2020-02-25   12:27:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 43 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 43 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Damer A  Sigma Swim            1:54.11   
  Maria Lund  2003      29.00        29.00   
  Julie K Rose  2003      28.53        57.53   
  Anne Føyn  2002      27.81        1:25.34   
  Ingrid Lindemann  2003      28.77        1:54.11   
                     
Hovedstadens Piger A  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.53   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      29.15        29.15   
  Jasmin Philip  2004      28.27        57.42   
  Olivia Callesen  2004      29.50        1:26.92   
  Josefine Zebitz  2004      29.61        1:56.53   
                     
Sigma Damer B  Sigma Swim            1:57.43   
  Cornelia Bergqvist  2003      29.42        29.42   
  Esther Marie Heunicke  2003      29.78        59.20   
  Therese Sand Frederiksen  2003      28.85        1:28.05   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      29.38        1:57.43   
                     
Sigma 3 Piger 2  Sigma Swim            1:59.80   
  Mathilde Friis Autzen  2005      31.85        31.85   
  Signe Krag Andersen  2004      27.99        59.84   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      30.69        1:30.53   
  Emma Stoltz  2004      29.27        1:59.80   
                     
Sigma 3 Piger 1  Sigma Swim            2:01.13   
  Caroline Bach Mindested  2005      29.79        29.79   
  Kajsa G. Christensen  2004      29.34        59.13   
  Katrine Bonefeld  2004      29.85        1:28.98   
  Nikoline R. Amstrup  2005      32.15        2:01.13   
                     
Vat Nisserne 1  2004  VAT Copenhagen            2:01.20   
  Liva Lund Hansen  2005      30.72        30.72   
  Mathilde P. Mathiesen  2004      31.68        1:02.40   
  Schastine Skifter Tabor  2005      27.96        1:30.36   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      30.84        2:01.20   
                     
Helsingør Piger  2004  Helsingør Svømmeklub            2:02.03   
  Caroline Trøjgaard  2005      30.01        30.01   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      31.31        1:01.32   
  Emmely Östman Pedersen  2005      30.22        1:31.54   
  Caroline Villum Færch  2005      30.49        2:02.03   
                     
Hovedstaden Piger Junior  2001  Hovedstadens Svømmeklub            2:02.68   
  Emilia Naledi Madonsela  2003      30.04        30.04   
  Thea Pedersen  2003      30.43        1:00.47   
  Agnete Høyer  2005      33.41        1:33.88   
  Luna Gammelgaard  2003      28.80        2:02.68   
                     
Hovedstadens Piger B  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:07.42   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      33.79        33.79   
  Malou Soelberg  2004      31.53        1:05.32   
  Ana Rosa Kragh  2005      31.49        1:36.81   
  Nanette Skou Clausen  2005      30.61        2:07.42   
                     
10  Sigma 3 Piger 3  Sigma Swim            2:08.88   
  Astrid Mulipola  2006      31.44        31.44   
  Agnete Boelt  2006      30.42        1:01.86   
  Cecilie Rud  2006      34.62        1:36.48   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      32.40        2:08.88   
                     
11  Helsingør Piger 2  2004  Helsingør Svømmeklub            2:09.97   
  Kristine G. Skjærbæk  2004      32.82        32.82   
  Johanne Weber  2005      31.55        1:04.37   
  Filippa Martinsen  2005      33.35        1:37.72   
  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004      32.25        2:09.97   
                     
12  Vat Nisserne 2  2004  VAT Copenhagen            2:12.90   
  Annika Køhn  2005      33.03        33.03   
  Asta Kristensen  2004      32.52        1:05.55   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      34.67        1:40.22   
  Laura Thomadsen  2004      32.68        2:12.90   
                     
13  Hovedstadens T2 Piger 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.10   
  Isabella Pedersen  2007      32.88        32.88   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      34.11        1:06.99   
  Matilde Maagøe  2007      32.43        1:39.42   
  Sofie Amalie Krag  2006      33.68        2:13.10   
                     
14  Værløse Piger  2006  Værløse Svømmeklub            2:16.81   
  Esther Haudrum Larsen  2005      33.65        33.65   
  Signe Holm Hansen  2005      34.10        1:07.75   
  Amalie Helfelt  2006      37.64        1:45.39   
  Iben Ebdrup Norling  2005      31.42        2:16.81   
                     
15  Hovedstadens T2 Piger 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.63   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      35.00        35.00   
  Mathilde Møller  2007      35.37        1:10.37   
  Julie Philip  2007      34.91        1:45.28   
  Sara Kaarup Andersen  2006      34.35        2:19.63   
                     
16  Helsingør Medley 1  2006  Helsingør Svømmeklub            2:25.41   
  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006      35.39        35.39   
  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007      37.82        1:13.21   
  Caroline Søgaard Pedersen  2005      34.74        1:47.95   
  Silvia Martinsen  2007      37.46        2:25.41   
                     
17  Hovedstadens T3 Piger 2  2008  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.48   
  Ella Stensgaard  2008      40.55        40.55   
  Lea F. H. Jespersen  2008      38.10        1:18.65   
  Clara Vestergaard  2008      1:28.83        2:47.48   
  Vigga Jørgensen  2008              2:47.48   
                     
18  Lyngby Piger X  2006  Lyngby Svømmeklub            2:53.92   
  Ellen Textor-Broch  2009      41.94        41.94   
  Wilma Adelhart Madsen  2008      44.63        1:26.57   
  Sophia Zøllner  2008      45.70        2:12.27   
  Ingrid Due Nygaard  2007      41.65        2:53.92   
                     
19  Hovedstadens T3 Piger 1  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:00.46   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      40.34        40.34   
  Andrea Busk Strodtmann  2008      46.99        1:27.33   
  Thilde Gammelvind  2008      50.41        2:17.74   
  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008      42.72        3:00.46   
                     
Helsingør Medley 2  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 1. sk 
  Ea Lund Havgaard  2007      38.98        38.98   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark