2021-12-03   05:45:13
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP 2 2017-2018, Södertörn

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Document
Resultat
UGP-2
Arrangör:
Plats: Torvalla Simhall Södertörn Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 jan 2018 till den 28 jan 2018
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.64 1:10.72
50m: 33.15
100m: 1:10.72
(37.57)
2 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.63 1:11.84 +1.12
50m: 32.95
100m: 1:11.84
(38.89)
3 Daner Alex Tapia 2005 Simklubben Neptun +0.66 1:13.56 +2.84
50m: 33.38
100m: 1:13.56
(40.18)
4 David Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.51 1:13.79 +3.07
50m: 33.61
100m: 1:13.79
(40.18)
5 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:14.11 +3.39
50m: 33.80
100m: 1:14.11
(40.31)
6 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.49 1:15.79 +5.07
50m: 35.68
100m: 1:15.79
(40.11)
7 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.70 1:17.58 +6.86
50m: 36.05
100m: 1:17.58
(41.53)
8 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.72 1:18.72 +8.00
50m: 35.08
100m: 1:18.72
(43.64)
9 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.68 1:19.02 +8.30
50m: 36.06
100m: 1:19.02
(42.96)
10 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:19.63 +8.91
50m: 34.69
100m: 1:19.63
(44.94)
11 Wilmer Räni 2005 Spårvägen Simförening +0.64 1:19.65 +8.93
50m: 36.50
100m: 1:19.65
(43.15)
12 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.94 1:25.57 +14.85
50m: 39.18
100m: 1:25.57
(46.39)
13 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.84 1:27.18 +16.46
50m: 39.34
100m: 1:27.18
(47.84)
14 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:27.49 +16.77
50m: 40.83
100m: 1:27.49
(46.66)
15 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.80 1:29.60 +18.88
50m: 40.81
100m: 1:29.60
(48.79)
16 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:35.76 +25.04
50m: 42.51
100m: 1:35.76
(53.25)
17 Hampus Bengtsson 2005 Simklubben Neptun +0.70 1:36.21 +25.49
50m: 42.03
100m: 1:36.21
(54.18)
18 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.71 1:39.32 +28.60
50m: 42.86
100m: 1:39.32
(56.46)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.73 1:08.83
50m: 32.83
100m: 1:08.83
(36.00)
2 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:09.69 +0.86
50m: 32.34
100m: 1:09.69
(37.35)
3 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.68 1:10.38 +1.55
50m: 32.47
100m: 1:10.38
(37.91)
4 Malte Söderberg 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 1:11.79 +2.96
50m: 32.31
100m: 1:11.79
(39.48)
5 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.60 1:12.05 +3.22
50m: 32.69
100m: 1:12.05
(39.36)
6 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.76 1:17.21 +8.38
50m: 35.73
100m: 1:17.21
(41.48)
7 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.76 1:19.73 +10.90
50m: 36.27
100m: 1:19.73
(43.46)
8 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap +0.73 1:20.20 +11.37
50m: 36.03
100m: 1:20.20
(44.17)
9 Sami Alzghoul 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.68 1:22.90 +14.07
50m: 36.14
100m: 1:22.90
(46.76)
10 Jan Salentin 2004 Simklubben Neptun +0.74 1:23.25 +14.42
50m: 40.06
100m: 1:23.25
(43.19)
11 Hannes Vigström 2004 Wisby Simsällskap +0.70 1:25.84 +17.01
50m: 40.09
100m: 1:25.84
(45.75)
12 Love Lundvall 2004 Tyresö Simsällskap +0.78 1:33.73 +24.90
50m: 41.55
100m: 1:33.73
(52.18)
- Anton Höglund 2004 Wisby Simsällskap +0.65 DSQ
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.74 1:02.84
50m: 28.99
100m: 1:02.84
(33.85)
2 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.63 1:02.85 +0.01
50m: 29.05
100m: 1:02.85
(33.80)
3 Mattias Kvist 2003 Ösmo Simsällskap +0.68 1:05.39 +2.55
50m: 29.84
100m: 1:05.39
(35.55)
4 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:05.57 +2.73
50m: 29.84
100m: 1:05.57
(35.73)
5 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.81 1:08.23 +5.39
50m: 31.33
100m: 1:08.23
(36.90)
6 Jonathan Sandqvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 1:09.84 +7.00
50m: 32.33
100m: 1:09.84
(37.51)
7 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.52 1:10.12 +7.28
50m: 32.29
100m: 1:10.12
(37.83)
8 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening +0.62 1:10.68 +7.84
50m: 32.94
100m: 1:10.68
(37.74)
9 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun +0.67 1:10.76 +7.92
50m: 32.58
100m: 1:10.76
(38.18)
10 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.74 1:10.78 +7.94
50m: 32.22
100m: 1:10.78
(38.56)
11 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.74 1:11.12 +8.28
50m: 32.74
100m: 1:11.12
(38.38)
12 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun +0.69 1:11.39 +8.55
50m: 33.13
100m: 1:11.39
(38.26)
13 Liam Björklund 2003 Ösmo Simsällskap +0.70 1:12.62 +9.78
50m: 32.88
100m: 1:12.62
(39.74)
14 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.67 1:12.79 +9.95
50m: 33.05
100m: 1:12.79
(39.74)
15 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.83 1:13.47 +10.63
50m: 34.11
100m: 1:13.47
(39.36)
16 Daniel Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.58 1:13.78 +10.94
50m: 34.25
100m: 1:13.78
(39.53)
17 Oliver Höglund 2003 Wisby Simsällskap +0.78 1:16.66 +13.82
50m: 33.30
100m: 1:16.66
(43.36)
18 Jakob Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:18.67 +15.83
50m: 33.51
100m: 1:18.67
(45.16)
19 Hugo Lundströmer 2003 Simklubben Neptun +0.72 1:32.04 +29.20
50m: 38.58
100m: 1:32.04
(53.46)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.67 1:00.49
50m: 28.25
100m: 1:00.49
(32.24)
2 Elliot Nyström 2002 Södertörns Simsällskap +0.69 1:02.56 +2.07
50m: 28.73
100m: 1:02.56
(33.83)
3 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:03.12 +2.63
50m: 29.34
100m: 1:03.12
(33.78)
4 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.80 1:04.94 +4.45
50m: 30.02
100m: 1:04.94
(34.92)
5 Oscar Mogard Linden 2002 Simklubben Neptun +0.72 1:05.08 +4.59
50m: 30.29
100m: 1:05.08
(34.79)
6 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.74 1:05.40 +4.91
50m: 30.43
100m: 1:05.40
(34.97)
7 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 1:05.78 +5.29
50m: 30.33
100m: 1:05.78
(35.45)
8 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:06.54 +6.05
50m: 30.66
100m: 1:06.54
(35.88)
9 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.65 1:07.01 +6.52
50m: 30.67
100m: 1:07.01
(36.34)
10 Tor Selander 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:08.36 +7.87
50m: 31.70
100m: 1:08.36
(36.66)
11 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.72 1:12.01 +11.52
50m: 33.97
100m: 1:12.01
(38.04)
12 Alex Rappoccio 2002 Simklubben Neptun +0.75 1:12.46 +11.97
50m: 33.71
100m: 1:12.46
(38.75)
13 Oliver Dahlin 2002 Tyresö Simsällskap +0.80 1:13.30 +12.81
50m: 33.51
100m: 1:13.30
(39.79)
14 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:14.72 +14.23
50m: 33.90
100m: 1:14.72
(40.82)
15 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.73 1:16.62 +16.13
50m: 34.72
100m: 1:16.62
(41.90)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 years - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.70 59.53
50m: 27.87
100m: 59.53
(31.66)
2 Christopher Andrén 2000 Södertörns Simsällskap +0.71 59.68 +0.15
50m: 27.76
100m: 59.68
(31.92)
3 Dexter Dalsgaard 2001 Simklubben Neptun +0.69 1:01.05 +1.52
50m: 27.87
100m: 1:01.05
(33.18)
4 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:01.20 +1.67
50m: 29.04
100m: 1:01.20
(32.16)
5 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 1:01.86 +2.33
50m: 28.51
100m: 1:01.86
(33.35)
6 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:03.57 +4.04
50m: 29.69
100m: 1:03.57
(33.88)
7 William Yttergren 2000 Wisby Simsällskap +0.61 1:06.17 +6.64
50m: 30.89
100m: 1:06.17
(35.28)
8 Nicolas Jernberg 2001 Älvsjö AIK Simförening +0.73 1:08.67 +9.14
50m: 31.79
100m: 1:08.67
(36.88)
9 Tim Lundwall 2001 Tyresö Simsällskap +0.63 1:09.20 +9.67
50m: 32.00
100m: 1:09.20
(37.20)
- David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.65 DSQ
2018-01-27 10:08:44 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner