2020-01-26   23:37:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:58   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            27.32   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.76   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            28.86   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.96   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            29.03   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            29.17   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            29.18   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.56   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            29.60   
10  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.67   
11  Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            29.68   
12  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            29.72   
13  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            29.74   
14  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            29.89   
15  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            30.06   
16  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            30.61   
17  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            30.69   
18  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            30.78   
19  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            30.97   
20  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.16   
21  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            31.55   
22  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            31.92   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:58 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:00   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            27.48   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            28.99   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.00   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            29.10   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.38   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            29.64   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            29.13   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            29.42   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            29.64   
10  Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            29.72   
11  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.99   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:00 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:53   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            24.28   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            24.94   
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            25.12   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.59   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            26.64   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            26.96  Deltager ikke i finalen 
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            26.97   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            27.82   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            28.08   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingør Svømmeklub            28.08  Deltager ikke i finalen 
11  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            28.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:53 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            23.74   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            24.62   
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            24.78   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            26.53   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.54   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            27.31   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            27.82   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            29.14   
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            29.15   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            30.21   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            30.53   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            30.60   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            30.95   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            31.53   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.78   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            32.53   
10  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            32.86   
11  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            33.05   
12  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            33.43   
13  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            33.97   
14  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            34.37   
15  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            34.60   
16  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            34.80   
17  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            37.10   
18  Silja Nøhr Mortensen  2003  Albertslund IF            38.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:52   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            28.37   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            28.67  Deltager ikke i finalen 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            28.84  Deltager ikke i finalen 
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            29.41   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            29.89   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            31.03   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingør Svømmeklub            31.37  Deltager ikke i finalen 
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            31.59   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            33.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:52 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:49   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            5:24.16   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            5:32.65  L:T 
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            5:34.56   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            5:36.37   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            5:49.54   
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:16.43   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:21.91   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            5:24.50   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            5:28.72   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            5:40.15   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:43.84   
Mathilde P. Mathiesen  2004  Albertslund IF            5:48.13   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            6:04.60   
Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            6:29.55   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            DSQ  efb. v175 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:51   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Sigma Swim Birkerød            4:34.89   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            4:49.32   
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            4:54.72   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            4:55.58   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            4:56.41   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:08.38   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:15.17   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:25.54   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            5:35.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:51 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:04   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            34.99   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.29   
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            36.38  Deltager ikke i finalen 
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            36.57   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            36.85   
Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            37.22   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.74   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            37.79  Deltager ikke i finalen 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            38.05   
10  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            38.17   
11  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.92   
12  Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub            39.11   
13  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            39.53   
14  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            40.23   
15  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            41.59   
16  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            42.23   
17  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            42.62   
18  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            44.46   
19  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            45.71   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 flyben eft. start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:04 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:04   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød            29.94   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød            30.25   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            30.72   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            32.62   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            33.03   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            33.64   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingør Svømmeklub            33.82   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            40.85   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:04 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            31.89  Deltager ikke i finalen 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            32.02   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            33.68   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            34.03   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.59   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            35.53   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            35.98   
Silja Nøhr Mortensen  2003  Albertslund IF            37.22   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            39.51   
10  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            40.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            32.01   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            33.09   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            33.16   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.42   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            34.23   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            34.45   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            36.62   
Silja Nøhr Mortensen  2003  Albertslund IF            36.79   
Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            39.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  07:51   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.38   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            30.61   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            31.64   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            32.89   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingør Svømmeklub            34.11  Deltager ikke i finalen 
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            34.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  07:51 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.07   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            31.69   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            31.80   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            4:49.73   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            4:36.52   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            4:36.61   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:39.55   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            4:40.26   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            4:43.66   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            4:46.53   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            4:49.24   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            4:51.40   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            4:51.54   
10  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            4:54.62   
11  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            4:57.62   
12  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            4:58.25   
13  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:02.60   
14  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            5:13.70   
15  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            5:14.42   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            4:45.94   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:49.94   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            4:58.15   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            4:58.99   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:04.00   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:04.87   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            5:07.19   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:14.65   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:15.57   
10  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:17.81   
11  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            5:25.77   
12  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:31.61   
13  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:37.28   
14  Asta Kristensen  2004  Albertslund IF            5:43.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:29   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998  Sigma Swim Birkerød            3:59.88   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød            4:00.72   
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød            4:06.75   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Sigma Swim Birkerød            3:57.99   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            4:14.12   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:20.77   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            4:20.80   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            4:47.35   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:12.71   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            4:31.65   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            4:35.38   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:35.52   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            4:37.24   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            4:44.06   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:47.84   
Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            4:55.11   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:08.81   
10  Kalle Germer Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:19.67   
11  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            5:47.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:29 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:46.68   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:55.97   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            3:05.26   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:37.90   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:45.03   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            2:48.17   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            2:51.35   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.97   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:06.36   
Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            3:12.13   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            2:59.41   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:13.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            2:07.79   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:14.77   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.31   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            2:23.03   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:26.69   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:26.91   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:26.98   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:27.51   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:30.00   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            2:35.28   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:42.90   
10  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub            2:54.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub    28.72        1:00.05   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    29.45        1:01.88   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub    30.11        1:02.35   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    30.41        1:02.40   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    29.69        1:02.51   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub    29.98        1:03.77   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.73        1:04.31   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub    31.00        1:05.20   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub    31.37        1:06.11   
10  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub    31.54        1:06.18   
11  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød    31.60        1:06.21   
12  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    32.22        1:07.01   
13  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub    32.05        1:07.44   
14  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    32.38        1:07.68   
15  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    32.71        1:08.63   
16  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub    33.46        1:10.31   
17  Silja Nøhr Mortensen  2003  Albertslund IF    33.74        1:10.89   
18  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    33.68        1:11.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            59.68   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:01.44   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:01.77   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:02.36   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.42   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:03.97   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.98   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:04.16   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            1:05.43   
10  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:05.59   
11  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:06.11   
12  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:06.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød    25.84        52.82   
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød    26.75        54.74   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    27.48        57.07   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød    27.48        57.41   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    27.96        59.10   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub    28.98        1:00.41   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.48        1:01.32   
Matthæus Vámosi  2000  Helsingør Svømmeklub    28.79        1:01.42   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub    29.41        1:02.43   
10  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub    29.99        1:02.55   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød            52.24   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            53.99   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            57.65   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            58.36   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            58.89   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:00.70   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            1:00.34   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.50   
Matthæus Vámosi  2000  Helsingør Svømmeklub            1:01.11   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:01.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            33.47   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            34.58   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.02   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.08   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.43   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.64   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.88   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.08   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.03   
10  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.01   
11  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            43.72   
12  Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            44.17   
13  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            44.68   
14  Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            47.55   
15  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            49.42   
16  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            52.15   
17  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            55.70   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            32.69   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            32.74   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.36   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.66   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.24   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            30.22   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            32.98   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.36   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            34.58   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            35.28   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            35.93   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.97   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            36.07   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.13   
10  Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            36.36   
11  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.78   
12  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.18   
13  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            41.36   
14  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            42.21   
15  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            45.42   
16  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            46.09   
17  Asbjørn Schou  2008  Lyngby Svømmeklub            48.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:10   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            29.91   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            32.85   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            33.66   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.86   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            34.06   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            37.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:10 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            2:22.45   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            2:25.99   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.62   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            2:33.77   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:34.44   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.01   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            2:35.04   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:42.09   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:44.34   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Efb. v 75m 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.04   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            2:28.14   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            2:33.58   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.59   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            2:42.51   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            2:43.60   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:43.75   
Mathilde P. Mathiesen  2004  Albertslund IF            2:43.88   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.34   
10  Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            2:45.81   
11  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:46.30   
12  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub            2:49.96   
13  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            2:54.03   
14  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            3:01.60   
15  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            3:04.95   
16  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:06.32   
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.33   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.78   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:58.47   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:02.46   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:06.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998  Sigma Swim Birkerød            2:03.59   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            2:19.73   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:24.55   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            2:35.03   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            2:13.39   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:14.28   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.83   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:24.02   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.28   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:28.46   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.53   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:29.72   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.46   
10  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            2:34.35   
11  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            2:35.25   
12  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:40.09   
13  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:40.91   
14  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            2:45.32   
15  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            3:09.41   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theodor Wernberg Løvgren  2005  Sigma Swim Allerød            2:40.96   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.21   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            2:45.65   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            3:12.07   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            3:40.70   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Efb v 150m 
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Efb v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    34.90        1:13.39   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    37.72        1:17.83   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    37.68        1:19.59   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.79        1:19.97   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    38.92        1:22.09   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.59        1:22.33   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    39.59        1:22.85   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    39.44        1:23.38   
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub    39.00        1:23.88   
10  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    39.64        1:24.15  Deltager ikke i finalen 
11  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    39.83        1:24.31   
12  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    39.54        1:24.54   
13  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    40.94        1:27.47   
14  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    41.84        1:27.81   
15  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.81        1:29.09   
16  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    42.20        1:29.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub            1:23.11   
                     
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:13.48   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.28   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.95   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:20.41   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:20.91   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.80   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:22.57   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:23.34   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:24.19   
10  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:24.72   
11  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            1:25.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:30 
 
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød    31.43        1:06.93   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød    32.37        1:07.86   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    33.51        1:11.67  Deltager ikke i finalen 
Matthæus Vámosi  2000  Helsingør Svømmeklub    35.06        1:14.83   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    36.25        1:17.24   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub    41.90        1:29.50   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Esb v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:41   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød            1:04.91   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød            1:05.55   
                     
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthæus Vámosi  2000  Helsingør Svømmeklub            1:16.47   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:17.34   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:29.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:41 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej 2 hænd v150m 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            2:35.76   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            2:35.77   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:36.31   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:37.15   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            2:37.56   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            2:38.26   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:44.11   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            2:44.50   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:45.93   
10  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:46.37   
11  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            2:47.76   
12  Silja Nøhr Mortensen  2003  Albertslund IF            3:05.70   
Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej ryglig. v100m 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.61   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:30.93   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            2:31.00   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:33.19   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:35.05   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.07   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.23   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:36.87   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.18   
10  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            2:41.73   
11  Mathilde P. Mathiesen  2004  Albertslund IF            2:43.92   
12  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.30   
13  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.40   
14  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            2:46.97   
15  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.26   
16  Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            2:47.48   
17  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:51.99   
18  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            2:52.59   
19  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:52.74   
20  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            2:54.30   
21  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:55.95   
22  Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            2:56.97   
23  Asta Kristensen  2004  Albertslund IF            2:59.60   
24  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:01.36   
25  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            3:03.53   
26  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            3:03.91   
27  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            3:05.00   
28  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            3:10.59   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            2:52.65   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:55.82   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:59.40   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.44   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:01.56   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:04.69   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:04.91   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            3:06.23   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:08.32   
10  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:10.22   
11  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:11.62   
12  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            3:28.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            2:16.13   
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            2:16.48   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:21.30   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.21   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:25.85   
Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            2:26.66   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:34.89   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            2:34.96   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.39   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            2:19.48   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            2:20.22   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:23.27   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            2:25.12   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:26.28   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:26.49   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.39   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            2:28.47   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.92   
10  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:29.97   
11  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:31.46   
12  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.37   
13  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            2:36.62   
14  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            2:40.77   
15  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            2:43.77   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:46.87   
17  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:47.17   
18  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            2:51.02   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Efb v 75m 
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            2:37.15   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            2:39.06   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.06   
Theodor Wernberg Løvgren  2005  Sigma Swim Allerød            2:49.59   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            2:50.24   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.13   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            2:56.97   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:57.46   
Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.13   
10  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.57   
11  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            3:02.04   
12  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:02.30   
13  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:17.21   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej berør. v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.16   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.30   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            40.10   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            40.46   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.92   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            41.19   
Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            42.18   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            42.51   
Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            44.88   
10  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            46.82   
11  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            48.77   
12  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            49.57   
13  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            50.10   
14  Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            51.28   
15  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            51.57   
16  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            55.32   
17  Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            56.13   
18  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            56.72   
19  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:01.14   
Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Ella Simonsgaard  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Mavelig eft vend 25m 
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Efb v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.96   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            38.50   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.82   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            39.39   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            41.01   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:02 
 
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            36.14   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            36.93   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            37.28   
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            37.39   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            37.58   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.19   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.59   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.47   
Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.50   
10  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            40.62   
11  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            40.89   
12  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            42.80   
13  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            46.41   
14  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            46.74   
15  Hugo Silfen-Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            50.30   
16  Hubert Fosbøl  2007  Lyngby Svømmeklub            50.72   
17  Anton Marinus Andreassen  2008  Lyngby Svømmeklub            52.23   
18  Jonas Bendixen  2009  Lyngby Svømmeklub            55.11   
Asbjørn Schou  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Efb v 25m 
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej berør v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            35.59   
Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            36.08   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            36.14   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            36.53   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.61   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            38.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Damer A  Sigma Swim            2:03.46   
  Maria Lund  2003      32.05        32.05   
  Julie K Rose  2003      34.40        1:06.45   
  Anne Føyn  2002      28.18        1:34.63   
  Ingrid Lindemann  2003      28.83        2:03.46   
                     
Sigma 3 Piger 1  Sigma Swim            2:07.64   
  Katrine Bonefeld  2004      33.22        33.22   
  Emma Stoltz  2004      34.50        1:07.72   
  Signe Krag Andersen  2004      30.60        1:38.32   
  Kajsa G. Christensen  2004      29.32        2:07.64   
                     
Sigma Damer B  Sigma Swim            2:08.56   
  Cassandra G. Nygaard  2003      34.67        34.67   
  Esther Marie Heunicke  2003      35.51        1:10.18   
  Therese Sand Frederiksen  2003      29.49        1:39.67   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      28.89        2:08.56   
                     
Hovedstadens Piger A  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:10.88   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      33.51        33.51   
  Jasmin Philip  2004      37.70        1:11.21   
  Olivia Callesen  2004      31.76        1:42.97   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      27.91        2:10.88   
                     
Hovedstaden Piger Junior  2001  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.18   
  Thea Pedersen  2003      35.38        35.38   
  Mia Lindberg  2003      36.79        1:12.17   
  Emilia Naledi Madonsela  2003      31.53        1:43.70   
  Luna Gammelgaard  2003      28.48        2:12.18   
                     
Helsingør Piger1  2004  Helsingør Svømmeklub            2:14.56   
  Caroline Trøjgaard  2005      33.09        33.09   
  Caroline Villum Færch  2005      37.97        1:11.06   
  Emmely Östman Pedersen  2005      31.57        1:42.63   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      31.93        2:14.56   
                     
Vat Nisserne 1  2004  VAT Copenhagen            2:15.63   
  Mathilde P. Mathiesen  2004      36.66        36.66   
  Schastine Skifter Tabor  2005      34.85        1:11.51   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      33.89        1:45.40   
  Liva Lund Hansen  2005      30.23        2:15.63   
                     
Hovedstadens Piger B  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.88   
  Malou Soelberg  2004      35.20        35.20   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      39.54        1:14.74   
  Rebecca Petersen  2005      30.68        1:45.42   
  Nanette Skou Clausen  2005      30.46        2:15.88   
                     
Sigma 3 Piger 2  Sigma Swim            2:16.08   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      36.78        36.78   
  Camille Nørby  2004      36.49        1:13.27   
  Agnete Boelt  2006      33.54        1:46.81   
  Caroline Bach Mindested  2005      29.27        2:16.08   
                     
10  Sigma 3 Piger 3  Sigma Swim            2:28.51   
  Mathilde Friis Autzen  2005      37.11        37.11   
  Astrid Mulipola  2006      38.44        1:15.55   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      37.69        1:53.24   
  Cecilie Rud  2006      35.27        2:28.51   
                     
11  Vat Nisserne 2  2004  VAT Copenhagen            2:28.60   
  Asta Kristensen  2004      37.05        37.05   
  Laura Thomadsen  2004      41.86        1:18.91   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      37.58        1:56.49   
  Annika Køhn  2005      32.11        2:28.60   
                     
12  Helsingør Piger2  2004  Helsingør Svømmeklub            2:29.75   
  Kristine G. Skjærbæk  2004      39.32        39.32   
  Johanne Weber  2005      38.84        1:18.16   
  Mathilde Ramsgaard  2005      38.72        1:56.88   
  Filippa Martinsen  2005      32.87        2:29.75   
                     
13  Værløse Piger  2006  Værløse Svømmeklub            2:36.45   
  Amalie Helfelt  2006      42.14        42.14   
  Iben Ebdrup Norling  2005      43.57        1:25.71   
  Esther Haudrum Larsen  2005      37.93        2:03.64   
  Signe Holm Hansen  2005      32.81        2:36.45   
                     
14  Hovedstadens T2 Piger 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:37.07   
  Isabella Pedersen  2007      39.32        39.32   
  Julie Philip  2007      42.95        1:22.27   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      39.93        2:02.20   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      34.87        2:37.07   
                     
15  Hovedstadens T2 Piger 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:37.18   
  Sara Kaarup Andersen  2006      40.18        40.18   
  Sofie Amalie Krag  2006      44.29        1:24.47   
  Matilde Maagøe  2007      36.77        2:01.24   
  Asta Hindborg  2007      35.94        2:37.18   
                     
16  Lyngby Piger X  2006  Lyngby Svømmeklub            3:07.58   
  Ingrid Due Nygaard  2007      47.21        47.21   
  Ellen Textor-Broch  2009      1:19.51        2:06.72   
  Wilma Berg  2008      16.32        2:23.04   
  Wilma Adelhart Madsen  2008      44.54        3:07.58   
                     
17  Lyngby Piger Y  2006  Lyngby Svømmeklub            3:29.79   
  Alvilda Højberg  2008      49.14        49.14   
  Celine van Breugel  2007      1:52.54        2:41.68   
  Sophia Zøllner  2008      48.11        3:29.79   
  Maria Weiste  2009              3:29.79   
                     
Sigma Piger 4  Sigma Swim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Damer A  Sigma Swim            2:03.25   
  Maria Lund  2003      31.39        31.39   
  Julie K Rose  2003      34.51        1:05.90   
  Anne Føyn  2002      28.31        1:34.21   
  Laura Boutrup  2003      29.04        2:03.25   
                     
Hovedstadens Piger A  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.50   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      33.04        33.04   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      34.78        1:07.82   
  Rebecca Petersen  2005      30.87        1:38.69   
  Jasmin Philip  2004      27.81        2:06.50   
                     
Sigma 3 Piger 1  Sigma Swim            2:06.60   
  Katrine Bonefeld  2004      32.91        32.91   
  Emma Stoltz  2004      34.73        1:07.64   
  Kajsa G. Christensen  2004      31.05        1:38.69   
  Signe Krag Andersen  2004      27.91        2:06.60   
                     
Sigma Damer B  Sigma Swim            2:08.96   
  Cassandra G. Nygaard  2003      34.70        34.70   
  Esther Marie Heunicke  2003      36.06        1:10.76   
  Therese Sand Frederiksen  2003      30.08        1:40.84   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      28.12        2:08.96   
                     
Hovedstadens Piger B  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:11.51   
  Malou Soelberg  2004      34.40        34.40   
  Laura Vangkilde  2004      36.62        1:11.02   
  Olivia Callesen  2004      31.34        1:42.36   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      29.15        2:11.51   
                     
Vat Nisserne 1  2003  VAT Copenhagen            2:11.76   
  Mathilde P. Mathiesen  2004      34.67        34.67   
  Schastine Skifter Tabor  2005      34.45        1:09.12   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      32.84        1:41.96   
  Liva Lund Hansen  2005      29.80        2:11.76   
                     
Hovedstaden Piger Junior  2001  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.24   
  Thea Pedersen  2003      34.78        34.78   
  Mia Lindberg  2003      36.99        1:11.77   
  Emilia Naledi Madonsela  2003      31.27        1:43.04   
  Luna Gammelgaard  2003      29.20        2:12.24   
                     
Sigma 3 Piger 2  Sigma Swim            2:15.20   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      35.79        35.79   
  Camille Nørby  2004      36.65        1:12.44   
  Agnete Boelt  2006      33.33        1:45.77   
  Caroline Bach Mindested  2005      29.43        2:15.20   
                     
Helsingør Piger1  2004  Helsingør Svømmeklub            2:15.95   
  Caroline Trøjgaard  2005      33.26        33.26   
  Caroline Villum Færch  2005      39.00        1:12.26   
  Emmely Östman Pedersen  2005      32.14        1:44.40   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      31.55        2:15.95   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:26   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma 3 Drenge 1  Sigma Swim            1:56.49   
  Lucas Emil Christensen  2003      29.91        29.91   
  Daniel Garne Larsen  2003      31.88        1:01.79   
  Christoffer Rekling  2003      29.09        1:30.88   
  Alexander Tullberg  2003      25.61        1:56.49   
                     
Sigma Herrer B  Sigma Swim            1:56.86   
  Emil Kildahl Døssing  2002      31.28        31.28   
  Joakim Brønnum  1997      31.73        1:03.01   
  Frederik Eg Ibsen  2002      27.52        1:30.53   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      26.33        1:56.86   
                     
Hovedstadens Drenge A  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.94   
  Joshua P. Sidebotham  2003      31.18        31.18   
  Troels Fode  2004      34.10        1:05.28   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      26.65        1:31.93   
  Valdemar Brøns  2003      25.01        1:56.94   
                     
Sigma 3 Drenge 2  Sigma Swim            2:03.54   
  Alexander Vergereau  2004      31.27        31.27   
  Villads Kruse  2003      33.81        1:05.08   
  William Ølshøj  2004      30.93        1:36.01   
  Christian Boutrup  2003      27.53        2:03.54   
                     
Vat Nisserne 1  2003  VAT Copenhagen            2:03.60   
  Jeppe Kjær  2004      33.20        33.20   
  Matias Munkholm  2004      34.81        1:08.01   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      28.37        1:36.38   
  Sebastian Rasmussen  2003      27.22        2:03.60   
                     
Helsingør Drenge 1  2003  Helsingør Svømmeklub            2:17.83  1. tid tilføjet 
  Teodor Roed Schøning  2005      37.48        37.48   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      39.02        1:16.50   
  Lucas T. Mortensen  2004      33.62        1:50.12   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      27.71        2:17.83   
                     
Sigma 3 Drenge 3  Sigma Swim            2:17.83   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      35.31        35.31   
  Tobias Rosengaard  2005      37.84        1:13.15   
  Magnus Løfquist  2005      33.88        1:47.03   
  Theodor Wernberg Løvgren  2005      30.80        2:17.83   
                     
Vat Nisserne 2  2003  VAT Copenhagen            2:19.65   
  Malte Hjalholt  2003      36.87        36.87   
  Kalle Germer Knudsen  2004      40.28        1:17.15   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      32.09        1:49.24   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      30.41        2:19.65   
                     
Hovedstadens T2 Drenge 2  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.24   
  Gustav Abildgaard  2005      39.65        39.65   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      42.48        1:22.13   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      36.44        1:58.57   
  Gustav Steen Andersen  2006      30.67        2:29.24   
                     
10  Hovedstadens T2 Drenge 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.85   
  William Folkmann  2006      41.55        41.55   
  Matthias Slot  2005      44.92        1:26.47   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      37.34        2:03.81   
  Magnus Steen Andersen  2006      31.04        2:34.85   
                     
11  Lyngby Drenge X  2006  Lyngby Svømmeklub            2:51.52   
  Mathias Hemmingsen  2007      41.42        41.42   
  Marcus Hammergart  2006      48.14        1:29.56   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      45.97        2:15.53   
  Max Bendixen  2007      35.99        2:51.52   
                     
12  Lyngby Drenge Y  2006  Lyngby Svømmeklub            3:17.31   
  Alexander Hartvigsen  2006      48.31        48.31   
  Hubert Fosbøl  2007      1:00.12        1:48.43   
  Asbjørn Schou  2008      49.94        2:38.37   
  Karl Marcussen  2007      38.94        3:17.31   
                     
Sigma Drenge 4  Sigma Swim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:26 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  09 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:38   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma 3 Drenge 1  Sigma Swim            1:55.60   
  Lucas Emil Christensen  2003      30.17        30.17   
  Daniel Garne Larsen  2003      31.89        1:02.06   
  Christoffer Rekling  2003      28.43        1:30.49   
  Alexander Tullberg  2003      25.11        1:55.60   
                     
Sigma Herrer B  Sigma Swim            1:57.67   
  Emil Kildahl Døssing  2002      31.47        31.47   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      34.34        1:05.81   
  Frederik Eg Ibsen  2002      27.50        1:33.31   
  Jannick Hansen  2001      24.36        1:57.67   
                     
Hovedstadens Drenge A  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:59.18   
  Valdemar Brøns  2003      30.05        30.05   
  Troels Fode  2004      34.21        1:04.26   
  Joshua P. Sidebotham  2003      27.73        1:31.99   
  Sebastian Greisen  2004      27.19        1:59.18   
                     
Sigma 3 Drenge 2  Sigma Swim            2:00.67   
  Alexander Vergereau  2004      31.17        31.17   
  Villads Kruse  2003      33.41        1:04.58   
  Andreas Hoffmann  2003      28.88        1:33.46   
  Christian Boutrup  2003      27.21        2:00.67   
                     
Vat Nisserne 1  2003  VAT Copenhagen            2:03.54   
  Jeppe Kjær  2004      34.00        34.00   
  Matias Munkholm  2004      33.94        1:07.94   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      28.36        1:36.30   
  Sebastian Rasmussen  2003      27.24        2:03.54   
                     
Helsingør Drenge 1  2003  Helsingør Svømmeklub            2:10.58   
  Teodor Roed Schøning  2005      37.52        37.52   
  Mikkel Quaade  2003      32.28        1:09.80   
  Lucas T. Mortensen  2004      32.74        1:42.54   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      28.04        2:10.58   
                     
Sigma 3 Drenge 3  Sigma Swim            2:18.45   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      35.26        35.26   
  Tobias Rosengaard  2005      37.50        1:12.76   
  Magnus Løfquist  2005      34.61        1:47.37   
  Theodor Wernberg Løvgren  2005      31.08        2:18.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:38 
 
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:07.93   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:08.45   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:08.97   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:10.30   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:10.64   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:12.76   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:13.27   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:13.67   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:14.09   
10  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.37   
11  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:14.54   
12  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.60   
13  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:15.26   
14  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            1:15.71   
15  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:15.72   
16  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.82   
17  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:16.13   
18  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            1:16.77   
19  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:17.47   
20  Silja Nøhr Mortensen  2003  Albertslund IF            1:20.44   
21  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:25.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:07.82   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:08.45   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:09.19   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:10.49   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.97   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:12.80   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:12.45   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:13.06   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.00   
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:14.33   
11  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:14.82   
12  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:15.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød    30.24        1:03.11  Deltager ikke i finalen 
                     
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    31.30        1:02.87   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    31.56        1:03.70   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    33.65        1:08.76   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub    35.08        1:11.62   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub    36.16        1:14.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:01.67   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:03.61   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:08.06   
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:10.54   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            1:16.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            38.40   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.31   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            42.78   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.50   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            44.65   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.73   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            45.10  Deltager ikke i finalen 
Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            45.13  Deltager ikke i finalen 
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.90   
10  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.13   
11  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            47.58  Deltager ikke i finalen 
12  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            48.08  Deltager ikke i finalen 
13  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            48.17   
14  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            48.69   
15  Frederikke Syberg Glud  2006  Helsingør Svømmeklub            49.15   
16  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            49.80   
17  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            50.31   
18  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            50.89   
19  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            50.96   
20  Lea F. H. Jespersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            50.98   
21  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            51.27   
22  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub            51.31   
23  Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.71   
24  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            52.67   
25  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            53.06   
26  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub            55.81   
27  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            56.07   
28  Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub            56.28   
29  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            56.39   
30  Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub            56.77   
31  Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub            57.32   
32  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            58.50   
33  Caroline Tarp  2007  Helsingør Svømmeklub            1:00.87   
34  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:02.18   
35  Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:14.32   
Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  berør m 1 hånd v 25m 
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            39.18   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.31   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            42.68   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.47   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            44.71   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            45.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            36.87   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            39.84   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            41.97   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            43.32   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.58   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.46   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            45.56  Deltager ikke i finalen 
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            46.41   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            47.29  Deltager ikke i finalen 
10  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            48.47   
11  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            48.87  Deltager ikke i finalen 
12  Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            50.18   
13  Rasmus Groule  2007  Hovedstadens Svømmeklub            50.39   
14  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            51.58  Deltager ikke i finalen 
15  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub            52.53   
16  Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            53.26   
17  Alexander Gadeberg Buur  2008  Hovedstadens Svømmeklub            53.68   
18  Ludvig Hedegaard  2007  Hovedstadens Svømmeklub            54.47   
19  Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            54.71   
20  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            55.72   
21  Frederik Billing  2008  Hovedstadens Svømmeklub            55.81   
22  Anton Wiuf  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.38   
23  Villum Alstrøm  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:01.27   
24  Laust Madsen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:01.50   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Asbjørn Schou  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Daniel Emil Lund Cliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  hænder kryds v indsl 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            36.12   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            39.96   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            41.03   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            43.37   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.44   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            44.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:13.54   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            2:14.62   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            2:15.38   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.55   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:16.16   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:16.23   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:17.09   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:20.10   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            2:21.29   
10  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:22.07   
11  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:22.36   
12  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.13   
13  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            2:27.54   
14  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            2:27.98   
15  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:28.90   
16  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:31.27   
                     
 
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            2:12.87   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.75   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.37   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:17.71   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            2:19.79   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            2:20.67   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:20.84   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.94   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            2:21.77   
10  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            2:25.78   
11  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:26.52   
12  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:26.78   
13  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:30.98   
14  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            2:31.68   
15  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.36   
16  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            2:33.74   
17  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:33.93   
18  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            2:34.25   
19  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:37.06   
20  Asta Kristensen  2004  Albertslund IF            2:37.08   
21  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            2:40.13   
22  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:41.45   
23  Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:07.50   
                     
 
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            2:29.04   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.20   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.63   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.90   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:41.46   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:42.92   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            2:44.40   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.36   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:54.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998  Sigma Swim Birkerød            1:51.03   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød            1:54.75   
                     
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:02.74   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:09.26   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:10.00   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:12.16   
Matthæus Vámosi  2000  Helsingør Svømmeklub            2:15.48   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            2:17.10   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:18.19   
                     
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            2:00.90   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:04.73   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            2:05.04   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:08.46   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            2:11.81   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            2:14.16   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:14.62   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:16.00   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:16.33   
10  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:17.70   
11  Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingør Svømmeklub            2:17.99   
12  Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            2:19.25   
13  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:19.55   
14  Kalle Germer Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:29.02   
15  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            2:46.97   
                     
 
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            2:17.50   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            2:18.28   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.70   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:20.81   
Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.79   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:36.12   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            2:38.76   
Matthias Slot  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.40   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.89   
10  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:11.56   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            1:11.85   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:11.92   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:15.16   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:15.64   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.58   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:17.98   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:20.54   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:21.19   
10  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:59 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            1:11.56   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:13.48   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:14.51   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:15.13   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:19.28   
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.07   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:17.30   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:19.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 december 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:27 
 
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Birkerød Cup 2017    Udskriftsdato  10 december 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            1:04.56   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:06.66   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:07.57   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:08.02