2020-06-02   08:22:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            37.45   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            37.53   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            37.67   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.74   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.99   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            38.23   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            38.51   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            38.69   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.86   
10  Tove Pettersson  2004  Täby Sim            39.14   
11  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            39.23   
12  Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap            39.62   
13  Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen            40.16   
14  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            40.23   
15  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb            40.65   
16  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.74   
17  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            40.76   
18  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            41.02   
19  Clara Ersson  2004  Täby Sim            41.11   
20  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            41.13   
21  Emma Sommar  2004  Täby Sim            41.15   
22  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            41.23   
23  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            41.30   
24  Dina Larsson  2004  Täby Sim            41.44   
24  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            41.44   
26  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            42.32   
27  Filippa Bolling  2004  Täby Sim            42.70   
28  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            42.73   
29  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            42.82   
30  Maja Lingham  2004  Täby Sim            42.89   
31  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            42.92   
32  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            42.95   
33  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            43.11   
34  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            43.56   
35  Elina Hellgren  2004  Täby Sim            43.65   
36  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            43.81   
37  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            45.78   
38  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            45.83   
38  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            45.83   
40  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            46.17   
41  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            46.35   
42  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsällskap            46.90   
43  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            46.98   
44  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            47.02   
45  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap            47.08   
46  Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            47.46   
47  Saga Mattsson  2004  Täby Sim            47.64   
48  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            48.42   
49  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            49.02   
50  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            49.25   
51  Liidia Kubenia  2004  Simklubben Ran            50.24   
52  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            56.61   
Alice Davies  2004  Täby Sim            DSQ   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            34.11   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            34.81   
Emilia Rönningdal  2002  S71            35.05   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            35.36   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            36.00   
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.61   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.72   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            36.80   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim            36.85   
10  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            36.88   
11  Jennifer Nyblom  2003  Täby Sim            36.95   
12  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            37.23   
13  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.24   
14  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.31   
15  Amanda Sandberg  2003  Täby Sim            37.45   
16  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            37.58   
17  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap            37.90   
18  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.99   
19  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.08   
20  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            38.14   
21  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            38.21   
22  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            38.33   
23  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            38.38   
24  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            38.51   
25  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.63   
26  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            38.66   
27  Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.90   
28  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            38.91   
29  Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            39.23   
30  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            39.25   
31  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.32   
32  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            39.49   
33  Stella Alin  2002  Täby Sim            39.60   
34  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            39.76   
35  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton            39.78   
36  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            39.96   
37  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            40.13   
38  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            40.28   
39  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            40.45   
40  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            40.57   
41  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.68   
42  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            40.83   
43  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            40.86   
44  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            40.90   
45  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            40.94   
46  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            41.61   
47  Michaela Ruzic  2003  S71            41.90   
48  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            43.16   
49  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            43.32   
50  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            43.35   
51  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            43.51   
52  Nina Takolander  2003  Täby Sim            44.01   
53  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            44.02   
54  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            44.37   
55  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            45.09   
56  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            45.79   
57  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            46.41   
Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.83   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.33   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde            34.48   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            34.60   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.06   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            35.07   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.64   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.87   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.05   
10  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            36.23   
11  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsällskap            36.70   
12  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            36.81   
13  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            36.83   
14  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            36.96   
15  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.24   
16  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            37.51   
17  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsällskap            37.68   
18  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen            38.01   
19  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            38.02   
20  Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.10   
21  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            38.11   
22  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            38.68   
23  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.78   
24  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            39.02   
25  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            39.71   
26  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap            40.20   
27  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            40.86   
28  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            41.08   
29  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            45.67   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner