2021-12-08   05:14:20
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP 2 2017-2018, Södertörn

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Document
Resultat
UGP-2
Arrangör:
Plats: Torvalla Simhall Södertörn Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 jan 2018 till den 28 jan 2018
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 13 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.68 2:42.14
50m: 36.39
100m: 1:18.02
(41.63)
150m: 2:00.42
(42.40)
200m: 2:42.14
(41.72)
2 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.68 2:50.45 +8.31
50m: 38.62
100m: 1:22.33
(43.71)
150m: 2:06.52
(44.19)
200m: 2:50.45
(43.93)
3 Kevin Hellman 2005 Södertörns Simsällskap +0.69 2:54.82 +12.68
50m: 39.67
100m: 1:23.87
(44.20)
150m: 2:09.15
(45.28)
200m: 2:54.82
(45.67)
4 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.64 2:57.51 +15.37
50m: 39.66
100m: 1:24.89
(45.23)
150m: 2:11.36
(46.47)
200m: 2:57.51
(46.15)
5 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.61 2:57.58 +15.44
50m: 40.08
100m: 1:25.85
(45.77)
150m: 2:12.18
(46.33)
200m: 2:57.58
(45.40)
6 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.46 3:00.01 +17.87
50m: 41.28
100m: 1:28.44
(47.16)
150m: 2:15.44
(47.00)
200m: 3:00.01
(44.57)
7 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.78 3:00.13 +17.99
50m: 40.60
100m: 1:26.73
(46.13)
150m: 2:14.19
(47.46)
200m: 3:00.13
(45.94)
8 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:01.32 +19.18
50m: 40.08
100m: 1:26.14
(46.06)
150m: 2:13.77
(47.63)
200m: 3:01.32
(47.55)
9 Hampus Bengtsson 2005 Simklubben Neptun +0.77 3:20.79 +38.65
50m: 43.69
100m: 1:35.85
(52.16)
150m: 2:29.14
(53.29)
200m: 3:20.79
(51.65)
10 Karl Hedin 2005 Wisby Simsällskap +0.63 3:23.05 +40.91
50m: 43.07
100m: 1:35.54
(52.47)
150m: 2:29.11
(53.57)
200m: 3:23.05
(53.94)
11 Albin Wullt 2005 Tyresö Simsällskap +0.86 3:29.76 +47.62
50m: 48.41
100m: 1:42.35
(53.94)
150m: 2:37.20
(54.85)
200m: 3:29.76
(52.56)
12 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.81 3:30.36 +48.22
50m: 46.26
100m: 1:41.35
(55.09)
150m: 2:37.16
(55.81)
200m: 3:30.36
(53.20)
13 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 3:31.14 +49.00
50m: 45.89
100m: 1:40.38
(54.49)
150m: 2:35.92
(55.54)
200m: 3:31.14
(55.22)
14 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 3:35.47 +53.33
50m: 49.61
100m: 1:44.12
(54.51)
150m: 2:39.91
(55.79)
200m: 3:35.47
(55.56)
15 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.68 3:47.18 +1:05.04
50m: 50.33
100m: 1:49.54
(59.21)
150m: 2:51.72
(1:02.18)
200m: 3:47.18
(55.46)
16 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.87 3:52.56 +1:10.42
50m: 51.58
100m: 1:53.18
(1:01.60)
150m: 2:54.04
(1:00.86)
200m: 3:52.56
(58.52)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 14 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.75 2:45.45
50m: 37.76
100m: 1:19.30
(41.54)
150m: 2:02.13
(42.83)
200m: 2:45.45
(43.32)
2 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.63 2:51.10 +5.65
50m: 38.35
100m: 1:22.92
(44.57)
150m: 2:08.15
(45.23)
200m: 2:51.10
(42.95)
3 Alexander Youssef 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 2:55.23 +9.78
50m: 38.64
100m: 1:22.75
(44.11)
150m: 2:09.65
(46.90)
200m: 2:55.23
(45.58)
4 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap +0.75 3:00.21 +14.76
50m: 37.87
100m: 1:22.27
(44.40)
150m: 2:10.14
(47.87)
200m: 3:00.21
(50.07)
5 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 3:08.53 +23.08
50m: 42.50
100m: 1:32.57
(50.07)
150m: 2:20.77
(48.20)
200m: 3:08.53
(47.76)
6 Adi Holjas 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.78 4:07.08 +1:21.63
50m: 53.39
100m: 1:58.30
(1:04.91)
150m: 3:03.76
(1:05.46)
200m: 4:07.08
(1:03.32)
- Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +0.81 DSQ
- Ludvig Alverfors 2004 Spårvägen Simförening +0.66 DSQ
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 15 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.79 2:28.67
50m: 34.36
100m: 1:12.67
(38.31)
150m: 1:50.27
(37.60)
200m: 2:28.67
(38.40)
2 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.70 2:36.60 +7.93
50m: 35.46
100m: 1:14.88
(39.42)
150m: 1:55.64
(40.76)
200m: 2:36.60
(40.96)
3 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening +0.63 2:50.06 +21.39
50m: 39.00
100m: 1:22.21
(43.21)
150m: 2:06.10
(43.89)
200m: 2:50.06
(43.96)
4 Liam Björklund 2003 Ösmo Simsällskap +0.71 2:52.82 +24.15
50m: 37.94
100m: 1:22.09
(44.15)
150m: 2:07.28
(45.19)
200m: 2:52.82
(45.54)
5 Otto Lundberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 3:01.93 +33.26
50m: 40.15
100m: 1:25.91
(45.76)
150m: 2:13.66
(47.75)
200m: 3:01.93
(48.27)
- William Edenberg 2003 Tyresö Simsällskap -.-- DNS
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 16 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap +0.70 2:33.56
50m: 34.14
100m: 1:12.91
(38.77)
150m: 1:53.51
(40.60)
200m: 2:33.56
(40.05)
2 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.69 2:35.57 +2.01
50m: 34.75
100m: 1:15.13
(40.38)
150m: 1:55.58
(40.45)
200m: 2:35.57
(39.99)
3 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.65 2:36.24 +2.68
50m: 35.35
100m: 1:15.33
(39.98)
150m: 1:56.46
(41.13)
200m: 2:36.24
(39.78)
4 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 2:36.43 +2.87
50m: 35.40
100m: 1:15.98
(40.58)
150m: 1:57.64
(41.66)
200m: 2:36.43
(38.79)
5 Algot Lindwall 2002 Tyresö Simsällskap +0.70 2:38.20 +4.64
50m: 33.96
100m: 1:14.78
(40.82)
150m: 1:56.23
(41.45)
200m: 2:38.20
(41.97)
6 Alexandr Sidorov 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.67 2:42.73 +9.17
50m: 35.48
100m: 1:16.97
(41.49)
150m: 2:00.06
(43.09)
200m: 2:42.73
(42.67)
7 Alex Rappoccio 2002 Simklubben Neptun +0.76 2:49.46 +15.90
50m: 38.63
100m: 1:22.08
(43.45)
150m: 2:06.28
(44.20)
200m: 2:49.46
(43.18)
8 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.69 3:06.28 +32.72
50m: 42.49
100m: 1:29.89
(47.40)
150m: 2:18.81
(48.92)
200m: 3:06.28
(47.47)
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 17-18 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Charlton 2001 Södertörns Simsällskap +0.80 2:28.68
50m: 33.67
100m: 1:11.21
(37.54)
150m: 1:49.58
(38.37)
200m: 2:28.68
(39.10)
2 Dexter Dalsgaard 2001 Simklubben Neptun +0.69 2:29.13 +0.45
50m: 34.02
100m: 1:12.00
(37.98)
150m: 1:50.36
(38.36)
200m: 2:29.13
(38.77)
3 Morgan Martinsson 2001 Simklubben Neptun +0.69 2:32.72 +4.04
50m: 34.30
100m: 1:13.30
(39.00)
150m: 1:53.16
(39.86)
200m: 2:32.72
(39.56)
2018-01-27 10:58:33 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner