2020-06-03   15:17:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Äldre (25m) 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 2/2 Klockan 17:30 (Insim kl. 16:30)

Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre (25m) 2018    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  19:43   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2018         
 
 
Gren 5, 4X100m Frisim P Jun, Finaler 
NUSS-rekord: LASS, 3:25.10 (2002) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elfsborg Herrar [2000]  2000  28  576          3:40.18   
  Simklubben Elfsborg  3:41.67                 
  Anton Lornell  1998      27.09  57.73      57.73   
  Adam Albringer  1999      26.33  55.31      1:53.04   
  William Westerlund Holappa  1999      26.14  55.06      2:48.10   
  Anes Cavka  1999      24.26  52.08      3:40.18   
                     
Sala SS Herrar  2000  22  565          3:41.62   
  Sala Simsällskap  3:41.90                 
  Jonathan Douib  2000      25.95  54.31      54.31   
  Marcus Johnsson  2002      25.81  54.28      1:48.59   
  Elias Nordgren  2001      25.90  54.48      2:43.07   
  Joel Larsson  2001      26.36  58.55      3:41.62   
                     
Lass Herrar [2000] Lag 1  2000  20  561          3:42.12   
  Linköpings Allmänna SS  3:43.89                 
  Gustav Henell  1999      26.02  54.81      54.81   
  Nicola Lundqvist  2002      26.24  54.89      1:49.70   
  Naevid Kiasat  2001      27.34  57.43      2:47.13   
  Sixten Almén  1999      26.26  54.99      3:42.12   
                     
Väsby SS Herrar  1998  18  554          3:43.14   
  Väsby Simsällskap  3:41.28                 
  Simon Brandt  2000      25.63  54.09      54.09   
  Martin Melinder  2001      26.82  56.20      1:50.29   
  Eric Hansson  2002      26.97  57.35      2:47.64   
  Christopher Lindholm  2002      26.10  55.50      3:43.14   
                     
Ösa Herrar [1]  2002  16  539          3:45.23   
  Örebro Simallians  3:46.91                 
  Rudolfs Stupans  1999      26.38  55.73      55.73   
  Oscar Wilhelmsson  2002      26.34  56.04      1:51.77   
  Michal Laszewski  2002      25.60  55.21      2:46.98   
  Adrijan Danqi  2002      26.88  58.25      3:45.23   
                     
Skk Herrar  2000  14  533          3:45.96   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:43.38                 
  Isak Gustafsson  2001      27.49  58.15      58.15   
  Carl Wennerholm  2002      25.79  54.44      1:52.59   
  Fredrik Jacobsson  2001      26.14  55.05      2:47.64   
  Sebastian Tufvesson  2000      27.39  58.32      3:45.96   
                     
Ludvika SS Herrar [1998]  1998  12  528          3:46.70   
  Ludvika Simsällskap  3:57.76                 
  Jakob Gustafsson  1999      26.38  55.41      55.41   
  Anton Campalto  1998      25.95  56.16      1:51.57   
  Lukas Hill  1999      26.20  57.19      2:48.76   
  Erik Krysén  2000      26.51  57.94      3:46.70   
                     
Lass Herrar [2000] Lag 2  2000  10  486          3:53.03   
  Linköpings Allmänna SS  3:51.65                 
  Oliver Tykesson  2000      27.53  57.42      57.42   
  Elias Axelsson  2002      27.38  57.04      1:54.46   
  Ruben Staaf  2002      28.43  59.40      2:53.86   
  Gustav Edlund  2004      27.91  59.17      3:53.03   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  474          3:55.02   
  Skuru Idrottsklubb  3:52.77                 
  Johan Allberg  2002      28.29  1:00.88      1:00.88   
  Gabriel Henkel  2001      27.04  55.65      1:56.53   
  Axel Flykt-Rosén  2002      29.22  59.82      2:56.35   
  Edvin Eskilsson  2002      27.92  58.67      3:55.02   
                     
10  Varberg Herrar 1  1998  466          3:56.29   
  Varberg Sim  3:44.51                 
  Hjalmar Löfvenborg  1999      28.03  59.51      59.51   
  Erik Josefson  2000      27.91  59.70      1:59.21   
  Daniel Andersson  1999      27.60  58.77      2:57.98   
  Albin Larsson  1998      27.15  58.31      3:56.29   
                     
11  Ösa Herrar [2]  1999  451          3:58.98   
  Örebro Simallians  4:07.96                 
  Anton Wallin  2000      28.38  58.10      58.10   
  Parsa Najafi  1999      28.78  1:00.52      1:58.62   
  Hannes Börjel  2002      27.06  59.25      2:57.87   
  Anton Svennberg  2002      28.46  1:01.11      3:58.98   
                     
12  Varberg Herrar Lag 2  1999  404          4:07.88   
  Varberg Sim  4:04.98                 
  Teo Mravac  2004      28.77  1:00.22      1:00.22   
  Zacharias Olausson  2000      28.16  1:01.69      2:01.91   
  Malte Almqvist  2004      29.71  1:02.50      3:04.41   
  Viking Josefson  2002      29.58  1:03.47      4:07.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  19:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner