivnen  2006    307          34.44   
  Helsingfors Simsllskap  34.08                 
12  Fanni Hynninen  2006    305          34.50   
  Helsingin Uimarit  41.31                 
13  Janica Nieminen  2005    298          34.78   
  Uinti Hyvink  33.36                 
14  Emma-Lotta Ahola  2005    286          35.26   
  Jrvenpn Uintiklubi  35.41                 
15  Miriam Jrisoo  2008    268          36.03   
  Top Uimareura  35.68                 
16  Aino Puustelli  2005    256          36.59   
  Helsingin Uimarit  36.98                 
17  Emilia Ruusu  2006    249          36.92   
  Haminan Uimaseura  37.76                 
18  Sonja Berseneva  2006    235          37.61   
  ORCA Helsinki  38.29                 
19  Vilma Manninen  2005    231          37.84   
  Salon Uimarit  40.36                 
20  Saara Turunen  2005    230          37.93   
  HTU Stadi  40.77                 
21  Aino Soininen  2005    229          37.96   
  HTU Stadi  39.93                 
22  Iiris Lehtonen  2006    220          38.46   
  Helsingin Uimarit  40.18                 
23  Greete Kikas  2007    217          38.65   
  Top Uimareura  40.35                 
24  Jemina Saraniemi  2005    216          38.72   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  40.81                 
25  Johanna Sepp  2007    207          39.23   
  Top Uimareura  41.65                 
26  Anniina Jokiniemi  2006    200          39.72   
  Hyvinkn Uimaseura  43.65                 
27  Maija Nurminen  2005    199          39.76   
  Salon Uimarit  38.27                 
28  Anna Mercedes Preden  2006    188          40.54   
  Ram Tallinn  43.22                 
29  Katariina Leben  2007    185          40.73   
  Orca Swim Club  41.11                 
30  Ella Haavisto  2007    182          40.95   
  Gladius Kirkkonummi  44.62                 
31  Hedda-Liina Honkaniemi  2006    172          41.78   
  Jrvenpn Uintiklubi  40.50                 
32  Maia Loponen  2007    169          41.99   
  ORCA Helsinki  39.51                 
32  Nella Honkanen  2007    169          41.99   
  Hyvinkn Uimaseura  41.28                 
32  Nella Saarela  2005    169          41.99   
  HTU Stadi  45.15                 
35  Anee Lillo  2006    166          42.27   
  Top Uimareura  44.54                 
36  Venla Karialho  2007    154          43.29   
  Hyvinkn Uimaseura                   
37  Julia Herva  2007    152          43.48   
  Hyvinkn Uimaseura  47.73                 
38  Janika Hinkkanen  2005    146          44.09   
  Gladius Kirkkonummi  45.48                 
39  Sonja Heikkil  2006    146          44.13   
  Salon Uimarit  43.33                 
40  Siiri Tapaninen  2009    143          44.37   
  HTU Stadi  47.13                 
41  Liine Raantse  2008    138          44.93   
  Gladius Kirkkonummi  51.58                 
42  Olga Kaiser  2008    138          44.97   
  ORCA Helsinki  45.20                 
43  Sofja Kartasova  2009    137          44.98   
  Top Uimareura  46.19                 
44  Nora Christine Hansalu  2007    137          45.03   
  Ram Tallinn  47.22                 
45  Henna Arenius  2005    131          45.65   
  Hyvinkn Uimaseura  43.76                 
46  Siiri Keskimki  2006    123          46.71   
  Salon Uimarit  50.55                 
47  Lilja Hirsikko  2008    120          47.07   
  ORCA Helsinki  45.54                 
48  Kia Niklander  2007    118          47.30   
  Hyvinkn Uimaseura  45.22                 
49  Maija Kuisma  2008    111          48.35   
  Hyvinkn Uimaseura  49.14                 
50  Nina You Wu  2007    101          49.82   
  HTU Stadi                   
51  Amelia Suomi  2007    101          49.89   
  HTU Stadi  47.89                 
52  Ella Arvela  2007    89          52.03   
  Hyvinkn Uimaseura  50.60                 
53  Grete Liis rike  2008    86          52.57   
  Orca Swim Club  58.71                 
54  Kerli Mrtin  2008    81          53.57   
  Orca Swim Club  55.45                 
55  Hanna-Mari Kuisma  2009    78          54.32   
  Hyvinkn Uimaseura  48.35                 
56  Helmi Tynkkynen  2007    72          55.84   
  HTU Stadi  59.76                 
57  Aleksandra Kurs  2008    68          56.85   
  Orca Swim Club  51.11                 
58  Nicole Hnninen  2009    68          56.87   
  HTU Stadi  55.90                 
59  Fan Wu  2009    66          57.31   
  HTU Stadi                   
Liina Saario  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  40.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Mitjette Sillamaa  2006              DSQ   
  Orca Swim Club                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Eini  2003  616          27.31   
  Gladius Kirkkonummi  26.42                 
Jutta Jauhiainen  2004    466          29.97   
  Cetus Espoo  29.70                 
Ella-Maija Syvniemi  2004    455          30.20   
  Gladius Kirkkonummi  29.97                 
Saga Jatkola  2004    445          30.43   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30.81                 
Helmi Haverinen  2004    423          30.94   
  Cetus Espoo  31.23                 
Winona Forslund  2003    420          31.03   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  31.85                 
Cinja vist  2003    411          31.25   
  Hyvinkn Uimaseura  31.05                 
Sini Heikkil  2003    402          31.47   
  Salon Uimarit  29.75                 
Martine Margna  2003    376          32.18   
  Top Uimareura  33.97                 
10  Triinu Ress  2004    369          32.38   
  Top Uimareura  32.12                 
11  Anni Seppl  2003    362          32.59   
  Helsingin Uimarit  32.77                 
12  Sohvi Seppnen  2003    359          32.68   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  32.62                 
13  Saima Huovinen  2003    343          33.20   
  Helsingin Uimarit  32.38                 
14  Lilja Lehto  2004    326          33.74   
  Helsingin Uimarit  35.19                 
15  Muska Liesaho  2003    310          34.33   
  Helsingin Uimarit  34.46                 
16  Veera Mkel  2004    274          35.76   
  Gladius Kirkkonummi  37.21                 
17  Emilia Westerholm  2004    266          36.10   
  ORCA Helsinki  36.71                 
18  Anni Jutila  2004    255          36.64   
  Simmis Grani  35.72                 
19  Darja Hartsevnikova  2003    248          36.95   
  Top Uimareura  35.10                 
20  Sonja Tiira  2003    223          38.29   
  Jrvenpn Uintiklubi  40.45                 
21  Amelie Leijala  2004    222          38.35   
  Haminan Uimaseura  38.86                 
22  Heidi Typpnen  2004    218          38.58   
  Cetus Espoo  37.71                 
23  Saara-Kaisa Rahijrvi  2004    170          41.90   
  ORCA Helsinki  42.52                 
24  Pinja Posti  2003    169          42.02   
  Tuusulan Uimaseura  42.41                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Himanto  2001  510          29.07   
  Gladius Kirkkonummi  27.74                 
Jenny Nieminen  2001  1.5  482          29.63   
  Hyvinkn Uimaseura  27.98                 
Aino Pajari  2001    472          29.84   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  29.53                 
Ada Salokannel  2002    470          29.87   
  Salon Uimarit  29.50                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    441          30.53   
  Salon Uimarit  29.65                 
Ida Nuppola  2002    430          30.78   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  30.16                 
Wilma Walther  2001    398          31.57   
  HTU Stadi  30.65                 
Jade Huhtamaa  2002    387          31.89   
  Helsingin Uimarit  30.07                 
Tuike Hakala  2001    306          34.48   
  Cetus Espoo  33.65                 
10  Sara Pakarinen  2001    217          38.63   
  Helsingin Uimarit  36.93                 
Kamilla Virtanen  2002              DSQ   
  Helsingin Uimarit  36.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linda Wallenius  1999  555          28.27   
  Salon Uimarit  27.75                 
Annika Laihonen  1997  526          28.78   
  Hydra Platypus  27.74                 
Julia Kekkonen  2000  501          29.26   
  HTU Stadi  37.67                 
Fanny Nystrm  1999  491          29.45   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.47                 
Roosa-Maria Tempakka  2000  1.5  482          29.63   
  Simmis Grani  28.87                 
Saara Vesa  1999    466          29.96   
  ORCA Helsinki  28.30                 
Maija Tiainen  1996    446          30.40   
  Savonlinnan Uimaseura  29.66                 
Meri Ojala  2000    419          31.04   
  Helsingin Uimarit  30.80                 
Maria Ojala  1995    383          31.98   
  Helsingin Uimarit  31.01                 
10  Paju Tuuri  1995    375          32.21   
  Kempeleen Pyrint  31.56                 
11  Marita Sukko  1996    359          32.67   
  Top Uimareura  33.80                 
12  Ronja Ryyti  2000    355          32.80   
  HTU Stadi  32.10                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:55   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Lill  2005    346          28.91   
  Top Uimareura  28.90                 
Nico Peltonen  2005    315          29.83   
  Hyvinkn Uimaseura  30.23                 
Jakob Laid  2005    280          31.00   
  Top Uimareura  30.72                 
Lars Kuljus  2005    255          31.98   
  Top Uimareura  32.26                 
Mikael Bckerman  2006    225          33.35   
  Gladius Kirkkonummi  33.18                 
Oliver Kuulpak  2007    223          33.46   
  Top Uimareura  33.28                 
Otso Heikkinen  2007    217          33.75   
  Helsingin Uimarit  35.30                 
William Fagerstedt  2005    212          34.03   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  34.73                 
Richard Marcus Uriko  2007    208          34.24   
  Ram Tallinn  33.26                 
10  Onni Rahkonen  2007    207          34.29   
  Simmis Grani  35.01                 
11  Mathias Kr  2005    200          34.70   
  Orca Swim Club  33.96                 
12  Johannes Kauppinen  2005    185          35.60   
  Haminan Uimaseura  37.01                 
13  Miika Nurminen  2005    183          35.75   
  Salon Uimarit  36.87                 
14  Otso Koskela  2005    181          35.83   
  Helsingin Uimarit  40.42                 
15  Richard Anmann  2007    179          35.98   
  Top Uimareura  36.42                 
16  Iilane Andreas  2006    179          36.02   
  Top Uimareura  36.65                 
17  Margus Veske  2005    170          36.59   
  Ram Tallinn  36.11                 
18  Niko Antman  2006    168          36.74   
  Gladius Kirkkonummi  37.35                 
19  Maddox Pilli  2005    167          36.82   
  Stadin Delfiinit  36.41                 
20  Nikita Shishinin  2006    166          36.91   
  ORCA Helsinki  36.06                 
21  Matias Kukkonen  2006    165          36.94   
  ORCA Helsinki  35.76                 
22  Joonatan Hietarinne  2006    163          37.10   
  Salon Uimarit  37.16                 
23  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    161          37.26   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  37.44                 
24  Ville-Veikko Luomala  2007    157          37.62   
  Jrvenpn Uintiklubi  42.09                 
25  Arne Volkov  2005    153          37.93   
  Orca Swim Club  44.02                 
26  Karmo Knnapas  2008    152          38.03   
  Ram Tallinn  37.17                 
27  Rasmus Vlk  2007    150          38.18   
  Orca Swim Club  40.46                 
28  Karl Erik Ojavere  2007    140          39.05   
  Top Uimareura  38.47                 
29  Armin Ott Talpas  2007    139          39.11   
  Ram Tallinn  38.47                 
30  Hans Kristian Prants  2008    133          39.72   
  Top Uimareura  41.34                 
31  Martin Potsepp  2009    130          39.98   
  Top Uimareura  39.40                 
32  Aaron Tikkanen  2006    124          40.64   
  Hyvinkn Uimaseura  39.59                 
33  Caspar berg  2006    122          40.85   
  Helsingin Uimarit  40.54                 
34  Veeti Sorri  2007    101          43.56   
  Gladius Kirkkonummi  46.34                 
35  Frode Andresson  2008    100          43.60   
  Top Uimareura  40.29                 
36  Ragnar Praun  2009    99          43.81   
  Top Uimareura  44.76                 
37  Mathias Eerola  2008    98          43.99   
  Simmis Grani  43.26                 
38  Eetu Lahtinen  2007    94          44.64   
  Gladius Kirkkonummi  46.45                 
39  Frans Nystrm  2008    91          45.08   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  46.28                 
39  Patrik Ventus  2007    91          45.08   
  Simmis Grani  46.01                 
41  Ragnar Puio  2006    89          45.32   
  Orca Swim Club  48.82                 
42  Noel Ehrlund  2007    80          47.08   
  Gladius Kirkkonummi  48.72                 
43  Voitto Vuorenjuuri  2007    78          47.44   
  Gladius Kirkkonummi  49.40                 
44  Eemi Niskanen  2006    78          47.48   
  ORCA Helsinki  47.67                 
45  Johann Sepp  2007    77          47.59   
  Orca Swim Club  57.67                 
46  Eero Virtanen  2007    66          50.05   
  Hyvinkn Uimaseura  52.13                 
47  Eemeli Havia  2010    57          52.70   
  Salon Uimarit  55.07                 
48  Sren Korbelainen  2009    55          53.20   
  Ram Tallinn  50.47                 
49  Karmo Saarma  2008    52          54.19   
  Ram Tallinn  1:01.19                 
Damir Kolesov  2006              DSQ   
  ORCA Helsinki  40.41                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Severinkangas  2003    412          27.26   
  Cetus Espoo  27.04                 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    409          27.34   
  Top Uimareura  28.00                 
Artur Tobeler  2004    398          27.59   
  Top Uimareura  27.66                 
Tino Kaukonen  2004    379          28.04   
  HTU Stadi  27.29                 
Isak Jatkola  2003    376          28.11   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.99                 
Harri Veski  2003    372          28.22   
  Top Uimareura  28.19                 
Onni ijl  2004    371          28.24   
  Hyvinkn Uimaseura  28.82                 
Verneri Lehtovaara  2004    364          28.41   
  Salon Uimarit  28.42                 
Olli Havia  2004    323          29.58   
  Salon Uimarit  29.56                 
10  Georgi Goldberg  2004    307          30.08   
  Top Uimareura  29.40                 
11  Ukko-Pekka Luomala  2004    306          30.10   
  Jrvenpn Uintiklubi  30.48                 
12  Lucas Lnnblad  2004    279          31.03   
  Cetus Espoo  32.07                 
13  Viktor Asklf  2004    272          31.33   
  Cetus Espoo  31.28                 
14  Aku Hyrsyl  2003    270          31.40   
  Salon Uimarit  31.74                 
15  Konsta Ketola  2003    261          31.74   
  ORCA Helsinki  34.56                 
16  Rasmus Roiko  2004    255          32.01   
  ORCA Helsinki  32.85                 
17  Saku Ahde  2003    253          32.06   
  HTU Stadi  34.19                 
18  Leo Oksman  2004    252          32.12   
  Helsingin Uimarit  32.27                 
19  Niklas Laur  2003    248          32.30   
  Ram Tallinn  36.48                 
20  Joonas Patrik Pylvninen  2004    223          33.45   
  Cetus Espoo  34.27                 
21  Prt Kuhlbars  2004    223          33.47   
  Ram Tallinn  35.22                 
22  Henry Vaga  2003    195          34.97   
  Salon Uimarit  35.50                 
23  Yash Nagal  2004    182          35.82   
  Cetus Espoo  36.45                 
24  Mattias Puhk  2003    145          38.57   
  Orca Swim Club  40.47                 
25  Joosep Rajasaar  2004    120          41.11   
  Orca Swim Club                   
26  Lucas Kullstrm  2004    94          44.60   
  Simmis Grani  56.64                 
Santtu Kosunen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  30.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davi-Esra Pesonen  2002  454          26.40   
  Salon Uimarit  26.83                 
Rasmus Sarre  2001  415          27.21   
  ORCA Helsinki  27.38                 
Kalle Kauppinen  2002    384          27.92   
  ORCA Helsinki  27.73                 
Matias Vikman  2001    365          28.40   
  ORCA Helsinki  27.66                 
Niilo Olander  2001    365          28.40   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  27.95                 
Repe Kupila  2001    353          28.71   
  Gladius Kirkkonummi  28.25                 
Mathias Lindfors  2002    345          28.92   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.96                 
Mio Munsterhjelm  2002    344          28.97   
  Simmis Grani  28.39                 
Erik Anmann  2002    306          30.12   
  Top Uimareura  29.30                 
10  Eero Jskelinen  2001    304          30.18   
  Cetus Espoo  28.32                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janter Suun  2000  618          23.82   
  Top Uimareura  23.24                 
Juho Seppl  1999  571          24.46   
  Simmis Wanda  23.85                 
Alexey Belfer  2000  565          24.55   
  ORCA Helsinki  23.45                 
Valtteri Eloranta  1992  514          25.33   
  Cetus Espoo  23.20                 
Henri Koski  2000  511          25.38   
  Gladius Kirkkonummi  24.47                 
Severi Nieminen  1999  453          26.43   
  Gladius Kirkkonummi  26.04                 
Kasper Uusitalo  2000    406          27.41   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.24                 
Roni Trnqvist  2000    397          27.61   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.46                 
Matias Blomfelt  2000    393          27.71   
  Helsingin Uimarit  27.39                 
10  Sami Seppl  2000    386          27.88   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  28.50                 
11  Nesja Seppl  2000    367          28.34   
  Haminan Uimaseura  27.47                 
12  Esa Vhsarja  1954    93          44.68   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  43.38                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:55   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti N Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    543          28.48   
  Cetus Espoo  28.14                 
Sanna Hokkanen  1977    394          31.68   
  Cetus Espoo  30.39                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:56   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Rahkonen  1975    468          26.14   
  Cetus Espoo  25.23                 
Petri Rahko  1965    369          28.28   
  HTU Stadi  27.51                 
Aki Kattelus  1972    343          28.98   
  Cetus Espoo  28.46                 
Marko Lysm  1965    312          29.93   
  Cetus Espoo  27.62                 
Tuomas Hirsi  1979    303          30.20   
  HTU Stadi                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:56   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kettunen  2005  358  42.89        1:27.78   
  Cetus Espoo  1:26.76                 
                     
Ronja Nevanko  2005    358  41.68        1:27.80   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.67                 
                     
Kiia Metskonkola  2005    350  40.99        1:28.48   
  Salon Uimarit  1:29.89                 
                     
Sofi Andstrm  2005    334  41.86        1:29.80   
  ORCA Helsinki  1:30.48                 
                     
Meri Luoma  2005    326  42.34        1:30.52   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.30                 
                     
Sde Ryynnen  2005    305  43.81        1:32.55   
  Cetus Espoo  1:34.25                 
                     
Maria Mustonen  2005    305  43.68        1:32.63   
  ORCA Helsinki  1:35.12                 
                     
Lotta Akkanen  2005    286  45.06        1:34.56   
  ORCA Helsinki  1:36.54                 
                     
Sofie Johansson  2005    251  45.29        1:38.76   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.40                 
                     
10  Essi Pyykk  2006    235  47.83        1:40.92   
  Salon Uimarit  1:45.81                 
                     
11  Aino Puustelli  2005    233  47.97        1:41.33   
  Helsingin Uimarit  1:38.60                 
                     
12  Iida Tawast  2007    231  48.21        1:41.59   
  Simmis Grani  1:41.69                 
                     
13  Elina Ruha  2005    222  48.07        1:42.89   
  Cetus Espoo  1:44.29                 
                     
14  Ronja Kero  2005    219  47.31        1:43.32   
  ORCA Helsinki                   
                     
15  Teela Saarentaus  2007    202  51.26        1:46.13   
  Helsingin Uimarit  1:48.57                 
                     
16  Pinja Suominen  2006    195  50.45        1:47.48   
  Gladius Kirkkonummi  1:54.89                 
                     
17  Venla Varvikko  2005    191  50.94        1:48.15   
  Simmis Grani  1:48.83                 
                     
18  Aurora nkkl  2007    184  52.52        1:49.47   
  Salon Uimarit  1:52.89                 
                     
19  Selma Korhonen  2006    178  52.35        1:50.81   
  Helsingin Uimarit  2:06.70                 
                     
20  Helmi Koikkalainen  2006    167  53.63        1:53.13   
  HTU Stadi                   
                     
21  Saara Turunen  2005    166  53.90        1:53.26   
  HTU Stadi  1:49.91                 
                     
22  Emilia Holmila  2005    160  54.30        1:54.81   
  HTU Stadi  2:00.17                 
                     
23  Vivi Hnninen  2007    137  57.10        2:00.95   
  HTU Stadi  2:06.43                 
                     
24  Nella Saarela  2005    128  59.39        2:03.45   
  HTU Stadi  2:09.30                 
                     
25  Carola Roostik  2008    106  1:03.09        2:11.69   
  Orca Swim Club  2:00.71                 
                     
Maija Nurminen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  1:56.30                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Pinja Lepist  2007              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeit               
                     
Rina Rantanen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:18.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kreetta Uusitalo  2003  389  39.56        1:25.42   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:23.43                 
                     
Viivi Sorri  2003  383  40.34        1:25.82   
  Gladius Kirkkonummi  1:32.94                 
                     
Martina Uusitalo  2003    348  41.80        1:28.63   
  Cetus Espoo  1:29.24                 
                     
Milla Hlikk  2004    290  45.78        1:34.21   
  Helsingin Uimarit  1:35.78                 
                     
Liina-Milana Isotalo  2003    265  45.34        1:36.97   
  Salon Uimarit  1:35.76                 
                     
Lea Heinzmann  2004    261  45.45        1:37.51   
  Simmis Grani                   
                     
Ilona Kajava  2004    255  47.78        1:38.29   
  ORCA Helsinki  1:41.02                 
                     
Venla Hauska  2004    253  46.86        1:38.59   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:42.02                 
                     
Emmi Silvola  2004    217  48.16        1:43.66   
  Hyvinkn Uimaseura  1:44.61                 
                     
10  Kiira Tulkki  2003    216  49.45        1:43.78   
  Haminan Uimaseura  1:44.53                 
                     
11  Tuuli Jokinen  2004    207  49.44        1:45.26   
  ORCA Helsinki  1:45.67                 
                     
12  Pinja Posti  2003    203  49.71        1:46.07   
  Tuusulan Uimaseura  1:43.67                 
                     
13  Heidi Typpnen  2004    201  49.58        1:46.30   
  Cetus Espoo  1:48.60                 
                     
14  Emilia Westerholm  2004    186  51.15        1:49.05   
  ORCA Helsinki  1:56.14                 
                     
15  Vivian Ljungqvist  2003    163  54.48        1:53.98   
  ORCA Helsinki  1:56.77                 
                     
Nea Kovalainen  2003              DSQ   
  ORCA Helsinki  1:40.70                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Susanna Kuisma  2003              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura  1:27.29                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Veera Mkel  2004              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  1:44.77                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karleen Kersa  1996  641  34.31        1:12.29   
  Top Uimareura  1:09.26                 
                     
Fanny Nystrm  1999  534  36.58        1:16.82   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.12                 
                     
Annika Tietz  2001  531  36.08        1:17.00   
  HTU Stadi  1:14.06                 
                     
Sanna Hokkanen  1977  391  40.00        1:25.27   
  Cetus Espoo  1:23.17                 
                     
Johanna Kara  1965  388  39.54        1:25.44   
  Cetus Espoo  1:19.13                 
                     
Milli Kosunen  2002    336  42.21        1:29.64   
  Cetus Espoo  1:26.75                 
                     
Ada Salokannel  2002    324  42.06        1:30.78   
  Salon Uimarit  1:25.01                 
                     
Piia Kaivola  1999    322  42.75        1:30.89   
  Cetus Espoo  1:30.72                 
                     
Fanny Puska  2001    266  45.50        1:36.87   
  Haminan Uimaseura  1:37.11                 
                     
10  Kamilla Virtanen  2002    196  49.99        1:47.20   
  Helsingin Uimarit  1:42.93                 
                     
11  Emma Sevenius  2002    170  55.01        1:52.44   
  Nurmijrven Uinti  1:55.67                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:56   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani Ekman  2006    224  42.51        1:31.51   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:34.00                 
                     
Ahti Liimatainen  2005    200  44.71        1:35.07   
  Helsingin Uimarit  1:36.23                 
                     
Artur Ots  2007    179  45.52        1:38.57   
  Ram Tallinn  1:45.22                 
                     
Miika Nurminen  2005    171  48.01        1:40.13   
  Salon Uimarit  1:41.92                 
                     
Niko Antman  2006    156  48.88        1:43.27   
  Gladius Kirkkonummi  1:46.21                 
                     
Niko Partanen  2005    148  49.01        1:45.10   
  ORCA Helsinki  1:46.73                 
                     
Kaapo Tuomainen  2008    130  51.54        1:49.65   
  Salon Uimarit  1:54.92                 
                     
Wilhelm Tomingas  2006    109  53.82        1:56.35   
  Ram Tallinn  1:53.12                 
                     
Eetu Lahtinen  2007    58  1:08.48        2:23.29   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Aaro Ruuskanen  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Anton Visulainen  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Joona Jakoaho  2006              DSQ   
  Hyvinkn Uimaseura  1:54.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hans-Mikk Kuulpak  2004  390  35.65        1:16.07   
  Top Uimareura  1:21.17                 
                     
Pauli Salonen  2003  345  37.12        1:19.28   
  Helsingin Uimarit  1:21.87                 
                     
Alexander Huhtala  2003  322  38.77        1:21.08   
  Cetus Espoo  1:22.40                 
                     
Lucas Tepponen  2003  316  38.24        1:21.64   
  Helsingin Uimarit  1:21.64                 
                     
Harri Veski  2003  294  38.85        1:23.54   
  Top Uimareura  1:22.75                 
                     
Joona Pohjola  2004    262  41.15        1:26.80   
  Salon Uimarit  1:29.16                 
                     
Santtu Kosunen  2003    253  41.47        1:27.85   
  Cetus Espoo  1:25.63                 
                     
Leevi Ylikulppi  2003    252  41.58        1:28.01   
  Cetus Espoo  1:26.53                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    235  42.13        1:30.00   
  Cetus Espoo  1:31.29                 
                     
10  Rasmus Roiko  2004    231  43.22        1:30.51   
  ORCA Helsinki  1:29.46                 
                     
11  Verneri Lehtovaara  2004    228  42.72        1:31.01   
  Salon Uimarit  1:33.63                 
                     
12  Joona Saarnio  2004    223  44.32        1:31.64   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:29.10                 
                     
13  Alvar Aho  2004    214  44.95        1:32.95   
  Cetus Espoo  1:32.34                 
                     
14  Aku Hnninen  2004    208  43.62        1:33.78   
  ORCA Helsinki  1:35.57                 
                     
15  Yufei Meng  2004    195  44.70        1:35.83   
  Simmis Grani  1:37.93                 
                     
16  Otso Mkivuokko  2003    189  44.89        1:36.81   
  Gladius Kirkkonummi  1:44.52                 
                     
17  Linus Rutanen  2004    152  48.76        1:44.20   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
18  Ekke Julius Hellet  2003    134  50.57        1:48.54   
  Orca Swim Club                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Blomfelt  2000  372  35.95        1:17.29   
  Helsingin Uimarit  1:17.92                 
                     
Kirill Karppi  2002  313  39.36        1:21.89   
  Helsingin Uimarit  1:21.83                 
                     
Muhammed Tantula  2002  300  39.33        1:22.99   
  Simmis Grani  1:23.43                 
                     
Heikki Vkevinen  2002    285  39.77        1:24.45   
  Gladius Kirkkonummi  1:22.76                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:56   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rauha Heikkinen  2005    290          38.80   
  Helsingin Uimarit  40.45                 
Tatjana Goldberg  2005    285          39.02   
  Top Uimareura  35.66                 
Kaisa Mkinen  2005    260          40.23   
  Helsingin Uimarit  39.67                 
Heli Kuisma  2006    228          42.01   
  Hyvinkn Uimaseura  41.43                 
Emma-Lotta Ahola  2005    226          42.18   
  Jrvenpn Uintiklubi  46.22                 
Fanni Hynninen  2006    209          43.29   
  Helsingin Uimarit  44.76                 
Ria Rahkonen  2005    184          45.11   
  HTU Stadi  45.47                 
Mia Maar  2007    171          46.27   
  Ram Tallinn  48.32                 
Laura Lehtoila  2008    157          47.57   
  ORCA Helsinki  50.02                 
10  Aino Soininen  2005    155          47.80   
  HTU Stadi  51.67                 
11  Iris Lahtinen  2006    147          48.60   
  Gladius Kirkkonummi  50.23                 
12  Greete Kikas  2007    147          48.65   
  Top Uimareura  49.42                 
13  Sara Suonio  2006    140          49.44   
  Salon Uimarit  48.12                 
14  Hedda-Liina Honkaniemi  2006    139          49.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  50.53                 
15  Pinja Suominen  2006    136          49.86   
  Gladius Kirkkonummi  46.70                 
16  Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    127          51.12   
  Hyvinkn Uimaseura                   
17  Lilja Hirsikko  2008    123          51.62   
  ORCA Helsinki  51.18                 
18  Selma Korhonen  2006    118          52.37   
  Helsingin Uimarit  53.82                 
19  Waula Taimela  2005    117          52.40   
  Gladius Kirkkonummi  53.88                 
20  Anniina Jokiniemi  2006    117          52.49   
  Hyvinkn Uimaseura  53.29                 
21  Siiri Tapaninen  2009    108          53.93   
  HTU Stadi                   
22  Sofie Apajasalo  2007    104          54.51   
  Helsingin Uimarit  54.34                 
23  Olga Kaiser  2008    102          54.91   
  ORCA Helsinki  58.78                 
24  Milla Liimatainen  2006    100          55.33   
  ORCA Helsinki  54.78                 
25  Amelia Suomi  2007    97          55.89   
  HTU Stadi  56.90                 
26  Nina You Wu  2007    86          58.06   
  HTU Stadi                   
27  Ella Haavisto  2007    83          58.85   
  Gladius Kirkkonummi  57.74                 
28  Aleksandra Kurs  2008    57          1:06.55   
  Orca Swim Club  59.11                 
29  Helmi Tynkkynen  2007    40          1:14.92   
  HTU Stadi                   
Anee Lillo  2006              DSQ   
  Top Uimareura  50.12                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Fan Wu  2009              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Kirke Mtsnik  2007              DSQ   
  Top Uimareura  42.47                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Liine Raantse  2008              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  53.72                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Nicole Hnninen  2009              DSQ   
  HTU Stadi  1:00.41                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Sofja Kartasova  2009              DSQ   
  Top Uimareura  52.03                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Hnninen  2003  342          36.75   
  Jrvenpn Uintiklubi  38.58                 
Edla Wuori  2003  340          36.80   
  Nurmijrven Uinti  35.91                 
Beatriz Coloma Vanhala  2003    257          40.40   
  Helsingin Uimarit  40.75                 
Matilda Nyberg  2004    211          43.15   
  Helsingin Uimarit  43.52                 
Anni Jutila  2004    196          44.23   
  Simmis Grani                   
Vivian Ljungqvist  2003    170          46.34   
  ORCA Helsinki  43.98                 
Sondra Nmme  2004    146          48.73   
  HTU Stadi                   
Sonja Tiira  2003    124          51.48   
  Jrvenpn Uintiklubi  49.86                 
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ksenia Egorova  2000  549          31.38   
  ORCA Helsinki  31.04                 
Wilma Walther  2001  390          35.16   
  HTU Stadi  34.99                 
Maija Tiainen  1996  382          35.40   
  Savonlinnan Uimaseura  33.98                 
Emmi Laitinen  2001  377          35.55   
  Helsingin Uimarit  36.04                 
Miia Puranen  2001  327          37.28   
  Voikkaan Viesti  37.44                 
Ronja Ryyti  2000  325          37.37   
  HTU Stadi  38.04                 
Marita Sukko  1996    241          41.25   
  Top Uimareura  41.47                 
Siiri Torniainen  2001    237          41.49   
  HTU Stadi  40.93                 
Sara Pakarinen  2001    183          45.22   
  Helsingin Uimarit  45.17                 
Tuike Hakala  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  40.45                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspivmr  19 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:56   
  Jrjestj  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Laid  2005    256          35.57   
  Top Uimareura  38.90                 
Serhat Kalin  2005    220          37.43   
  ORCA Helsinki  38.64                 
Nico Peltonen  2005    215          37.70   
  Hyvinkn Uimaseura  36.40                 
Onni Rahkonen  2007    168          40.92   
  Simmis Grani  42.06                 
William Fagerstedt  2005    165          41.20   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  42.99                 
Mikael Bckerman  2006    151          42.37   
  Gladius Kirkkonummi  42.31                 
Mark Kellinsalmi  2007    147          42.81   
  Stadin Delfiinit  42.81                 
Mathias Kr  2005    146          42.87   
  Orca Swim Club  44.71                 
Andr Salmi  2006    143          43.19   
  Simmis Grani  42.98                 
10  Hans Kristian Prants  2008    130          44.56   
  Top Uimareura  43.99                 
11  Emil Herman Antero Halttunen  2007    128          44.75   
  Orca Swim Club  47.69                 
12  Johannes Kauppinen  2005    128          44.81   
  Haminan Uimaseura  45.52                 
13  Karl Erik Ojavere  2007    126          45.00   
  Top Uimareura  43.75                 
14  Niko Partanen  2005    121          45.61   
  ORCA Helsinki  45.79                 
14  Rasmus Vlk  2007    121          45.61   
  Orca Swim Club  45.91                 
16  Maddox Pilli  2005    119          45.91   
  Stadin Delfiinit  48.58                 
17  Frode Andresson  2008    114          46.57   
  Top Uimareura  45.28                 
18  Leho Krner  2006    113          46.72   
  Ram Tallinn  46.76                 
19  Kasper Jrgen Attim  2006    111          47.01   
  Ram Tallinn  48.76                 
20  Ville-Veikko Luomala  2007    110          47.14   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
21  Oiva Koppelmki  2007    105          47.91   
  Hyvinkn Uimaseura  47.56                 
22  Amos Mkil  2007    101          48.55   
  Simmis Grani  48.65                 
23  Karmo Knnapas  2008    100          48.64   
  Ram Tallinn  46.24                 
24  Martin Potsepp  2009    97          49.07   
  Top Uimareura  46.74                 
25  Niko Antman  2006    95          49.46   
  Gladius Kirkkonummi  50.79                 
26  Miklas Sarkkinen  2007    94          49.67   
  Helsingin Uimarit  52.76                 
27  Veeti Akkanen  2006    82          51.89   
  Salon Uimarit  52.68                 
28  Mathias Eerola  2008    77          53.01   
  Simmis Grani  58.09                 
29  Ragnar Praun  2009    71          54.38   
  Top Uimareura  48.38                 
30  Johann Sepp  2007    69          54.93   
  Orca Swim Club                   
31  Patrik Ventus  2007    67          55.50   
  Simmis Grani  1:01.29                 
32  Noel Ehrlund  2007    63          56.60   
  Gladius Kirkkonummi  1:02.27                 
33  Voitto Vuorenjuuri  2007    51          1:00.77   
  Gladius Kirkkonummi  59.29                 
34  Gustav Paal  2007    24          1:17.43   
  Ram Tallinn  1:02.22                 
Ragnar Puio  2006              DSQ   
  Orca Swim Club  54.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Veeti Sorri  2007              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  53.19                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobeler  2004  330          32.69   
  Top Uimareura  31.94                 
Onni ijl  2004  311          33.36   
  Hyvinkn Uimaseura  33.11                 
Tristan Tsopp  2004  310          33.39   
  Audentes  33.57                 
Tino Kaukonen  2004  294          34.00   
  HTU Stadi  34.44                 
Georgi Goldberg  2004    276          34.69   
  Top Uimareura  34.28                 
Mark Samuel Malk  2004    222          37.32   
  Orca Swim Club  39.64                 
Olli Havia  2004    213          37.84   
  Salon Uimarit  39.37                 
Verneri Hauska  2003    211          37.92   
  Jrvenpn Uintiklubi  37.46