2020-06-02   07:44:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DMÅ kortbane Universitetshallen

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    808  35.29  1:15.29  1:55.82    2:36.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.30                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    787  35.23  1:14.81  1:56.10    2:38.25   
  Nyborg Svømmeklub  2:43.76                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    781  36.17  1:16.08  1:57.40    2:38.65   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.01                 
                     
Nele Schulze  2004    754  35.50  1:15.99  1:58.29    2:40.54   
  Haderslev Svømme Klub  2:48.74                 
                     
Emma Stoltz  2004    722  35.71  1:16.67  1:59.62    2:42.85   
  Sigma Swim Allerød  2:52.28                 
                     
Josefine Zebitz  2004    706  37.39  1:19.33  2:01.75    2:44.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.74                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    699  37.63  1:19.72  2:02.05    2:44.63   
  Aalborg Svømmeklub  2:50.66                 
                     
Eva Hjort  2004    694  37.73  1:20.50  2:02.62    2:45.05   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:50.07                 
                     
Clara Toft  2004    684  37.43  1:19.58  2:02.88    2:45.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.20                 
                     
10  Sarah Kildahl  2004    682  37.76  1:19.32  2:02.08    2:46.00   
  Lyseng IF  2:44.40                 
                     
11  Benedicte Them Jensen  2004    674  37.30  1:19.23  2:03.00    2:46.61   
  Køge Svømmeklub  2:46.38                 
                     
12  Elma Gabela  2004    672  37.71  1:20.56  2:04.09    2:46.83   
  Kolding SK  2:46.55                 
                     
13  Caroline Wiuff Jensen  2004    665  37.16  1:19.88  2:03.71    2:47.40   
  Vest-Brøndby  2:47.86                 
                     
14  Signe Krag Andersen  2004    663  36.02  1:18.12  2:02.23    2:47.56   
  Sigma Swim Allerød  2:52.12                 
                     
15  Camille Nørby  2004    659  37.21  1:19.44  2:03.22    2:47.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.55                 
                     
16  Laura Vangkilde  2004    648  38.02  1:21.24  2:04.36    2:48.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.97                 
                     
17  Dicte Skov Forsberg  2004    642  37.32  1:21.13  2:05.66    2:49.34   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:49.29                 
                     
18  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    639  37.32  1:21.00  2:05.88    2:49.58   
  Swim Team Neptun  2:55.53                 
                     
19  Laura Marie Dige  2004    636  38.90  1:22.35  2:06.17    2:49.91   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:55.69                 
                     
20  Freja Søndergaard  2004    628  37.80  1:20.87  2:05.27    2:50.62   
  Vordingborg Svømme Klub  3:01.90                 
                     
21  Caroline Holm  2004    627  38.32  1:21.55  2:05.91    2:50.73   
  Kalundborg SK  2:49.38                 
                     
22  Isabella Ravn Jensen  2004    624  39.51  1:22.50  2:06.62    2:50.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:52.67                 
                     
23  Amalie Staghøj Andersen  2004    624  37.11  1:20.55  2:06.02    2:50.95   
  Esbjerg Svømmeklub  2:49.03                 
                     
24  Anne Sofie Evald  2004    621  36.68  1:19.10  2:03.95    2:51.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.35                 
                     
25  Kristine Kipper Pedersen  2004    615  37.50  1:20.85  2:06.24    2:51.82   
  Nyborg Svømmeklub  2:54.39                 
                     
26  Søs Freund  2004    613  38.53  1:22.44  2:07.62    2:52.00   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.64                 
                     
27  Cathrine Birkebæk  2004    609  38.34  1:22.23  2:07.06    2:52.33   
  Agfs Svømmeafdeling  2:53.85                 
                     
28  Kathrine Weide  2004    585  39.41  1:24.61  2:10.58    2:54.66   
  Esbjerg Svømmeklub  2:55.93                 
                     
29  Freja Møller  2004    585  39.61  1:24.13  2:09.91    2:54.70   
  Slangerup Svømmeklub  2:56.31                 
                     
30  Nicoline H. Baadsgaard  2004    578  39.56  1:23.80  2:09.58    2:55.36   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:59.84                 
                     
31  Emily Maack  2004    577  39.56  1:23.79  2:09.70    2:55.48   
  Lyngby Svømmeklub  3:00.68                 
                     
32  Mathilde Thy Asmussen  2004    569  38.94  1:24.09  2:10.15    2:56.28   
  Erritsø Gymnastik Og IF  3:01.39                 
                     
33  Ida Zeiler Terkildsen  2004    564  39.77  1:24.46  2:10.90    2:56.80   
  Hillerød Svømmeklub  2:55.12                 
                     
34  Elisabeth Them Jensen  2004    560  38.45  1:24.75  2:11.28    2:57.28   
  Køge Svømmeklub  2:57.32                 
                     
35  Malou Soelberg  2004    558  40.42  1:24.58  2:10.73    2:57.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.46                 
                     
36  Anja Xin Andersen  2004    547  40.11  1:26.23  2:12.47    2:58.60   
  Herlev Svømning  3:00.45                 
                     
37  Alba Lyhne Weiner  2004    544  41.26  1:27.31  2:13.58    2:58.91   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.72                 
                     
38  Nønne Christensen  2004    537  40.01  1:25.76  2:12.85    2:59.71   
  VAT Copenhagen-MK31  2:58.96                 
                     
39  Katrine Bech Poulsen  2004    537  40.30  1:26.11  2:13.72    2:59.77   
  Esbjerg Svømmeklub  3:02.37                 
                     
40  Agnes Bojsen Jensen  2004    530  40.00  1:25.60  2:12.80    3:00.56   
  Lyseng IF  2:59.72                 
                     
41  Tanja-Marie Mathies  2004    517  40.84  1:26.72  2:13.81    3:02.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:02.10                 
                     
42  Martha Bjerg  2004    513  41.91  1:28.57  2:15.71    3:02.48   
  Lyseng IF  2:57.52                 
                     
43  Pauline Drucker  2004    500  41.00  1:27.91  2:15.66    3:04.01   
  Søllerød Svømmeklub  3:03.61                 
                     
44  Laura L. Hørning  2004    486  39.67  1:25.94  2:14.28    3:05.84   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.38                 
                     
Emilie Højen Meyer  2004              DSQ  SW 2.1.6 tyvstart 
  Herlufsholm Svømmeklub  3:05.01                 
                     
Nicoline Dyrman  2004              DSQ  SW7.1 3flyb i start 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:55.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    718  33.39  1:11.30  1:48.87    2:27.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.15                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    677  33.60  1:11.74  1:50.82    2:29.98   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.61                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    627  34.96  1:14.43  1:55.09    2:33.87   
  JGI Svømning  2:41.73                 
                     
Frederik Lindholm  2004    612  35.32  1:16.00  1:55.76    2:35.07   
  Lyseng IF  2:43.67                 
                     
Troels Fode  2004    578  36.22  1:16.68  1:57.61    2:38.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.37                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    560  36.00  1:17.23  1:58.72    2:39.76   
  Nyborg Svømmeklub  2:49.62                 
                     
Oscar Kroos  2004    553  36.58  1:17.12  1:58.48    2:40.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.67                 
                     
Matias Munkholm  2004    550  35.57  1:16.60  1:58.63    2:40.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:42.41                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    534  35.80  1:17.15  2:00.14    2:42.24   
  Ikast Svømmeklub  2:46.86                 
                     
10  Niklas Wiese Dobel  2004    531  37.16  1:18.45  2:00.08    2:42.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.81                 
                     
11  Alexander Marcus Englev  2004    523  36.68  1:18.28  2:00.83    2:43.38   
  Greve Svømmeklub  2:42.85                 
                     
12  Mads Mikkelsen  2004    521  37.83  1:20.35  2:01.89    2:43.66   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:45.20                 
                     
13  Phillip Niemann Madsen  2004    513  37.43  1:19.33  2:02.09    2:44.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.42                 
                     
14  Mads Iversen  2004    507  37.24  1:19.70  2:02.80    2:45.14   
  Vejle Svømmeklub  2:53.42                 
                     
15  Tue Vestergaard Jürs  2004    503  36.60  1:19.11  2:02.24    2:45.50   
  Svømmeklubben Syd  2:50.74                 
                     
16  Villads Arfelt  2004    497  38.09  1:20.82  2:03.96    2:46.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:48.84                 
                     
17  Mads Liechti  2004    481  36.91  1:19.87  2:02.94    2:47.98   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.20                 
                     
18  Lucas Rosenborg  2004    481  38.27  1:21.21  2:05.18    2:48.01   
  Lyseng IF  2:50.34                 
                     
19  Mads Naver  2004    481  38.28  1:20.62  2:03.96    2:48.08   
  Sigma Swim Allerød  2:54.27                 
                     
20  Sander Møller Jürgensen  2004    478  37.83  1:20.26  2:04.14    2:48.33   
  Odder Svømmeklub  2:47.55                 
                     
21  Joakim Grøn-Henriksen  2004    463  36.32  1:19.50  2:04.58    2:50.19   
  Ringsted Svømme Klub  2:53.18                 
                     
22  Linus Folke Jensen  2004    461  38.18  1:22.71  2:07.75    2:50.48   
  Agfs Svømmeafdeling  2:46.70                 
                     
23  Andreas Stampe Dalgaard  2004    455  37.05  1:21.30  2:06.32    2:51.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:50.73                 
                     
24  Kasper Henriksen  2004    452  38.59  1:21.10  2:06.52    2:51.54   
  Viborg Svømme Klub  2:57.18                 
                     
25  Alexander Griffin  2004    447  38.17  1:22.57  2:07.91    2:52.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.53                 
                     
26  Andreas Torp  2004    442  38.66  1:23.04  2:09.08    2:52.82   
  Svømmeklubben Nord  2:50.75                 
                     
27  Silas Fessel  2004    437  37.88  1:20.92  2:06.54    2:53.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.31                 
                     
28  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    437    1:22.99  2:08.45    2:53.46   
  Vejle Svømmeklub  2:57.94                 
                     
29  Alexander Slente  2004    435  39.26  1:23.00  2:08.22    2:53.79   
  Svømmeklubben Syd  2:50.84                 
                     
30  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    432  37.49  1:21.89  2:08.40    2:54.12   
  Næstved IF  2:55.21                 
                     
31  Joost Rijkhoff  2004    425  38.22  1:23.76  2:09.46    2:55.08   
  Aalborg Svømmeklub  2:54.55                 
                     
32  Gustav Hansen  2004    416  39.26  1:24.22  2:10.76    2:56.31   
  Thisted Svømmeklub  2:56.08                 
                     
33  Jannik Jørgensen  2004    416  41.32  1:26.30  2:12.38    2:56.32   
  Slagelse Svømmeklub  2:55.97                 
                     
34  Tobias Mølbak  2004    386  37.59  1:23.43  2:12.15    3:00.80   
  Ringsted Svømme Klub  3:11.31                 
                     
35  Anton Skov Grell  2004    357  41.57  1:28.79  2:17.45    3:05.56   
  Glostrup Svømmeklub  3:08.99                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003    741  32.55  1:09.00  1:47.21    2:25.51   
  Holstebro Svømme Club  2:36.46                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    689  32.87  1:10.62  1:49.62    2:29.08   
  Sigma Swim Allerød  2:35.66                 
                     
Elias Rought  2003    655  33.17  1:11.30  1:50.81    2:31.63   
  Slagelse Svømmeklub  2:35.42                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    645  33.07  1:10.71  1:50.47    2:32.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:34.17                 
                     
Asger Johansen  2003    645  33.61  1:12.36  1:52.04    2:32.40   
  Glostrup Svømmeklub  2:36.91                 
                     
Victor Nygaard  2003    643  34.27  1:13.54  1:53.57    2:32.55   
  H2Odense  2:34.55                 
                     
Oliver Fenger  2003    642  34.22  1:12.80  1:52.82    2:32.62   
  Vejle Svømmeklub  2:36.10                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    610  34.40  1:14.62  1:55.37    2:35.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:41.13                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    598  35.34  1:14.98  1:55.58    2:36.29   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.86                 
                     
10  Simon Degn  2003    595  35.08  1:14.89  1:55.92    2:36.50   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:41.36                 
                     
11  Christian Kornum  2003    595  35.80  1:16.20  1:58.20    2:36.54   
  Svømmeklubben Nord  2:42.62                 
                     
12  Oliver Christensen  2003    590  35.50  1:15.85  1:57.11    2:37.01   
  Silkeborg Svømmeklub  2:42.13                 
                     
13  Pol Cardeñas Bonjorn  2003    588  35.06  1:15.07  1:56.05    2:37.14   
  H2Odense  2:40.32                 
                     
14  Markus Toft  2003    576  34.56  1:13.68  1:55.08    2:38.25   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.83                 
                     
15  Marcus Hiort  2003    576  34.91  1:15.46  1:57.21    2:38.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.67                 
                     
15  Oliver Lystlund  2003    576  34.92  1:14.66  1:56.00    2:38.26   
  Holbæk Svømme Klub  2:41.44                 
                     
17  Tobias Svenningsen  2003    569  34.33  1:14.70  1:56.75    2:38.85   
  Esbjerg Svømmeklub  2:43.73                 
                     
18  Villads Kruse  2003    565  34.86  1:15.36  1:56.92    2:39.23   
  Sigma Swim Allerød  2:42.62                 
                     
19  Valdemar Wichmann  2003    556  35.79  1:17.14  1:59.29    2:40.09   
  Agfs Svømmeafdeling  2:43.79                 
                     
20  Noah Koefoed Weiss  2003    553  35.94  1:16.32  1:58.34    2:40.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.89                 
                     
21  Malthe Elkjær  2003    550  35.07  1:15.59  1:57.98    2:40.70   
  Vejle Svømmeklub  2:39.39                 
                     
22  Christian Johannesen  2003    542  35.26  1:15.71  1:58.05    2:41.44   
  Horsens Svømmeklub  2:42.71                 
                     
23  Arthur Rytter Jacobsen  2003    512  36.87  1:19.31  2:02.70    2:44.58   
  Horsens Svømmeklub  2:52.46                 
                     
24  Jakob Legaard  2003    508  37.69  1:19.81  2:03.18    2:44.96   
  Sigma Swim Allerød  2:45.97                 
                     
25  Tobias Lindberg  2003    504  37.50  1:20.02  2:03.30    2:45.44   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
26  Mikkel Mølgaard  2003    499  36.56  1:19.46  2:02.98    2:46.01   
  Silkeborg Svømmeklub  2:51.79                 
                     
27  Harald Riisager  2003    496  36.96  1:18.94  2:02.97    2:46.27   
  Gentofte Svømme Klub  2:48.62                 
                     
28  Jens Riisgaard-Jensen  2003    484  36.65  1:18.80  2:02.92    2:47.73   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:48.95                 
                     
29  Victor Toftehøj  2003    482  37.22  1:19.80  2:03.48    2:47.92   
  JGI Svømning  2:46.14                 
                     
30  David Kristensen  2003    478  37.89  1:21.26  2:05.26    2:48.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:49.45                 
                     
31  Malik Lodberg Klein  2003    452  38.24  1:21.90  2:06.47    2:51.60   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:53.45                 
                     
32  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    443  36.35  1:19.93  2:05.84    2:52.75   
  Svømmeklubben Nord  2:51.31                 
                     
33  Jonas Klarskov Nielsen  2003    427  36.32  1:20.87  2:07.62    2:54.86   
  Herning Svømmeklub  2:54.06                 
                     
Kim Doan Nguyen  2003              DSQ  SW:7.1 2 flyben v st 
  Vejle Svømmeklub  2:45.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    781  31.99  1:07.60  1:44.21    2:21.17   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.30                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    746  34.10  1:10.52  1:47.39    2:23.32   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.14                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    718  33.63  1:09.80  1:47.73    2:25.14   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.32                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    713  33.50  1:10.76  1:48.93    2:25.51   
  H2Odense  2:25.74                 
                     
Mille Kjær Jensen  2004    709  33.62  1:09.60  1:47.83    2:25.75   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:26.86                 
                     
Jasmin Philip  2004    691  34.47  1:11.94  1:49.47    2:27.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.13                 
                     
Josefine Zebitz  2004    680  35.15  1:11.85  1:50.46    2:27.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.82                 
                     
Alma Heyn Stage  2004    677  34.12  1:11.57  1:51.07    2:28.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.38                 
                     
Linnea Hietala  2004    672  34.46  1:11.37  1:49.76    2:28.40   
  Helsingør Svømmeklub  2:32.56                 
                     
10  Astrid M. Østergaard  2004    671  35.09  1:12.59  1:51.06    2:28.46   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.38                 
                     
11  Sarah Carugati  2004    668  34.59  1:11.93  1:50.48    2:28.67   
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.12                 
                     
12  Emma Kutsko Jensen  2004    667  34.76  1:12.39  1:51.02    2:28.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.24                 
                     
13  Frederikke Falk-List  2004    653  33.37  1:10.76  1:50.13    2:29.82   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.51                 
                     
14  Frida Bang Stanelt  2004    652  34.48  1:12.28  1:51.44    2:29.87   
  Kalundborg SK  2:39.93                 
                     
15  Sia Aagaard  2004    651  34.82  1:12.93  1:52.20    2:30.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:35.86                 
                     
16  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    646  35.69  1:13.24  1:51.51    2:30.33   
  Greve Svømmeklub  2:34.41                 
                     
17  Lærke Vinneck Hansen  2004    644  35.56  1:14.10  1:52.71    2:30.54   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.43                 
                     
18  Martha Bjerg  2004    623  36.56  1:15.50  1:54.77    2:32.22   
  Lyseng IF  2:32.18                 
                     
19  Cecilie Hingebjerg  2004    611  35.34  1:13.06  1:53.19    2:33.19   
  Vejle Svømmeklub  2:31.07                 
                     
20  Laura Marie Dige  2004    609  36.57  1:15.26  1:54.41    2:33.38   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:36.83                 
                     
21  Caroline Wiuff Jensen  2004    609  36.21  1:15.56  1:54.66    2:33.39   
  Vest-Brøndby  2:31.98                 
                     
22  Kathrine Bech Nielsen  2004    598  36.03  1:14.50  1:54.30    2:34.25   
  Odder Svømmeklub  2:36.23                 
                     
23  Eva Hjort  2004    589  37.26  1:16.64  1:56.33    2:35.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:39.58                 
                     
24  Josefine Krumbak  2004    585  35.70  1:15.27  1:55.70    2:35.45   
  Køge Svømmeklub  2:38.40                 
                     
25  Emily Maack  2004    582  37.78  1:17.29  1:57.15    2:35.69   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.81                 
                     
26  Anna Bjerrum Møller  2004    578  36.33  1:15.36  1:55.83    2:36.05   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.27                 
                     
27  Alberte Kempel Christense  2004    577          2:36.16   
  Swim Team Neptun  2:37.02                 
                     
28  Emma Vega Thorsen  2004    575  35.86  1:14.91  1:55.65    2:36.27   
  Vest-Brøndby  2:36.44                 
                     
29  Laura L. Hørning  2004    572  37.05  1:16.76  1:56.19    2:36.54   
  Glostrup Svømmeklub  2:39.50                 
                     
30  Anastasia Smirnov  2004    571  35.60  1:13.89  1:54.63    2:36.69   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.00                 
                     
31  Nanna Udby Laugesen  2004    568  37.21  1:16.92  1:57.04    2:36.97   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.80                 
                     
32  Mathilde P. Mathiesen  2004    556  37.06  1:16.75  1:57.52    2:38.05   
  Albertslund IF  2:39.30                 
                     
33  Martha Hjuler Britze  2004    553  36.44  1:16.30  1:57.61    2:38.37   
  Hørsholm Svømmeforening  2:37.10                 
                     
34  Johanne Baes Aaholst  2004    548  38.77  1:19.83  1:59.94    2:38.85   
  Hillerød Svømmeklub  2:38.24                 
                     
35  Julie Dumstrei  2004    537  37.13  1:18.75  2:00.81    2:39.92   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:50.50                 
                     
36  Caroline Madsen  2004    512  36.77  1:17.21  1:59.57    2:42.46   
  Horsens Svømmeklub  2:43.09                 
                     
37  Asta Buur Ovesen  2004    504  37.67  1:19.27  2:01.56    2:43.33   
  Herning Svømmeklub  2:40.97                 
                     
38  Amalie Holst  2004    482  37.65  1:18.85  2:01.88    2:45.81   
  Skanderborg Svømmeklub  2:47.47                 
                     
39  Lea Kjær Kristensen  2004    472  38.33  1:20.90  2:04.48    2:46.95   
  Viborg Svømme Klub  2:48.52                 
                     
40  Kirstine Jørgensen  2004    456  37.97  1:20.57  2:05.30    2:48.91   
  Svømmeklubben S 68  2:43.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    724  30.41  1:03.24  1:37.36    2:12.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.38                 
                     
Alexander Vergereau  2004    633  31.82  1:06.80  1:43.13    2:18.62   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.07                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    633  32.17  1:07.37  1:43.37    2:18.67   
  Viborg Svømme Klub  2:22.44                 
                     
Mathias Christensen  2004    590  33.33  1:08.85  1:45.50    2:21.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.56                 
                     
Sebastian Greisen  2004    567  34.32  1:10.59  1:47.63    2:23.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.53                 
                     
Jonathan Beck  2004    564  33.53  1:09.88  1:47.05    2:24.11   
  Sigma Swim Birkerød  2:34.35                 
                     
Asger Mathiasen  2004    558  33.80  1:10.65  1:47.91    2:24.62   
  Thisted Svømmeklub  2:28.78                 
                     
Jeppe Kjær  2004    556  34.50  1:11.80  1:48.05    2:24.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:27.79                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    546  34.95  1:12.40  1:49.87    2:25.65   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:28.30                 
                     
10  Julian Birch  2004    540  33.96  1:10.95  1:48.66    2:26.20   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.22                 
                     
11  Nicolai D. B. Hansen  2004    533  33.89  1:10.46  1:49.17    2:26.77   
  Greve Svømmeklub  2:30.29                 
                     
12  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    513  34.38  1:11.67  1:50.33    2:28.71   
  Hvidovre Svømme Klub  2:34.41                 
                     
13  Emil Søby  2004    503  33.76  1:11.48  1:50.72    2:29.69   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:30.04                 
                     
14  Lucas Rosenborg  2004    497  35.03  1:13.66  1:52.18    2:30.27   
  Lyseng IF  2:29.27                 
                     
15  Jonas Lykke Sandison  2004    483  34.70  1:13.79  1:53.77    2:31.71   
  Nyborg Svømmeklub  2:32.30                 
                     
16  Viggo Prehn  2004    476  35.96  1:15.05  1:54.61    2:32.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.59                 
                     
17  Sebastian Jacobsen  2004    471  35.38  1:14.63  1:54.24    2:32.99   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.63                 
                     
18  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    458  34.54  1:13.39  1:54.72    2:34.39   
  Vest-Brøndby  2:34.87                 
                     
19  Troels Fode  2004    450  37.06  1:16.57  1:56.39    2:35.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.46                 
                     
20  Gustav Hansen  2004    422  36.15  1:16.56  1:57.99    2:38.67   
  Thisted Svømmeklub  2:33.22                 
                     
21  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004    417  37.44  1:17.96  1:59.05    2:39.26   
  Durup IF  2:34.31                 
                     
22  William Hoffmann Hyldig  2004    394  37.57  1:18.41  2:00.89    2:42.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.65                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mortensen  2003    783  31.29  1:04.40  1:37.45    2:09.17   
  Kalundborg SK  2:15.83                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    758  30.17  1:03.14  1:37.51    2:10.58   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:14.47                 
                     
Valdemar Brøns  2003    745  30.37  1:03.35  1:37.56    2:11.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.53                 
                     
Joakim Køhn  2003    725  29.97  1:03.09  1:37.69    2:12.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.31                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    721  30.02  1:03.41  1:38.06    2:12.74   
  Sigma Swim Allerød  2:13.39                 
                     
Thor Brunsgaard  2003    708  29.81  1:02.91  1:38.21    2:13.56   
  Swim Team Neptun  2:13.48                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003    689  30.86  1:04.96  1:39.80    2:14.77   
  Svømmeklubben S 68  2:17.34                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    675  30.94  1:04.40  1:39.98    2:15.71   
  Holstebro Svømme Club  2:16.95                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    673  31.37  1:05.38  1:40.59    2:15.83   
  Silkeborg Svømmeklub  2:18.97                 
                     
10  Alexander Tullberg  2003    666  30.93  1:04.84  1:40.46    2:16.29   
  Sigma Swim Birkerød  2:24.97                 
                     
11  Carl Heyn Stage  2003    661  31.23  1:05.13  1:40.48    2:16.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.03                 
                     
12  Joshua P. Sidebotham  2003    639  32.47  1:07.64  1:43.13    2:18.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.20                 
                     
13  Alexander L. Bjørn  2003    622  32.73  1:08.51  1:44.32    2:19.46   
  Ikast Svømmeklub  2:19.68                 
                     
14  Kasper Johnsen  2003    616  32.04  1:07.30  1:43.78    2:19.88   
  Odder Svømmeklub  2:20.54                 
                     
15  Sander Kudahl Zaccarin  2003    611  31.66  1:07.31  1:43.56    2:20.26   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.86                 
                     
16  Oscar Cleemann  2003    591  32.79  1:08.69  1:45.89    2:21.82   
  Hvidovre Svømme Klub  2:22.66                 
                     
17  Lukas Stæhr Bentsen  2003    588  33.27  1:09.05  1:45.87    2:22.05   
  H2Odense  2:23.94                 
                     
18  Rasmus Skarby Madsen  2003    588  32.60  1:08.17  1:45.33    2:22.06   
  Slangerup Svømmeklub  2:25.72                 
                     
19  Lasse Darlem Brandt  2003    585  32.58  1:08.09  1:44.95    2:22.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:20.81                 
                     
20  Zilas Aarestrup  2003    580  33.79  1:09.90  1:46.60    2:22.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.16                 
                     
21  Emil Lykke Grann  2003    580  34.28  1:10.54  1:46.89    2:22.73   
  Silkeborg Svømmeklub  2:28.27                 
                     
22  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    571  32.27  1:08.04  1:45.72    2:23.52   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.33                 
                     
23  Noah Koefoed Weiss  2003    560  34.29  1:10.73  1:48.23    2:24.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.86                 
                     
24  Anders Elsborg  2003    559  33.56  1:09.95  1:47.34    2:24.51   
  Viborg Svømme Klub  2:25.45                 
                     
25  Mikkel Hjelm  2003    558  32.13  1:08.15  1:45.88    2:24.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:20.70                 
                     
26  Daniel Østerballe  2003    548  32.70  1:08.96  1:47.45    2:25.43   
  Viborg Svømme Klub  2:26.50                 
                     
27  Christian Boutrup  2003    543  34.87  1:11.53  1:48.83    2:25.94   
  Sigma Swim Birkerød  2:24.02                 
                     
28  Lauritz Baad Ellekjær  2003    511  34.40  1:11.66  1:50.25    2:28.85   
  Vejle Svømmeklub  2:31.81                 
                     
29  Christian Lorey  2003    457  33.48  1:12.65  1:54.02    2:34.48   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:38.77                 
                     
Alex Søndergaard  2003                akur syg 
  Thisted Svømmeklub  2:21.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  04 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    726  31.33  1:07.89  1:45.66    2:23.44   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.62                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    725  30.99  1:08.09  1:46.16    2:23.46   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.31                 
                     
Cille Christensen  2004    672  32.18  1:10.21  1:49.16    2:27.15   
  Kolding SK  2:31.08                 
                     
Liva Stjernholm  2004    668  32.75  1:10.30  1:48.97    2:27.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:34.71                 
                     
Christina M. Glargaard  2004    664  31.76  1:09.44  1:48.85    2:27.73   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.29                 
                     
Wilma Anker  2004    621  31.35  1:08.53  1:48.62    2:31.10   
  Ringsted Svømme Klub  2:41.06                 
                     
Olivia Callesen  2004    612  32.19  1:10.09  1:50.14    2:31.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.95                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    601  32.07  1:10.56  1:52.66    2:32.76   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.90                 
                     
Anna Nørskov  2004    577  33.07  1:11.39  1:52.21    2:34.83   
  Søllerød Svømmeklub  2:44.79                 
                     
10  Viktoria Freja Sørensen  2004    562  32.53  1:11.47  1:53.00    2:36.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.10                 
                     
11  Josephine Larsen  2004    544  33.96  1:13.70  1:54.85    2:37.89   
  Viborg Svømme Klub  2:55.37                 
                     
12  Malou Soelberg  2004    538  34.95  1:14.59  1:56.85    2:38.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.42                 
                     
13  Fiona Andrea Have  2004    537  33.58  1:13.53  1:55.80    2:38.59   
  Lyngby Svømmeklub  2:56.07                 
                     
14  Natalie Da Silva Jensen  2004    535  34.20  1:14.57  1:56.99    2:38.80   
  Esbjerg Svømmeklub  2:46.08                 
                     
15  Josefine Arbo Sørensen  2004    534  33.09  1:12.29  1:55.69    2:38.85   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:52.12                 
                     
16  Svava Kj. Gregersen  2004    533  32.94  1:12.49  1:55.63    2:38.94   
  Vejle Svømmeklub  2:40.26                 
                     
17  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    533  34.28  1:14.14  1:56.31    2:38.99   
  Greve Svømmeklub  2:47.81                 
                     
18  Ane Kirstine Granild  2004    532  33.99  1:13.77  1:55.73    2:39.07   
  Agfs Svømmeafdeling  2:45.48                 
                     
19  Josephine Holst Vinther  2004    513  33.99  1:14.21  1:56.66    2:41.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.79                 
                     
20  Emilie Podiss Petersen  2004    509  34.37  1:15.73  1:59.61    2:41.38   
  Frem Odense  2:44.96                 
                     
21  Anna Toft Petersen  2004    480  34.84  1:15.35  1:59.58    2:44.58   
  Aalborg Svømmeklub  2:54.94                 
                     
22  Nicoline Dyrman  2004    466  34.25  1:14.94  1:59.62    2:46.26   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:43.74                 
                     
23  Emilia C. R. Olsen  2004    463  35.01  1:17.38  2:01.69    2:46.58   
  VAT Copenhagen-MK31  2:51.02                 
                     
24  Anne Sofie Nørtoft  2004    461  34.90  1:17.69  2:02.68    2:46.78   
  Kolding SK  2:46.43                 
                     
25  Isabella Victoria Nimb  2004    459  35.31  1:17.47  2:01.35    2:47.07   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.17                 
                     
26  Sofie Le Fevre  2004    454  33.64  1:15.32  2:00.82    2:47.64   
  Brædstrup Svømmeklub  2:56.93                 
                     
27  Liva Søby  2004    448  33.72  1:15.95  2:02.24    2:48.42   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.79                 
                     
28  Emilie Pyndt Hansen  2004    435  36.00  1:18.98  2:04.69    2:50.04   
  Frederikssund Svømmeklub  2:51.05                 
                     
29  Anne Terp  2004    434  35.30  1:18.22  2:04.44    2:50.21   
  Struer Svømmeklub  2:51.53                 
                     
30  Clara Hartvig-Olsen  2004    411  35.28  1:20.02  2:07.64    2:53.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:56.47                 
                     
31  Victoria Underbjerg  2004    401  35.49  1:17.23  2:09.13    2:54.83   
  Esbjerg Svømmeklub  2:56.55                 
                     
32  Anna Leopold Brandt  2004    381  37.07  1:21.07  2:08.03    2:57.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:54.80                 
                     
33  Karoline Kristensen  2004    352  37.90  1:24.09  2:14.13    3:02.47   
  DeltaSwim  3:03.84                 
                     
Aurelia Pedersen  2004              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  H2Odense  2:56.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    634  29.40  1:02.83  1:38.78    2:16.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.92                 
                     
Frederik Lindholm  2004    592  31.02  1:06.95  1:43.31    2:19.81   
  Lyseng IF  2:40.07                 
                     
Christian Landtved  2004    575  31.29  1:06.87  1:42.68    2:21.17   
  Ringe Svømme Klub  2:33.09                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    495  31.67  1:06.42  1:46.36    2:28.39   
  Greve Svømmeklub  2:31.73                 
                     
Silas Waterval  2004    486  32.99  1:10.45  1:49.63    2:29.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:41.21                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    475  32.21  1:09.61  1:48.44    2:30.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.97                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    469  30.70  1:08.64  1:50.46    2:31.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.94                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    436  32.41  1:11.84  1:53.15    2:34.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:40.85                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    413  33.73  1:13.92  1:56.21    2:37.59   
  Frederikssund Svømmeklub  2:45.22                 
                     
10  Eren Kaya  2004    410  32.89  1:11.43  1:53.21    2:37.98   
  Køge Svømmeklub  2:41.30                 
                     
11  Lars Riisgaard-Jensen  2004    403  31.21  1:09.17  1:51.57    2:38.92   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:33.82                 
                     
12  Pelle Colmorten  2004    401  32.84  1:13.83  1:56.83    2:39.24   
  Roskilde Svømning  2:44.39                 
                     
13  Nicklas Plank  2004    396  31.90  1:12.35  1:54.89    2:39.90   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.67                 
                     
14  Emil Neumann  2004    393  34.61  1:14.43  1:57.86    2:40.21   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:49.52                 
                     
15  Anders Mose  2004    390  34.42  1:14.63  1:58.01    2:40.75   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Bertram Grøn Brandelev  2004    383  34.66  1:15.83  1:58.90    2:41.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:48.34                 
                     
17  Oliver Schultz  2004    381  32.76  1:12.22  1:55.76    2:41.94   
  Køge Svømmeklub  2:48.03                 
                     
18  Andreas Stampe Dalgaard  2004    333  35.12  1:18.61  2:05.09    2:49.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:42.90                 
                     
19  Kasper Thorn  2004    279  34.94  1:19.80  2:07.87    2:59.67   
  Lyngby Svømmeklub  3:04.48                 
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    844  26.33  57.05  1:29.77    2:04.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:16.39                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    682  28.44  1:01.56  1:37.56    2:13.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.31                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    657  29.76  1:04.31  1:39.98    2:15.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.28                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    652  29.20  1:03.38  1:39.64    2:15.41   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.90                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    567  29.98  1:06.01  1:44.30    2:21.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.97                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    564  30.50  1:06.29  1:43.66    2:22.13   
  Hørsholm Svømmeforening  2:26.25                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003    548  29.96  1:04.80  1:43.07    2:23.49   
  Køge Svømmeklub  2:33.94                 
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    547  31.13  1:07.27  1:45.19    2:23.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.62                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    531  29.20  1:05.00  1:43.56    2:25.00   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.72                 
                     
10  Christoffer Rekling  2003    530  30.31  1:06.44  1:44.80    2:25.11   
  Sigma Swim Birkerød  2:26.69                 
                     
11  Andreas Hoffmann  2003    527  30.71  1:07.64  1:45.63    2:25.33   
  Sigma Swim Birkerød  2:26.98                 
                     
12  Jonas Kjær  2003    513  30.96  1:07.69  1:46.52    2:26.66   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.57                 
                     
13  Ole Hovmand  2003    502  31.14  1:08.25  1:47.57    2:27.76   
  Svømmeklubben Syd  2:31.32                 
                     
14  Peter Vinge-Maigaard  2003    500  30.61  1:08.01  1:48.25    2:27.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:30.00                 
                     
15  Joshua P. Sidebotham  2003    499  31.41  1:08.48  1:47.71    2:27.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.91                 
                     
16  Daniel Damsbo  2003    493  31.59  1:10.22  1:49.74    2:28.64   
  Vejle Svømmeklub  2:36.97                 
                     
17  Silas Lykke  2003    482  31.01  1:08.24  1:46.89    2:29.72   
  Slagelse Svømmeklub  2:28.30                 
                     
18  Noah Bred  2003    473  31.59  1:10.31  1:51.73    2:30.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.90                 
                     
19  Noah Koefoed Weiss  2003    469  33.46  1:12.39  1:51.04    2:31.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.76                 
                     
20  Christian Kornum  2003    468  31.74  1:10.49  1:50.82    2:31.17   
  Svømmeklubben Nord  2:31.90                 
                     
21  William Kristensen  2003    463  31.45  1:09.12  1:50.02    2:31.74   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.04                 
                     
22  Mathias Knudsen  2003    461  29.88  1:05.24  1:44.44    2:32.02   
  Svømmeklubben Nord  2:34.18                 
                     
23  Bror Textor-Broch  2003    455  32.45  1:10.06  1:50.26    2:32.62   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.44                 
                     
24  Mads Stamholt  2003    455  31.51  1:09.94  1:50.56    2:32.65   
  Haderslev Svømme Klub  2:35.85                 
                     
25  Thomas Høgenhaug  2003    453  31.75  1:08.99  1:49.82    2:32.82   
  Søllerød Svømmeklub  3:00.02                 
                     
26  Simon Degn  2003    449  33.81  1:12.70  1:52.40    2:33.33   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:35.28                 
                     
27  Sune Schaarup  2003    419  34.32  1:13.93  1:55.06    2:36.85   
  Vejle Svømmeklub  2:37.32                 
                     
28  Mathias Parkhøi  2003    398  33.59  1:13.16  1:55.78    2:39.55   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.09                 
                     
29  Christoffer Skinhøj  2003    371  34.48  1:14.83  1:57.98    2:43.36   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.96                 
                     
Alex Søndergaard  2003                akut syg 
  Thisted Svømmeklub  2:32.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Lions 1  2003  Lyngby Svømmeklub            1:56.05   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      32.23        32.23   
  Christoffer W Frederiksen  2003      31.95        1:04.18   
  Rasmus Nickelsen  2003      24.30        1:28.48   
  Laura Borre Jacobsen  2004      27.57        1:56.05   
                     
Sigma Mix 1  Sigma Swim            1:56.45   
  Lucas Emil Christensen  2003      28.60        28.60   
  Emma Stoltz  2004      33.59        1:02.19   
  Kajsa G. Christensen  2004      29.97        1:32.16   
  Alexander Tullberg  2003      24.29        1:56.45   
                     
Hovedstads Mix 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.64   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      29.14        29.14   
  Laura Vangkilde  2004      34.90        1:04.04   
  Jet Li Fuhrmann  2004      26.18        1:30.22   
  Jasmin Philip  2004      27.42        1:57.64   
                     
Agf Mix  2003  Agfs Svømmeafdeling            1:57.93   
  Sarah Carugati  2004      31.42        31.42   
  Markus Toft  2003      31.69        1:03.11   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      26.50        1:29.61   
  Ane Kirstine Granild  2004      28.32        1:57.93   
                     
Gentofte Mix 1  Gentofte Svømme Klub            1:58.75   
  Asta Poulsen Dolan  2004      30.44        30.44   
  Anne Sofie Evald  2004      35.45        1:05.89   
  Christopher G. Trandum  2003      26.84        1:32.73   
  Oskar Luckow Larsen  2004      26.02        1:58.75   
                     
Sigma Mix 2  Sigma Swim            1:58.78   
  Katrine Bonefeld  2004      32.14        32.14   
  Daniel Garne Larsen  2003      31.03        1:03.17   
  Christoffer Rekling  2003      28.21        1:31.38   
  Signe Krag Andersen  2004      27.40        1:58.78   
                     
Helsingør Mix  2003  Helsingør Svømmeklub            1:58.83   
  Linnea Hietala  2004      31.32        31.32   
  Mikkel Quaade  2003      31.07        1:02.39   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      27.43        1:29.82   
  Cornelia Vámosi  2004      29.01        1:58.83   
                     
Kvik Mix  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:59.33   
  Alma Heyn Stage  2004      31.31        31.31   
  Mikkel Jørgensen  2003      32.26        1:03.57   
  Joakim Køhn  2003      26.18        1:29.75   
  Elisabeth Roskær  2004      29.58        1:59.33   
                     
Esbjerg 1  2003  Esbjerg Svømmeklub            2:00.68   
  Christina M. Glargaard  2004      32.48        32.48   
  Elias Marius Elsgaard  2004      31.55        1:04.03   
  Jonas Kjær  2003      27.54        1:31.57   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      29.11        2:00.68   
                     
10  A6 Mix 1  A6            2:01.48   
  Isabel Malou Lillebæk  2004      32.95        32.95   
  Anders K. Kortegaard  2004      31.98        1:04.93   
  Nicolai Therkelsen  2003      28.37        1:33.30   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      28.18        2:01.48   
                     
11  Gsc Mix 1  2003  Gladsaxe Svømmeklub            2:02.31   
  Marcus Hiort  2003      30.00        30.00   
  Sara Damkjær Bartels  2004      33.31        1:03.31   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      32.04        1:35.35   
  Noah Bred  2003      26.96        2:02.31   
                     
12  Hovedstads Mix 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:03.59   
  Valdemar Brøns  2003      29.43        29.43   
  Josefine Zebitz  2004      36.24        1:05.67   
  Malou Soelberg  2004      31.78        1:37.45   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      26.14        2:03.59   
                     
13  Vat Copenhagen  VAT Copenhagen            2:03.78   
  Jeppe Kjær  2004      33.10        33.10   
  Mohammed Ghizzaui  2003      32.97        1:06.07   
  Sofie Bruun Høvring  2004      28.89        1:34.96   
  Liva Søby  2004      28.82        2:03.78   
                     
14  1 Vejle  Vejle Svømmeklub            2:04.12   
  Cecilie Hingebjerg  2004      33.99        33.99   
  Oliver Fenger  2003      33.40        1:07.39   
  Malthe Elkjær  2003      27.93        1:35.32   
  Svava Kj. Gregersen  2004      28.80        2:04.12   
                     
15  Aarhus Swim 2  2003  Aarhus Swim            2:04.61   
  Clara Skrydstrup  2004      34.18        34.18   
  Eva Hjort  2004      36.29        1:10.47   
  Frederik Lindholm  2004      28.20        1:38.67   
  Mads Mikkelsen  2004      25.94        2:04.61   
                     
16  Gentofte Mix 2  Gentofte Svømme Klub            2:04.95   
  Frederikke Falk-List  2004      31.76        31.76   
  Harald Riisager  2003      34.32        1:06.08   
  Astrid M. Østergaard  2004      30.77        1:36.85   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.10        2:04.95   
                     
17  Gti Medley Mix  GTI            2:05.50   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      33.64        33.64   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      37.21        1:10.85   
  Oscar Isberg  2004      29.35        1:40.20   
  Marco Knudsen  2003      25.30        2:05.50   
                     
18  Lyngby Lions 2  2003  Lyngby Svømmeklub            2:05.64   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      2:05.64        2:05.64   
  Isabella Ravn Jensen  2004                 
  Fiona Andrea Have  2004                 
  Valdemar Ditlev Kragh  2003      2:05.64        2:05.64   
                     
19  Hvidovre Mix  Hvidovre Svømme Klub            2:05.80   
  Oscar Cleemann  2003      29.98        29.98   
  Frida Hvirring Kragh  2004      36.98        1:06.96   
  Anna Marie Nielsen  2004      31.76        1:38.72   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      27.08        2:05.80   
                     
20  Vg17 Vest Mix  Vest-Brøndby            2:05.98   
  Emma Vega Thorsen  2004      33.27        33.27   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      35.36        1:08.63   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      30.43        1:39.06   
  Tobias Davidsen  2003      26.92        2:05.98   
                     
21  Vs Mix  Viborg Svømme Klub            2:06.07   
  Daniel Østerballe  2003      31.27        31.27   
  Mads Peter Hansen  2004      34.26        1:05.53   
  Lea Kjær Kristensen  2004      32.15        1:37.68   
  Maria Østergaard Nielsen  2004      28.39        2:06.07   
                     
22  Aarhus Swim 1  2003  Aarhus Swim            2:06.69   
  Lucas Rosenborg  2004      31.43        31.43   
  Sarah Kildahl  2004      37.29        1:08.72   
  Simon Degn  2003      29.76        1:38.48   
  Mille Kjær Jensen  2004      28.21        2:06.69   
                     
23  Eritsø Mix  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            2:06.78   
  Julie Dumstrei  2004      34.81        34.81   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      35.25        1:10.06   
  Laurits Sigaard  2003      29.01        1:39.07   
  Christian Lorey  2003      27.71        2:06.78   
                     
24  Esbjerg 2  2003  Esbjerg Svømmeklub            2:06.88   
  Jonas Krammer Knudsen  2003      31.48        31.48   
  Tobias Svenningsen  2003      33.50        1:04.98   
  Natalie Da Silva Jensen  2004      32.09        1:37.07   
  Kathrine Weide  2004      29.81        2:06.88   
                     
25  Nord Mix  2003  Svømmeklubben Nord            2:07.10   
  Anne-Sophie Andersen  2004      35.67        35.67   
  Christian Kornum  2003      32.83        1:08.50   
  Astrid Marie Hassing  2004      32.45        1:40.95   
  Mathias Knudsen  2003      26.15        2:07.10   
                     
26  Aarhus Swim 3  2003  Aarhus Swim            2:07.15   
  Sia Aagaard  2004      33.58        33.58   
  Laura Marie Dige  2004      36.85        1:10.43   
  Viktor Lei Lamberg  2004      29.49        1:39.92   
  William Sloth  2003      27.23        2:07.15   
                     
27  Nyborg Mix  Nyborg Svømmeklub            2:07.65   
  Andreas Pedersen  2003      34.54        34.54   
  Maria Bebe Hansen  2004      34.35        1:08.89   
  Jonas Lykke Sandison  2004      28.64        1:37.53   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      30.12        2:07.65   
                     
28  H2Odense Mix  H2Odense            2:07.87   
  August B Bjerregaard  2003      31.79        31.79   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      37.26        1:09.05   
  Ida Juul Grønning  2004      31.08        1:40.13   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      27.74        2:07.87   
                     
29  Aalborg Mix 1  2004  Aalborg Svømmeklub            2:08.06   
  Sebastian Jacobsen  2004      32.53        32.53   
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      35.24        1:07.77   
  Joost Rijkhoff  2004      32.80        1:40.57   
  Anna Toft Petersen  2004      27.49        2:08.06   
                     
30  A6 Mix 2  A6            2:09.02   
  Rasmus Skarby Madsen  2003      31.71        31.71   
  Emma Ekman  2004      36.30        1:08.01   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      29.51        1:37.52   
  Freja Møller  2004      31.50        2:09.02   
                     
31  Gentofte Mix 3  Gentofte Svømme Klub            2:09.12   
  William Hoffmann Hyldig  2004      33.54        33.54   
  Clara Toft  2004      35.66        1:09.20   
  Josephine Holst Vinther  2004      31.06        1:40.26   
  Christoffer Skinhøj  2003      28.86        2:09.12   
                     
32  Søllerød Mix  Søllerød Svømmeklub            2:09.55   
  Anna Nørskov  2004      35.34        35.34   
  Alba Lyhne Weiner  2004      36.37        1:11.71   
  William Kristensen  2003      29.72        1:41.43   
  Thomas Høgenhaug  2003      28.12        2:09.55   
                     
33  S68  Svømmeklubben S 68            2:09.90   
  Kirstine Jørgensen  2004      35.84        35.84   
  Frederik P. Michaelsen  2003      35.40        1:11.24   
  Jeppe Egholm  2003      29.06        1:40.30   
  Lærke Kjærsgaard  2004      29.60        2:09.90   
                     
34  Pingvinen Mix  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:11.87   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      33.83        33.83   
  Malik Lodberg Klein  2003      35.24        1:09.07   
  Nicoline Dyrman  2004      33.33        1:42.40   
  Freja Friborg  2004      29.47        2:11.87   
                     
35  Gsc Mix 2  2003  Gladsaxe Svømmeklub            2:13.95   
  Sophia Bøttger  2004      36.39        36.39   
  Silas Fessel  2004      35.44        1:11.83   
  Amalie Brammer Kærgaard  2004      34.05        1:45.88   
  Zilas Aarestrup  2003      28.07        2:13.95   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:28 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  03 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Stjernholm  2004    777  28.17        58.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.72                 
                     
Frida Bang Stanelt  2004    777  28.10        58.48   
  Kalundborg SK  59.66                 
                     
Nele Schulze  2004    741  28.60        59.41   
  Haderslev Svømme Klub  1:00.12                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    721  29.13        59.95   
  VAT Copenhagen-MK31  1:01.76                 
                     
Jasmin Philip  2004    713  28.99        1:00.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.07                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    692  29.17        1:00.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.08                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    684  29.26        1:01.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.05                 
                     
Linnea Hietala  2004    658  29.74        1:01.80   
  Helsingør Svømmeklub  1:02.14                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    655  29.85        1:01.90   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.36                 
                     
10  Anna Larsen  2004    653  29.93        1:01.97   
  Kalundborg SK  1:04.95                 
                     
11  Martha Bjerg  2004    652  30.42        1:01.98   
  Lyseng IF  1:02.01                 
                     
12  Cille Christensen  2004    645  29.79        1:02.21   
  Kolding SK  1:00.56                 
                     
13  Christina M. Glargaard  2004    641  29.64        1:02.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.37                 
                     
14  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    640  29.89        1:02.37   
  Greve Svømmeklub  1:02.53                 
                     
15  Frederikke Falk-List  2004    640  29.66        1:02.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.77                 
                     
16  Johanne Baes Aaholst  2004    640  30.43        1:02.39   
  Hillerød Svømmeklub  1:03.53                 
                     
17  Sarah Carugati  2004    637  30.12        1:02.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.66                 
                     
18  Ane Kirstine Granild  2004    630  30.29        1:02.70   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.59                 
                     
19  Mathilda Hyldal Jung  2004    623  29.86        1:02.93   
  Slangerup Svømmeklub  1:02.67                 
                     
20  Katrine Bonefeld  2004    621  30.43        1:03.00   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.41                 
                     
21  Mille Kjær Jensen  2004    619  30.24        1:03.07   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:03.46                 
                     
22  Emma Kutsko Jensen  2004    618  30.81        1:03.11   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.84                 
                     
23  Signe Krag Andersen  2004    618  29.91        1:03.12   
  Sigma Swim Allerød  1:04.24                 
                     
24  Anne Sofie Evald  2004    612  30.83        1:03.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.91                 
                     
25  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    610  30.40        1:03.37   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.86                 
                     
26  Katrine Rasmussen  2004    607  30.67        1:03.49   
  Swim Team Neptun  1:03.70                 
                     
27  Svava Kj. Gregersen  2004    606  30.34        1:03.53   
  Vejle Svømmeklub  1:02.19                 
                     
28  Martha Hjuler Britze  2004    604  30.41        1:03.60   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.31                 
                     
29  Wilma Anker  2004    602  30.76        1:03.65   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.41                 
                     
30  Anne Terp  2004    600  30.21        1:03.73   
  Struer Svømmeklub  1:04.90                 
                     
31  Freja Friborg  2004    600  30.35        1:03.74   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:04.28                 
                     
32  Olivia Callesen  2004    599  30.41        1:03.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.96                 
                     
33  Clara Matilde Carstensen  2004    598  29.90        1:03.79   
  Horsens Svømmeklub  1:04.05                 
                     
34  Liva Søby  2004    596  30.26        1:03.89   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.42                 
                     
35  Aurelia Pedersen  2004    593  30.80        1:03.97   
  H2Odense  1:03.91                 
                     
36  Astrid M. Østergaard  2004    593  30.62        1:03.98   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.48                 
                     
37  Feline Flytkjær Broersma  2004    592  30.80        1:04.01   
  Horsens Svømmeklub  1:04.28                 
                     
38  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    589  30.43        1:04.14   
  Swim Team Neptun  1:03.33                 
                     
39  Karoline Kristensen  2004    585  30.34        1:04.27   
  DeltaSwim  1:05.98                 
                     
40  Nønne Christensen  2004    585  30.88        1:04.29   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.76                 
                     
41  Laura L. Hørning  2004    584  30.76        1:04.30   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.42                 
                     
42  Luna Trojlsgaard  2004    582  30.87        1:04.39   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:06.71                 
                     
43  Anna Marie Nielsen  2004    581  30.61        1:04.41   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.09                 
                     
44  Olivia Lindballe Møller  2004    581  30.45        1:04.42   
  Køge Svømmeklub  1:06.19                 
                     
45  Maria Østergaard Nielsen  2004    578  30.77        1:04.52   
  Viborg Svømme Klub  1:04.63                 
                     
46  Anna Nørskov  2004    572  31.20        1:04.75   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.70                 
                     
47  Fiona Andrea Have  2004    571  31.34        1:04.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.41                 
                     
48  Lærke Kjærsgaard  2004    569  30.87        1:04.86   
  Svømmeklubben S 68  1:04.40                 
                     
49  Anne Sofie Nørtoft  2004    564  30.69        1:05.05   
  Kolding SK  1:04.82                 
                     
50  Natalie Da Silva Jensen  2004    561  31.33        1:05.16   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.38                 
                     
51  Mille Bergmann  2004    548  31.38        1:05.70   
  Rønne Svømme Klub  1:06.45                 
                     
52  Anne Sofie Devantier  2004    528  31.35        1:06.51   
  Vest-Brøndby  1:06.54                 
                     
53  Ida Juul Grønning  2004    526  31.03        1:06.60   
  H2Odense  1:08.99                 
                     
54  Ida Bruhn  2004    505  32.44        1:07.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:07.58                 
                     
55  Cornelia Vámosi  2004    504  31.37        1:07.54   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.97                 
                     
56  Frida Hvirring Kragh  2004    476  33.22        1:08.83   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.10                 
                     
57  Mille Dige From  2004    266  39.60        1:23.54   
  Hørsholm Svømmeforening  1:26.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  03 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    770  25.33        53.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.79                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    611  27.12        57.27   
  Gentofte Svømme Klub  58.65                 
                     
Christian Landtved  2004    610  27.57        57.29   
  Ringe Svømme Klub  59.21                 
                     
Frederik Lindholm  2004    597  28.17        57.71   
  Lyseng IF  59.66                 
                     
Alexander Vergereau  2004    589  27.77        57.95   
  Sigma Swim Birkerød  58.84                 
                     
Rasmus Warberg  2004    575  27.64        58.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.32                 
                     
Nicklas Plank  2004    571  28.07        58.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:00.17                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    570  27.89        58.61   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  59.44                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    565  28.69        58.78   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  59.50                 
                     
10  Mads Juul Henriksen  2004    561  28.39        58.90   
  H2Odense  1:00.12                 
                     
11  Elias Noe  2004    544  28.76        59.52   
  Dragsholm Svømmeklub  1:00.73                 
                     
12  Casper Madsen  2004    541  28.89        59.62   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.78                 
                     
13  Nicolai D. B. Hansen  2004    538  28.72        59.74   
  Greve Svømmeklub  1:00.47                 
                     
14  Sander Møller Jürgensen  2004    536  28.68        59.80   
  Odder Svømmeklub  1:00.07                 
                     
15  Sebastian Greisen  2004    528  28.96        1:00.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.21                 
                     
16  Matias Munkholm  2004    521  29.14        1:00.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:00.91                 
                     
17  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    520  28.67        1:00.40   
  Greve Svømmeklub  1:01.17                 
                     
18  Jonas Lykke Sandison  2004    515  28.80        1:00.63   
  Nyborg Svømmeklub  59.66                 
                     
19  Julian Birch  2004    505  29.60        1:01.01   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.43                 
                     
20  Gabriel Elmedyb  2004    502  28.77        1:01.14   
  Herlev Svømning  1:01.45                 
                     
21  Lukas Hedegaard  2004    501  28.90        1:01.17   
  Viborg Svømme Klub  1:01.85                 
                     
22  Lucas Nielsen  2004    496  29.29        1:01.36   
  Frederikssund Svømmeklub  1:02.76                 
                     
23  Andreas Eriksen Tankmar  2004    493  29.35        1:01.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.17                 
                     
24  Thor Majvig Mogensen  2004    482  29.74        1:01.98   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.87                 
                     
25  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    480  29.67        1:02.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.97                 
                     
26  Viktor Enevold Sørensen  2004    468  29.57        1:02.59   
  Thisted Svømmeklub  1:04.59                 
                     
27  Lukas Frederiksen  2004    466  29.93        1:02.65   
  Helsinge Svømmeklub  1:03.03                 
                     
28  Michael Halck  2004    462  29.91        1:02.86   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.69                 
                     
29  Tobias Nielsen  2004    461  29.88        1:02.88   
  Odder Svømmeklub  1:04.15                 
                     
30  Marius Kjær Hoelgaard  2004    438  30.64        1:03.99   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.50                 
                     
31  Bjørn Cramer Hansen  2004    435  30.39        1:04.13   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.78                 
                     
32  Lucas Kaavé  2004    434  31.24        1:04.16   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.16                 
                     
33  Benjamin Koch Andersen  2004    430  30.33        1:04.34   
  Solrød Svømmeklub  1:06.55                 
                     
34  Mathias Bartholin Bruhn  2004    425  30.75        1:04.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.42                 
                     
35  Lauritz Johansen  2004    407  30.83        1:05.56   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.44                 
                     
36  Lucas T. Mortensen  2004    404  31.36        1:05.73   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.54                 
                     
37  Mathias H. Johannesen  2004    399  30.82        1:06.00   
  Horsens Svømmeklub  1:05.35                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    879  24.22        50.72   
  Lyngby Svømmeklub  51.59                 
                     
Joakim Køhn  2003    757  25.69        53.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.49                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    733  26.26        53.89   
  Kalundborg SK  54.94                 
                     
Alexander Tullberg  2003    726  25.66        54.07   
  Sigma Swim Birkerød  55.13                 
                     
Carl Heyn Stage  2003    709  26.21        54.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.18                 
                     
Thor Brunsgaard  2003    707  25.51        54.54   
  Swim Team Neptun  55.18                 
                     
Valdemar Brøns  2003    703  26.36        54.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.28                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    675  26.71        55.40   
  Sigma Swim Allerød  56.20                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    671  26.39        55.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.83                 
                     
10  Mads Stamholt  2003    668  26.67        55.57   
  Haderslev Svømme Klub  55.74                 
                     
11  Daniel Garne Larsen  2003    655  27.14        55.95   
  Sigma Swim Allerød  56.69                 
                     
12  Mathias Knudsen  2003    650  27.01        56.10   
  Svømmeklubben Nord  55.98                 
                     
13  Malthe Elkjær  2003    638  26.87        56.44   
  Vejle Svømmeklub  57.15                 
                     
14  Carl Emil Hertz Bugge  2003    636  26.94        56.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.83                 
                     
15  Marcus Hiort  2003    623  27.26        56.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  57.62                 
                     
16  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    619  27.15        57.00   
  Agfs Svømmeafdeling  57.11                 
                     
17  Christoffer Rekling  2003    616  27.47        57.10   
  Sigma Swim Birkerød  57.94                 
                     
18  Thorvald Bomholt Larsen  2003    599  27.45        57.63   
  Helsingør Svømmeklub  58.39                 
                     
19  Marco Knudsen  2003    599  27.61        57.65   
  Greve Svømmeklub  59.57                 
                     
20  Christopher G. Trandum  2003    598  27.67        57.67   
  Gentofte Svømme Klub  58.03                 
                     
21  Kristian B. Rasmussen  2003    597  27.55        57.69   
  Svømmeklubben S 68  58.34                 
                     
22  Niklas Højbjerg  2003    596  27.66        57.74   
  Svømmeklubben S 68  59.31                 
                     
23  Daniel Østerballe  2003    591  27.47        57.90   
  Viborg Svømme Klub  59.12                 
                     
24  Mohammed Ghizzaui  2003    576  27.73        58.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  58.65                 
                     
25  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    575  28.15        58.42   
  JGI Svømning  59.63                 
                     
26  Valdemar Wichmann  2003    574  28.51        58.47   
  Agfs Svømmeafdeling  59.03                 
                     
27  Anders Elsborg  2003    572  28.41        58.54   
  Viborg Svømme Klub  59.16                 
                     
28  Valdemar Ditlev Kragh  2003    571  27.98        58.55   
  Lyngby Svømmeklub  59.45                 
                     
29  Lukas Pedersen  2003    570  27.76        58.61   
  Roskilde Svømning  58.52                 
                     
30  Lucas Jul Pedersen  2003    566  28.39        58.73   
  Næstved IF  58.83                 
                     
31  Emil Lykke Grann  2003    564  28.36        58.80   
  Silkeborg Svømmeklub  58.66                 
                     
32  Harald Franck  2003    561  27.70        58.90   
  Næstved IF  59.76                 
                     
33  Mikkel Hjelm  2003    557  27.58        59.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.26                 
                     
34  Magnus Juul Hansen  2003    553  28.05        59.18   
  Vordingborg Svømme Klub  1:01.90                 
                     
35  Frederik P. Michaelsen  2003    532  28.21        59.95   
  Svømmeklubben S 68  59.90                 
                     
36  August B Bjerregaard  2003    524  29.76        1:00.27   
  H2Odense  1:03.53                 
                     
37  Mikkel Stilling  2003    522  28.71        1:00.33   
  Thisted Svømmeklub  1:01.82                 
                     
38  Valdemar Kristensen  2003    509  29.18        1:00.83   
  Søllerød Svømmeklub  1:00.84                 
                     
39  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    506  28.77        1:00.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.85                 
                     
40  Asger Hatting  2003    502  29.39        1:01.13   
  Silkeborg Svømmeklub  1:02.70                 
                     
41  Magnus Søgaard  2003    497  29.78        1:01.35   
  Silkeborg Svømmeklub  1:02.85                 
                     
42  Christian Lorey  2003    494  29.02        1:01.45   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:04.95                 
                     
43  Jeppe Egholm  2003    426  31.07        1:04.55   
  Svømmeklubben S 68  1:04.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:37 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  03 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    738  31.10  1:09.96  1:52.70    2:25.44   
  VAT Copenhagen-MK31  2:28.63                 
                     
Liva Stjernholm  2004    737  32.44  1:10.20  1:52.52    2:25.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:25.62                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    699  32.69  1:12.02  1:53.44    2:28.08   
  Køge Svømmeklub  2:32.12                 
                     
Nele Schulze  2004    689  33.52  1:12.44  1:55.11    2:28.78   
  Haderslev Svømme Klub  2:32.67                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    683  31.06  1:10.47  1:52.78    2:29.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.43                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    674  31.72  1:10.33  1:56.07    2:29.91   
  Sigma Swim Birkerød  2:35.05                 
                     
Josefine Zebitz  2004    667  33.68  1:12.06  1:56.26    2:30.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.18                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    664  31.44  1:09.18  1:55.03    2:30.68   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.55                 
                     
Elma Gabela  2004    654  33.98  1:14.14  1:57.15    2:31.39   
  Kolding SK  2:32.51                 
                     
10  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    650  33.98  1:11.18  1:54.83    2:31.75   
  H2Odense  2:33.39                 
                     
11  Caroline Wiuff Jensen  2004    649  33.34  1:11.42  1:55.10    2:31.84   
  Vest-Brøndby  2:31.55                 
                     
12  Amalie Staghøj Andersen  2004    642  32.24  1:13.33  1:56.99    2:32.38   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.84                 
                     
13  Clara Toft  2004    636  34.55  1:13.34  1:56.99    2:32.86   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.57                 
                     
13  Jasmin Philip  2004    636  32.90  1:13.10  1:58.37    2:32.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.80                 
                     
15  Cille Christensen  2004    628  32.02  1:12.63  1:57.16    2:33.50   
  Kolding SK  2:30.03                 
                     
16  Martha Bjerg  2004    626  36.33  1:15.19  2:01.11    2:33.65   
  Lyseng IF  2:36.81                 
                     
17  Laura Marie Dige  2004    624  34.47  1:13.57  1:57.14    2:33.79   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:37.56                 
                     
18  Svava Kj. Gregersen  2004    620  32.87  1:12.76  1:58.60    2:34.13   
  Vejle Svømmeklub  2:33.87                 
                     
19  Olivia Callesen  2004    618  33.09  1:12.50  1:58.38    2:34.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.19                 
                     
20  Ane Kirstine Granild  2004    617  33.11  1:14.35  1:58.31    2:34.41   
  Agfs Svømmeafdeling  2:35.24                 
                     
21  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    616  33.78  1:12.34  1:59.33    2:34.48   
  Greve Svømmeklub  2:37.44                 
                     
22  Katrine Bonefeld  2004    614  34.55  1:13.35  1:58.78    2:34.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:39.02                 
                     
23  Alberte Kempel Christense  2004    607  35.61  1:14.47  1:59.56    2:35.25   
  Swim Team Neptun  2:40.44                 
                     
24  Sarah Kildahl  2004    604  34.35  1:14.63  1:58.58    2:35.52   
  Lyseng IF  2:37.37                 
                     
25  Anna Toft Petersen  2004    593  36.15  1:15.83  2:01.69    2:36.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:34.80                 
                     
26  Elisabeth Them Jensen  2004    592  32.89  1:14.01  2:00.21    2:36.53   
  Køge Svømmeklub  2:35.64                 
                     
27  Malou Soelberg  2004    579  33.15  1:14.32  2:00.33    2:37.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.18                 
                     
28  Kathrine Weide  2004    573  35.29  1:14.51  2:00.26    2:38.24   
  Esbjerg Svømmeklub  2:40.44                 
                     
29  Cathrine Birkebæk  2004    572  35.32  1:16.80  2:00.83    2:38.29   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.20                 
                     
30  Viktoria Freja Sørensen  2004    567  32.53  1:12.86  2:01.31    2:38.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.77                 
                     
31  Freja Møller  2004    542  35.64  1:18.02  2:03.13    2:41.22   
  Slangerup Svømmeklub  2:44.82                 
                     
32  Anna Nørskov  2004    536  33.00  1:14.56  2:05.33    2:41.77   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.56                 
                     
33  Maria Bebe Hansen  2004    536  36.23  1:22.29  2:03.38    2:41.84   
  Nyborg Svømmeklub  2:34.53                 
                     
34  Laura Rønn Danielsen  2004    507  35.35  1:17.59  2:04.53    2:44.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.47                 
                     
35  Julie Dumstrei  2004    498  35.75  1:17.22  2:07.90    2:45.82   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:50.49                 
                     
36  Astrid Marie Hassing  2004    460  34.70  1:17.93  2:10.08    2:50.20   
  Svømmeklubben Nord  2:40.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  03 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    734  28.20  1:04.13  1:43.15    2:13.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.20                 
                     
Mads Peter Hansen  2004    677  29.83  1:05.37  1:45.63    2:17.33   
  Viborg Svømme Klub  2:21.87                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    654  30.69  1:06.41  1:45.75    2:18.94   
  Esbjerg Svømmeklub  2:25.76                 
                     
Mathias Christensen  2004    634  30.49  1:07.20  1:47.66    2:20.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.36                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004    621  30.25  1:08.18  1:48.90    2:21.39   
  H2Odense  2:24.29                 
                     
Frederik Lindholm  2004    604  30.85  1:09.18  1:50.67    2:22.68   
  Lyseng IF  2:27.83                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    587  31.60  1:08.41  1:50.49    2:24.07   
  Ikast Svømmeklub  2:26.10                 
                     
Alexander Vergereau  2004    586  31.30  1:07.79  1:52.05    2:24.10   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.61                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004    583  32.32  1:09.52  1:50.98    2:24.34   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:31.58                 
                     
10  Sebastian Greisen  2004    573  31.64  1:08.22  1:51.17    2:25.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.80                 
                     
11  Oskar Luckow Larsen  2004    569  30.84  1:07.94  1:53.90    2:25.51   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.86                 
                     
12  Troels Fode  2004    565  32.45  1:11.41  1:52.03    2:25.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.39                 
                     
13  Mads Iversen  2004    543  30.54  1:10.13  1:53.28    2:27.83   
  Vejle Svømmeklub  2:30.04                 
                     
14  Sander Møller Jürgensen  2004    529  32.84  1:12.33  1:56.24    2:29.10   
  Odder Svømmeklub  2:30.58                 
                     
15  Tobias Gammelvind  2004    522  31.70  1:09.90  1:55.19    2:29.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.37                 
                     
16  Oscar Kroos  2004    519  33.72  1:13.75  1:55.41    2:30.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:33.37                 
                     
17  Carl Krabbe Heldgaard  2004    498  32.26  1:11.10  1:57.25    2:32.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.74                 
                     
18  Andreas Stampe Dalgaard  2004    497  34.78  1:14.03  1:58.58    2:32.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:31.30                 
                     
19  Gabriel Elmedyb  2004    497  33.08  1:12.28  1:58.75    2:32.21   
  Herlev Svømning  2:33.11                 
                     
20  Lars Riisgaard-Jensen  2004    496  31.48  1:10.63  1:57.90    2:32.33   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:31.18                 
                     
21  Casper Madsen  2004    491  32.60  1:12.28  1:59.01    2:32.85   
  Slagelse Svømmeklub  2:32.80                 
                     
22  Andreas Weis Kallesøe  2004    479  30.79  1:11.15  1:57.59    2:34.15   
  Viborg Svømme Klub  2:38.10                 
                     
23  Emil Søby  2004    465  33.27  1:12.20  1:59.37    2:35.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:32.89                 
                     
24  Mathias Lindgaard  2004    440  33.41  1:15.16  2:03.20    2:38.54   
  Herlev Svømning  2:36.23                 
                     
25  Stefan Rasmussen  2004    421  35.59  1:16.74  2:04.42    2:40.84   
  Svømmeklubben Syd  2:46.51                 
                     
26  Kasper Thorn  2004    407  34.15  1:15.60  2:04.60    2:42.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.75                 
                     
27  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004    389  38.23  1:19.11  2:08.69    2:45.12   
  Durup IF  2:43.22                 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003    774  28.60  1:01.64  1:40.01    2:11.38   
  Holstebro Svømme Club  2:14.28                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    743  29.83  1:03.74  1:42.30    2:13.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.86                 
                     
Joakim Køhn  2003    714  29.23  1:04.00  1:44.47    2:14.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.10                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    701  28.85  1:03.89  1:45.02    2:15.79   
  Kalundborg SK  2:17.56                 
                     
Valdemar Brøns  2003    694  29.92  1:04.66  1:46.13    2:16.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.91                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    667  30.08  1:04.66  1:45.08    2:18.06   
  Silkeborg Svømmeklub  2:20.49                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    657  29.70  1:06.19  1:48.03    2:18.75   
  Hørsholm Svømmeforening  2:23.67                 
                     
Alexander Tullberg  2003    654  30.19  1:06.58  1:48.15    2:18.96   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.22                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    630  29.59  1:05.82  1:47.71    2:20.69   
  Svømmeklubben Laksen  2:27.96                 
                     
10  Christian Boutrup  2003    628  31.22  1:08.45  1:49.49    2:20.82   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.95                 
                     
11  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    621  29.51  1:05.80  1:48.08    2:21.34   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.06                 
                     
12  Oliver Fenger  2003    619  31.12  1:08.28  1:47.95    2:21.52   
  Vejle Svømmeklub  2:23.93                 
                     
13  Oliver Søgaard-Andersen  2003    615  29.44  1:05.89  1:50.27    2:21.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.06                 
                     
14  Alexander L. Bjørn  2003    607  30.80  1:06.75  1:50.44    2:22.43   
  Ikast Svømmeklub  2:25.46                 
                     
15  Andreas Hoffmann  2003    603  30.60  1:05.90  1:49.26    2:22.76   
  Sigma Swim Birkerød  2:26.28                 
                     
16  Daniel Damsbo  2003    595  30.41  1:07.80  1:50.92    2:23.42   
  Vejle Svømmeklub  2:25.02                 
                     
17  Noah Koefoed Weiss  2003    593  31.52  1:07.38  1:49.75    2:23.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.61                 
                     
18  Emil Lykke Grann  2003    589  31.47  1:09.32  1:50.91    2:23.87   
  Silkeborg Svømmeklub  2:25.57                 
                     
19  Christoffer W Frederiksen  2003    585  31.51  1:10.52  1:50.12    2:24.20   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.89                 
                     
20  Villads Kruse  2003    578  31.92  1:08.96  1:50.48    2:24.80   
  Sigma Swim Allerød  2:25.12                 
                     
21  Simon Degn  2003    557  31.10  1:10.15  1:52.05    2:26.57   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:27.31                 
                     
22  Lasse Darlem Brandt  2003    556  30.39  1:07.14  1:53.41    2:26.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:27.21                 
                     
23  Christian Kornum  2003    554  30.80  1:09.63  1:51.58    2:26.86   
  Svømmeklubben Nord  2:23.79                 
                     
24  Noah Bred  2003    536  29.48  1:08.51  1:53.71    2:28.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.44                 
                     
25  Casper Bang Clausen  2003    530  33.57  1:12.37  1:54.53    2:29.05   
  H2Odense  2:35.78                 
                     
26  Silas Lykke  2003    529  29.43  1:07.49  1:51.71    2:29.09   
  Slagelse Svømmeklub  2:27.42                 
                     
27  Mads Stamholt  2003    526  32.24  1:11.06  1:54.53    2:29.38   
  Haderslev Svømme Klub  2:24.95                 
                     
28  Sune Schaarup  2003    507  34.29  1:13.67  1:55.74    2:31.27   
  Vejle Svømmeklub  2:31.64                 
                     
29  Lukas Majvig Andersen  2003    495  31.07  1:09.68  1:55.77    2:32.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.76                 
                     
30  Malik Lodberg Klein  2003    492  32.36  1:13.34  1:56.82    2:32.74   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:40.08                 
                     
31  Laurits Sigaard  2003    473  30.85  1:09.82  1:58.24    2:34.75   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:27.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 februar 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Universitetet    Udskriftsdato  03 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    761          33.60   
  Haderslev Svømme Klub  35.08                 
Sara Damkjær Bartels  2004    758          33.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.46                 
Emma Stoltz  2004    747          33.81   
  Sigma Swim Allerød  34.53                 
Dicte Skov Forsberg  2004    702          34.52   
  Skive Svømmeklub Poseidon  35.70                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    688          34.75   
  Slangerup Svømmeklub  35.19                 
Benedicte Them Jensen  2004    674          34.98   
  Køge Svømmeklub  35.54