2020-05-29   22:53:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2017-2018, Oskarshamn (samt UGP Extra)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: IBS Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    46.51  1:33.35  2:27.81    3:07.45   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    43.10  1:31.02  2:29.62    3:10.42   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    45.64  1:33.85  2:31.34    3:12.29   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    44.74  1:33.10  2:32.71    3:16.31   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.88  1:35.69  2:35.99    3:19.12   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    53.20  1:47.46  2:52.80    3:38.99   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    57.55  1:59.70  3:09.87    4:05.65   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: IBS Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    39.82  1:25.52  2:20.44    2:59.63   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    39.21  1:28.08  2:18.75    3:01.64   
Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    45.33  1:35.16  2:31.15    3:14.40   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.52  1:36.78  2:32.93    3:15.29   
Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap    47.28  1:36.69  2:42.02    3:27.53   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    51.90  1:56.26  3:06.00    3:52.64   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: IBS Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.36  1:14.86  2:02.20    2:37.36   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    37.79  1:18.95  2:08.40    2:45.24   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    36.50  1:21.73  2:13.92    2:50.96   
Alexander Eriksson  2004  Kalmar Simsällskap    36.04  1:16.98  2:11.15    2:53.12   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    44.46  1:32.88  2:22.66    3:03.25   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    43.92  1:32.50  2:23.75    3:06.51   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    43.06  1:31.83  2:26.25    3:08.30   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    42.73  1:31.23  2:27.46    3:11.40   
Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap    47.04  1:35.50  2:34.05    3:17.25   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: IBS Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    30.16  1:05.88  1:47.31    2:20.02   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    32.95  1:12.63  1:57.14    2:29.88   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    34.33  1:16.74  2:06.12    2:43.00   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    39.26  1:25.64  2:12.69    2:51.54   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    36.91  1:21.73  2:16.09    2:56.05   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    40.29  1:25.63  2:21.41    3:00.33   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    41.40  1:28.00  2:18.18    3:00.36   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: IBS Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    29.69  1:09.44  1:50.66    2:24.33   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    32.32  1:12.09  1:53.60    2:29.07   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    32.04  1:11.02  1:57.53    2:33.02   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    31.13  1:07.96  2:01.57    2:39.07   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: IBS Byggnadsställningar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    32.30  1:12.67  2:02.44    2:41.39   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    37.15  1:22.36  2:13.15    2:52.66   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    38.80  1:24.88  2:15.69    2:56.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner