2020-02-19   01:55:55
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP 2 2017-2018, Åkersberga

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP-2    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:11.14  2:33.82  4:02.83    5:16.21   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    1:14.69  2:40.17  4:17.23    5:32.23   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:15.38  2:45.32  4:13.05    5:33.27   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:23.51  2:49.67  4:31.62    5:50.08   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    1:21.50  2:52.90  4:33.75    5:55.65   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    1:26.02  3:01.09  4:42.51    6:03.84   
Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    1:34.84  3:14.46  4:55.75    6:26.31   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    1:17.06  2:48.24  4:23.64    5:39.28   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    1:14.28  2:43.39  4:21.14    5:40.54   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:22.46  2:54.21  4:29.79    5:46.10   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    1:19.63  2:52.99  4:22.71    5:50.76   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    1:20.99  2:52.34  4:33.44    5:54.30   
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:25.11  2:54.34  4:38.41    5:58.31   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    1:21.61  2:53.54  4:35.86    5:58.47   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim            DSQ   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    1:13.67  2:38.72  4:09.06    5:23.97   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:20.03  2:49.74  4:26.00    5:40.80   
Clara Ersson  2004  Täby Sim    1:27.96  2:57.46  4:35.96    5:59.76   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim    1:20.14  3:03.28  4:53.71    6:20.96   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    1:37.20  3:16.28  4:56.56    6:25.65   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    1:39.79  3:20.99  5:11.00    6:42.40   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    1:44.61  3:31.48  5:21.99    6:51.54   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner