2018-08-14   19:16:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Färsingadoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 25, 200m Frisim Damer 00-99 - Final
Sponsor: Sjöbo Teleservice
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon 695 2:07.54
50m: 28.70
100m: 1:00.38
(31.68)
150m: 1:33.61
(33.23)
200m: 2:07.54
(33.93)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 638 2:11.19 +3.65
50m: 30.08
100m: 1:02.73
(32.65)
150m: 1:36.86
(34.13)
200m: 2:11.19
(34.33)
3 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon 592 2:14.48 +6.94
50m: 30.78
100m: 1:04.53
(33.75)
150m: 1:39.74
(35.21)
200m: 2:14.48
(34.74)
4 Moa Karlsson 2002 Simklubben Poseidon 591 2:14.56 +7.02
50m: 31.88
100m: 1:05.99
(34.11)
150m: 1:40.86
(34.87)
200m: 2:14.56
(33.70)
5 Lærke Rask Sander 2002 VAT Copenhagen-MK31 588 2:14.81 +7.27
50m: 31.17
100m: 1:05.50
(34.33)
150m: 1:39.98
(34.48)
200m: 2:14.81
(34.83)
6 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon 585 2:15.02 +7.48
50m: 31.91
100m: 1:06.31
(34.40)
150m: 1:40.84
(34.53)
200m: 2:15.02
(34.18)
7 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 582 2:15.27 +7.73
50m: 31.97
100m: 1:05.83
(33.86)
150m: 1:40.71
(34.88)
200m: 2:15.27
(34.56)
8 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 580 2:15.42 +7.88
50m: 31.34
100m: 1:05.71
(34.37)
150m: 1:40.72
(35.01)
200m: 2:15.42
(34.70)
9 Augusta Andersson 1997 Sjöbo Simsällskap 572 2:16.10 +8.56
50m: 31.65
100m: 1:05.94
(34.29)
150m: 1:41.02
(35.08)
200m: 2:16.10
(35.08)
10 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton 553 2:17.58 +10.04
50m: 31.82
100m: 1:06.95
(35.13)
150m: 1:42.39
(35.44)
200m: 2:17.58
(35.19)
11 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon 551 2:17.76 +10.22
50m: 32.28
100m: 1:07.02
(34.74)
150m: 1:42.95
(35.93)
200m: 2:17.76
(34.81)
12 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 548 2:18.03 +10.49
50m: 31.76
100m: 1:07.54
(35.78)
150m: 1:43.93
(36.39)
200m: 2:18.03
(34.10)
13 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømme Klub 535 2:19.10 +11.56
50m: 32.04
100m: 1:07.38
(35.34)
150m: 1:43.88
(36.50)
200m: 2:19.10
(35.22)
14 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømme Klub 530 2:19.54 +12.00
50m: 31.50
100m: 1:06.49
(34.99)
150m: 1:42.76
(36.27)
200m: 2:19.54
(36.78)
15 Ditte Oredsson 2003 Simklubben Poseidon 528 2:19.74 +12.20
50m: 32.24
100m: 1:07.50
(35.26)
150m: 1:43.87
(36.37)
200m: 2:19.74
(35.87)
16 Thippe de Neergaard 2003 VAT Copenhagen-MK31 526 2:19.95 +12.41
50m: 31.59
100m: 1:07.21
(35.62)
150m: 1:43.49
(36.28)
200m: 2:19.95
(36.46)
17 Caroline Veggerby 2003 Vallensbæk IF Af 1939 521 2:20.37 +12.83
50m: 32.02
100m: 1:07.47
(35.45)
150m: 1:43.86
(36.39)
200m: 2:20.37
(36.51)
18 Olivia Berglund 1998 Simklubben Poseidon 520 2:20.43 +12.89
50m: 32.39
100m: 1:07.49
(35.10)
150m: 1:43.87
(36.38)
200m: 2:20.43
(36.56)
19 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 518 2:20.63 +13.09
50m: 32.74
100m: 1:09.22
(36.48)
150m: 1:45.45
(36.23)
200m: 2:20.63
(35.18)
20 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap 517 2:20.71 +13.17
50m: 32.07
100m: 1:07.46
(35.39)
150m: 1:43.97
(36.51)
200m: 2:20.71
(36.74)
21 Elsa Andersson 2004 Helsingborgs Simsällskap 498 2:22.53 +14.99
50m: 32.42
100m: 1:09.19
(36.77)
150m: 1:46.84
(37.65)
200m: 2:22.53
(35.69)
22 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap 497 2:22.58 +15.04
50m: 31.75
100m: 1:07.76
(36.01)
150m: 1:44.49
(36.73)
200m: 2:22.58
(38.09)
23 Isabella Rosenberg 2003 VAT Copenhagen-MK31 497 2:22.62 +15.08
50m: 33.28
100m: 1:09.64
(36.36)
150m: 1:46.15
(36.51)
200m: 2:22.62
(36.47)
24 Emma Jensen 2002 Helsinge Svømmeklub 489 2:23.34 +15.80
50m: 32.43
100m: 1:08.21
(35.78)
150m: 1:45.79
(37.58)
200m: 2:23.34
(37.55)
25 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 489 2:23.36 +15.82
50m: 32.18
100m: 1:08.29
(36.11)
150m: 1:45.95
(37.66)
200m: 2:23.36
(37.41)
26 Erma   Duratovic 2005 Trelleborg Sim 484 2:23.83 +16.29
50m: 31.52
100m: 1:08.11
(36.59)
150m: 1:46.51
(38.40)
200m: 2:23.83
(37.32)
27 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 484 2:23.86 +16.32
50m: 32.90
100m: 1:09.75
(36.85)
150m: 1:47.71
(37.96)
200m: 2:23.86
(36.15)
28 Julia  Olsson 2004 Kiviks Simklubb 481 2:24.18 +16.64
50m: 32.65
100m: 1:09.56
(36.91)
150m: 1:47.88
(38.32)
200m: 2:24.18
(36.30)
29 Maja Marie Elmgreen 2003 Helsinge Svømmeklub 479 2:24.32 +16.78
50m: 32.26
100m: 1:08.82
(36.56)
150m: 1:47.14
(38.32)
200m: 2:24.32
(37.18)
30 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton 477 2:24.52 +16.98
50m: 33.31
100m: 1:10.49
(37.18)
150m: 1:48.15
(37.66)
200m: 2:24.52
(36.37)
31 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 477 2:24.58 +17.04
50m: 32.71
100m: 1:09.21
(36.50)
150m: 1:47.05
(37.84)
200m: 2:24.58
(37.53)
32 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon 476 2:24.61 +17.07
50m: 32.09
100m: 1:08.48
(36.39)
150m: 1:47.05
(38.57)
200m: 2:24.61
(37.56)
33 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen 476 2:24.67 +17.13
50m: 33.55
100m: 1:10.35
(36.80)
150m: 1:47.86
(37.51)
200m: 2:24.67
(36.81)
34 Nønne Christensen 2004 VAT Copenhagen-MK31 474 2:24.87 +17.33
50m: 32.87
100m: 1:09.62
(36.75)
150m: 1:47.87
(38.25)
200m: 2:24.87
(37.00)
35 Liva Søby 2004 VAT Copenhagen-MK31 469 2:25.38 +17.84
50m: 32.63
100m: 1:09.58
(36.95)
150m: 1:47.48
(37.90)
200m: 2:25.38
(37.90)
36 Sofia Persson 1979 SK Stimmet 468 2:25.49 +17.95
50m: 33.32
100m: 1:10.14
(36.82)
150m: 1:48.05
(37.91)
200m: 2:25.49
(37.44)
37 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap 467 2:25.60 +18.06
50m: 32.89
100m: 1:09.34
(36.45)
150m: 1:47.81
(38.47)
200m: 2:25.60
(37.79)
38 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 466 2:25.69 +18.15
50m: 33.05
100m: 1:10.73
(37.68)
150m: 1:49.38
(38.65)
200m: 2:25.69
(36.31)
39 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap 460 2:26.28 +18.74
50m: 33.50
100m: 1:11.10
(37.60)
150m: 1:49.46
(38.36)
200m: 2:26.28
(36.82)
40 Disa Gladher 2002 Karlskrona Simsällskap 459 2:26.46 +18.92
50m: 33.63
100m: 1:11.11
(37.48)
150m: 1:50.05
(38.94)
200m: 2:26.46
(36.41)
41 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen 455 2:26.85 +19.31
50m: 33.51
100m: 1:11.62
(38.11)
150m: 1:50.66
(39.04)
200m: 2:26.85
(36.19)
42 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon 453 2:27.05 +19.51
50m: 33.34
100m: 1:10.65
(37.31)
150m: 1:48.85
(38.20)
200m: 2:27.05
(38.20)
43 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap 448 2:27.60 +20.06
50m: 32.80
100m: 1:09.77
(36.97)
150m: 1:48.46
(38.69)
200m: 2:27.60
(39.14)
44 Emily Hansen 2005 Helsinge Svømmeklub 445 2:27.95 +20.41
50m: 34.27
100m: 1:12.97
(38.70)
150m: 1:51.48
(38.51)
200m: 2:27.95
(36.47)
45 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon 441 2:28.43 +20.89
50m: 34.00
100m: 1:12.00
(38.00)
150m: 1:50.40
(38.40)
200m: 2:28.43
(38.03)
46 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 440 2:28.44 +20.90
50m: 33.42
100m: 1:11.28
(37.86)
150m: 1:50.63
(39.35)
200m: 2:28.44
(37.81)
47 Filippa Eiler 2005 VAT Copenhagen-MK31 428 2:29.83 +22.29
50m: 33.22
100m: 1:11.69
(38.47)
150m: 1:51.17
(39.48)
200m: 2:29.83
(38.66)
48 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap 426 2:30.05 +22.51
50m: 33.32
100m: 1:10.52
(37.20)
150m: 1:50.05
(39.53)
200m: 2:30.05
(40.00)
49 Hannah B. Pedersen 2005 VAT Copenhagen-MK31 425 2:30.22 +22.68
50m: 34.13
100m: 1:12.29
(38.16)
150m: 1:52.11
(39.82)
200m: 2:30.22
(38.11)
50 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen 423 2:30.40 +22.86
50m: 34.87
100m: 1:13.28
(38.41)
150m: 1:52.19
(38.91)
200m: 2:30.40
(38.21)
51 Katrine S. Frederiksen 2002 Helsinge Svømmeklub 423 2:30.48 +22.94
50m: 34.90
100m: 1:13.57
(38.67)
150m: 1:51.87
(38.30)
200m: 2:30.48
(38.61)
52 Thea Greco 2004 Karlskrona Simsällskap 420 2:30.86 +23.32
50m: 34.31
100m: 1:14.53
(40.22)
150m: 1:54.57
(40.04)
200m: 2:30.86
(36.29)
53 Isabel Persson 2004 Simklubben Triton 416 2:31.33 +23.79
50m: 33.77
100m: 1:11.93
(38.16)
150m: 1:51.35
(39.42)
200m: 2:31.33
(39.98)
54 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap 412 2:31.76 +24.22
50m: 34.48
100m: 1:12.83
(38.35)
150m: 1:52.68
(39.85)
200m: 2:31.76
(39.08)
55 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 406 2:32.54 +25.00
50m: 34.79
100m: 1:14.10
(39.31)
150m: 1:53.94
(39.84)
200m: 2:32.54
(38.60)
56 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap 403 2:32.90 +25.36
50m: 34.43
100m: 1:13.28
(38.85)
150m: 1:54.17
(40.89)
200m: 2:32.90
(38.73)
57 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon 401 2:33.14 +25.60
50m: 34.72
100m: 1:13.67
(38.95)
150m: 1:54.19
(40.52)
200m: 2:33.14
(38.95)
58 Mille Bergmann 2004 Rønne Svømme Klub 398 2:33.54 +26.00
50m: 34.49
100m: 1:13.28
(38.79)
150m: 1:53.28
(40.00)
200m: 2:33.54
(40.26)
59 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon 395 2:33.86 +26.32
50m: 34.68
100m: 1:12.94
(38.26)
150m: 1:53.24
(40.30)
200m: 2:33.86
(40.62)
60 Astrid Nyblom 2002 Karlskrona Simsällskap 386 2:35.08 +27.54
50m: 35.09
100m: 1:14.31
(39.22)
150m: 1:55.56
(41.25)
200m: 2:35.08
(39.52)
61 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap 386 2:35.12 +27.58
50m: 34.88
100m: 1:13.90
(39.02)
150m: 1:55.04
(41.14)
200m: 2:35.12
(40.08)
62 Jonna Möller 2005 Osby Simsällskap 385 2:35.27 +27.73
50m: 35.06
100m: 1:14.74
(39.68)
150m: 1:55.90
(41.16)
200m: 2:35.27
(39.37)
63 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap 384 2:35.33 +27.79
50m: 35.19
100m: 1:15.62
(40.43)
150m: 1:55.97
(40.35)
200m: 2:35.33
(39.36)
64 Svea Raihle 2004 Helsingborgs Simsällskap 384 2:35.43 +27.89
50m: 36.06
100m: 1:15.46
(39.40)
150m: 1:56.55
(41.09)
200m: 2:35.43
(38.88)
65 Emma Kjer Rasmussen 2004 Hvidovre Svømme Klub 382 2:35.59 +28.05
50m: 34.83
100m: 1:15.12
(40.29)
150m: 1:56.12
(41.00)
200m: 2:35.59
(39.47)
65 Ellinor Henriksson 2003 Karlskrona Simsällskap 382 2:35.59 +28.05
50m: 33.37
100m: 1:12.28
(38.91)
150m: 1:54.26
(41.98)
200m: 2:35.59
(41.33)
67 Elida Thornsen 2005 SVØM Korsør 378 2:36.17 +28.63
50m: 35.42
100m: 1:15.82
(40.40)
150m: 1:57.03
(41.21)
200m: 2:36.17
(39.14)
68 Katja Haglund 2003 Landskrona Simsällskap 375 2:36.59 +29.05
50m: 34.35
100m: 1:14.09
(39.74)
150m: 1:55.33
(41.24)
200m: 2:36.59
(41.26)
69 Elsa Kanth 2004 Falkenbergs Simklubb 370 2:37.26 +29.72
50m: 34.68
100m: 1:15.27
(40.59)
150m: 1:57.77
(42.50)
200m: 2:37.26
(39.49)
70 Julia Erkselius 2006 Simklubben Triton 352 2:39.95 +32.41
50m: 35.32
100m: 1:15.83
(40.51)
150m: 1:57.77
(41.94)
200m: 2:39.95
(42.18)
71 Madeleine Thornsen 2001 SVØM Korsør 321 2:44.93 +37.39
50m: 36.99
100m: 1:18.51
(41.52)
150m: 2:01.59
(43.08)
200m: 2:44.93
(43.34)
- Emilia C. R. Olsen 2004 VAT Copenhagen-MK31 DNS
2018-06-16 09:28:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 26, 200m Frisim Herrar 00-99 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Olsson 1998 Simklubben Poseidon 611 2:00.15
50m: 27.63
100m: 57.12
(29.49)
150m: 1:28.66
(31.54)
200m: 2:00.15
(31.49)
2 Mads Steen Petersen 1997 Helsinge Svømmeklub 596 2:01.18 +1.03
50m: 27.92
100m: 58.39
(30.47)
150m: 1:29.90
(31.51)
200m: 2:01.18
(31.28)
3 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon 585 2:01.95 +1.80
50m: 27.89
100m: 58.49
(30.60)
150m: 1:30.33
(31.84)
200m: 2:01.95
(31.62)
4 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømme Klub 574 2:02.73 +2.58
50m: 28.06
100m: 59.51
(31.45)
150m: 1:31.03
(31.52)
200m: 2:02.73
(31.70)
5 Axel Auer 2003 Karlskrona Simsällskap 557 2:03.90 +3.75
50m: 28.13
100m: 59.19
(31.06)
150m: 1:31.75
(32.56)
200m: 2:03.90
(32.15)
6 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon 546 2:04.79 +4.64
50m: 28.76
100m: 1:00.89
(32.13)
150m: 1:33.47
(32.58)
200m: 2:04.79
(31.32)
7 Alexander Dahlén 1999 Simklubben Poseidon 515 2:07.21 +7.06
50m: 28.45
100m: 1:00.82
(32.37)
150m: 1:33.38
(32.56)
200m: 2:07.21
(33.83)
8 Jakob Petersen 2001 Simsällskapet Delfin 502 2:08.27 +8.12
50m: 30.36
100m: 1:02.45
(32.09)
150m: 1:35.41
(32.96)
200m: 2:08.27
(32.86)
9 Mads Ørsted Nielsen 1999 Swim Team Taastrup - VATCPH 499 2:08.52 +8.37
50m: 28.54
100m: 1:00.06
(31.52)
150m: 1:33.73
(33.67)
200m: 2:08.52
(34.79)
10 Pontus Hake 2001 Simklubben Poseidon 495 2:08.86 +8.71
50m: 30.30
100m: 1:03.05
(32.75)
150m: 1:35.97
(32.92)
200m: 2:08.86
(32.89)
11 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon 485 2:09.80 +9.65
50m: 28.14
100m: 1:00.01
(31.87)
150m: 1:35.20
(35.19)
200m: 2:09.80
(34.60)
12 Alexander Olsson 1996 Simklubben Poseidon 482 2:10.05 +9.90
50m: 30.05
100m: 1:02.55
(32.50)
150m: 1:36.34
(33.79)
200m: 2:10.05
(33.71)
13 Thor Bols Jeppesen 2002 Helsinge Svømmeklub 482 2:10.06 +9.91
50m: 29.60
100m: 1:02.28
(32.68)
150m: 1:36.44
(34.16)
200m: 2:10.06
(33.62)
14 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon 481 2:10.13 +9.98
50m: 27.74
100m: 59.26
(31.52)
150m: 1:34.01
(34.75)
200m: 2:10.13
(36.12)
15 Nikolaj Almeborg 2000 Rønne Svømme Klub 480 2:10.25 +10.10
50m: 29.69
100m: 1:02.65
(32.96)
150m: 1:37.44
(34.79)
200m: 2:10.25
(32.81)
16 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømme Klub 478 2:10.42 +10.27
50m: 30.77
100m: 1:04.57
(33.80)
150m: 1:38.61
(34.04)
200m: 2:10.42
(31.81)
17 Anders Skousen 2002 Hvidovre Svømme Klub 477 2:10.52 +10.37
50m: 29.82
100m: 1:03.63
(33.81)
150m: 1:37.81
(34.18)
200m: 2:10.52
(32.71)
18 Andreas Gram Peters 2001 Helsinge Svømmeklub 471 2:11.02 +10.87
50m: 30.22
100m: 1:03.72
(33.50)
150m: 1:37.93
(34.21)
200m: 2:11.02
(33.09)
19 Dennis Micin 2002 Karlskrona Simsällskap 470 2:11.18 +11.03
50m: 29.44
100m: 1:02.45
(33.01)
150m: 1:36.96
(34.51)
200m: 2:11.18
(34.22)
20 Mikkel Samsøe Borch 1997 Hvidovre Svømme Klub 466 2:11.50 +11.35
50m: 30.63
100m: 1:04.35
(33.72)
150m: 1:37.81
(33.46)
200m: 2:11.50
(33.69)
21 Mathias Hatting Petersen 2000 Swim Team Taastrup - VATCPH 448 2:13.29 +13.14
50m: 29.47
100m: 1:02.62
(33.15)
150m: 1:38.00
(35.38)
200m: 2:13.29
(35.29)
21 Mads Haugård Hansen 2000 Hvidovre Svømme Klub 448 2:13.29 +13.14
50m: 30.00
100m: 1:03.43
(33.43)
150m: 1:38.67
(35.24)
200m: 2:13.29
(34.62)
23 Alfred Persson 2000 Sjöbo Simsällskap 445 2:13.56 +13.41
50m: 30.45
100m: 1:04.40
(33.95)
150m: 1:39.40
(35.00)
200m: 2:13.56
(34.16)
24 Alexander Waldo 1998 Simklubben Poseidon 444 2:13.65 +13.50
50m: 29.22
100m: 1:02.15
(32.93)
150m: 1:36.90
(34.75)
200m: 2:13.65
(36.75)
25 Axel Hörestrand 2002 Simklubben Poseidon 443 2:13.74 +13.59
50m: 30.61
100m: 1:04.85
(34.24)
150m: 1:39.12
(34.27)
200m: 2:13.74
(34.62)
26 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 439 2:14.12 +13.97
50m: 30.03
100m: 1:03.95
(33.92)
150m: 1:39.37
(35.42)
200m: 2:14.12
(34.75)
27 August Hertz Bugge 2000 VAT Copenhagen-MK31 435 2:14.57 +14.42
50m: 30.01
100m: 1:03.82
(33.81)
150m: 1:39.36
(35.54)
200m: 2:14.57
(35.21)
28 Felix Tjärnberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 434 2:14.72 +14.57
50m: 31.13
100m: 1:06.52
(35.39)
150m: 1:42.63
(36.11)
200m: 2:14.72
(32.09)
29 Marcus Christiansen 2001 Helsinge Svømmeklub 432 2:14.92 +14.77
50m: 30.87
100m: 1:04.81
(33.94)
150m: 1:40.51
(35.70)
200m: 2:14.92
(34.41)
30 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon 424 2:15.75 +15.60
50m: 31.75
100m: 1:05.93
(34.18)
150m: 1:41.03
(35.10)
200m: 2:15.75
(34.72)
31 Lukas Frederiksen 2004 Helsinge Svømmeklub 414 2:16.78 +16.63
50m: 31.27
100m: 1:06.25
(34.98)
150m: 1:42.00
(35.75)
200m: 2:16.78
(34.78)
32 Hugo Leandersson 2002 Simklubben Poseidon 414 2:16.80 +16.65
50m: 31.69
100m: 1:06.91
(35.22)
150m: 1:43.28
(36.37)
200m: 2:16.80
(33.52)
33 William Studsgaard 2004 Rønne Svømme Klub 402 2:18.11 +17.96
50m: 32.56
100m: 1:08.12
(35.56)
150m: 1:43.46
(35.34)
200m: 2:18.11
(34.65)
34 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon 401 2:18.32 +18.17
50m: 32.52
100m: 1:07.51
(34.99)
150m: 1:43.80
(36.29)
200m: 2:18.32
(34.52)
35 Phillip Quist 2003 Rønne Svømme Klub 400 2:18.41 +18.26
50m: 33.51
100m: 1:10.42
(36.91)
150m: 1:46.13
(35.71)
200m: 2:18.41
(32.28)
36 Albin Ekstrand 2004 Simklubben Laxen 393 2:19.21 +19.06
50m: 32.15
100m: 1:08.02
(35.87)
150m: 1:44.70
(36.68)
200m: 2:19.21
(34.51)
37 Daniel Li 2002 Simklubben Poseidon 391 2:19.44 +19.29
50m: 31.08
100m: 1:05.67
(34.59)
150m: 1:42.89
(37.22)
200m: 2:19.44
(36.55)
38 Oskar Bondo Siegumfeldt 2004 Hvidovre Svømme Klub 390 2:19.60 +19.45
50m: 31.85
100m: 1:07.23
(35.38)
150m: 1:43.73
(36.50)
200m: 2:19.60
(35.87)
39 Olle Olsson 2004 Helsingborgs Simsällskap 387 2:19.86 +19.71
50m: 32.10
100m: 1:08.40
(36.30)
150m: 1:44.68
(36.28)
200m: 2:19.86
(35.18)
40 Konrad Clausen 2005 SVØM Korsør 387 2:19.94 +19.79
50m: 32.79
100m: 1:09.28
(36.49)
150m: 1:45.49
(36.21)
200m: 2:19.94
(34.45)
41 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon 386 2:20.05 +19.90
50m: 32.74
100m: 1:08.15
(35.41)
150m: 1:44.78
(36.63)
200m: 2:20.05
(35.27)
42 Anton Liebenhagen 2005 Landskrona Simsällskap 384 2:20.28 +20.13
50m: 32.11
100m: 1:09.02
(36.91)
150m: 1:45.39
(36.37)
200m: 2:20.28
(34.89)
43 Rasmus Hatting Petersen 2002 Swim Team Taastrup - VATCPH 384 2:20.30 +20.15
50m: 31.28
100m: 1:07.29
(36.01)
150m: 1:44.63
(37.34)
200m: 2:20.30
(35.67)
44 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap 383 2:20.35 +20.20
50m: 33.24
100m: 1:08.78
(35.54)
150m: 1:44.91
(36.13)
200m: 2:20.35
(35.44)
45 Adam Juliusson 2004 Helsingborgs Simsällskap 378 2:20.99 +20.84
50m: 31.81
100m: 1:07.64
(35.83)
150m: 1:45.20
(37.56)
200m: 2:20.99
(35.79)
46 Kasper Nygren 2004 Helsingborgs Simsällskap 377 2:21.18 +21.03
50m: 32.07
100m: 1:08.01
(35.94)
150m: 1:46.10
(38.09)
200m: 2:21.18
(35.08)
47 Marius Kjær Hoelgaard 2004 Hvidovre Svømme Klub 374 2:21.57 +21.42
50m: 31.73
100m: 1:07.35
(35.62)
150m: 1:44.79
(37.44)
200m: 2:21.57
(36.78)
48 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon 364 2:22.80 +22.65
50m: 32.73
100m: 1:09.84
(37.11)
150m: 1:46.68
(36.84)
200m: 2:22.80
(36.12)
49 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 363 2:22.93 +22.78
50m: 32.56
100m: 1:09.42
(36.86)
150m: 1:46.37
(36.95)
200m: 2:22.93
(36.56)
50 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub 355 2:23.92 +23.77
50m: 33.16
100m: 1:09.98
(36.82)
150m: 1:47.81
(37.83)
200m: 2:23.92
(36.11)
51 Viktor Holst Rasmussen 2003 SVØM Korsør 353 2:24.28 +24.13
50m: 32.95
100m: 1:10.18
(37.23)
150m: 1:47.54
(37.36)
200m: 2:24.28
(36.74)
52 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 350 2:24.66 +24.51
50m: 32.39
100m: 1:09.60
(37.21)
150m: 1:47.55
(37.95)
200m: 2:24.66
(37.11)
53 Sebastian Karlsson 1993 Karlskrona Simsällskap 349 2:24.75 +24.60
50m: 32.30
100m: 1:08.26
(35.96)
150m: 1:46.70
(38.44)
200m: 2:24.75
(38.05)
54 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon 348 2:24.94 +24.79
50m: 31.81
100m: 1:08.89
(37.08)
150m: 1:46.75
(37.86)
200m: 2:24.94
(38.19)
55 Daniel Alim 2003 Simklubben Poseidon 346 2:25.16 +25.01
50m: 32.71
100m: 1:09.79
(37.08)
150m: 1:48.13
(38.34)
200m: 2:25.16
(37.03)
56 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen 343 2:25.71 +25.56
50m: 32.22
100m: 1:09.00
(36.78)
150m: 1:47.57
(38.57)
200m: 2:25.71
(38.14)
57 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 341 2:25.91 +25.76
50m: 33.59
100m: 1:10.63
(37.04)
150m: 1:49.32
(38.69)
200m: 2:25.91
(36.59)
58 Michael Elliks 2002 VAT Copenhagen-MK31 340 2:26.00 +25.85
50m: 33.64
100m: 1:10.21
(36.57)
150m: 1:48.15
(37.94)
200m: 2:26.00
(37.85)
59 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Trelleborg Sim 340 2:26.07 +25.92
50m: 33.30
100m: 1:10.12
(36.82)
150m: 1:48.37
(38.25)
200m: 2:26.07
(37.70)
60 Joel Wall 2001 Simklubben Hajen 335 2:26.76 +26.61
50m: 32.79
100m: 1:09.79
(37.00)
150m: 1:48.45
(38.66)
200m: 2:26.76
(38.31)
61 August Anderud 2004 Simklubben Laxen 323 2:28.62 +28.47
50m: 33.54
100m: 1:12.01
(38.47)
150m: 1:50.17
(38.16)
200m: 2:28.62
(38.45)
62 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon 322 2:28.76 +28.61
50m: 34.16
100m: 1:13.05
(38.89)
150m: 1:51.79
(38.74)
200m: 2:28.76
(36.97)
63 Alexander McAdam 2004 Falkenbergs Simklubb 322 2:28.77 +28.62
50m: 30.29
100m: 1:07.21
(36.92)
150m: 1:48.08
(40.87)
200m: 2:28.77
(40.69)
64 Andreas Nordh 1991 Osby Simsällskap 322 2:28.78 +28.63
50m: 33.71
100m: 1:10.92
(37.21)
150m: 1:50.71
(39.79)
200m: 2:28.78
(38.07)
65 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 321 2:28.91 +28.76
50m: 32.92
100m: 1:10.51
(37.59)
150m: 1:50.02
(39.51)
200m: 2:28.91
(38.89)
66 Simon Bergendorff 2002 VAT Copenhagen-MK31 319 2:29.15 +29.00
50m: 32.22
100m: 1:08.72
(36.50)
150m: 1:48.82
(40.10)
200m: 2:29.15
(40.33)
67 Joel Meuller 2004 Simklubben Laxen 301 2:32.05 +31.90
50m: 34.51
100m: 1:13.56
(39.05)
150m: 1:53.27
(39.71)
200m: 2:32.05
(38.78)
68 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub 301 2:32.14 +31.99
50m: 34.94
100m: 1:15.09
(40.15)
150m: 1:53.33
(38.24)
200m: 2:32.14
(38.81)
69 Gustaf Jonsson 2003 Simklubben Laxen 286 2:34.66 +34.51
50m: 32.41
100m: 1:10.34
(37.93)
150m: 1:51.49
(41.15)
200m: 2:34.66
(43.17)
- Oskar Strandqvist 2004 Eslövs Simsällskap DNS
- Nicholas Simson 2005 VAT Copenhagen-MK31 DNS
- Alex Baes Maidens 2004 VAT Copenhagen-MK31 DNS
2018-06-16 09:54:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 27, 50m Ryggsim Damer 00-10 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen Sim 287 41.01
2 Philippa Lindgren 2008 Simklubben Sydsim 240 43.54 +2.53
3 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 238 43.65 +2.64
4 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 202 46.10 +5.09
5 Nirma Bååth 2008 Trelleborg Sim 201 46.13 +5.12
6 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 188 47.20 +6.19
7 Gabriella Ljungdahl 2008 SK Stimmet 182 47.71 +6.70
8 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 181 47.77 +6.76
9 Karen Sander Fotland 2009 Lyngby Svømmeklub 171 48.74 +7.73
10 Amanda  Pantzar 2008 Simklubben Hajen 170 48.81 +7.80
11 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 169 48.85 +7.84
12 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon 161 49.73 +8.72
13 Chloe Dahlberg 2008 Falkenbergs Simklubb 158 50.05 +9.04
14 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 153 50.50 +9.49
15 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 153 50.54 +9.53
16 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 146 51.32 +10.31
17 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap 144 51.54 +10.53
18 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 143 51.69 +10.68
19 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 141 51.99 +10.98
20 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 139 52.15 +11.14
21 Kamille Drejer Mikkelsen 2009 Lyngby Svømmeklub 139 52.21 +11.20
22 Amilia Hart 2008 S71 130 53.40 +12.39
23 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 129 53.49 +12.48
24 Maria Weiste 2009 Lyngby Svømmeklub 129 53.53 +12.52
25 Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 124 54.19 +13.18
26 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen 124 54.21 +13.20
27 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 123 54.37 +13.36
28 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon 121 54.69 +13.68
29 Alva Gustafsson 2009 Falkenbergs Simklubb 120 54.81 +13.80
30 Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 120 54.82 +13.81
31 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 115 55.57 +14.56
32 Lynneà Wikbourn 2008 Sjöbo Simsällskap 114 55.67 +14.66
32 Galina Duric 2008 Lyngby Svømmeklub 114 55.67 +14.66
34 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 113 55.84 +14.83
35 Caroline Madsen 2009 Lyngby Svømmeklub 113 55.86 +14.85
36 Ella Simonsgaard 2008 Lyngby Svømmeklub 113 55.97 +14.96
37 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 102 57.82 +16.81
38 Neimi Carlsson 2009 Sjöbo Simsällskap 101 57.98 +16.97
39 Emma Hakobyan 2008 Simklubben Laxen 100 58.24 +17.23
40 Svea Viol Lindal Hoffmann 2010 Helsinge Svømmeklub 98 58.52 +17.51
41 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 98 58.57 +17.56
42 Sara Kjær Bollesen 2008 Lyngby Svømmeklub 98 58.64 +17.63
43 Alva Holmberg 2008 Simklubben Poseidon 97 58.86 +17.85
44 Ellen Fenger 2009 Lyngby Svømmeklub 85 1:01.50 +20.49
45 Rebecca Ericsson 2009 Simsällskapet Iden 80 1:02.68 +21.67
46 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 75 1:04.05 +23.04
47 Matilda Johansson 2008 Sjöbo Simsällskap 71 1:05.24 +24.23
48 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 57 1:10.00 +28.99
- Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap DSQ
- Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap DNS
- Mathilde Juul Bay 2008 Lyngby Svømmeklub DNS
2018-06-16 10:09:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 28, 50m Ryggsim Herrar 00-10 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Bjursell 2008 Simklubben Ran 211 40.34
2 Sam Bengtsson Nimander 2008 Simklubben Triton 180 42.57 +2.23
3 Victor Ravn Rehnström 2009 Trelleborg Sim 137 46.58 +6.24
4 Christian L-Gregersen 2008 Lyngby Svømmeklub 131 47.27 +6.93
5 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen 128 47.65 +7.31
6 William Foged 2008 Helsinge Svømmeklub 127 47.77 +7.43
7 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran 126 47.93 +7.59
8 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 120 48.67 +8.33
9 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub 114 49.48 +9.14
10 Nicklas Østrup Fisker 2008 Helsinge Svømmeklub 113 49.67 +9.33
11 Alp Naoumov 2008 Simklubben Sydsim 113 49.71 +9.37
12 Nicholas Nordquist 2008 Lyngby Svømmeklub 109 50.31 +9.97
13 Elias Ekström 2008 Simklubben Poseidon 105 50.90 +10.56
14 Teo Erkselius 2010 Simklubben Triton 104 51.11 +10.77
15 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap 97 52.16 +11.82
16 Jonas Bendixen 2009 Lyngby Svømmeklub 94 52.70 +12.36
17 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 93 53.01 +12.67
18 Elias Løkken Boss 2008 Rønne Svømme Klub 92 53.23 +12.89
19 Conrad Feldt-Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 92 53.25 +12.91
20 Arn Byrge Hovmand 2009 Helsinge Svømmeklub 91 53.39 +13.05
21 Matti Lundin Brockdorff 2010 Lyngby Svømmeklub 89 53.69 +13.35
22 William Hedman 2008 Simklubben Laxen 88 53.85 +13.51
23 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 87 54.23 +13.89
24 Tor Nimbeck 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 84 54.73 +14.39
25 Victor Alexander Kühl 2009 Helsinge Svømmeklub 80 55.60 +15.26
26 Andreas Nordquist 2009 Lyngby Svømmeklub 80 55.68 +15.34
27 Johan Bendz Lundberg 2009 Osby Simsällskap 75 56.82 +16.48
28 Scott Köster 2009 Simklubben Hajen 74 57.06 +16.72
29 Tobias Sejr Trampedach 2008 Rønne Svømme Klub 74 57.14 +16.80
30 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 69 58.36 +18.02
31 Konrad Falkenberg Lending 2008 Lyngby Svømmeklub 60 1:01.12 +20.78
32 Oscar Andersson 2008 S71 60 1:01.30 +20.96
33 Julius Harald Blangsted 2008 Lyngby Svømmeklub 58 1:01.99 +21.65
34 Charlie Wannem 2008 Simklubben Laxen 55 1:02.88 +22.54
35 Anton Kindborg 2008 Sjöbo Simsällskap 49 1:05.28 +24.94
36 Noah Zhang 2008 Ringsjö Simklubb 43 1:08.47 +28.13
- Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap DSQ
- Bobo Månsson 2009 Simklubben Ran DNS
- Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon DNS
- Cristian Stefan Nicoara 2008 Simklubben Sydsim DNS
- Sebastian Grønb. Andersen 2009 Lyngby Svømmeklub DNS
2018-06-16 10:14:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
Event 29, 100m Bröstsim Damer 11-11 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 377 1:28.77
50m: 41.19
100m: 1:28.77
(47.58)
2 Vicky Luc 2007 Simsällskapet Delfin 333 1:32.44 +3.67
50m: 43.57
100m: 1:32.44
(48.87)
3 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon 297 1:36.07 +7.30
50m: 46.81
100m: 1:36.07
(49.26)
4 Mika Rönndahl 2007 Helsingborgs Simsällskap 291 1:36.72 +7.95
50m: 44.97
100m: 1:36.72
(51.75)
5 Amanda Blomkvist 2007 Simsällskapet Iden 286 1:37.25 +8.48
50m: 45.19
100m: 1:37.25
(52.06)
6 Freja Malmgren 2007 S71 269 1:39.29 +10.52
50m: 45.03
100m: 1:39.29
(54.26)
7 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon 269 1:39.33 +10.56
50m: 45.18
100m: 1:39.33
(54.15)
8 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap 268 1:39.35 +10.58
50m: 47.30
100m: 1:39.35
(52.05)
9 Wilma Hultberg 2007 Helsingborgs Simsällskap 266 1:39.61 +10.84
50m: 46.40
100m: 1:39.61
(53.21)
10 Maja Gustafsson 2007 Falkenbergs Simklubb 248 1:41.96 +13.19
50m: 48.01
100m: 1:41.96
(53.95)
11 Michaela Mårtensson-Strömq 2007 Sjöbo Simsällskap 246 1:42.23 +13.46
50m: 48.53
100m: 1:42.23
(53.70)
12 Simona Gunnarsson 2007 SK Stimmet 241 1:42.93 +14.16
50m: 49.04
100m: 1:42.93
(53.89)
13 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap 231 1:44.40 +15.63
50m: 48.35
100m: 1:44.40
(56.05)
14 Caroline Hansen 2007 VAT Copenhagen-MK31 226 1:45.25 +16.48
50m: 49.68
100m: 1:45.25
(55.57)
15 Maja Bengtsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 219 1:46.32 +17.55
50m: 52.05
100m: 1:46.32
(54.27)
16 Emma Hägglund 2007 Helsingborgs Simsällskap 218 1:46.51 +17.74
50m: 50.08
100m: 1:46.51
(56.43)
17 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen 211 1:47.70 +18.93
50m: 50.78
100m: 1:47.70
(56.92)
18 Rebecka Agardh 2007 Simklubben Hajen 207 1:48.30 +19.53
50m: 51.30
100m: 1:48.30
(57.00)
19 Nikoline E. Larsen 2007 Lyngby Svømmeklub 199 1:49.76 +20.99
50m: 52.44
100m: 1:49.76
(57.32)
20 Ingrid Due Nygaard 2007 Lyngby Svømmeklub 197 1:50.10 +21.33
50m: 53.34
100m: 1:50.10
(56.76)
21 Anna Jörgensen 2007 Simklubben Triton 195 1:50.48 +21.71
50m: 52.26
100m: 1:50.48
(58.22)
22 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 195 1:50.58 +21.81
50m: 52.11
100m: 1:50.58
(58.47)
23 Saga Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 193 1:50.93 +22.16
50m: 51.97
100m: 1:50.93
(58.96)
24 Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap 190 1:51.44 +22.67
50m: 51.57
100m: 1:51.44
(59.87)
25 Ella Emilia Soelberg 2007 VAT Copenhagen-MK31 189 1:51.66 +22.89
50m: 52.79
100m: 1:51.66
(58.87)
26 Juuliie Jørgensen 2007 Lyngby Svømmeklub 188 1:51.80 +23.03
50m: 54.91
100m: 1:51.80
(56.89)
27 Sofie Khan-Amidy 2007 Simklubben Poseidon 178 1:53.96 +25.19
50m: 53.67
100m: 1:53.96
(1:00.29)
28 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 177 1:54.21 +25.44
50m: 55.34
100m: 1:54.21
(58.87)
29 Nadia Walløe 2007 VAT Copenhagen-MK31 175 1:54.49 +25.72
50m: 54.69
100m: 1:54.49
(59.80)
30 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap 174 1:54.86 +26.09
50m: 53.67
100m: 1:54.86
(1:01.19)
31 Regitze Wojtaszewski 2007 VAT Copenhagen-MK31 173 1:55.08 +26.31
50m: 52.91
100m: 1:55.08
(1:02.17)
32 Celine van Breugel 2007 Lyngby Svømmeklub 170 1:55.54 +26.77
50m: 54.41
100m: 1:55.54
(1:01.13)
33 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 167 1:56.45 +27.68
50m: 55.10
100m: 1:56.45
(1:01.35)
34 Zamie Skog 2007 Helsingborgs Simsällskap 161 1:57.67 +28.90
50m: 55.87
100m: 1:57.67
(1:01.80)
35 Mathilda Andersson 2007 S71 157 1:58.68 +29.91
50m: 54.47
100m: 1:58.68
(1:04.21)
36 Alma Hartmann Jensen 2007 Lyngby Svømmeklub 155 1:59.14 +30.37