2020-05-29   23:22:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2017-2018, Oskarshamn (samt UGP Extra)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    1:14.92  2:36.34  3:57.32    5:18.04   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    1:19.01  2:42.94  4:07.95    5:30.78   
Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    1:21.43  2:48.98  4:16.45    5:42.34   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    1:21.17  2:49.26  4:16.96    5:42.68   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    1:17.78  2:45.29  4:16.21    5:45.51   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    1:10.20  2:28.48  3:46.60    5:00.77   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    1:14.96  2:37.74  4:00.80    5:19.22   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:21.77  2:48.15  4:15.96    5:42.43   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    1:20.73  2:51.77  4:25.88    6:00.61   
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    1:30.63  3:08.20  4:46.50    6:21.57   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    1:11.91  2:29.50  3:45.98    5:00.32   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:15.15  2:37.15  3:59.37    5:17.84   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    1:21.09  2:49.35  4:20.65    5:50.12   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:02.30  2:09.80  3:17.15    4:22.62   
Carl Löfgren  2003  SK Blåkulla Oskarshamn    1:04.85  2:15.08  3:26.48    4:36.83   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    1:05.74  2:18.19  3:31.44    4:39.65   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:06.23  2:18.34  3:31.13    4:40.55   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    1:06.32  2:20.82  3:36.11    4:46.39   
Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    1:15.13  2:38.98  4:02.78    5:25.17   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    1:15.70  2:40.04  4:04.79    5:27.37   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    1:16.55  2:42.73  4:10.25    5:36.09   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    1:20.91  2:47.90  4:15.50    5:38.43   
10  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    1:21.79  2:52.37  4:24.77    5:51.16   
11  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    1:21.60  2:52.83  4:25.06    5:51.38   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    1:04.01  2:17.02  3:30.32    4:39.82   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    1:10.87  2:27.65  3:45.54    4:58.59   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    1:13.29  2:33.02  3:53.54    5:10.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner