2020-02-25   12:59:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 135 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 135 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 135, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:09.98   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:11.49   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.04   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.15   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:13.00   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:13.55   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:15.56   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.70   
Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            1:18.72   
10  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:20.29   
11  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.47   
12  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:21.71   
13  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:23.03   
14  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:23.93   
14  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            1:23.93   
16  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            1:25.95   
                     
 
Løb 135, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:15.75   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            1:18.11   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.88   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.86   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.92   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:28.84   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.15   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.63   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.51   
10  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:35.58   
11  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:39.88   
12  Lea F. H. Jespersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.65   
13  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.07   
14  Lucca Marie Byrholt  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:44.93   
15  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.86   
16  Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            2:04.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark