2020-05-29   17:38:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DMÅ Kortbane - Vollsmose

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Vollsmose    Udskriftsdato  04 februar 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2018         
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Rosengaard  2005    512  35.96        1:15.80   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.84                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    483  36.17        1:17.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.34                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    472  35.91        1:17.90   
  Hillerød Svømmeklub  1:18.70                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005    465  35.96        1:18.27   
  Roskilde Svømning  1:21.97                 
                     
Mads Drechsler  2005    459  37.04        1:18.63   
  Holstebro Svømme Club  1:23.12                 
                     
Emil Gram Peters  2005    457  36.38        1:18.70   
  Helsinge Svømmeklub  1:22.19                 
                     
Mads Møller  2005    446  37.32        1:19.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.40                 
                     
Illia Bulba  2005    428  37.72        1:20.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.80                 
                     
Sigurd Wemmelund  2005    415  37.11        1:21.30   
  Herning Svømmeklub  1:24.84                 
                     
10  Emil Kruse Enemærke  2005    404  38.00        1:22.01   
  Herlev Svømning  1:29.48                 
                     
11  Peter Rom Poulsen  2005    398  38.93        1:22.40   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:26.47                 
                     
12  Christoffer P. Voldbjerg  2005    390  39.53        1:22.98   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.30                 
                     
12  Nicholas H. Hansen  2005    390  38.68        1:22.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.80                 
                     
14  Malthe Funk Larsen  2005    385  39.75        1:23.37   
  Sigma Swim Allerød  1:26.66                 
                     
15  William Bogø Andersen  2005    384  39.16        1:23.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.01                 
                     
16  Carl Emil Lundgaard  2005    381  39.33        1:23.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.34                 
                     
17  Theis Nelander  2005    372  39.80        1:24.28   
  Ikast Svømmeklub  1:29.06                 
                     
18  Laurits Boserup  2005    372  39.60        1:24.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.70                 
                     
19  Morten H. Kobbelgaard  2005    370  39.46        1:24.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.35                 
                     
20  Nikolaj Pedersen  2005    365  39.68        1:24.85   
  Roskilde Svømning  1:29.43                 
                     
21  Andreas Nikolajsen  2005    360  39.57        1:25.24   
  Esbjerg Svømmeklub  1:28.94                 
                     
22  Magnus Tullberg  2005    358  40.59        1:25.41   
  Sigma Swim Birkerød  1:28.77                 
                     
23  Nicolas Duvander  2005    357  40.11        1:25.50   
  Esbjerg Svømmeklub  1:27.51                 
                     
24  August Høy  2005    344  40.73        1:26.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.82                 
                     
25  Oliver Lassen  2005    343  39.68        1:26.65   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.90                 
                     
26  Philip Vesterby  2005    342  41.54        1:26.67   
  Thisted Svømmeklub  1:27.77                 
                     
27  Julius Svarrer  2005    339  40.52        1:26.99   
  Slangerup Svømmeklub  1:28.62                 
                     
28  Christoffer Mejdal  2005    337  41.10        1:27.10   
  Frem Odense  1:28.34                 
                     
29  Kristian Sabroe Sørensen  2005    337  40.12        1:27.14   
  Horsens Svømmeklub  1:27.43                 
                     
30  Kasper Jensen  2005    337  41.93        1:27.15   
  Ikast Svømmeklub  1:27.71                 
                     
31  Axel Føns Voss  2005    335  40.97        1:27.29   
  Vest-Brøndby  1:27.66                 
                     
32  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    333  41.01        1:27.45   
  Roskilde Svømning  1:32.74                 
                     
33  Mikkel Bredal Larsen  2005    331  41.11        1:27.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.98                 
                     
34  Bertram Olesen  2005    330  1:27.72        1:27.72   
  Frederikssund Svømmeklub  1:31.21                 
                     
35  Matthias Slot  2005    330  40.81        1:27.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.18                 
                     
36  Mikkel Andersen  2005    324  41.56        1:28.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.88                 
                     
37  Alexander Halken  2005    323  42.78        1:28.40   
  Søllerød Svømmeklub  1:29.90                 
                     
38  Mads Berthold Schultz  2005    323  40.28        1:28.41   
  Horsens Svømmeklub  1:33.65                 
                     
39  Viggo Lind Toustrup  2005    316  41.73        1:28.98   
  Agfs Svømmeafdeling  1:37.26                 
                     
40  Adam Bugge Frandsen  2005    315  42.45        1:29.11   
  Ringsted Svømme Klub  1:29.78                 
                     
41  Meng-Joon Koh  2005    313  42.02        1:29.29   
  Frem Odense  1:32.55                 
                     
42  Mauritz Otzen  2005    293  42.90        1:31.32   
  Vest-Brøndby  1:29.87                 
                     
43  Anders Thøgersen  2005    283  43.27        1:32.34   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 februar 2018 
Licens til Frem Odense  Udskriftstidspunkt  08:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark