2020-06-02   08:00:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.89        1:08.44   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.35        1:10.77   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    34.97        1:11.32   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.17        1:12.06   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.60        1:13.91   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.53        1:14.07   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.59        1:14.27   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    37.06        1:15.01   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.63        1:15.12   
10  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    36.80        1:15.41   
11  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.85        1:15.51   
12  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.23        1:15.84   
13  Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    36.76        1:16.64   
14  Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    37.38        1:17.39   
15  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    38.58        1:20.07   
16  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.04        1:20.30   
17  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    37.72        1:20.91   
18  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    38.74        1:20.98   
19  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.72        1:21.11   
20  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    39.72        1:21.45   
21  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    39.37        1:21.85   
22  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    39.99        1:22.33   
23  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.32        1:23.04   
24  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    39.90        1:23.30   
24  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    40.96        1:23.30   
26  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    40.95        1:23.77   
27  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    41.12        1:24.19   
28  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    39.91        1:24.25   
29  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    41.27        1:24.99   
30  Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    42.21        1:25.63   
31  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    41.89        1:26.00   
32  Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.85        1:26.11   
33  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon    40.06        1:26.61   
34  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    42.75        1:26.80   
35  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.97        1:28.31   
36  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    44.07        1:29.32   
37  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.21        1:30.07   
38  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    44.31        1:32.03   
39  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.43        1:32.90   
40  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    44.69        1:33.28   
41  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    47.56        1:34.99   
42  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim    45.72        1:35.29   
43  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    46.65        1:36.93   
44  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.15        1:37.87   
45  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    48.46        1:40.70   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    31.02        1:03.44   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.68        1:03.77   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.19        1:03.95   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    31.77        1:04.55   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    31.70        1:04.76   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.74        1:06.37   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    32.51        1:07.25   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.97        1:07.25   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.71        1:07.50   
10  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.73        1:07.64   
11  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.77        1:07.65   
12  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    34.12        1:08.78   
13  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    33.23        1:08.83   
14  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    33.53        1:08.92   
15  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    33.00        1:09.30   
16  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.66        1:10.32   
17  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    33.35        1:10.50   
18  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    34.13        1:10.59   
19  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.64        1:10.61   
20  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    33.38        1:10.95   
21  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.16        1:11.43   
22  Isac Rune  2003  Täby Sim    34.99        1:12.09   
22  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    34.55        1:12.09   
24  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    34.14        1:12.24   
25  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.85        1:12.33   
26  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    35.93        1:12.45   
27  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    34.60        1:12.49   
28  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.61        1:12.60   
29  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.61        1:12.76   
30  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    34.77        1:13.02   
31  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.36        1:13.14   
32  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    35.05        1:13.53   
33  Tor Stein  2003  Täby Sim    35.90        1:14.37   
34  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.84        1:14.47   
35  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    36.42        1:14.96   
36  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    36.89        1:15.37   
37  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.31        1:15.41   
38  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.85        1:15.63   
39  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    35.75        1:16.16   
40  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    39.09        1:17.55   
41  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.37        1:17.98   
42  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    38.23        1:20.63   
43  Isak Klamming  2003  Ystads Simsällskap    41.03        1:22.94   
44  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton    48.48        1:37.61   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    28.77        59.28   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    29.79        1:02.64   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    30.49        1:03.13   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.27        1:03.59   
Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub    30.84        1:03.73   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    31.65        1:04.72   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    31.33        1:04.78   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.38        1:05.28   
Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.61        1:05.37   
10  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.43        1:05.71   
11  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.64        1:05.82   
12  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.97        1:06.75   
13  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.72        1:07.18   
14  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    33.78        1:08.08   
15  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    33.31        1:09.79   
16  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    33.22        1:10.21   
17  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    34.06        1:10.48   
18  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    33.54        1:11.40   
19  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.00        1:13.15   
20  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    38.07        1:17.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner