2020-02-20   16:33:30
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 2 2017-2018, Åkersberga

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP-2    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    1:04.76  2:13.08  3:21.37  4:29.91  9:00.10   
          5:37.30  6:45.07  7:53.09       
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:11.88  2:33.17  3:58.10  5:25.32  11:10.81   
          6:52.12  8:20.23  9:46.62       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:04.27  2:12.93  3:21.38  4:30.16  9:03.55   
          5:38.05  6:47.13  7:56.32       
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:09.59  2:25.45  3:41.57  4:58.74  10:02.31   
          6:14.45  7:31.27  8:47.79       
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:11.87  2:31.20  3:49.92  5:08.99  10:28.97   
          6:29.51  7:51.03  9:09.85       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    1:11.55  2:27.96  3:47.16  5:06.12  10:18.01   
          6:26.01  7:45.34  9:04.04       
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    1:09.52  2:24.79  3:41.76  5:01.13  10:18.23   
          6:21.42  7:42.70  9:01.78       
Jousef Hanna  2003  Täby Sim    1:16.12  2:41.03  4:07.09  5:34.80  11:24.73   
          7:02.46  8:30.26  9:59.36       
Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap    1:14.43  2:42.01  4:10.82  5:43.43  12:01.79   
          7:18.14  8:55.26  10:31.74       
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    1:22.08  2:54.87  4:29.92  6:06.50  12:26.50   
          7:44.14  9:21.58  10:57.82       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:08.08  2:22.81  3:39.07  4:56.09  10:02.30   
          6:12.88  7:31.49  8:49.88       
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    1:13.51  2:38.31  4:04.32  5:32.56  11:13.00   
          6:59.38  8:26.52  9:52.40       
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    1:20.57  2:50.90  4:23.03  5:57.07  12:05.45   
          7:31.28  9:05.24  10:37.79       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    1:21.85  2:52.62  4:23.34  5:51.72  11:35.97   
          7:19.85  8:47.10  10:13.82       
Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    1:19.14  2:47.02  4:16.46  5:46.07  11:37.30   
          7:16.49  8:46.19  10:14.08       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner