2020-07-05   07:00:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DMÅ Kortbane - Vollsmose

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Vollsmose    Udskriftsdato  02 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kvik Kastrup Mix  2005              2:06.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.46                 
  Sejer Andersen  2005      1:09.10        1:09.10   
  Mille Maxwell Berthou  2005      28.96        1:38.06   
  Casper Puggaard  2005      28.09        2:06.15   
  Emma Karoline Guldberg  2005              2:06.15   
                     
Hovedstads Mix 1  2005              2:07.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.03                 
  Mads Møller  2005      32.07        32.07   
  Ana Rosa Kragh  2005      36.18        1:08.25   
  Coco Li Fuhrmann  2006      29.91        1:38.16   
  Mikkel Andersen  2005      29.34        2:07.50   
                     
Gentofte Mix 1              2:08.83   
  Gentofte Svømme Klub  2:11.44                 
  Kristine Nilsson Norby  2005      32.29        32.29   
  Carl Emil Lundgaard  2005      37.85        1:10.14   
  Cecilie C. Helmark  2005      30.01        1:40.15   
  August Arup Neergaard  2005      28.68        2:08.83   
                     
Aalborg Mix 1  2005              2:09.35   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.10                 
  Louise Lie Thisted  2005      33.48        33.48   
  Karoline Kjelstrup  2006      35.05        1:08.53   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      33.21        1:41.74   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      27.61        2:09.35   
                     
Gsc Mix 1 Yngste  2005              2:10.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.02                 
  William Bendix Schmidt  2005      33.67        33.67   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      34.98        1:08.65   
  Alma Gotfredsen  2005      33.15        1:41.80   
  Nikoline Marie Lange  2005      28.74        2:10.54   
                     
Herlev Killers  2005              2:10.71   
  Herlev Svømning  2:13.42                 
  Josephine Thomsen  2005      33.20        33.20   
  Emil Kruse Enemærke  2005      37.27        1:10.47   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      31.39        1:41.86   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      28.85        2:10.71   
                     
Sigma Mix 1  2005              2:11.11   
  Sigma Swim  2:13.97                 
  Astrid Mulipola  2006      34.94        34.94   
  Tobias Rosengaard  2005      35.44        1:10.38   
  Agnete Boelt  2006      31.92        1:42.30   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      28.81        2:11.11   
                     
Helsingør Mix  2005              2:11.89   
  Helsingør Svømmeklub  2:17.75                 
  Teodor Roed Schøning  2005      37.85        37.85   
  Caroline Villum Færch  2005      36.10        1:13.95   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      28.11        1:42.06   
  Caroline Trøjgaard  2005      29.83        2:11.89   
                     
Roskilde Mix  2005              2:12.45   
  Roskilde Svømning  2:15.50                 
  Juliane Bo Andersen  2005      36.88        36.88   
  Carl-Emil Echardt  2005      34.82        1:11.70   
  Malte Hagbarth Jørgensen  2005      31.79        1:43.49   
  Antoinette Zafra  2005      28.96        2:12.45   
                     
10  Vat Copenhagen              2:13.01   
  VAT Copenhagen  2:35.98                 
  Sebastian Rendlev  2005      36.47        36.47   
  Schastine Skifter Tabor  2005      36.29        1:12.76   
  Liva Lund Hansen  2005      32.41        1:45.17   
  Nicholas Simson  2005      27.84        2:13.01   
                     
11  Hovedstads Mix 2  2005              2:13.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.75                 
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:06.42        1:06.42   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      35.22        1:41.64   
  Matthias Slot  2005      31.63        2:13.27   
  Gustav Abildgaard  2005              2:13.27   
                     
12  Gsc Mix 2 Yngste  2005              2:14.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.78                 
  Frederik Stender-Petersen  2005      34.55        34.55   
  Luna Christensen  2005      36.80        1:11.35   
  Monika Dragieva  2006      32.92        1:44.27   
  William Bogø Andersen  2005      29.98        2:14.25   
                     
13  Esbjerg 1  2005              2:14.26   
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.80                 
  Ida Jacobsen  2005      34.19        34.19   
  Amanda Busk Olesen  2005      35.89        1:10.08   
  Nicolas Duvander  2005      31.94        1:42.02   
  Andreas Nikolajsen  2005      32.24        2:14.26   
                     
14  Hørsholm Mix              2:15.90   
  Hørsholm Svømmeforening  2:18.00                 
  Alba Vendelboe-Schack  2005      36.63        36.63   
  Illia Bulba  2005      37.62        1:14.25   
  Caroline Salskov Jensen  2005      32.32        1:46.57   
  Oscar Svensson  2005      29.33        2:15.90   
                     
15  Agf Mix 1  2005              2:16.10   
  Agfs Svømmeafdeling  2:16.21                 
  Anders Sanggaard  2005      33.47        33.47   
  Viggo Lind Toustrup  2005      40.49        1:13.96   
  Malou Sejr  2005      32.10        1:46.06   
  Ida Emilie Hindberg  2005      30.04        2:16.10   
                     
16  Gsc Mix 3 Yngste  2005              2:16.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.21                 
  Josefine Staudt  2005      35.68        35.68   
  Nicholas H. Hansen  2005      37.61        1:13.29   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      33.09        1:46.38   
  Vincent Matras  2005      30.15        2:16.53   
                     
17  Sigma Mix 2  2005              2:17.81   
  Sigma Swim  2:18.03                 
  Malthe Funk Larsen  2005      37.72        37.72   
  Nikoline R. Amstrup  2005      38.28        1:16.00   
  Magnus Løfquist  2005      32.49        1:48.49   
  Caroline Bach Mindested  2005      29.32        2:17.81   
                     
18  Gentofte Mix 2              2:18.77   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.51                 
  Louie Hansen  2005      36.24        36.24   
  Anna R. Strøbek  2005      37.62        1:13.86   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      32.97        1:46.83   
  Laurits Boserup  2005      31.94        2:18.77   
                     
19  Isk Super Mix  2005              2:19.38   
  Ikast Svømmeklub  2:22.86                 
  Sofie Dyg Holme  2005      35.88        35.88   
  Kasper Jensen  2005      40.55        1:16.43   
  Theis Nelander  2005      32.68        1:49.11   
  Weronika L. Bjørn  2005      30.27        2:19.38   
                     
20  Roskilde Mix 2  2005              2:20.19   
  Roskilde Svømning  2:27.66                 
  Asta Palmund  2005      37.03        37.03   
  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      40.03        1:17.06   
  Sofie Lykke Petersen  2005      33.28        1:50.34   
  William Breuner  2005      29.85        2:20.19   
                     
21  Søllerød Mix              2:20.21   
  Søllerød Svømmeklub  2:20.00                 
  Mille Vester-Christensen  2005      37.05        37.05   
  Alexander Halken  2005      39.71        1:16.76   
  Ida Marie Platzer  2005      33.21        1:49.97   
  Marius Lundsteen Brøndum  2005      30.24        2:20.21   
                     
22  1 Vejle              2:20.27   
  Vejle Svømmeklub  2:22.75                 
  Emilie Moberg  2005      34.64        34.64   
  Sebastian K Eriksen  2005      38.08        1:12.72   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      36.55        1:49.27   
  Thor Majgård  2005      31.00        2:20.27   
                     
23  Nyborg Mix              2:20.82   
  Nyborg Svømmeklub  2:22.57                 
  Maja Johanne Pedersen  2005      36.22        36.22   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      39.18        1:15.40   
  Teodor Thuelund  2005      34.42        1:49.82   
  Nina Seirup  2005      31.00        2:20.82   
                     
24  Gti3S Matador Mix              2:21.05   
  GTI  2:18.82                 
  Julie Segato  2005      37.26        37.26   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      40.06        1:17.32   
  Julie Liv Madsen  2006      31.61        1:48.93   
  Daniel Bastholm  2005      32.12        2:21.05   
                     
25  Hils All Stars  2005              2:21.73   
  Hillerød Svømmeklub  2:26.10                 
  Caroline Henning  2005      39.04        39.04   
  Morten Lindblom Andersen  2005      36.19        1:15.23   
  Louie Uldall  2005      32.97        1:48.20   
  Athena Haugsted Pihl  2006      33.53        2:21.73   
                     
26  Horsens 2              2:22.93   
  Horsens Svømmeklub  2:16.78                 
  Signe Kristensen  2006      39.29        39.29   
  Mads Berthold Schultz  2005      39.52        1:18.81   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005      34.13        1:52.94   
  Thea Sofie Holm Petersen  2005      29.99        2:22.93   
                     
27  Vs Mix              2:23.59   
  Viborg Svømme Klub  2:19.89                 
  Anna Varming  2005      35.97        35.97   
  Kristian Svenstrup  2005      40.85        1:16.82   
  Louise Sunesen  2005      33.39        1:50.21   
  Tobias Jakobsen  2005      33.38        2:23.59   
                     
28  Sigma Mix 3  2005              2:23.60   
  Sigma Swim  2:24.30                 
  Catrine Porsdal  2005      36.93        36.93   
  Oliver Lassen  2005      38.73        1:15.66   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      36.09        1:51.75   
  Magnus Tullberg  2005      31.85        2:23.60   
                     
29  Vg17 Vest Mix              2:24.68   
  Vest-Brøndby  2:27.31                 
  Ella Gohr Metz  2005      38.58        38.58   
  Rikke Therp  2006      40.19        1:18.77   
  Theodor Møller  2005      35.13        1:53.90   
  Axel Føns Voss  2005      30.78        2:24.68   
                     
Thisted Mix  2005              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  2:15.73                 
  Sebastian Jørgensen  2005      32.06        32.06   
  Ida Hovmark  2005      37.39        1:09.45   
  Kristian Kjær  2005      32.08        1:41.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 februar 2018 
Licens til Frem Odense  Udskriftstidspunkt  19:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark