2020-02-25   14:23:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 139 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 139 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 139, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:08.91   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:09.77   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.71   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.84   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:13.22   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:13.37   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:14.74   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:14.75   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            1:15.30   
10  Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:15.56   
11  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.62   
12  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.84   
13  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.14   
14  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub            1:17.44   
15  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:18.38   
16  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:19.13   
17  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:19.30   
18  Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            1:19.57   
19  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:20.48   
20  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            1:20.79   
21  Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            1:21.20   
22  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.35   
23  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:22.33   
24  Asta Kristensen  2004  Albertslund IF            1:22.55   
25  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.72   
26  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            1:23.17   
27  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            1:24.64   
28  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:24.96   
29  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            1:25.62   
30  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:26.56   
31  Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:26.57   
32  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:26.69   
33  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.21   
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 139, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:15.79   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:17.48   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.45   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.43   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.58   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.85   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.88   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.27   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.00   
10  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.93   
11  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            1:29.39   
12  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            1:31.14   
13  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            1:31.47   
14  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:31.69   
15  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:32.08   
16  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.40   
17  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:32.72   
18  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            1:33.36   
19  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:35.15   
20  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            1:35.27   
21  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub            1:36.57   
22  Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:38.12   
23  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            1:38.66   
24  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            1:39.06   
25  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.04   
26  Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            1:40.83   
27  Frederikke Syberg Glud  2006  Helsingør Svømmeklub            1:42.24   
28  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            1:42.30   
29  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:43.21   
30  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            1:45.42   
31  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:47.55   
32  Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:48.61   
33  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:51.43   
34  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.38   
35  Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.52   
36  Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.91   
37  Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:55.69   
38  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:59.46   
39  Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark