2020-05-26   16:17:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Espoo Swim Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Cetus Ry 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jutta Jauhiainen  2004    462  1:18.76  2:50.78  4:28.87    5:44.45   
  Cetus Espoo  5:40.04                 
                     
Pinja Nieminen  2004    344  1:30.57  3:07.92  4:49.62    6:20.02   
  Cetus Espoo  6:06.46                 
                     
Linda Ilonen  2004    288  1:40.74  3:26.77  5:14.36    6:43.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Beata Koroknay-Pál  2004    227  1:56.81  3:47.07  5:42.93    7:16.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Linnea Alakörkkö  2004              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Cetus Ry 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla-lotta Tapanainen  2003    430  1:29.53  3:01.63  4:34.36    5:52.72   
  Cetus Espoo  6:00.25                 
                     
Sanna Valkonen  2003    371  1:27.34  3:02.41  4:51.48    6:10.56   
  Cetus Espoo  6:15.18                 
                     
Siiri Hargreaves  2003    313  1:32.34  3:14.65  5:06.17    6:31.98   
  Cetus Espoo  6:31.22                 
                     
Edit Kull  2003    290  1:34.28  3:17.59  5:09.96    6:42.13   
  Cetus Espoo  6:43.89                 
                     
Delia Helena Aho  2003    274  1:50.93  3:29.01  5:25.42    6:49.97   
  Cetus Espoo  6:25.86                 
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Cetus Ry 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002    502  1:14.30  2:41.52  4:17.29    5:35.00   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Cetus Ry 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Manninen  2001    406  1:18.78  2:53.72  4:36.82    5:59.66   
  Simmis Wanda  5:49.46                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:30 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003    459  1:13.68  2:35.37  4:04.34    5:15.89   
  Cetus Espoo  5:03.51                 
                     
Rasmus Mykkänen  2003    272  1:20.24  3:05.96  4:52.30    6:16.19   
  Cetus Espoo  6:04.58                 
                     
Karri Suuronen  2003    211  1:40.44  3:25.06  5:19.57    6:48.95   
  Cetus Espoo                   
                     
Mattias Janhunen  2003    160  1:53.24  3:43.86  5:52.42    7:28.43   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Gramén  2001    465  1:10.89  2:32.14  3:59.57    5:14.71   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:31 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:33   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    461          31.62   
  Cetus Espoo  34.19                 
Greta Beszteri  2004    443          32.03   
  Cetus Espoo  36.20                 
Alina Antila  2004    409          32.90   
  Nurmijärven Uinti  32.48                 
Viljaana Myllärinen  2004    370          34.00   
  Uinti Imatra  35.64                 
Iisa Karpela  2004    332          35.26   
  Cetus Espoo  36.37                 
Janita Severinkangas  2004    252          38.67   
  Cetus Espoo  38.69                 
Katarina Kobycheva  2004    209          41.13   
  Cetus Espoo  41.59                 
Maisa Brusila  2004    205          41.41   
  Cetus Espoo  43.75                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003    490          30.98   
  Cetus Espoo  30.74                 
Julia Peltola  2003    417          32.68   
  Cetus Espoo  32.45                 
Diana Seiger  2003    403          33.07   
  Cetus Espoo  37.30                 
Cindy Palm  2003    393          33.33   
  Cetus Espoo  34.27                 
Emma Johansson  2003    392          33.37   
  Cetus Espoo  33.55                 
Lotta Lehtoila  2003    371          33.98   
  ORCA Helsinki  34.02                 
Iina Von Schrowe  2003    336          35.14   
  Cetus Espoo  34.75                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002    594          29.06   
  Cetus Espoo  28.41                 
Helmi Tossavainen  2002    459          31.66   
  Cetus Espoo  31.47                 
Vera Vartiainen  2002    455          31.74   
  Järvenpään Uintiklubi  31.34                 
Nella Korpela  2002    382          33.66   
  Cetus Espoo  33.56                 
Verna Rostedt  2002    372          33.94   
  Cetus Espoo  34.28                 
Marleen Mikk  2002    365          34.18   
  Cetus Espoo  33.37                 
Pilvi Pietikäinen  2002    363          34.22   
  Cetus Espoo  33.48                 
Vilja Laaksonen  2002    345          34.82   
  Järvenpään Uintiklubi  34.58                 
Jenny Kareinen  2002    324          35.56   
  Helsingfors Simsällskap  36.93                 
10  Suvi-maaria Heinonen  2002    322          35.62   
  Salon Uimarit  35.25                 
11  Cami Wacklin  2002    317          35.80   
  Cetus Espoo  35.50                 
12  Sofia Harju  2002    305          36.27   
  Järvenpään Uintiklubi  36.13                 
13  Sanni Luostarinen  2002    278          37.40   
  Järvenpään Uintiklubi  36.75                 
Aida Ahlgren  2002              DNF   
  Cetus Espoo  43.67                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adelia Spångberg  1999    572          29.42   
  Cetus Espoo  28.86                 
Nea Rinne  1995    559          29.64   
  Cetus Espoo  28.69                 
Mirva Kallström  1999    542          29.95   
  Cetus Espoo  29.49                 
Kiira Mauranen  1999    533          30.12   
  Helsingfors Simsällskap  30.13                 
Paula Peltola  2001    527          30.24   
  Aurajoen Uinti  28.10                 
Ida Slöör  2001    478          31.24   
  Cetus Espoo  30.70                 
Minka Halava  2001    470          31.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.68                 
Emmi Saarela  2001    466          31.50   
  Järvenpään Uintiklubi  31.35                 
Noora Angelva  1999    466          31.51   
  Cetus Espoo  30.88                 
10  Maria Ripatti  1987    452          31.81   
  Järvenpään Uintiklubi  31.98                 
11  Noora Kokko  2001    435          32.24   
  Helsingin Uimarit  32.27                 
12  Roosa-maria Tempakka  2000    427          32.44   
  Simmis Grani  33.72                 
13  Sini Hirvonen  2001    420          32.61   
  Cetus Espoo  33.54                 
14  Sanni Kalliomäki  2000    410          32.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.36                 
15  Nelli Ohvo  2001    399          33.18   
  Cetus Espoo  31.88                 
16  Saara Vesa  1999    398          33.19   
  ORCA Helsinki  32.77                 
17  Mariel Mylly  2001    398          33.21   
  Järvenpään Uintiklubi  32.18                 
18  Ronja Riihinen  2000    378          33.77   
  Cetus Espoo  33.16                 
19  Anni Hirvo  2001    375          33.85   
  Helsingfors Simsällskap  34.64                 
20  Katariina Kivi  2001    344          34.84   
  Järvenpään Uintiklubi  35.27                 
21  Ella Hörkkö  2001    305          36.26   
  Simmis Wanda  37.39                 
22  Piia Kaivola  1999    285          37.08   
  Cetus Espoo  38.11                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:33 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    586          26.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.75                 
Arttu Mäenpää  2003    478          28.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.17                 
Luukas Vainio  2003    419          29.97   
  Cetus Espoo  30.33                 
Roni Severinkangas  2003    417          30.01   
  Cetus Espoo  30.20                 
Lauri Tolvanen  2003    330          32.45   
  Haminan Uimaseura  33.76                 
Sam Zamanimehr  2003    310          33.12   
  Cetus Espoo  33.32                 
Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    252          35.47   
  Cetus Espoo  36.00                 
Oskari Repo  2003    227          36.73   
  Cetus Espoo  36.53                 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    543          27.48   
  Cetus Espoo  27.52                 
Daniel Rinne  2002    513          28.01   
  Cetus Espoo  27.95                 
Oscar Skjäl  2002    512          28.03   
  Cetus Espoo  29.16                 
Mihail Khanoukaev  2002    474          28.75   
  Cetus Espoo  30.73                 
Elias Filippovits  2002    471          28.82   
  ORCA Helsinki  28.83                 
Onni-kalle Luomala  2002    451          29.23   
  Järvenpään Uintiklubi  29.82                 
Leo Mikkonen  2002    451          29.24   
  Cetus Espoo  29.09                 
Verneri Viisanen  2002    422          29.89   
  Cetus Espoo  29.99                 
Elias Jääskeläinen  2002    387          30.77   
  Cetus Espoo  30.57                 
10  Joel Syrjä  2002    383          30.88   
  Cetus Espoo  31.20                 
11  Sampo Peltola  2002    371          31.21   
  Järvenpään Uintiklubi  31.95                 
12  Otto Sormunen  2002    363          31.42   
  Cetus Espoo  32.87                 
Jerry Roine  2002              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  35.07                 
Matias Ola  2002              DNS   
  ORCA Helsinki  33.78                 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Kylmä  2001    496          28.32   
  Cetus Espoo  27.89                 
Ruslan Panschin  2001    435          29.60   
  ORCA Helsinki  31.61                 
Teemu Annala  2001    435          29.60   
  Cetus Espoo  30.08                 
Ville Lauslahti  2001    352          31.74   
  Cetus Espoo  31.69                 
Eero Jääskeläinen  2001    248          35.66   
  Cetus Espoo  35.97                 
Akseli Korhonen  2001    200          38.32   
  Haminan Uimaseura                   
Pyry Kurunsaari  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  32.53                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    822          23.94   
  Helsingfors Simsällskap  23.64                 
Santeri Hölttä  2000    656          25.81   
  Helsingfors Simsällskap  25.31                 
Toni Knuutila  1993    649          25.90   
  Porin Uimaseura  26.02                 
Samuli Jeskanen  1996    601          26.57   
  Cetus Espoo  26.95                 
Antti Leiponen  1998    582          26.86   
  Järvenpään Uintiklubi  26.42                 
Tuomas Herlevi  1999    557          27.25   
  Helsingfors Simsällskap  27.14                 
Alex Lassila  2000    543          27.49   
  Cetus Espoo  27.37                 
Anssi Hätälä  1994    543          27.49   
  Oulun Uinti 1906  27.80                 
Verneri Mattila  1999    543          27.49   
  Helsingfors Simsällskap  27.36                 
10  Anton Nuottajärvi  2000    534          27.64   
  Cetus Espoo                   
11  Topi Suomalainen  1998    522          27.85   
  Cetus Espoo                   
12  Sasa Seppälä  1998    514          28.00   
  Haminan Uimaseura  28.13                 
13  Alexey Belfer  2000    511          28.05   
  ORCA Helsinki  28.31                 
14  Elias Soukola  1999    504          28.18   
  Järvenpään Uintiklubi  28.32                 
15  Matias Tervala  1993    474          28.75   
  Oulun Uinti 1906  28.78                 
16  Rasmus Virta  1998    429          29.73   
  Cetus Espoo  29.95                 
17  Joni Honkala  1995    420          29.94   
  Hydra Platypus                   
18  Joona Salminen  2000    359          31.55   
  Cetus Espoo  31.48                 
19  Nesja Seppälä  2000    347          31.89   
  Haminan Uimaseura  32.17                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:35 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:38   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ciara Wacklin  2004    393  41.02  1:24.02  2:07.46    2:49.29   
  Cetus Espoo  2:44.19                 
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Róza Nagy  2003    407  40.19  1:22.85  2:05.75    2:47.34   
  Cetus Espoo  2:41.54                 
                     
Essi Salokorpi  2003    381  39.88  1:23.31  2:07.87    2:51.00   
  Cetus Espoo  2:51.60                 
                     
Edit Kull  2003    281  43.16  1:31.66  2:21.60    3:09.19   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirka Mettinen  2002    469  37.66  1:17.89  1:59.35    2:39.61   
  Cetus Espoo  2:36.84                 
                     
Anni Savolainen  2002    385  40.37  1:24.10  2:08.04    2:50.40   
  Cetus Espoo  2:44.36                 
                     
Cami Wacklin  2002    368  41.37  1:24.99  2:08.85    2:53.01   
  Cetus Espoo  2:48.28                 
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-amanda Heinola  2000    684  31.63  1:07.64  1:44.65    2:20.79   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Ksenia Egorova  2000    519  35.83  1:15.05  1:54.95    2:34.29   
  ORCA Helsinki  2:36.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:38 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Huhtala  2003    358  37.00  1:16.89  1:57.58    2:37.55   
  Cetus Espoo  2:39.08                 
                     
Leevi Ylikulppi  2003    302  39.37  1:21.96  2:04.36    2:46.77   
  Cetus Espoo  2:41.23                 
                     
Ilmari Laitala  2003    108  56.47  1:57.47  2:58.38    3:54.90   
  Cetus Espoo  3:57.67                 
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Alitalo  1999    560  32.31  1:07.65  1:42.54    2:15.75   
  Cetus Espoo  2:20.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljaana Myllärinen  2004    416  40.52        1:26.15   
  Uinti Imatra  1:26.09                 
                     
Pinja Nieminen  2004    396  41.32        1:27.56   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
Saga Kovanen  2004    382  42.40        1:28.66   
  Cetus Espoo  1:30.21                 
                     
Helmi Haverinen  2004    363  41.74        1:30.16   
  Cetus Espoo  1:30.96                 
                     
Linda Ilonen  2004    341  44.81        1:32.06   
  Cetus Espoo  1:37.56                 
                     
Heidi Työppönen  2004    191  53.23        1:51.60   
  Cetus Espoo  1:52.72                 
                     
Maisa Brusila  2004    186  52.73        1:52.54   
  Cetus Espoo  1:50.15                 
                     
Iisa Karpela  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:29.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cindy Palm  2003    542  37.46        1:18.89   
  Cetus Espoo  1:19.13                 
                     
Emma Johansson  2003    471  39.85        1:22.70   
  Cetus Espoo  1:24.29                 
                     
Sofia Långström  2003    401  41.14        1:27.24   
  Cetus Espoo  1:26.01                 
                     
Emmi Partanen  2003    314  43.28        1:34.63   
  Cetus Espoo  1:27.16                 
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Vasara  2002    445  38.88        1:24.24   
  Cetus Espoo  1:23.41                 
                     
Nella Korpela  2002    395  40.84        1:27.63   
  Cetus Espoo  1:23.66                 
                     
Anni Savolainen  2002    381  42.23        1:28.73   
  Cetus Espoo  1:25.40                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    359  41.68        1:30.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.23                 
                     
Jenny Kareinen  2002    334  42.23        1:32.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.75                 
                     
Milli Kosunen  2002    325  43.87        1:33.53   
  Cetus Espoo  1:31.24                 
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotta Edelman  2001    661  34.42        1:13.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.85                 
                     
Anniina Murto  2001    599  35.35        1:16.30   
  Porin Uimaseura  1:12.23                 
                     
Nelli Ohvo  2001    553  36.75        1:18.39   
  Cetus Espoo  1:16.00                 
                     
Emilia Flyckt  2001    552  36.81        1:18.42   
  Cetus Espoo  1:13.16                 
                     
Adelia Spångberg  1999    487  38.49        1:21.77   
  Cetus Espoo  1:21.02                 
                     
Sini Hirvonen  2001    441  40.35        1:24.53   
  Cetus Espoo  1:24.75                 
                     
Piia Kaivola  1999    303  44.71        1:35.78   
  Cetus Espoo  1:33.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Vainio  2003    382  37.64        1:18.73   
  Cetus Espoo  1:21.71                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    349  38.06        1:21.14   
  Haminan Uimaseura  1:19.80                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    341  37.95        1:21.74   
  Cetus Espoo  1:25.67                 
                     
Oskari Repo  2003    287  41.26        1:26.60   
  Cetus Espoo  1:24.45                 
                     
Rasmus Mykkänen  2003    262  42.10        1:29.24   
  Cetus Espoo  1:32.38                 
                     
Santtu Kosunen  2003    253  42.42        1:30.30   
  Cetus Espoo  1:28.63                 
                     
Karri Suuronen  2003    205  46.10        1:36.74   
  Cetus Espoo  1:34.49                 
                     
Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    142  50.17        1:49.43   
  Cetus Espoo  1:42.27                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002    422  36.26        1:16.13   
  Cetus Espoo  1:17.21                 
                     
Jerry Roine  2002              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  1:18.33                 
                     
Matias Ola  2002              DNS   
  ORCA Helsinki  1:19.41                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001    604  31.48        1:07.58   
  Cetus Espoo  1:06.76                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    554  32.34        1:09.52   
  Cetus Espoo  1:08.13                 
                     
Pyry Nurminen  2001    498  33.52        1:12.04   
  ORCA Helsinki  1:10.95                 
                     
Herman Widbom  2001    472  33.90        1:13.33   
  Cetus Espoo  1:13.36                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    349  37.01        1:21.11   
  Cetus Espoo  1:17.14                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    671  30.15        1:05.23   
  Cetus Espoo  1:04.40                 
                     
Jonni Aho  1999    469  34.76        1:13.50   
  Cetus Espoo  1:10.59                 
                     
Sasa Seppälä  1998    453  34.51        1:14.35   
  Haminan Uimaseura  1:12.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jutta Jauhiainen  2004    525  32.05  1:07.73  1:44.17    2:20.02   
  Cetus Espoo  2:21.14                 
                     
Aino Rantala  2004    499  31.86  1:07.93  1:45.18    2:22.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.06                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004    491  32.71  1:09.92  1:49.00    2:23.12   
  Cetus Espoo  2:21.59                 
                     
Greta Beszteri  2004    488  32.67  1:08.79  1:46.79    2:23.45   
  Cetus Espoo  2:21.65                 
                     
Saga Kovanen  2004    462  33.69  1:11.29  1:49.36    2:26.10   
  Cetus Espoo  2:24.66                 
                     
Ada-maj Saarinen  2004    316  36.87  1:20.24  2:05.19    2:45.86   
  ORCA Helsinki  2:52.05                 
                     
Beata Koroknay-Pál  2004    259  39.47  1:25.61  2:12.50    2:57.22   
  Cetus Espoo  2:55.86                 
                     
Katarina Kobycheva  2004    242  40.23  1:26.60  2:14.86    3:01.06   
  Cetus Espoo  3:02.74                 
                     
Linnea Alakörkkö  2004              DNS   
  Cetus Espoo  2:54.20                 
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Peltola  2003    489  33.33  1:09.31  1:46.34    2:23.36   
  Cetus Espoo  2:26.59                 
                     
Diana Seiger  2003    471  33.27  1:11.07  1:49.70    2:25.18   
  Cetus Espoo  2:22.98                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003    470  33.43  1:10.68  1:48.26    2:25.27   
  Cetus Espoo  2:24.11                 
                     
Essi Salokorpi  2003    451  34.76  1:12.24  1:49.95    2:27.26   
  Cetus Espoo  2:27.42                 
                     
Iina Von Schrowe  2003    446  33.84  1:11.32  1:50.41    2:27.87   
  Cetus Espoo  2:23.82                 
                     
Siiri Hargreaves  2003    427  34.63  1:13.40  1:52.42    2:29.92   
  Cetus Espoo  2:28.50                 
                     
Sanna Valkonen  2003    413  35.16  1:14.52  1:53.52    2:31.59   
  Cetus Espoo  2:34.39                 
                     
Sofia Långström  2003    402  35.71  1:14.17  1:53.96    2:32.97   
  Cetus Espoo  2:25.80                 
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Alanen  2002    461  33.41  1:10.21  1:48.92    2:26.16   
  Cetus Espoo  2:21.63                 
                     
Mirka Mettinen  2002    456  33.26  1:10.10  1:49.00    2:26.70   
  Cetus Espoo  2:28.04                 
                     
Marleen Mikk  2002    410  34.58  1:12.25  1:51.99    2:31.96   
  Cetus Espoo  2:30.09                 
                     
Ida Nuppola  2002    410  33.72  1:12.16  1:53.08    2:32.07   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:39.90                 
                     
Sofia Harju  2002    370  35.59  1:16.29  1:58.52    2:37.24   
  Järvenpään Uintiklubi  2:35.84                 
                     
Jenny Kareinen  2002    359  36.55  1:16.92  1:59.41    2:38.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.65                 
                     
Sanni Luostarinen  2002    278  36.88  1:20.63  2:07.64    2:53.07   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    744  29.26  1:00.75  1:32.90    2:04.68   
  Cetus Espoo  2:04.34                 
                     
Nea Rinne  1995    698  29.90  1:01.92  1:34.78    2:07.32   
  Cetus Espoo  2:05.59                 
                     
Minka Halava  2001    560  31.38  1:07.07  1:42.46    2:17.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.52                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    543  32.92  1:08.01  1:43.65    2:18.46   
  Cetus Espoo  2:17.43                 
                     
Aino Pajari  2001    538  31.62  1:06.21  1:42.39    2:18.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:17.18                 
                     
Nelli Ohvo  2001    537  32.72  1:08.29  1:44.49    2:18.97   
  Cetus Espoo  2:18.71                 
                     
Anni Hirvo  2001    511  31.48  1:07.27  1:44.63    2:21.25   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.11                 
                     
Katariina Kivi  2001    423  34.03  1:11.58  1:51.13    2:30.43   
  Järvenpään Uintiklubi  2:27.44                 
                     
Aino Lehtinen  2001    415  33.67  1:13.42  1:53.26    2:31.45   
  Cetus Espoo  2:34.93                 
                     
10  Ella Hörkkö  2001    365  35.39  1:16.66  1:59.56    2:38.03   
  Simmis Wanda  2:37.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:09 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003    450  30.55  1:04.07  1:38.60    2:13.04   
  Cetus Espoo  2:12.67                 
                     
Alexander Huhtala  2003    343  32.56  1:09.63  1:47.70    2:25.68   
  Cetus Espoo  2:22.59                 
                     
Leevi Ylikulppi  2003    304  34.52  1:13.26  1:52.96    2:31.69   
  Cetus Espoo  2:25.91                 
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    587  28.28  58.68  1:30.04    2:01.79   
  Cetus Espoo  2:01.62                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    475  29.90  1:03.30  1:37.59    2:10.71   
  Cetus Espoo  2:12.28                 
                     
Daniel Rinne  2002    474  30.08  1:03.55  1:37.24    2:10.75   
  Cetus Espoo  2:09.96                 
                     
Elias Filippovits  2002    455  29.96  1:03.49  1:38.75    2:12.61   
  ORCA Helsinki  2:11.90                 
                     
Sasha Cormier Simola  2002    264  33.22  1:13.83  1:56.87    2:38.83   
  Cetus Espoo  2:36.90                 
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Gramén  2001    467  28.88  1:01.73  1:36.23    2:11.43   
  Cetus Espoo  2:09.64                 
                     
Ruslan Panschin  2001    434  29.80  1:04.56  1:41.11    2:14.71   
  ORCA Helsinki  2:17.03                 
                     
Pyry Kurunsaari  2001    341  31.78  1:08.20  1:46.88    2:25.99   
  Cetus Espoo  2:20.53                 
                     
Akseli Korhonen  2001    292  34.29  1:14.86  1:57.29    2:33.66   
  Haminan Uimaseura  2:36.30                 
                     
Eero Jääskeläinen  2001    252  35.47  1:16.75  1:59.96    2:41.40   
  Cetus Espoo  2:35.45                 
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Perkkiö  2000    627  27.62  57.51  1:28.41    1:59.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:58.65                 
                     
Samuli Jeskanen  1996    568  28.29  59.53  1:31.54    2:03.16   
  Cetus Espoo  2:00.72                 
                     
Georgy Babenov  2000    529  28.48  1:00.36  1:33.52    2:06.05   
  ORCA Helsinki  2:03.97                 
                     
Eetu Isosuo  2000    523  29.35  1:01.51  1:34.21    2:06.53   
  Cetus Espoo  2:08.17                 
                     
Alex Lassila  2000    489  29.55  1:03.22  1:36.92    2:09.42   
  Cetus Espoo  2:11.72                 
                     
Topi Suomalainen  1998    407  30.53  1:04.84  1:40.37    2:17.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Salminen  2000    397  31.19  1:06.01  1:42.51    2:18.69   
  Cetus Espoo  2:07.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:23   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    562          32.78   
  Nurmijärven Uinti  32.42                 
Ciara Wacklin  2004    376          37.48   
  Cetus Espoo  37.05                 
Viljaana Myllärinen  2004    347          38.49   
  Uinti Imatra  37.77                 
Helmi Haverinen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  34.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003    665          31.00   
  Cetus Espoo  31.11                 
Delia Helena Aho  2003    301          40.36   
  Cetus Espoo  41.44                 
Helle Peill  2003    284          41.13   
  Cetus Espoo  43.06                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilie Pärnänen  2002    676          30.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.73                 
Peppi Siirtola  2002    659          31.08   
  Cetus Espoo  29.91                 
Siri Auvinen  2002    606          31.97   
  Cetus Espoo  31.22                 
Oona Laakso  2002    571          32.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.52                 
Helmi Tossavainen  2002    523          33.57   
  Cetus Espoo  32.51                 
Verna Rostedt  2002    449          35.33   
  Cetus Espoo                   
Kaisla Kangas  2002    426          35.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.40                 
Pinja Paulomo  2002    410          36.41   
  Cetus Espoo  34.67                 
Cami Wacklin  2002    375          37.50   
  Cetus Espoo  39.02                 
10  Vilja Laaksonen  2002    358          38.08   
  Järvenpään Uintiklubi  36.57                 
11  Milli Kosunen  2002    329          39.18   
  Cetus Espoo                   
12  Laura Pitkänen  2002    321          39.50   
  Järvenpään Uintiklubi  39.74                 
Aida Ahlgren  2002              DNF   
  Cetus Espoo  40.19                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    604          32.00   
  Cetus Espoo                   
Noora Kokko  2001    592          32.21   
  Helsingin Uimarit  31.66                 
Emilia Flyckt  2001    569          32.65   
  Cetus Espoo                   
Ksenia Egorova  2000    566          32.71   
  ORCA Helsinki  32.99                 
Peppi Päiviö  1999    558          32.86   
  Cetus Espoo  32.03                 
Saara Vesa  1999    508          33.90   
  ORCA Helsinki  33.34                 
Noora Angelva  1999    506          33.95   
  Cetus Espoo  32.52                 
Miia Puranen  2001    335          38.93   
  Voikkaan Viesti  38.44                 
Elina Heino  1999    300          40.40   
  Simmis Grani  40.31                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:23 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santtu Kosunen  2003    218          39.89   
  Cetus Espoo                   
Mattias Janhunen  2003    188          41.95   
  Cetus Espoo  41.28                 
Ilmari Laitala  2003    107          50.50   
  Cetus Espoo  50.53                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kukkonen  2002    537          29.57   
  ORCA Helsinki  29.39                 
Leo Mikkonen  2002    488          30.53   
  Cetus Espoo  30.77                 
Henrik Purokoski  2002    228          39.32   
  Cetus Espoo  44.69                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001    483          30.62   
  Cetus Espoo  30.78                 
Eemil Kylmä  2001    435          31.72   
  Cetus Espoo  31.74                 
Teemu Annala  2001    341          34.40   
  Cetus Espoo  29.34                 
Ville Lauslahti  2001    336          34.57   
  Cetus Espoo  33.91                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niki Karlsson  2000    694          27.15   
  Helsingfors Simsällskap  26.26                 
Lauri Elomaa  2000    645          27.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
Eetu Alitalo  1999    622          28.15   
  Cetus Espoo  27.72                 
Toni Knuutila  1993    579          28.84   
  Porin Uimaseura  27.94                 
Anssi Hätälä  1994    527          29.76   
  Oulun Uinti 1906  29.33                 
Antti Leiponen  1998    504          30.19   
  Järvenpään Uintiklubi  29.21                 
Anton Nuottajärvi  2000    476          30.78   
  Cetus Espoo  29.51                 
Jonni Aho  1999    455          31.25   
  Cetus Espoo  31.49                 
Lassi Ohtonen  1992    447          31.44   
  Cetus Espoo                   
10  Nesja Seppälä  2000    306          35.64   
  Haminan Uimaseura  35.07                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janita Severinkangas  2004    217  44.10  1:34.09  2:27.91    3:22.52   
  Cetus Espoo  3:13.25                 
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Róza Nagy  2003    494  33.11  1:11.34  1:52.36    2:34.06   
  Cetus Espoo  2:29.48                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    324  36.40  1:20.87  2:08.92    2:57.18   
  ORCA Helsinki  2:51.87                 
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pilvi Pietikäinen  2002    355  37.56  1:20.99  2:05.96    2:51.91   
  Cetus Espoo  2:44.72                 
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Mauranen  1999    598  32.25  1:08.66  1:46.49    2:24.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:22.59                 
                     
Jade Pönni  1997    528  33.49  1:11.53  1:50.78    2:30.69   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Ida Slöör  2001    453  34.06  1:14.02  1:56.40    2:38.55   
  Cetus Espoo  2:40.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:47 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Mäenpää  2003    503  30.67  1:06.12  1:43.04    2:20.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.62                 
                     
Roni Severinkangas  2003    294  34.71  1:15.35  2:01.02    2:47.54   
  Cetus Espoo  2:49.29                 
                     
Sam Zamanimehr  2003    194  39.85  1:28.27  2:21.68    3:12.43   
  Cetus Espoo  3:10.22                 
                     
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Sormunen  2002    246  35.10  1:22.05  2:11.54    2:57.87   
  Cetus Espoo  2:52.45                 
                     
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001    449  29.80  1:04.76  1:43.00    2:25.59   
  Cetus Espoo  2:31.25                 
                     
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Mattila  1999    554  30.15  1:04.78  1:39.98    2:15.73   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.56                 
                     
Elias Soukola  1999    427  31.50  1:09.24  1:49.25    2:28.04   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    538          29.16   
  Cetus Espoo  29.76                 
Aino Rantala  2004    498          29.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.45                 
Alina Antila  2004    490          30.09   
  Nurmijärven Uinti  29.97                 
Saga Kovanen  2004    466          30.59   
  Cetus Espoo  32.94                 
Maisa Brusila  2004    265          36.92   
  Cetus Espoo  38.32                 
Heidi Työppönen  2004    230          38.71   
  Cetus Espoo  40.67                 
Katarina Kobycheva  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  37.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Långström  2003    484          30.22   
  Cetus Espoo  30.36                 
Peppi-stiina Ahti  2003    474          30.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.53                 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    652          27.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.30                 
Vera Vartiainen  2002    585          28.36   
  Järvenpään Uintiklubi  28.04                 
Oona Laakso  2002    571          28.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.90                 
Jonna Vasara  2002    537          29.18   
  Cetus Espoo  29.04                 
Jenni Alanen  2002    465          30.62   
  Cetus Espoo  29.47                 
Kaisla Kangas  2002    464          30.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.10                 
Suvi-maaria Heinonen  2002    464          30.65   
  Salon Uimarit  30.91                 
Verna Rostedt  2002    455          30.85   
  Cetus Espoo  32.26                 
Vilja Laaksonen  2002    445          31.06   
  Järvenpään Uintiklubi  31.27                 
10  Ida Nuppola  2002    441          31.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.86                 
10  Sofia Harju  2002    441          31.16   
  Järvenpään Uintiklubi  31.57                 
12  Ella Haravuori  2002    439          31.21   
  Järvenpään Uintiklubi  30.49                 
13  Anni Savolainen  2002    437          31.27   
  Cetus Espoo  30.52                 
14  Elisabeth Marie Salm  2002    425          31.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.90                 
15  Marleen Mikk  2002    417          31.74   
  Cetus Espoo  31.07                 
16  Laura Pitkänen  2002    323          34.58   
  Järvenpään Uintiklubi  33.51                 
17  Sanni Luostarinen  2002    308          35.11   
  Järvenpään Uintiklubi  34.14                 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001    638          27.56   
  Aurajoen Uinti  26.68                 
Ronja Riihinen  2000    632          27.65   
  Cetus Espoo  27.53                 
Emmi Saarela  2001    612          27.94   
  Järvenpään Uintiklubi  28.20                 
Anni Hirvo  2001    560          28.78   
  Helsingfors Simsällskap  28.76                 
Mirva Kallström  1999    546          29.02   
  Cetus Espoo  28.35                 
Peppi Päiviö  1999    537          29.18   
  Cetus Espoo  29.02                 
Noora Angelva  1999    534          29.24   
  Cetus Espoo  28.52                 
Anniina Murto  2001    505          29.78   
  Porin Uimaseura  28.34                 
Roosa-maria Tempakka  2000    501          29.87   
  Simmis Grani  30.02                 
10  Sanni Kalliomäki  2000    498          29.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.90                 
11  Maria Ripatti  1987    488          30.14   
  Järvenpään Uintiklubi  29.58                 
12  Aino Pajari  2001    469          30.53   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.72                 
13  Aino Lehtinen  2001    452          30.90   
  Cetus Espoo  31.02                 
14  Sini Hirvonen  2001    445          31.06   
  Cetus Espoo  30.93                 
15  Katariina Kivi  2001    443          31.11   
  Järvenpään Uintiklubi  31.37                 
16  Mariel Mylly  2001    407          32.01   
  Järvenpään Uintiklubi  31.33                 
17  Elina Heino  1999    365          33.20   
  Simmis Grani  32.94                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    544          25.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.70                 
Matias Rasinmäki  2003    446          27.36   
  Cetus Espoo  27.95                 
Santtu Kosunen  2003    285          31.76   
  Cetus Espoo  33.03                 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002    500          26.34   
  Cetus Espoo  26.17                 
Onni-kalle Luomala  2002    492          26.48   
  Järvenpään Uintiklubi  26.39                 
Aarne Myllynen  2002    385          28.72   
  Järvenpään Uintiklubi  29.17                 
Sampo Peltola  2002    384          28.76   
  Järvenpään Uintiklubi  29.04                 
Elias Jääskeläinen  2002    356          29.50   
  Cetus Espoo  29.45                 
Sasha Cormier Simola  2002    319          30.60   
  Cetus Espoo  30.67                 
Henrik Purokoski  2002    269          32.36   
  Cetus Espoo  36.25                 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Herman Widbom  2001    465          26.98   
  Cetus Espoo  28.41                 
Pyry Nurminen  2001    431          27.68   
  ORCA Helsinki  27.75                 
Pyry Kurunsaari  2001    396          28.46   
  Cetus Espoo  28.67                 
Samuli Hartikainen  2001    343          29.85   
  Cetus Espoo  31.28                 
Eero Jääskeläinen  2001    330          30.25   
  Cetus Espoo  29.32                 
Akseli Korhonen  2001    288          31.63   
  Haminan Uimaseura  31.27                 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    651          24.12   
  Helsingfors Simsällskap  23.07                 
Alexey Belfer  2000    625          24.45   
  ORCA Helsinki  24.78                 
Santeri Hölttä  2000    607          24.69   
  Helsingfors Simsällskap  24.35                 
Toni Knuutila  1993    607          24.69   
  Porin Uimaseura  24.28                 
Tuomas Herlevi  1999    587          24.97   
  Helsingfors Simsällskap  25.05                 
Antti Leiponen  1998    558          25.39   
  Järvenpään Uintiklubi  25.25                 
Emil Perkkiö  2000    555          25.43   
  Helsingfors Simsällskap  25.15                 
Anssi Hätälä  1994    531          25.82   
  Oulun Uinti 1906  25.82                 
Matias Tervala  1993    517          26.04   
  Oulun Uinti 1906  26.22                 
10  Sasa Seppälä  1998    511          26.15   
  Haminan Uimaseura  26.24                 
11  Topi Suomalainen  1998    501          26.31   
  Cetus Espoo                   
12  Eetu Isosuo  2000    498          26.37   
  Cetus Espoo  25.60                 
13  Rasmus Virta  1998    479          26.71   
  Cetus Espoo  27.03                 
14  Elias Soukola  1999    456          27.16   
  Järvenpään Uintiklubi  26.55                 
14  Georgy Babenov  2000    456          27.16   
  ORCA Helsinki  25.69                 
16  Nesja Seppälä  2000    396          28.47   
  Haminan Uimaseura  28.69                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 17, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ronja Riihinen  2000    555  1:07.45  2:21.74  3:36.38  4:51.31  9:49.63   
  Cetus Espoo        6:06.80  7:22.29  8:37.62       
                     
Essi Salokorpi  2003    480  1:12.62  2:30.54  3:49.09  5:08.19  10:19.09   
  Cetus Espoo  10:26.04      6:26.13  7:45.34  9:03.52       
                     
Saara Vesa  1999    442  1:11.10  2:29.71  3:50.31  5:11.54  10:36.22   
  ORCA Helsinki        6:31.84  7:53.74  9:16.00       
                     
Siiri Hargreaves  2003    374  1:14.05  2:37.82  4:03.37  5:29.96  11:12.67   
  Cetus Espoo  11:00.83      6:55.71  8:22.14  9:47.97       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:40 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Greta Beszteri  2004    498          37.18   
  Cetus Espoo  37.70                 
Jutta Jauhiainen  2004    383          40.58   
  Cetus Espoo  42.36                 
Linda Ilonen  2004    349          41.85   
  Cetus Espoo  46.55                 
Iisa Karpela  2004    327          42.78   
  Cetus Espoo  42.43                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    320          43.08   
  Cetus Espoo  42.65                 
Ciara Wacklin  2004    312          43.46   
  Cetus Espoo  44.42                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cindy Palm  2003    552          35.93   
  Cetus Espoo  36.13                 
Milla-lotta Tapanainen  2003    495          37.25   
  Cetus Espoo  38.24                 
Róza Nagy  2003    472          37.84   
  Cetus Espoo  38.19                 
Sofia Långström  2003    394          40.21   
  Cetus Espoo  40.26                 
Peppi-stiina Ahti  2003    382          40.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.11                 
Edit Kull  2003    331          42.59   
  Cetus Espoo  42.73                 
Sanna Valkonen  2003    264          45.90   
  Cetus Espoo  46.39                 
Kiira Tulkki  2003    243          47.23   
  Haminan Uimaseura  48.25                 
Helle Peill  2003    183          51.90   
  Cetus Espoo  52.09                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirka Mettinen  2002    590          35.13   
  Cetus Espoo  35.32                 
Pinja Paulomo  2002    506          36.99   
  Cetus Espoo  35.90                 
Helmi Tossavainen  2002    499          37.15   
  Cetus Espoo  36.67                 
Jonna Vasara  2002    489          37.40   
  Cetus Espoo  37.67                 
Verna Rostedt  2002    415          39.50   
  Cetus Espoo  39.58                 
Milli Kosunen  2002    316          43.27   
  Cetus Espoo  42.38                 
Cami Wacklin  2002    288          44.63   
  Cetus Espoo  44.42                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    620          34.57   
  Porin Uimaseura  32.42                 
Lotta Hämäläinen  1998    616          34.64   
  Helsingfors Simsällskap  34.03                 
Charlotta Edelman  2001    606          34.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.19                 
Nelli Ohvo  2001    584          35.26   
  Cetus Espoo  34.20                 
Emilia Flyckt  2001    575          35.44   
  Cetus Espoo  33.40                 
Paula Peltola  2001    527          36.48   
  Aurajoen Uinti  35.48                 
Adelia Spångberg  1999    487          37.45   
  Cetus Espoo  36.67                 
Sini Hirvonen  2001    415          39.50   
  Cetus Espoo  38.65                 
Aino Lehtinen  2001    362          41.35   
  Cetus Espoo  41.54                 
10  Mirva Kallström  1999    334          42.45   
  Cetus Espoo  40.27                 
11  Piia Kaivola  1999    306          43.74   
  Cetus Espoo  43.64                 
12  Fanny Puska  2001    291          44.46   
  Haminan Uimaseura  43.72                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:57 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003    407          35.64   
  Cetus Espoo  36.53                 
Lauri Tolvanen  2003    347          37.59   
  Haminan Uimaseura  37.70                 
Oskari Repo  2003    318          38.69   
  Cetus Espoo  39.12                 
Karri Suuronen  2003    256          41.57   
  Cetus Espoo  45.62                 
Ilmari Laitala  2003    81          1:00.85   
  Cetus Espoo  57.60                 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Viisanen  2002    534          32.56   
  Cetus Espoo  32.82                 
Daniel Rinne  2002    464          34.12   
  Cetus Espoo  33.89                 
Joel Syrjä  2002    398          35.91   
  Cetus Espoo  36.97                 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001    650          30.49   
  Cetus Espoo  30.24                 
Tuomas Jokinen  2001    631          30.79   
  Cetus Espoo  30.56                 
Pyry Nurminen  2001    541          32.42   
  ORCA Helsinki  32.61                 
Joel Knaapi  2001    514          32.98   
  Cetus Espoo  33.47                 
Herman Widbom  2001    502          33.23   
  Cetus Espoo  33.50                 
Isak Gramén  2001    461          34.19   
  Cetus Espoo  34.26                 
Ville Lauslahti  2001    328          38.30   
  Cetus Espoo  39.45                 
Samuli Hartikainen  2001    298          39.52   
  Cetus Espoo  38.71                 
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    622          30.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.36                 
Eetu Alitalo  1999    621          30.96   
  Cetus Espoo  31.14                 
Antti Leiponen  1998    561          32.03   
  Järvenpään Uintiklubi  31.50                 
Jonni Aho  1999    544          32.35   
  Cetus Espoo  32.42                 
Toni Knuutila  1993    525          32.75   
  Porin Uimaseura  33.22                 
Anssi Hätälä  1994    509          33.07   
  Oulun Uinti 1906  33.04                 
Eetu Isosuo  2000    481          33.71   
  Cetus Espoo  33.88                 
Rasmus Virta  1998    472          33.92   
  Cetus Espoo  36.35                 
Matias Tervala  1993    459          34.23   
  Oulun Uinti 1906  34.71                 
10  Eero Stolt  1990    437          34.79   
  Cetus Espoo  34.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:57 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ada-maj Saarinen  2004    294  37.97        1:23.66   
  ORCA Helsinki  1:26.37                 
                     
Helmi Haverinen  2004    277  37.98        1:25.34   
  Cetus Espoo  1:27.52                 
                     
Pinja Nieminen  2004    257  39.11        1:27.50   
  Cetus Espoo  1:28.81                 
                     
Janita Severinkangas  2004    248  39.85        1:28.53   
  Cetus Espoo  1:24.95                 
                     
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Johansson  2003    446  33.69        1:12.82   
  Cetus Espoo  1:15.07                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003    394  34.48        1:15.86   
  Cetus Espoo  1:13.67                 
                     
Lotta Lehtoila  2003    378  35.05        1:16.91   
  ORCA Helsinki  1:12.76                 
                     
Delia Helena Aho  2003    152  44.48        1:44.09   
  Cetus Espoo  1:33.48                 
                     
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirka Mettinen  2002    446  32.85        1:12.79   
  Cetus Espoo  1:12.26                 
                     
Marleen Mikk  2002    371  36.26        1:17.41   
  Cetus Espoo  1:18.28                 
                     
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    660  29.97        1:03.89   
  Cetus Espoo  1:04.43                 
                     
Ida Slöör  2001    534  31.66        1:08.57   
  Cetus Espoo  1:13.13                 
                     
Anni Manninen  2001    421  34.57        1:14.22   
  Simmis Wanda  1:17.28                 
                     
Annika Laihonen  1997    420  32.97        1:14.29   
  Hydra Platypus  1:12.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:01 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    617  27.40        58.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.59                 
                     
Arttu Mäenpää  2003    513  29.46        1:02.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.59                 
                     
Roni Severinkangas  2003    372  32.95        1:09.23   
  Cetus Espoo  1:11.18                 
                     
Sam Zamanimehr  2003    266  35.58        1:17.42   
  Cetus Espoo  1:16.68                 
                     
Rasmus Mykkänen  2003    253  35.47        1:18.70   
  Cetus Espoo  1:19.72                 
                     
Oskari Repo  2003    241  36.24        1:20.05   
  Cetus Espoo  1:20.60                 
                     
Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:21.21                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002    477  29.87        1:03.73   
  Cetus Espoo  1:07.25                 
                     
Otto Sormunen  2002    319  33.29        1:12.86   
  Cetus Espoo  1:12.59                 
                     
Oscar Skjäl  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  1:05.48                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuli Jeskanen  1996    607  27.55        58.82   
  Cetus Espoo  59.19                 
                     
Kristian Johansson  1969    531  28.83        1:01.51   
  Cetus Espoo  1:01.18                 
                     
Alex Lassila  2000    524  29.26        1:01.77   
  Cetus Espoo  1:01.19                 
                     
Elias Soukola  1999    508  28.45        1:02.42   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.37                 
                     
Georgy Babenov  2000    406  30.31        1:07.28   
  ORCA Helsinki  1:07.34                 
                     
Topi Suomalainen  1998    381  30.58        1:08.67   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Kovanen  2004    481  34.22  1:16.01  2:03.79    2:40.90   
  Cetus Espoo  2:44.34                 
                     
Iisa Karpela  2004    425  37.39  1:20.69  2:11.05    2:47.66   
  Cetus Espoo  2:55.67                 
                     
Linda Ilonen  2004    320  44.50  1:31.90  2:24.54    3:04.27   
  Cetus Espoo  3:14.16                 
                     
Janita Severinkangas  2004    294  41.93  1:34.26  2:26.94    3:09.57   
  Cetus Espoo  2:57.95                 
                     
Katarina Kobycheva  2004    254  43.86  1:39.33  2:33.12    3:19.10   
  Cetus Espoo  3:22.85                 
                     
Maisa Brusila  2004    237  42.28  1:36.20  2:38.49    3:23.59   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Peltola  2003    450  33.73  1:17.51  2:07.54    2:44.46   
  Cetus Espoo  2:43.92                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003    450  38.15  1:23.06  2:08.18    2:44.48   
  Cetus Espoo  2:42.42                 
                     
Diana Seiger  2003    392  37.61  1:22.55  2:14.94    2:52.24   
  Cetus Espoo  3:03.31                 
                     
Iina Von Schrowe  2003    392  34.60  1:19.15  2:14.33    2:52.26   
  Cetus Espoo  2:57.37                 
                     
Essi Salokorpi  2003    370  39.66  1:25.49  2:17.95    2:55.65   
  Cetus Espoo  3:02.81                 
                     
Kiira Tulkki  2003    216  47.01  1:44.96  2:42.38    3:30.11   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cami Wacklin  2002    347  37.24  1:21.77  2:16.20    2:59.36   
  Cetus Espoo  2:54.19                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002    340  42.52  1:29.83  2:20.54    3:00.60   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:00.94                 
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ksenia Egorova  2000    560  33.58  1:13.82  1:57.16    2:33.00   
  ORCA Helsinki                   
                     
Mirva Kallström  1999    540  31.68  1:09.78  1:59.15    2:34.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Jonna Jauhiainen  2000    495  35.11  1:14.61  2:03.08    2:39.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa-maria Tempakka  2000    415  33.83  1:20.08  2:09.60    2:48.98   
  Simmis Grani  2:51.21                 
                     
Fanny Puska  2001    274  45.17  1:35.46  2:30.97    3:14.15   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:15 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    418  33.62  1:12.11  1:56.10    2:32.35   
  Haminan Uimaseura  2:35.18                 
                     
Alexander Huhtala  2003    375  35.70  1:14.64  2:01.54    2:37.95   
  Cetus Espoo  2:40.79                 
                     
Matias Rasinmäki  2003              DSQ  SU 
  Cetus Espoo  2:38.56                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    567  28.60  1:06.53  1:46.70    2:17.67   
  Cetus Espoo  2:13.83                 
                     
Elias Kukkonen  2002    447  29.85  1:07.68  1:55.44    2:29.09   
  ORCA Helsinki  2:25.70                 
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Kurunsaari  2001    368  33.09  1:13.48  2:02.38    2:39.05   
  Cetus Espoo  2:45.15                 
                     
Samuli Hartikainen  2001    329  32.79  1:14.59  2:05.08    2:45.02   
  Cetus Espoo  2:46.82                 
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonni Aho  1999    510  29.88  1:09.21  1:48.79    2:22.63   
  Cetus Espoo  2:18.25                 
                     
Joona Salminen  2000    376  33.55  1:15.03  2:02.10    2:37.86   
  Cetus Espoo  2:28.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:22 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    561  30.12        1:03.12   
  Cetus Espoo  1:02.63                 
                     
Aino Rantala  2004    525  30.82        1:04.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.37                 
                     
Beata Koroknay-Pál  2004    287  36.88        1:18.92   
  Cetus Espoo  1:20.53                 
                     
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003    645  28.80        1:00.23   
  Cetus Espoo  1:00.78                 
                     
Emma Johansson  2003    504  31.74        1:05.38   
  Cetus Espoo  1:05.71                 
                     
Sofia Långström  2003    473  31.90        1:06.80   
  Cetus Espoo  1:06.38                 
                     
Essi Salokorpi  2003    450  32.88        1:07.90   
  Cetus Espoo  1:08.37                 
                     
Siiri Hargreaves  2003    423  33.29        1:09.30   
  Cetus Espoo  1:07.84                 
                     
Peppi-stiina Ahti  2003    421  32.70        1:09.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.31                 
                     
Sanna Valkonen  2003    395  34.00        1:10.94   
  Cetus Espoo  1:11.34                 
                     
Edit Kull  2003    326  35.90        1:15.58   
  Cetus Espoo  1:12.90                 
                     
Helle Peill  2003    263  38.25        1:21.17   
  Cetus Espoo  1:20.62                 
                     
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    684  28.28        59.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.43                 
                     
Jonna Vasara  2002    544  30.74        1:03.77   
  Cetus Espoo  1:03.06                 
                     
Helmi Tossavainen  2002    521  30.54        1:04.67   
  Cetus Espoo  1:03.42                 
                     
Jenni Alanen  2002    505  31.54        1:05.35   
  Cetus Espoo  1:04.92                 
                     
Verna Rostedt  2002    500  31.63        1:05.58   
  Cetus Espoo  1:07.48                 
                     
Anni Savolainen  2002    489  32.26        1:06.06   
  Cetus Espoo  1:06.05                 
                     
Kaisla Kangas  2002    489  31.74        1:06.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.99                 
                     
Sofia Harju  2002    450  32.77        1:07.92   
  Järvenpään Uintiklubi  1:08.10                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    435  33.13        1:08.70   
  Cetus Espoo  1:10.09                 
                     
10  Ida Nuppola  2002    430  32.77        1:08.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.56                 
                     
11  Marleen Mikk  2002    416  33.49        1:09.70   
  Cetus Espoo  1:07.70                 
                     
12  Vilja Laaksonen  2002    378  33.07        1:11.96   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.53                 
                     
13  Sanni Luostarinen  2002    324  35.71        1:15.79   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.86                 
                     
 
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-amanda Heinola  2000    721  27.96        58.04   
  Nummelan Kisaajat  56.50                 
                     
Aino Otava  1999    690  29.00        58.91   
  Cetus Espoo  59.67                 
                     
Peppi Päiviö  1999    581  29.85        1:02.36   
  Cetus Espoo  1:01.73                 
                     
Adelia Spångberg  1999    578  30.12        1:02.49   
  Cetus Espoo  1:00.34                 
                     
Paula Peltola  2001    571  29.62        1:02.75   
  Aurajoen Uinti  59.82                 
                     
Ronja Riihinen  2000    560  29.73        1:03.13   
  Cetus Espoo  57.57                 
                     
Sanni Kalliomäki  2000    515  31.04        1:04.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.20                 
                     
Aino Pajari  2001    512  31.19        1:05.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.97                 
                     
Nelli Ohvo  2001    496  31.35        1:05.74   
  Cetus Espoo  1:05.09                 
                     
10  Roosa-maria Tempakka  2000    474  31.66        1:06.73   
  Simmis Grani  1:05.46                 
                     
11  Annika Laihonen  1997    471  31.51        1:06.88   
  Hydra Platypus  1:04.27                 
                     
12  Aino Lehtinen  2001    446  32.67        1:08.10   
  Cetus Espoo  1:09.11                 
                     
13  Katariina Kivi  2001    441  32.68        1:08.35   
  Järvenpään Uintiklubi  1:07.74                 
                     
14  Mariel Mylly  2001    397  33.68        1:10.82   
  Järvenpään Uintiklubi  1:08.22                 
                     
15  Maria Ripatti  1987    376  30.06        1:12.11   
  Järvenpään Uintiklubi  1:07.11                 
                     
16  Miia Puranen  2001    355  34.99        1:13.52   
  Voikkaan Viesti  1:13.97                 
                     
17  Elina Heino  1999    352  35.54        1:13.73   
  Simmis Grani  1:11.95                 
                     
18  Piia Kaivola  1999    318  35.71        1:16.23   
  Cetus Espoo  1:17.40                 
                     
Emmi Laitinen  2001              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:06.98                 
                     
Saara Vesa  1999              DNF   
  ORCA Helsinki  1:07.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:48 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 marraskuu 2017         
 
 
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code